Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šišanje naivčina na internetu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Šišanje naivčina na internetu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7393 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.167.*



+1450 Profil

icon Šišanje naivčina na internetu15.11.2021. u 11:28 - pre 28 meseci
Pre neki dan naletim na kp izuzetno povoljan 4k samsung televizor 250 evra 50" nov. Odmah ja ukapiram šemu i pošaljem poruku na vajber (kineski broj)

Dobijem odgovor ubrzo pa postavim par pitanja dok ovaj nije izgubio volju da ga smaram. Uglavnom on traži da mu uplatite 250 evra na račun pa vam on pošalje tv. Ili traži vaše podatke i br kartice pa popljačka račun.

Zar je moguće da ima debila koji nasednu na ovu baš glupu foru? Takav tv je iz mađarske 150 evra skuplji.

Meni je malo smešno da neko nasedne na prevaru a uspeo je da se registruje na forumu/sajtu. Ipak ima neki nivo svesti zar ne?


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Šišanje naivčina na internetu15.11.2021. u 19:00 - pre 28 meseci
Pa, ono, davno na nekom blogu ili forumu, ne sećam se, komentari na temu "nokla", "abibas" i slično, i kaže lik, drugar poručio od kineza 1GB fleš (za to vreme... kod nas bio 100 evra), kad je dobio paket, ubacio u USB port, kad ono samo 256MB, pošalje mejl kinezu i dobije odgovor "he, he" :)
Još gore je sa onim fleševima koji imaju višestruko veći kapacitet nego realno (npr. možete kupiti Kingston 1TB, koji je kod nas koštao tipa 2000€, za nekih 15-20$ od kineza), računar "vidi" taj fiktivni kapacitet, čak možete i prividno upisati toliko podataka, ali kad krene čitanje - pročitate samo koliko ima memorijskih čipova, ostalo "pojela maca" :)


Nego, jasne su mi ove prevare, nego kako su ovi preprodavci, koji preko Instagrama prodaju džidža-bidže poručene iz Kine, uopšte došli do tolike robe? Koliko znam, fizičko lice ne može da poruči 5 torbi, 10 jakni ili bilo šta slično, samo po 1 primerak za sopstvene potrebe. Možda za odeću progledaju kroz prste za 2-3 ista artikla, ali za neke tehničke drangulije sigurno neće.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: Šišanje naivčina na internetu15.11.2021. u 19:25 - pre 28 meseci
Jedan od razloga je sto su ili oni ili neko njihov zaposleni na carini, pa im paketi "ne podlezu carini".
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Šišanje naivčina na internetu15.11.2021. u 20:05 - pre 28 meseci
Ovo sto na Oglasima 1.000 prodavaca ima jednu te istu robu ?


Nisu oni uvoznici , niti njih 1.000 ima rodbinu na carini !


Oni samo preprodaju !

A uvoze Nevidljivi sleperi ! Ciji , to moze samo da se nagadja , ali nekoga blizu vrha vlasti , ko ima takvu moc da uvozi Nevidljive slepre !!


Na oglasima su samo preprodavci ! Te robe po tim cenama nema u okolini , niti te robe po tim cenama ima kod " domacih " Kineza koji ovde imaju radnje !


Roba je uz sumnjiv kvalitet , dosta jeftinija nego u prodavnicama , tako da nije samo tu PDV i carina u pitanju , vec uhodani kanal na Velliko !

Tako nesto nema u drugim drzavama , nego to stize brodovima iz Kine ! Posto Srbija nema more , onda iz te neke luke ide " nevidljivim " sleperima !

Samo niko od nadleznih to " ne vidi "
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.180.*



+1450 Profil

icon Re: Šišanje naivčina na internetu15.11.2021. u 20:22 - pre 28 meseci
Pa jesu nas izbacili kinezi sa frišipinga na aliju ili nisu, očigledno da su tone robe na carini marnjavali!
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Šišanje naivčina na internetu15.11.2021. u 20:25 - pre 28 meseci
Tu robu uvoze veliki domaci kinezi,

to je uglavnom fake roba i slicno sto ne moze u legalne radnje, a trazi se...
pa se iskljucivo na veliko prodaje domacim preprodavcima koji to dalje rasturaju po buvljacima i putem drustvenih mreza.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.180.*



+1450 Profil

icon Re: Šišanje naivčina na internetu15.11.2021. u 20:39 - pre 28 meseci
A kako se dolazi do te robe?!?? One sijalica kamere su sasvim pristojne evo meni radi već treću godinu. Em svetli em priča em snima :D
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn-gprs.nl.



+2282 Profil

icon Re: Šišanje naivčina na internetu16.11.2021. u 00:57 - pre 28 meseci
Citat:
bakara:
iskljucivo na veliko prodaje domacim preprodavcima koji to dalje rasturaju

Joj, brate, al si iskonstruisao pricu tipa brodovi, avioni, kamioni....

Istina je sledeca - nekom ko je nekad nesto narucio sa Aliexpress-a, (nek bude na primer meni) iskoci reklama na fejsbuku za neko cudo tehnike za 20-50 dolara. Ja posto sam mobilni telefon kupovao poslednji put pre 4 godine poverujem da je tehnologija toliko napredovala da sada 256/8gb 5g telefon sa 64gpx kamerom kosta 60 evra. Usput uzmem i 4Tb flesku za 20 evra kod istog prodavca. Posle mesec dana telefon i fleska stignu, zavisno od raspolozenja carinika platim carinu i ostale namete 50 evra, ili ne platim uopste... Ukljucim to, vidim da telefon dosta sporije radi od tog mog starog 4 godine, a nesto ni sifru za google ne prihvata, ne znam sta mu je i pomalo pocinjem da sumnjam da je specifikacija lazna, ali ne umem to da proverim. Svakako niti umem da nekako dodjem do pravih karakteristika, niti mi uredjaj odgovara za koriscenje, stavljam ga na kp kao neispravnog i pokusavam da izvucem barem pola para. Fleska isto posto je em sporija od one koju sam kupio pre 15 godina, em gubi podatle. Takva je situacija kod 950 od tih 50 na oglasima - narucili su jednom, 1 kom opreme x 2-3 razne vrste, mozda prodaju nekad, mozda nikad, u svakom slucaju nikad vise nece narucivati.

Preostalih 50 od 1.000 su u startu znali da je specifikacija lazna, ali su ipak narucili sa aliexpresa 1kom sa vizijom da ce ga prodati i ostvariti 30% zarade, ako stvarno uspe da proda narucice opet, ako ne proda dace detetu od 3 godine za rodjendan da se igra... A dete ce svakako razbiti, pa bolje to nego ajfon od 800 evra...

I to je to, narucuje se po 1kom potpuno legalno, ako drzava trazi plati se carina i pdv, ako ne trazi jos bolje... Nikakvi kamioni, avioni, brodovi i kontejneri lazne robe koju uvozim pored zatvorenih ociju jer mi je vucic ujak pa mi se moze niti ostalo sto bujna masta ES forumasa moze da smisli
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
95.180.93.*



+310 Profil

icon Re: Šišanje naivčina na internetu16.11.2021. u 08:21 - pre 28 meseci
Citat:
bakara:
Tu robu uvoze veliki domaci kinezi,

to je uglavnom fake roba i slicno sto ne moze u legalne radnje, a trazi se...
pa se iskljucivo na veliko prodaje domacim preprodavcima koji to dalje rasturaju po buvljacima i putem drustvenih mreza.



Mi koji živimo sa Kinezima po blokovima i Ledinama znamo da je ovo tačno, i ne samo to…
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Šišanje naivčina na internetu16.11.2021. u 08:48 - pre 28 meseci
^^
Upravo tako


Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
bakara:
iskljucivo na veliko prodaje domacim preprodavcima koji to dalje rasturaju

Joj, brate, al si iskonstruisao pricu tipa brodovi, avioni, kamioni....



Nisam nista iskonstrusao, znam ih
Tvoja prica ima mozda smisla kod sitne robe tipa telefona i fleske,
ali kod patika svih brojeva, kojekakvih masazera, zvucnika, elektricnog alata, TV i ostalih krupnih stvari koje dolaze kontejnerima i koje mozes da vratis - zamenis, bas i ne pije vodu.

jedino sto ne moze krajnji kupac da kupi direktno kod njih.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.180.*



+1450 Profil

icon Re: Šišanje naivčina na internetu16.11.2021. u 08:53 - pre 28 meseci
Stigo odgovor od skamera :D


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1620



+585 Profil

icon Re: Šišanje naivčina na internetu16.11.2021. u 08:58 - pre 28 meseci
E sto ti je dobar engleski, rastura.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.180.*



+1450 Profil

icon Re: Šišanje naivčina na internetu16.11.2021. u 09:49 - pre 28 meseci
Apropo patika koje se prodaju evo original al bez etikete u kameničkoj prodavnice, ovde kupuju i samo lepe oznake:


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Šišanje naivčina na internetu16.11.2021. u 11:07 - pre 28 meseci
Citat:
bordzija: Apropo patika koje se prodaju evo original al bez etikete u kameničkoj prodavnice, ovde kupuju i samo lepe oznake:

ne lepe, to je niza klasa kopije

Imas razne klase kopija, ona najbolja ima sve full oznake i full ambalazu i dosta su skuplje od tih jeftinih...
ali i dalje su sve to kopije koje imaju samo boje i formu originala, i nista drugo.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dynamic.sbb.rs.



+370 Profil

icon Re: Šišanje naivčina na internetu16.11.2021. u 11:16 - pre 28 meseci
Silom prilika, pre 5-6god vidjao sam oko 7h ujutru kako prodavnici patika, Djak valjda, unose robu iz kamiona na kome pise nesto kao"Li Ning" ili tako nesto. Nisam obracao toliko paznju, ali sam ga vidjao relativno cesto kada sam prolazio kroz Sremsku ulicu.

Neko mi je pricao da kineska roba moze da se kupi u vecoj kolicini na nekoj stanici voza izmedju Beograda i Panceva. Mozda zeleznicka stanica Ovca. Nisam nikad pokusao da proverim da li je to istina, pa ovo uzmite sa rezervom.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Šišanje naivčina na internetu16.11.2021. u 11:59 - pre 28 meseci
Li ning je kineski poznati brend, nije ni jeftin i tesko da ima veze sa laznjacima o kojima je rec, a koliko znam nisu nikad ni imali patike od 10-20 eura..
https://www.amazon.com/stores/...94-A26F-492F-8BCE-B73F3C24BBA5

Ova fake roba moze da se kupi po buvljacima, lokalnim pijacama i budzacima, oglasima i putem drustvenih mreza i ima oznake poznatih brendova, zato je i nema u legalnim tokovima.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
79.101.120.*



+10242 Profil

icon Re: Šišanje naivčina na internetu16.11.2021. u 12:10 - pre 28 meseci
Prevara je bilo i biće. Ovaca je bilo i biće.
Na primer, ovaj lik je prodao Ajfelovu kulu, dva puta! https://www.smithsonianmag.com...-eiffel-tower-twice-180958370/

Zloupotreba "žiga", tj. brenda je takođe prevara, ali druge vrste.
Kupci su uglavnom svesni da kupuju fake robu, tj. kopiju brenda, ali im je to manje važno.
Bitno im je da se naziv brenda upadljivo vidi, zbog okoline, prijatelja, poznanika.
Tako da, to je jedna vrsta prećutnog dogovora, "znam da kupujem fake, ali plaćam četvrtinu cene originala"


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.167.*



+1450 Profil

icon Re: Šišanje naivčina na internetu16.11.2021. u 14:12 - pre 28 meseci
To što se šije i lepi na društvenim mrežama i na kp sajtu je ova varijanta:


Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
79.101.120.*



+10242 Profil

icon Re: Šišanje naivčina na internetu16.11.2021. u 14:22 - pre 28 meseci
Snimak je nejasan, pa nemogu da tvrdim ...

Ali, prvi par patika je očigledno nošen, nošen i iznošen. Vidi se i po tome koliko su patike prljave, zaprljane na sve moguće načine.
Nije valjda da neko očekuje da će originalne patike moći da se raubuju maksimalno, na dnevnom nivou, a da se nikad, nikad ne pocepaju, rašiju, odlepe a đon ne potroši?

Obuća od kartona - da, za pokojnike, ali ne prave se patike za pokojnike. Samo cipele.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.167.*



+1450 Profil

icon Re: Šišanje naivčina na internetu16.11.2021. u 14:25 - pre 28 meseci
To sam ja snimao patike su od kartona koji se bukvalno istopi a đon je kao urađen od gume ali to baš i nije :D Te prve kamuflažne "najke" sam kupio na kp sajtu mislim da su bile 3000 dinara a klasa. Patike sam nosio nekoliko puta te što im se odlepio đon pa sam u povratku stavio teglušu da drži :D
Adidaske su isto mislim sa FB nisu ni lepljene nego ovlaš prošivene a unutra je isto karton koji se odmah rastopio. Sve u svemu najgora moguća imitacija kao za pokojnike.
Poenta je da se sve te kopije raspadnu posle samo par nošenja i izgledaju kao da su stare 100 godina eto ti si se prvi upecao.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Šišanje naivčina na internetu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7393 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.