Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Plaćanje pay palom u Srbiji prevara ili?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Plaćanje pay palom u Srbiji prevara ili?

[ Pregleda: 3241 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.183.*



+1450 Profil

icon Plaćanje pay palom u Srbiji prevara ili?26.11.2021. u 19:43 - pre 28 meseci
Prodajem na kp nešto recimo da je televizor 400 evra. Kontaktira me čovek iz okoline niša da kupi ali pita da plati preko pp. Ja da mu pošaljem tv poštom što je teška besmislica mogu ciglu da mu pošaljem jer me kontaktirao na vacap. Ja bacim nešto oko i vidim da se te uplate preko pp ovde na banci oporezuju 50%

Ja mu tražim 800 evra on kao pita pa zašto kako ja objasnim tih 50% i on odmah prihvata i traži mejl da mi uplati.

Naš čovek nije bot i sl. Lepo piše pismen.

E sad kakva je to prevara da čujem ja vas.

Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Plaćanje pay palom u Srbiji prevara ili?27.11.2021. u 00:34 - pre 28 meseci
Preskoči prve dve varijante i nastavi od treće:
https://www.kaspersky.com/blog...l-most-relevant-threats/37159/
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.165.*



+1450 Profil

icon Re: Plaćanje pay palom u Srbiji prevara ili?27.11.2021. u 01:22 - pre 28 meseci
Auuu koja glupost ovaj pejpal da ne veruješ može na 500 fora "nišlija" da te zavrne :D
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
79.101.120.*



+10242 Profil

icon Re: Plaćanje pay palom u Srbiji prevara ili?27.11.2021. u 17:31 - pre 28 meseci
Pazi kad lik na 100% uvećanu cenu kaže "aha, važi, nema problema"
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
79.101.120.*



+10242 Profil

icon Re: Plaćanje pay palom u Srbiji prevara ili?27.11.2021. u 17:33 - pre 28 meseci
Inače, taj Pay-Pal sam koristio par puta u životu za neka plaćanja (umesto da lepo platim Visom Virtuon) i zapanjio sam se kad sam video koliku su mi proviziju naplatili.
Sad, kad malo bolje razmislim, ne vidim čemu taj PayPal uopšte.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.182.*



+1450 Profil

icon Re: Plaćanje pay palom u Srbiji prevara ili?28.11.2021. u 00:20 - pre 28 meseci
Gledam kao svi ga prihvataju iako je pun rupa. Ovo kada je pristao na duplo veću cenu mi je bilo smešno samo ga je mejl zanimao

Možda su ovo ti silni IT stručnjaci u svrbiji o kojima se piše naokolo?
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Plaćanje pay palom u Srbiji prevara ili?28.11.2021. u 02:37 - pre 28 meseci
Iskoristiš 10minutemail, dodaš ga na PP i samo produžiš par puta postojanje te adrese dok ti ovaj ne potvrdi porukom da je dobio tu mejl adresu i...
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.182.*



+1450 Profil

icon Re: Plaćanje pay palom u Srbiji prevara ili?28.11.2021. u 02:42 - pre 28 meseci
Ma ne mogu da se bakćem sa prevarantima i ovako stalno zovu smaraju do beskraja. U Srbiji jedino mora da se umre i gleda teve.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.web.vodafone.de.



+7169 Profil

icon Re: Plaćanje pay palom u Srbiji prevara ili?28.11.2021. u 08:26 - pre 28 meseci
Sta je ovde vredno pomena? Lik marnuo nekom PayPal i ide na APP varijantu - naravno da mu se iebe koliko kosta i da li ce dobiti ciglu, nisu njegove pare. Mozda ce kad se dogovorite da kaze da posaljes nekim njegovom firmom za slanje koju ces platiti od paypal uplate - kesom naravno :)

A zasto ne marise od prodavnica? Zato sto imaju mnogo jacu detekciju sumnjivih kupovina.

Nema ovo veze sa PPom - pre PP su bile mahimacije sa karticama, pre toga sa cekovima…


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.web.vodafone.de.



+7169 Profil

icon Re: Plaćanje pay palom u Srbiji prevara ili?28.11.2021. u 08:33 - pre 28 meseci
Citat:
Java Beograd:
Inače, taj Pay-Pal sam koristio par puta u životu za neka plaćanja (umesto da lepo platim Visom Virtuon) i zapanjio sam se kad sam video koliku su mi proviziju naplatili.
Sad, kad malo bolje razmislim, ne vidim čemu taj PayPal uopšte.


Dupla zastita kupca od prevare (prvo PayPal, onda izdavac kartice) + prodavac nikad nema podatke o mojim karticama/racunima.

Ne moram da se mislim kakav IT security ima prodavac, da li je stvarno u saglasnosti sa standardima, da nema malware na serverima.. autorizacija ide preko PP infrastrukture koja je svakako bezbednija i vise testirana od vecine prodavnica.

Za prodavce je horor - ali posto je popularan mnogi nemaju izbor.

Danas su i mnoge banke postale bolje pa imas cesto virtuelne kartice koje mozes da namenis samo za odredjenu svrhu, ali PP i dalje nudi vecu bezbednost i dodatno osiguranje.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

kunc
Germany/Munich

Član broj: 195484
Poruke: 440



+56 Profil

icon Re: Plaćanje pay palom u Srbiji prevara ili?28.11.2021. u 08:55 - pre 28 meseci
Citat:
bordzija: Ja bacim nešto oko i vidim da se te uplate preko pp ovde na banci oporezuju 50%
Ja mu tražim 800 evra on kao pita pa zašto kako ja objasnim tih 50% i on odmah prihvata i traži mejl da mi uplati.


Kolika je to porezna stopa u Srbiji? Na kojoj si ti to banci? Kakvih 50% poreza, za sta?
Pa bolje onda napravi kod notara kupoprodajni Ugovor. Sta bi bilo da si mi prodao auto onda? Cijena auta 15k eura, 50% ti uzme porez? Nelogicno!

PayPal furaju svi, svaki web shop u EU, jer ima minimalno 30 dana sigurnosti povrata novca (preuzima financijski rizik ako kupac i nakon tog vremena ne plati željenu robu). Novac mu stoji u zraku, tj. kod paypal-a i ne mozes s njim upravljat sve dok ti kupac onemoguci potvrdu (da je posiljka ili produkt siguran tj. ispravan), ili u vecini situacija ljudi to ne znaju uradit, pa je paypal duzan da ti oslobodi novac zakonski u roku od 30 dana.

Nakon toga, taj novac ti stoji na PayPal-u kao kredit, mozes ga trosit direktno sa PayPal-a ili mozes ga prebacit na svoj kreditni ili bankovni racun. Kada sam prebacivao u bosni oko 500-550$ svaki drugi mjesec, uzimalo mi je 5-6 eura prenos na VISA kredit karticu. Ovaj kredit balance, radi u zavisnoti od zemlje, recimo za regije u EU provjerena informacija.


Koristim PayPal godinama, jos dok sam zivio u Bosni (sa VISA elektron karticu), sve je bez radilo bez problema. Zadjnih 6-7 godina radim sa strane kao "freelencer", izdajem INVOICE (da se razumijemo kao fizicko lice, nemam registrovanu firmu ili obrt), sto je po meni vrlo dobra opcija.

U Bosni nisam nikada platio porez, jer to nisu bile prevelike cifre, i bile su uplate svaka dva mjeseca (500-600$). Jedino problem, ako si na zavodu za zaposljavanje, i ako ti pronadju te uplate, mogu te skinut sa zavoda...tako da gubis zdravstveno osiguranje.

Dok u Njemackoj, imas pravo dodatno mjesecno zaradit do 450 eura koje se ne operezuju, bio ili ne bio u radnom odnosu.

Jos neke od opcija koje PayPal nudi, su Xoom opcija za slanje novca svugdje po svijetu, nesto kao WesternUnion (ali iskljucivo ako imas otvoren bankovni racun na nekoj banci), placanje na rate, slanje novca "prijatelju" koje se ne smije oporezovat (mislim do 1k eura).

Osim PayPal-a, u EU se jos fura Klarna, Svedska kompanija koja radi slicno kao i PayPal .



 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Plaćanje pay palom u Srbiji prevara ili?28.11.2021. u 09:25 - pre 28 meseci
Moze da bude 50 % za Freelencere .

Da se nekom ne bi racunalo da su primeljene pare zarada vec prodaja TV-a to mora necim da dokaze .

Mada je sve to na Klimavim nogama u Srbiji !


Prvo imaju spremnu floskulu koju koriste redovno da je Fizickom licu Zabranjeno da se bavi bilo kojom delatnoscu ukljucujuci trgovinu ! Nije vazno sto je u pitanju 1. TV .


Drugo zakonom je zabranjeno da PP , ima tema o tome , bude platezno sredstvo unutar teritorije Srbije ! Za prodatu robu i usluge .
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.165.*



+1450 Profil

icon Re: Plaćanje pay palom u Srbiji prevara ili?28.11.2021. u 13:07 - pre 28 meseci
Prvo ti uzmu pare pa se ti posle žali i tuži sa srbijom, meni su ukrali 1000 evra za nasledstvo prvo koleno i nikada mi nisu vratili lopovi.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Plaćanje pay palom u Srbiji prevara ili?

[ Pregleda: 3241 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.