Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...

elitemadzone.org :: MadZone :: Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 7455 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...10.03.2022. u 10:47 - pre 26 meseci
Prethodni post je karikiranje i sarkazam, osim dela za Slobu, BoTa i AVa.. Jer niti jednog niti drugog niti trećeg nije birala "današnja omladina"...Čak ni u aprilu mladi neće imati mogućnost da odaberu predsednika po volji jer - jbga, jedna od najstarijih smo nacija u Evropi, mnogo je više penzionera nego mladih - a većina njih ima kognitivne sposobnosti da će glasati za onog ko im da više praška i šećera..

Moj ćale je jednom lepo rekao "kao što postoji punoletstvo kada neko napuni 18god, tako treba uvesti i mnogo-letstvo - kad neko napuni 65god.. Onog trenutka kada odeš u penziju, nema više vozačke dozvole, nema prava glasanja, sediš kući, uživaš, ideš na pecanje, kod lekara i to je to.."

 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...10.03.2022. u 11:04 - pre 26 meseci
Citat:
Turmen:Onog trenutka kada odeš u penziju, nema više vozačke dozvole, nema prava glasanja, sediš kući, uživaš, ideš na pecanje, kod lekara i to je to.."

To vazi i za tebe kada budes otisao u penziju, jel?

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...10.03.2022. u 11:08 - pre 26 meseci
Naravno da važi, nemam ništa protiv..Ako dočekam naravno

I moj ćale (autor te rečenice) je uveliko u penziji.. Za glasanje kaže da će izaći jedino da glasa za one za koje mu ja i sestra kažemo jer "ja šta sam birao birao, sad je na vas red"..

TV ni ne gleda jer kako kaže "digne mi se pritisak kad vidim i žvalavog i manekena tadića i gmaza šešelja.. ma sve političare"
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...10.03.2022. u 11:22 - pre 26 meseci
Jel neko stvarno računa da će imati penziju? Ako Srbiju godišnje napusti 50000 ljudi uz negativan prirodni priraštaj, to je nekih 100 000 ljudi manje svake godine. U narednih 20 godina to je 2000000 manje ljudi uz povećanje udela starog stanovništva u ostatku populacije. Budućnost Srbije su penzioneri (koji će morati da rade)! Dobra stvar je da naša napredna vlast planira otvaranje 140 novih rudnika, pa će biti dovoljno radnih mesta za sve penzionere.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...10.03.2022. u 11:26 - pre 26 meseci
Ja sam se od penzije odavno oprostio..

Neće je niko ukinuti, ali mi 80 - 90god deluje kao prihvatljiva granica u budućnosti.

Jer nije država luda da se odrekne pozamašne cifre koja ide na kontu PIO osiguranja mesečno od svakog od nas. Uprkos svemu svakom ko ume da sabere 2+2 je jasno da je ovakav sistem neodrživ na duže staze..Ma kakvi duže, puca u narednih 5-10godina.

Buzz ne pratiš vesti - neće penzioneri da rade..Zamenićemo ove koji odlaze sa ovima koji dolaze, tako da će rudnike da nam kopaju Avganistanci, Iranci, Iračani, Sirijci.. Doduše sve mislim da su oni ludi za nama i našim rudnicima, ali kad dobiju katanac u razvijenijim zemljama mi smo ono što im preostaje.. Još kad dođu Ukrajinke..ma bićemo raj na zemlji.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...10.03.2022. u 11:33 - pre 26 meseci
Znam da neće penzioneri da kopaju, to je bio sarkazam jer penzioneri danas najviše podržavaju rudnike.

P.S.
Dolazak Ukrajinki bi bila dobra stvar, ali nisu one lude da dođu u Srbiju kada im je u Nemačkoj bolje.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.cpe.sn.co.rs.



+10256 Profil

icon Re: Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...10.03.2022. u 11:41 - pre 26 meseci
Citat:
Turmen:... svakom ko ume da sabere 2+2 je jasno da je ovakav sistem neodrživ na duže staze..Ma kakvi duže, puca u narednih 5-10godina.

Upravo se isto ovako pričalo devedesetih godina, kad sam ja počeo da radim.
Svakome je bilo "potpuno jasno" da od državne penzije "nema ništa" i džabe da se nada. Jedina razlika je u tome što je kraj prognoziran za "naredne 2-3 godine".

A od tad, prošlo već trideset godina!




A što se starosti tiče, evo citat, izjava Mome Kapora:
"Kad sam imao trinaest, pitao sam se zašto fosili od trideset ne odumru prirodnom smrću. A sad imam pedeset, i mislim da su to najbolje godine za jednog muškarca."
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...10.03.2022. u 11:50 - pre 26 meseci
Citat:
Java Beograd: Upravo se isto ovako pričalo devedesetih godina, kad sam ja počeo da radim.


Sada treba da verujemo da su oni koji su pogrešno prognozirali devedesetih sada kada su omatorili odjednom postali mudri?
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...10.03.2022. u 11:51 - pre 26 meseci
Citat:
Java Beograd: Upravo se isto ovako pričalo devedesetih godina, kad sam ja počeo da radim.
Svakome je bilo "potpuno jasno" da od državne penzije "nema ništa" i džabe da se nada. Jedina razlika je u tome što je kraj prognoziran za "naredne 2-3 godine".

A od tad, prošlo već trideset godina!




A što se starosti tiče, evo citat, izjava Mome Kapora:
"Kad sam imao trinaest, pitao sam se zašto fosili od trideset ne odumru prirodnom smrću. A sad imam pedeset, i mislim da su to najbolje godine za jednog muškarca."


Ja bih jako voleo da nisam u pravu, ali matematika je jasna.. A to je da je sve više i više odlazaka u inostranstvo, sve više i više penzionera , prosečna starost je sve veća i veća.. A sve manje i manje radno-sposobnih ljudi.. Još će da ispadne spas za Srbiju ako postanemo "imigrantski" raj za malajce, sirijce i pakistance.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...10.03.2022. u 11:52 - pre 26 meseci
Citat:
Turmen: Ja bih jako voleo da nisam u pravu, ali matematika je jasna. A to je da je sve više i više odlazaka u inostranstvo, sve više i više penzionera , prosečna starost je sve veća i veća.. A sve manje i manje radno-sposobnih ljudi.. Još će da ispadne spas za Srbiju ako postanemo "imigrantski" raj za malajce, sirijce i pakistance.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...10.03.2022. u 11:52 - pre 26 meseci
To više neće da bude Srbija.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 804



+637 Profil

icon Re: Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...10.03.2022. u 12:08 - pre 26 meseci
Citat:
Turmen: Ja sam se od penzije odavno oprostio..

Neće je niko ukinuti, ali mi 80 - 90god deluje kao prihvatljiva granica u budućnosti.

Dobro si procenio. U Nemackoj i Holandiji su takve price vec realnost. Negde pre 5 godina krenuli su da povecavaju granicu za odlazak u penziju za 3-4 meseca svake godine. Pa je najpre bilo 65 godina + 3 meseca, pa 65g + 6m, pa 65g + 10m ... sada se stiglo negde na 66g + 4m. Vec 2024. to ce biti 67 godina i tako ce ostati 5 godina, a nakon toga nastavljaju s igrankom ... Meni je neki sajt izbacio procenu da cu u penziju moci sa 67g + 9m. Jupiiii ... A ovim mojim kolegama-milenijalcima (godiste >= 1985) procene su negde 70 pa navise. I to su trenutne procene. Ako se ovo s Ukrajinom nastavi, a onda dodje i neka nova svetska bolestina stvari lako mogu da skliznu na 70++ ...
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...10.03.2022. u 12:14 - pre 26 meseci
Citat:
B3R1: Dobro si procenio. U Nemackoj i Holandiji su takve price vec realnost. Negde pre 5 godina krenuli su da povecavaju granicu za odlazak u penziju za 3-4 meseca svake godine. Pa je najpre bilo 65 godina + 3 meseca, pa 65g + 6m, pa 65g + 10m ... sada se stiglo negde na 66g + 4m. Vec 2024. to ce biti 67 godina i tako ce ostati 5 godina, a nakon toga nastavljaju s igrankom ... Meni je neki sajt izbacio procenu da cu u penziju moci sa 67g + 9m. Jupiiii ... A ovim mojim kolegama-milenijalcima (godiste >= 1985) procene su negde 70 pa navise. I to su trenutne procene. Ako se ovo s Ukrajinom nastavi, a onda dodje i neka nova svetska bolestina stvari lako mogu da skliznu na 70++ ...


Onima koji donose tu odluku od srca želim da ih recimo operiše 70godišnji hirurg ili vozi 70godišnji taksista..I da im stanove renoviraju 70godišnji majstori, automobile 70godišnji mehaničari..

Poštenije je ukinuti penzije - pa nek svako uplaćuje sebi ili šteka u slamarici - kako kome draže..

Ovako se to graniči sa legalnom pljačkom ljudi - ti uplaćuješ nešto 40godina, što nećeš iskoristiti nikad.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...10.03.2022. u 12:22 - pre 26 meseci
Citat:
Turmen:
Jer rezultat vašeg pitanja imamo na delu poslednjh 30godina.. Miloševića, Tadića i Vučiča

Strašno je što smo dobrim delom mi "mlađi" krivi za to.

Za poslednjih, koliko, 17-18 godina koliko imaš pravo glasa (predpostavimo da sada imaš 35 god.), koliko izbora je raspisano i na koliko si izišao i glasao? Znači ne - pocepao listić ili nacrtao k'rčinu, nego dao glas nekoj opciji koja nije Milošević, Tadić, Vučić? Koliko vremena si posvetio političkom angažovanju, lepio plakate, bio u kontroli izbornog procesa, aktivno podržavao nekog kandidata? To pitanje postavljam i tebi i svim apstinentima koji su "iznad situacije" i koji "kupuju stvari za novi stan i menjaju auto iz 2019. za novi i koji su čuli da ove godine treba da budu neki izbori, ali oni sa soma evra platom i mestom senior programera nemaju razloga da se bave trivijalnostima koje su zabava za bezubu sirotinju", dakle pitanje postavljam svima koje mrzi da podignu dupe ujutru (mada su birališta otvorena nedeljom, neradnim danom, do 20h), a ko treba da vam donese promene?! Ukinuli biste pravo glasa svima starijima od 65, ali vam je slatko kada se širite u stanovima koje su vam ostavili ti preko 65, milo vam je kada se puni budžet od poreza koji plaćaju ti od 65, drago vam je kada dođe električar od 65 i popravi kvar zbog kog ste zvali oglase a svi mlađi električari ili rade u Slovačkoj ili ovde sat rada naplaćuju 17 evra, ša kako to da zarađuju više od vas izuzetnih programera. Drago vam je kada neko od 65 pristane da bude upravnik vaše zgrade i da se jebava sa čišćenjem, zamenom sijalica i bukom koju pravite. Trebaju vam ti od 65 godina da vam čuvaju decu, da vam kuvaju, da vas drže za ruku kroz život. Ali ne smeju da glasaju! Pa oni su najbrojnije glasačko telo, da se vi "mladi" pitate, i glasanje i kampanja, i sednice skupštine - sve bi bilo preko Interneta.

Dok ima Interneta i struje. A to što sad ima interneta i struje nije vaša zasluga.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.cpe.sn.co.rs.



+10256 Profil

icon Re: Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...10.03.2022. u 12:26 - pre 26 meseci
Citat:
SlobaBgd: ... ali vam je slatko kada se širite u stanovima koje su vam ostavili ti preko 65!

Samo bih ovo da naglasim!

Uz opasku, da sam ja sam sebi obezbedio krov nad glavom.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a00:20:c001:51bd:f146:c38e:..



+7177 Profil

icon Re: Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...10.03.2022. u 12:27 - pre 26 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Stravičan lopovluk i bogaćenje Draškovića i SPOa dok je bio na vlasti je jedan od nasumornijih perioda Srbije i jedan od najvećih simbola srpske gluposti po pitanju za koga glasaju.

Nema švalerke tih nakaza kojoj nije poklonjen stan ukraden od vlasnika sprečavanjem legalnog otkupa u periodu 90tih.

Postoji spisak od 147 ustanovljenih ukradenih stanova od kojih za neke lično znam, svi su na TOP potezu oko Knez Mihajlove ulice, koji su oteti od vlasnika i završili u džepovima SPOa.

I na sve to, ubacivanje Dane Drašković u upravni odbor NISa sa platom od 8000EUR mesečno godinama, je prst u oko srpskom narodu kao nijedan drugi.


Posebnost pljacki "ex opozicije" 90-tih i 2000-tih je verovatno rezultat rusenja (kod nekih) idealizma da je glavni problem bio "Sloba" ili "Slobina vlast".

Realnost je bila sasvim drugacija - dokle god ima nesto da se opljacka, novajlija je samo ubrzao proces. Problem je ljudska priroda a ne znacka stranke.

U sustini interes za grabezom nije bio drugaciji, ali su ocekivanja ocigledno bila u raskoraku sa realnoscu pa otuda i sok i depresija nastala posle ("pa i ovi kradu!"). Jedina stvar koja stavlja kraj na to je konacno nestajanje stvari za privatizacije, regulacija zakona oko urbanizma zbog ulaska velike love koja ne trpi da ih neko zavrne itd.

Srbija nije ni po cemu razlicita od, npr, Cikaga (heh, ili obrnuto?) - potrebno je jako puno da se politika ucini podnosljivo korumpiranom, pogotovu ako postoji jako puno plena koji je moguce "kraduckati".

A sta onda?

E pa onda si legano skalpiran od strane banki, farmaceutske industirije, ovih onih lobija... uvek ima neko ko ce da kupi kajmak ili da postavlja naplatnu rampu negde, samo je pitanje da li ce to da bude onako divljacki ili u odelcu sa laptopom.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 804



+637 Profil

icon Re: Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...10.03.2022. u 12:40 - pre 26 meseci
Citat:
Turmen: da ih vozi vozi 70godišnji taksista

Vidjao sam takve po Beogradu.
Citat:
I da im stanove renoviraju 70godišnji majstori

Poznavao sam dosta nasih ljudi, ovde u Holandiji, koji su aktivno radili kao majstori cak i sa 75 i vise godina. I to po fabrikama! To su bili stari Titovi gastarbajteri, dosli 1960 i neke, naravno KV majstori kojima niko nije objasnio kako funkcionise holandski penzioni sistem (tzv. prvi/drugi/treci stub) ... vec su se oslonili samo na drzavnu penziju (prvi stub) koju primaju svi bez obzira da li rade ili ne i to je negde polovina minimalne plate (trenutno oko 20 evra za svaku godinu zivota u NL). Niko im nije rekao da dopunsku penziju moraju sami da uplacuju.

A znam i coveka koji je izbegao iz Bosne 90-ih, tada je imao vec 55 godina ... pre 5-6 godina kada sam ga video poslednji put aktivno je krecio stanove, imao je blizu 80.
Citat:
Poštenije je ukinuti penzije - pa nek svako uplaćuje sebi ili šteka u slamarici - kako kome draže..

To lepo fercera u Americi i Australiji, gde je ljudima jasno da su pravila igre bas takve. Ali u Evropi svi ocekuju da im drzava bude tata i mama ... pa se posle bune.
Citat:
da ih recimo operiše 70godišnji hirurg


 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...10.03.2022. u 13:09 - pre 26 meseci
@SlobaBgd - obraćaš se pogrešnom čoveku.

- Glasao na skoro svakim izborima (osim na prošlim) - na svima protiv vlasti..
- Bio kontrolor 2008e i neke tamo 2012.
- Plakate sam lepio kao tinejdžer - maloletan - one na kojima je pisalo "gotov je"..
- Jedini kandidat koga sam aktivno podržavao je Saša Janković - znam - za123ebao sam se kao nikad u životu..Lično poznajem Luku (Belog Preletačevića), hteo sam da glasam za njega zbog tog poznanstva, ali sam vremenom shvatio da mu humor nije jača strana i rešio da ipak podržim nekog ko je u tom trentku imao "lepe izglede"..
- Aktivan sam na većini eko - protesta.. jedino nisam pobornik blokada ulica, jer smatram da su lajanje na pogrešno drvo..zna se kome se treba obratiti.
- Imam obezbeđen krov nad glavom, a od roditelja sam nasledio samo poludovršenu kuću / vikendicu i stan u unutrašnjosti koji zvrji prazan (hvala im i na tome).
- Živim u vertikali od dva stana, komšinica je gospođa od 70god - tehnički ja radim sve oko zgrade, održavanja, zamena sijalica, a ne pravim buku, za to plaćam studio na sat.
- Električar mi ne treba, niti moler, parketar, od ćaleta sam naučio da radim skoro sve kućne poslove + dirinčio na građevini kao student, a znam i sebi da spremim klopu.. A i ako mi zatreba usluga nekog "starijeg od 65", ja tu uslugu i adekvatno platim. Isto kao što je i onima starijim od 65 lepo kada im neko mlađi popravi računar, sredi mobilni telefon, odveze kolima do lekara, ode u nabavku, pomogne oko renoviranja kuće i stana.. Koliko stariji trebaju mlađima, toliko je i obrnuto.

I sve to gorenavedeno radim iako zaradim više od "soma evra" i uprkos tome što vozim auto 2020o godište (i još jedan 2008o) i uprkos tome što mi se može da se ne bavim nijednim od gorenavedenih stvari.. I uprkos tome što mogu koliko sutra da odem iz države i da mi do daljnjeg bude turistička destinacija, eto nekako, ne znam ni ja zašto, ostajem u istoj..

Očigledno živimo u paralelnom univerzumu, jer većina iz mog friends and family okruženja funkcioniše ovako..I ne mogu da se ne načudim da je 90% ljudi koje poznajem, pogotovo oni koji su se izborili za bolje poslove - najglasniji protiv vlasti i sistema..Oni koji motaju kablove i zarađuju 40000 - 50000din bi ubili za AVa..

Ali avaj "najbrojnije glasačko" telo zna bolje od nas kako treba svet i društvo da izgleda. I 90% izgleda upravo onako kako su odabrali.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.cpe.sn.co.rs.



+10256 Profil

icon Re: Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...10.03.2022. u 13:24 - pre 26 meseci
Ne znam čemu prozivka oko glasanja.

Ja sam glasao samo par puta, dok nisam skapirao ovo šta je Dimke napisao: "Problem je ljudska priroda a ne znacka stranke".
Šta, da nije neko možda "bolji čovek" zato što glasa na svim izborima?

Uzgred, porez i doprinose uredno plaćam, pa očekujem od države da uredno odradi sve šta je njena obaveza.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 424
95.180.116.*



+169 Profil

icon Re: Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...10.03.2022. u 13:42 - pre 26 meseci
Citat:
Java Beograd: Ne znam čemu prozivka oko glasanja.

Ja sam glasao samo par puta, dok nisam skapirao ovo šta je Dimke napisao: "Problem je ljudska priroda a ne znacka stranke".
Šta, da nije neko možda "bolji čovek" zato što glasa na svim izborima?

Uzgred, porez i doprinose uredno plaćam, pa očekujem od države da uredno odradi sve šta je njena obaveza.


Pa standardan onaj narativ: Ko te šiša što nisi glasao?

Onaj ko glasa je moralno superiorniji od onoga ko ne glasa i onaj koji ne glasa nema prava da se buni ako mu se ne sviđa situacija u društvu..

Što je totalna glupost, ovo je država svih nas i svi imamo pravo da je na ovaj ili onaj način činimo boljom..Ili da je ne činimo, ukoliko nam je lepo u njoj..

Ja verovatno neću glasati na prestojećim izborima.. Planiram još malo da istražim sve opcije, eventualno ću možda da izađem i da glasam za opozicionu opciju koja ima kakve takve izgleda bar za ulazak u parlament.. Napredna opozicija i kombi stranke me ne zanimaju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dan koji smo svi zaboravili - 31 godinu posle ...

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 7455 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.