Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Diskusija o izborima u Srbiji

elitemadzone.org :: MadZone :: Diskusija o izborima u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31900 | Odgovora: 348 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 13:41 - pre 24 meseci
Citat:
Ulfsaar:Da tu nešto stvarno nije bilo u redu vidi se i iz činjenice da je Đilasova opcija (navodim njih jer su bili najozbiljniji protivkandidati) protiv Rio Tinta, ali i protiv gašenja termoelektrana. A one su najveći zagađivači, a Rio Tinto je tek budući zagađivač i daleko više lokalizovan.
Đilasova opcija bila protiv Rio Tinta a oni ih doveli u Srbiju?? Što se gašenja termoelektrana tiče, čujem da se zapad pod hitno vraća uglju jer će da ponestanu drugi izvori energije.

Mada je za drugu temu priča o zagađivačima i samom merenju onih čestica koje su se pojavile tek pre neku godinu, ranije ih nije bilo. U mom kraju nema nijedne (valjda) ali je zagađenje kažu veliko. Odakle? Stiglo iz tenta?
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 13:48 - pre 24 meseci
Citat:
Upravo ovo je i način vođenja kampanje. Pre neki dan nađem u sandučetu nešto tipa osrednje novine, na naslovnoj strani slika AV i naslov tipa ... šta smo uradili. Ja rekoh, opet se hvale kad ono jok, to je neko, tipujem na Mariniku koja će da oslepi od mržnje koja joj izlazi iz očiju a naročito iz usta, koji navode promašaje (po njima) i nijedna reč o tome šta oni nude. Kad nemaju šta. Mada sam ih čuo, ukinuće sva izdvajanja iz plata, ukinuće poreze, svima će da daju koliko im je potrebno ... sve nešto razmišljam, da li će iz svojih punih džepova da izdvoje ili kao po običaju lažu. Ipak, narod nije toliko zaboravan i slep pa da im poveruje. Jednom su ubedili narod da im poveruje, to više ne prolazi. Neka smisle šta mogu da ponude pa i da se razmisli, oni hoće da žive od stare "slave" iako su zaboravili kako su vladali


Kad je Marinika bila na vlasti?? Ne znam ozbiljno pitam..

Bio i AV na vlasti, pa u opoziciji, pa to nije smetalo ljudima da ga opet izaberu.. Nije meni ništa loše da se neka stara stranka vrati na vlast, samo mi je nekako preduslov da bar ima nove ljude. Nekako ne bih voleo opet da gledam Tadića, Dinkića, Jeremića i ekipu..
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
*.mynsn.net.



+10242 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 13:52 - pre 24 meseci
Citat:
Turmen: Možemo samo naprednima da čestitamo pobedu i poželimo da uživaju u besplatnim kartama za bazen.


Neverovatno kako ni malo nisi skapirao poentu mojih postova: "kako se definiše opšte dobro". A baš sam se potrudio da ti, maltene, nacrtam. Slikovito. Prioriteti penzionera v.s. prioriteti seljaka.
Nego i dalje misliš da znaš šta je "opšte dobro" i da je svima prioritet "opšte dobro" upravo onako kako ga ti zamišljaš.

Da sam uzeo neki drugi primer, možda bi skapirao, a? Ili ne bi? Nema veze.

Što reče kojot: 2,3 miliona sebičnih i još nekoliko miliona debila. Kapiram da sebe svrstava u malu manjinu vrlih, koji brinu brigu cele Srbije. Kao AV, jbt !







OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 13:54 - pre 24 meseci
Citat:
Java Beograd:
Moja keva je godinama išla besplatno na bazen 11 April, u penzionerskim terminima. Išla je na besplatne bioskopske predstave, penzionerske, kao i na izlete, besplatne.
Za koga ona glasa? Za onog ko joj je to omogućio. Logično.
Da li moja keva zna da je premija za mleko seljacima mala? Ne zna.
Da li je se to tiče? Ne.
Da li treba da glasa za onog ko će da obeća veće premije za mleko? Pa ne. To se nje ne tiče.


Svi problemi kreću od porodice i vaspitanja. Mentalitet i kultura jednog naroda se prenose sa kolena na koleno. To je nešto što ne može da se promeni preko noći.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 14:03 - pre 24 meseci
Citat:
calexx:
Citat:
CoyoteKG: Ovaj put sam se ponadao zbog izlaznosti, ali zivim medju 2,3 miliona sebicnih debila. Nadje se tu neko ko nije bas sebican, ali je slepi debil.
Znaš ono, vozi tip autoputem i čuje vest ... neka budala vozi u kontrasmeru a on komentariše, ne jedna ima ih desetine koji voze meni u suprotnom smeru.

Slazem se, zato u nekom od prethodnih postova rekoh da ga razumem i da cu i ja izbrisati politiku iz svog zivota. Bili su mi potrebni ovi izbori da shvatim da sam bas velika manjina. Mislio sam da se do sada kralo, ali izgleda nije. Eto, isprovocirali te moji postovi, pa si i ti isplivao kao neko ko podrzava vlast. Ko zna koliko ljudi u mojoj blizini isto to misle, a ja ne vidim. Sigurno mnogo, jer 2.3 mil bas nije mala cifra.

Citat:
calexx:
Na tvoju žalost pokazuješ ko si i šta si ako nazivaš debilima one koji se ne slažu sa tvojim političkim mišljenjem. Da si kojim slučajem na vlasti, ti bi verovatno streljao sve one koji su glasali protiv.

Ne, ja sam upravo za to da se vise nikad ne vrate na vlast oni koji su ubili Djindjica ili Olivera.
Jasnije sad?

Citat:
calexx:
Izgleda da je vreme da se seliš negde gde će i ostali da misle ito kao i ti. Recimo na KiM ili među kroasane

Lepo si to srocio. Tek su sjajan mentalitet ljudi poput tebe koji bi proterali iz zemlje sve koji ne bi kao ti rado pobili sve Hrvate odnosno "kroasane" i ljude na KiM jer su sta, politicki neistomisljenici?
To sto meni pripisujes, to si u stvari ti.


Citat:
ako pominješ platu 300-400-500 hiljada ... stvarno ti loše ide u ovom društvu.

To sto imam tu platu nije zbog drustva i drzave, nego zbog toga sto sam imao srece da sam u takvoj bransi da ne zavisim od poslodavaca poput Andreja koji daje platu 30-40-50 hiljada. Takva je bransa da su inostrani klijenti i mogu da radim online. Jedino da ogranice upotrebu interneta u Srbiji, da bude samo moguce iz prorezimskih kancelarija... no veruj mi, ne bih se zacudio ako se i to desi.
Ali eto, glasao sam da kasirka u Tehnomaniji moze da priusti mleko i bazen.

Citat:

Ne mogu da verujem da neko ovoliko nisko padne i počne da lično vređa. Da li si skoro išao kod lekara jer ovo je težak oblik koji se izgleda ne leči. Mada bi zanimalo lekare jer verovatno tako nešto nisu doživeli.

Slazem se sa tobom. I mene je zaista i iskreno sramota zbog tog posta, ali eto... popustio sfinkter na trenutak pa sam morao da se ise*em, jer se ionako neprestano se*e u ovoj i slicnim temama.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 14:05 - pre 24 meseci
Ovi naši šatro ekolozi i šatro aktivisti, a u stvari botovi-pripravnici, ubiše se da objasne prostog seljaštvu i građanstvu šta njima (građanima i seljacima) u stvari najviše smeta, i šta je najveća opasnost za njihovu decu, zemlju, marvu... Napraviše ceo narativ, skoro pa profesionalno smišljen, kako treba oterati Rio Tinto jer truje ljude po Jadru i Podrinju, jer otima zemlju seljacima, jer isteruje ljude sa dedovine koju ni Švabo devesto četrnaeste nije uspeo da im otme...

A za to vreme, u Gornjim i Donjim Nedeljicama i okolnim selima lozničkog kraja, Vučić i SNS u svakom mestu ima preko 54% glasova, negde i preko 75%.

Svaka čast, dragi aktivisti i ekolozi, dobar posao ste uradili! Sledećii put pojačajte kampanju pa će Vučić imati preko 80%
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 14:06 - pre 24 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
Turmen: Možemo samo naprednima da čestitamo pobedu i poželimo da uživaju u besplatnim kartama za bazen.


Neverovatno kako ni malo nisi skapirao poentu mojih postova: "kako se definiše opšte dobro". A baš sam se potrudio da ti, maltene, nacrtam. Slikovito. Prioriteti penzionera v.s. prioriteti seljaka.
Nego i dalje misliš da znaš šta je "opšte dobro" i da je svima prioritet "opšte dobro" upravo onako kako ga ti zamišljaš.

Da sam uzeo neki drugi primer, možda bi skapirao, a? Ili ne bi? Nema veze.

Što reče kojot: 2,3 miliona sebičnih i još nekoliko miliona debila. :D Kapiram da sebe svrstava u malu manjinu vrlih, koji brinu brigu cele Srbije. Kao AV, jbt !


Jasno je šta si ti rekao.. Rekao si da je opšte dobro subjektivna stvar i da svako ima svoju percepciju opšteg dobra..

Nekom je opšte dobro besplatan bazen, nekom vaučer za 5 dana u Banji, nekom asfaltirana ulica od sela do najbližeg grada, nekom što neće rudnik na 20km od svoje kuće, nekom sendvič ispred mesne zajednice, nekom čista pijaća voda, nekom čist vazduh, nekom posao u rudniku po ceni zagađenog vazduha.

E sad - kako ko definiše opšte dobro - zavisi malo i od karaktera. Svako je čovek za sebe
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 14:07 - pre 24 meseci
Citat:
Turmen:Kad je Marinika bila na vlasti?? Ne znam ozbiljno pitam..
Nemam pojma, mislim da nisam to ni napisao. Ta "novina" je bila sa slikom AV i sa tekstom ... Neka dela govore i onda nabrajanje nečega što su kao promašaji. Pa sve do brzog voza do NS. Tako nešto može da uradi samo kombinacija Đilas/ljigeizanjega. To svakako ne bi uradio onaj Miloš, ne bi ni Šešelj, ni zavetnica ni Vujošević ... za Boška nisam siguran mada on i nije od onih koji prave novine, on je više za motornu testeru. Tj, pošto je među promašajima i onaj lekar Nestorović, onda sigurno nije ni Boško

Marinika je sa Đilasom, on ne sme da se forsira jer bi izgubio u startu glasove malo normalnijih ali računa da gurne nju pa kako joj bude. Pogrešio je jer njoj mržnja izbija iz očiju. Tipično komunjarsko razmišljanje, jedino ne znam da li bi napravila neki novi goli otok ili bi postavila vešala na Terazijama. Uglavnom je bez mozga ali sa mnogo mržnje pa je Đilas pokušao da ide tim putem. Nema šta da ponudi pa da onda ide kontra pričom.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 14:09 - pre 24 meseci
Citat:
Turmen:nekom posao u rudniku po ceni zagađenog vazduha.
Da ne tražim neku odgovarajuću temu, navedi mi koji su po tebi najveći zagađivaču vazduha kod nas i napiši koliko ko doprinosi zagađenju u procentima. Nikako da provalim šta to u mom kraju zagađuje vazduh pa da tražim od kandidata za sledeće izbore da to reše.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
..600:fd80:3898:ee93:56ee:eae1



+7169 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 14:10 - pre 24 meseci
Citat:
calexx
Ček malo, pobegao si kada su žuti došli na vlast a nisi ostao da uživaš u blagostanju? Pa zar to nije veliki argument nekima kako svi beže od vlasti??


Mislim da se ne razumemo. Nisam ja ni od cega bezao nego mi je dupe htelo vise love. Nisam bio ni zedan ni gladan - imao sam sasvim dovoljno da zivim vise nego lepo, ali sam hteo vise i otisao gde je vec bilo takvih akcija. Nema u tome nikakve veze ni sa vlascu ili opozicijom, vec je u pitanju odluka koju kad si klinac bez velikih obaveza mozes vrlo lako da doneses - nema dece, kuce na kredit, bukvalno nikad lakse, nece ti biti nista sve i da za*res. Tako da, mislim da je to totalni off-topic.

Citat:

onomad je bila akcija, demonstracije, udruživanja ... jedan od pet miliona. Debili koji ne znaju kako se računaju izbori su od ukupnog broja birača izbacili glasove koje je osvojio AV i sve pripisali sebi. Ti bar znaš ali ovde ima maloumnika koji su i dalje u komunjarskom gledanju na rezultate. Ako ne izađe 105% i pobednik ne dobije bar 110% onda to nije moj predsednik. Toga je bilo u vreme Tita i verovatno sada kod Un-a a ovde se zadržao veliki broj uspaljenih komunjara koji sebe nazivaju demokratama i misle da su pametniji od naroda. Jadno ali srećom, nikako im ne uspeva ds se dokopaju vlasti još jednom.


Ma to je sve nebitno, koga boli briga sta neko prica kad je izgubio?

Tako je Hilari i njeni fanovi (cuj takvih ima jbt) pevala o "popularnoj pobedi" (vecini glasova) - wow, kul, ali USA izbori ne iebu "broj glasova" ni 2%, vec je jedino sto je bitno kako izgleda izborni koledz.

Naravno zna ona to, celokupna strategija predizbornog marketinga u USA je napadanje "swing states" kako bi se sa najmanje napravilo najvise promena u sastavu izbornog koledza - ali posto je pukla, drzala se onoga gde je imala neku prednost.

Ali realno, to je samo njihova (luzerska) stvar - posto je zakon takav kakav jeste, i izbroe dobija onaj ko se domakne 270 glasova u koledzu.

To ti je svuda tako - ko gubi, taj se ljuti :-) Ne razumem zasto uopste tome dajes nekakvu bitnost. Gundjanje i mracenje kad se izgubi je tipicna reakcija. Da su stvari obrnute, zaboravili bi tu matematiku odjednom. To nema veze ni sa komunistima ni demokratama vec je univerzalno "luzer" ponasanje.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 14:30 - pre 24 meseci
Citat:
calexx:
Citat:
Turmen:nekom posao u rudniku po ceni zagađenog vazduha.
Da ne tražim neku odgovarajuću temu, navedi mi koji su po tebi najveći zagađivaču vazduha kod nas i napiši koliko ko doprinosi zagađenju u procentima. Nikako da provalim šta to u mom kraju zagađuje vazduh pa da tražim od kandidata za sledeće izbore da to reše.


Pogrešnog čoveka pitaš, niti sam "kandidat" za sledeće izbore, niti sam prava osoba za to pitanje. Do sledećih izbora ko živ :)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 14:42 - pre 24 meseci
Citat:
Turmen:
Jer od ranih 90ih, pa sve do sada svako malo su neki protesti, svako malo neke demonstracije i protiv Rio Tinta i protiv zagađena,


U Gornjim Nedeljicama i 15 okolnih sela AV i SNS Odneli Apsolutnu Pobedu ?!!
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
87.116.181.*



+141 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 14:54 - pre 24 meseci
Mozak baj baj. Ovo liči na "Tito je rekao da su studentu u pravu."
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 15:03 - pre 24 meseci
Citat:
ademare:
U Gornjim Nedeljicama i 15 okolnih sela AV i SNS Odneli Apsolutnu Pobedu ?!!


Žao mi je jedino ljudi iz Nedeljica koji su se iskreno borili i koji su glasali protiv AV, ali oni su u manjini. Dobra stvar je da su svi protivnici RT vredni i pametni ljudi i verujem da će se snaći negde po svetu, gde god budu otišli. Što se tiče ostalih, dobiće tačno ono što su izabrali i što su zaslužili, kao i ostatak Srbije. Što se mene tiče, meni je savest mirna jer sam uradio najviše što sam mogao.
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 15:29 - pre 24 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Citat:
@Kojot
Ti sine živiš u utopijskom, komunističkom uverenju: da svima bude lepo, da svi imaju dovoljno para, da svima bude večno proleće, a pčelice sleću s cveta na cvet


Hoces da kazes da ljudi koji rintaju 35 godina negde, da je utopija ako mogu da priuste mleko, bazen i put do Venecije?
A da je normalno da imaju penziju 16000 din od koje jedva komunalije mogu da isplate, pa onda ih skupljaju po ulici i nude 2000 din za glas.

Stvarno nemam vise reci, pa se odjavljujem :D


Da, kao sto mozes da vidis za njih je to utopija.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 16:12 - pre 24 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Tako da, mislim da je to totalni off-topic.
Nije toliko off-topic jer je u temi bilo pljuvanja po glupom komšiji čija su deca otišla u švapsku a on će da glasa za AV. Verovatno je off-topic taj zaključak o komšiji, ovde je komunjarizam postao jaka struja.
Citat:
Ivan Dimkovic:Ma to je sve nebitno, koga boli briga sta neko prica kad je izgubio?
Naravno, samo objasni to ovima ovde. Ne znaju da je pobeda na izborima kada izađe potreban broj glasača pa neko dobije većinu. Znači sa izlaznošću 50% +1 i sa 50% +1 glasova je neko pravi pobednik ali mu ovde odmah računaju da ima nekih 26% glasova. Šta da se radi, nema više 110% glasova na izborima.

Smem da se kladim da vrlo uskoro kreću priče o 60% glasoa od 60% izašlih i prisvajanje onih 64% preostalih. Tebi je jasno, mnogima ovde nije.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 16:14 - pre 24 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Citat:
ademare:
U Gornjim Nedeljicama i 15 okolnih sela AV i SNS Odneli Apsolutnu Pobedu ?!!


Žao mi je jedino ljudi iz Nedeljica koji su se iskreno borili i koji su glasali protiv AV, ali oni su u manjini. Dobra stvar je da su svi protivnici RT vredni i pametni ljudi i verujem da će se snaći negde po svetu, gde god budu otišli. Što se tiče ostalih, dobiće tačno ono što su izabrali i što su zaslužili, kao i ostatak Srbije. Što se mene tiče, meni je savest mirna jer sam uradio najviše što sam mogao.


Meni nije žao više nikog.. Ko je glasao glasao, ok, srećan Rio Tinto onima koji slave, oni koji nisu glasali, ako im se ne sviđa, neka idu tamo gde je bolje..Na kraju krajeva u Beograd, 2500e je kvadrat, taman jedno imanje tamo košta ko 25kv u Beogradu, uživaće.


 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 16:50 - pre 24 meseci
Citat:
Turmen:
Citat:
Java Beograd:
Citat:
Turmen: Možemo samo naprednima da čestitamo pobedu i poželimo da uživaju u besplatnim kartama za bazen.


Neverovatno kako ni malo nisi skapirao poentu mojih postova: "kako se definiše opšte dobro". A baš sam se potrudio da ti, maltene, nacrtam. Slikovito. Prioriteti penzionera v.s. prioriteti seljaka.
Nego i dalje misliš da znaš šta je "opšte dobro" i da je svima prioritet "opšte dobro" upravo onako kako ga ti zamišljaš.

Da sam uzeo neki drugi primer, možda bi skapirao, a? Ili ne bi? Nema veze.

Što reče kojot: 2,3 miliona sebičnih i još nekoliko miliona debila. :D Kapiram da sebe svrstava u malu manjinu vrlih, koji brinu brigu cele Srbije. Kao AV, jbt !


Jasno je šta si ti rekao.. Rekao si da je opšte dobro subjektivna stvar i da svako ima svoju percepciju opšteg dobra..

Nekom je opšte dobro besplatan bazen, nekom vaučer za 5 dana u Banji, nekom asfaltirana ulica od sela do najbližeg grada, nekom što neće rudnik na 20km od svoje kuće, nekom sendvič ispred mesne zajednice, nekom čista pijaća voda, nekom čist vazduh, nekom posao u rudniku po ceni zagađenog vazduha.

E sad - kako ko definiše opšte dobro - zavisi malo i od karaktera. Svako je čovek za sebe


Nije. Upravo: NE. Ne definiše se opšte dobro preko karaktera pojedinca.

Svaki čovek, svaki pojedinac ima svoje poimanje "opšteg dobra". Zato i postoji glasanje.
I svaki mali pojedinac, svojim glasom za pojedinu političku opciju da svoj mali doprinos, svoju malu kockicu u definisanju mozaika: "opšteg dobra".

Na primer, bilo je partija koje zagovaraju Kraljevinu Srbiju, monarhiju.
Da li je to opšte dobro? Pa nije. Da se za tu opciju izjasnilo, neznamnija 90% ljudi, onda bi bilo opšte dobro.
Pošto se izjasnilo 2% (ne znam tačno) onda je jasno da to nije "opšte dobro".

Poenta je da "opšte dobro" definiše društvo, zajednica a ne pojedinac.



Naravno, kad bi izbori bili fer, i kad bi svaki pojedinac mogao lepo i detaljno da čuje i sagleda sve političke opcije.
I kad bi političari bili fer i kad ne bi u politici videli priliku za lično bogaćenje.
Dakle, u zemlji Utopiji.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 17:11 - pre 24 meseci
Citat:
u Gornjim i Donjim Nedeljicama i okolnim selima lozničkog kraja, Vučić i SNS u svakom mestu ima preko 54% glasova, negde i preko 75%.

Svaka čast, dragi aktivisti i ekolozi, dobar posao ste uradili! Sledećii put pojačajte kampanju pa će Vučić imati preko 80%

Tu im je zbog RT-a pobeda najviše trebala, pa su se za ta mesta najviše i otvorili. Inače, širom Srbije su kupovali glasove za par hiljada dinara. Da ne pričamo o ucenjenima po javnim preduzećima, ako žele da im produže ugovor, treba da obezbede 10 sigurnih glasova za SNS. Dosta je tu bilo izborne nepravilnosti i krađe od strane SNS-a, posebno po manjim sredinama, tako da o nekim regularnim izborima nema ni govora. I povrh svega, rezultate izbora saopštava privatna firma umesto RIK čiji su predstavnici otišli na spavanje dok izbori u BG-u još uveliko traju. Sramota da je opozicija uopšte i priznala rezultate ovih nakaradnih i pokradenih izbora. Nekada se zbog ovoga izlazilo na masovne proteste, a danas svi misle da će diktator AV da im pokloni bilo šta, pa i taj pišljivi Beograd.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Diskusija o izborima u Srbiji04.04.2022. u 17:46 - pre 24 meseci
Citat:
Poenta je da "opšte dobro" definiše društvo, zajednica a ne pojedinac.


Da, pogotovo na ovim prostorima "zajednica" se mnogo pita, a pojedinac samo sprovodi volju zajednice..

Evo zajednica u Rusiji je proglasila ravnanje Ukrajne sa zemljom za opšte dobro..

Bravo za zajednicu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Diskusija o izborima u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31900 | Odgovora: 348 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.