Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11539 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?03.08.2022. u 09:48 - pre 21 meseci
Citat:
B3R1:... Nego je problem sto njihovi politicari dobijaju vetar u ledja iz Vasingtona ... i tu se svaka prica zavrsava....


Ovo je daleko najveća greška Zlobe Miloševića.

Umesto da oslušne šta želi Vašington, i da sa malo diplomatske lukavosti izađe u susret, nešto pruži još više dobije, i stekne velikog i moćnog saveznika on ide kontra.
Piša uz vetar.

Da je imao dovoljno državničke mudrosti, i shvati šta zapravo želi Vašington, kao što nije, moglo je biti " da su Avnojevske granice samo administrativne " "da Hrvatska može da otcepi samo teritorije gde ne žive Srbi" " da je Kosovo nedeljiv deo Srbije " i tako dalje.

Mogla je cela istorija biti drugačije napisana. Sad, jbg, šta je tu je, TOČAK ISTORIJE SE OKREĆE SAMO U JEDNOM SMERU.



AV je probao da odobrovolji "međunarodnu zajednicu" da vrati sever Kosova Srbiji, i Srbija zauzvrat prizna ostatku Kosova samostalnost, ali, jok, ni to mu nisu dali.
I nikad mu neće dati. Džaba se koprcamo, zajedno sa AV na čelu.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?03.08.2022. u 09:49 - pre 21 meseci
Citat:
B3R1: Bas kao sto vecina nema pojma da su kosovski Albanci dobrim delom dalekim poreklom zapravo Srbi


Bio sam ubeđen da su Srbi sa Kosova poreklom Albanci pošto se dosta razlikuju od Srba iz ostatka Srbije, kako fizički, tako i po mentalitetu. Možda su današnji Albanci poreklom Srbi, a moderni Srbi sa Kosova poreklom Albanci?
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 422
95.180.75.*



+169 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?03.08.2022. u 09:51 - pre 21 meseci
[Pažnja - Naredni post sadrži nepopularno mišljenje]

Kosovo nije, niti će verovatno u skoroj budućnosti biti deo Srbije.. Možemo da ga zovemo okupiranom teritorijom, možemo patronatom, možemo takozvanom državom, možemo bantu državicom, kako god --- deo Srbije nije..

Zašto? Pa prvi razlog je zato što više Srba u ovom trenutku traži parking mesto u Frankfurtu ili okreće pedale na bajsevima u Amsterdamu, nego što ih je ostalo na Kosovu. Jasno je ko dan, čija su ovce, njegova je i livada..

Kosovo je odavno izgubljeno i nije deo Srbije, ko mi ne veruje, evo recimo - Brezovica je lepa planina, može da zakupi skijanje i da ode tamo na mesec dana i da javi kako se proveo.. Da li je zaustavljan na granici, koji je jezik pričao, da li mu je bila neophodna lična karta, pasoš i slično.. Kosovo je Srbija je danas samo floskula za zamajavanje dokonih domaćica i ljudi koji nemaju pametnija posla..

A sve i da Kosovo volšebno postane sutra deo Srbije, da se svi Albanci predaju nameće se pitanje - "šta bi smo mi sa njima".. Neki od nas ovde ne vole Aleksandra Vučića. ali šta bi bilo da nam se predsesnik preziva Kurti ili Tači ili Haradinaj?

Jednostavno, u 21veku je jako teško držati teritoriju na kojoj živi veliki procenat naroda koji "te neće" (vidi pod Crna Gora, Bosna ili Ukrajina)..Moje lično mišljenje je da smo srećni ako zadržimo Preševo, Bujanovac i Sandžak u narednih 10 - 15god, a kamoli da "vraćamo" Kosovo ili pupudalekobilo Republiku Srpsku.

Što se mene tiče, rešenje Kosovskog problema može da bude na 2 načina:

1) Rat - Mislim da je svakom ko ima IQ veći od sobne temperature jasno kako bi se taj poduhvat završio.
2) Plansko naseljavanje ljudi tamo, vraćanje svih onih koji su izbegli poslednjih 30godina pa sada po kafanama pevaju "ko da mi uzme..." i slično.. I da se određeni procenat ljudi angažuje društveno i politički i radi na "jačanju srpske zajednice" tamo.. I ovo je jasno svakom iole inteligentnijem kako bi se to završilo (ne bi Šipci to posmatrali sa strane)
3) Za to vreme jačanje države i ekonomije koje bi došlo do toga da neki Admir Mehmedi iz Gnjilana kaže "hmm živim loše, ali ako bih bio deo Srbije živeo bih bolje, imao bih veću platu, mogao bih da putujem slobodnije ili emigriram ili slično".. Ni od toga nema ništa, da se ne lažemo..

A tebi Spiridone ako ti se puca, imaš recimo po BGu gomilu paintball poligona - skupiš ekipu, utalite se neku kintu i pucaš koliko ti je volja.. Ili recimo ako ti se bacaju petarde, odeš na utakmicu.. Ili pošto si nezadovoljan svojim životom - odeš na neki protest.. Postoji brdo načina za kanalisanje nagomilanog besa.. Za razliku od tvog - bar bi ti ostala glava na ramenima duže od jednog popodneva :)
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?03.08.2022. u 10:07 - pre 21 meseci
@Turmen

Ok ti je post ^, mislim da to nije nepopularan stav, doduse proistice iz komformizma, sto je opet ok.

Moj stav je da trazimo 50-100 nulearnih bojevih glava od Rusa, jer ako su ameri mogli da isto daju Izraelu, Pakistanu, Juznoafrickog Republici... ne vidim sto mi ne bismo pokusali...

A sa druge strane da zivimo i radimo kao da ce 100 godina biti mir i da nam je svaki covek brat rodjeni.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8091



+1755 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?03.08.2022. u 10:23 - pre 21 meseci
Ako se jedan clan izjasnio za rat odmah , ne vidim zasto se ostali pozivaju na vecinu koja je za rat ?

U prvom postu sam napisao da ni od Putina ni od rata nema nista !

Zna to i Kurti , zna to i USA i njihov covek sedi na A. Vencu ! Koji je potpisao Briselski sporazum i Sve predao u ruke Albanaca !

Koji je vise uradio za Nezavisno Kosovo nego svi Albanci zajedno !!

Koji je hteo da potpise " podelu " nama 2 opstine njima 22 !

Koji je doveo Brnabicku koja je izjavila prvi dan kao " premijer" spremna sam da potpisem bilo sta ! Zato je bila i dovedena .


Pre AV-a na Severu kosova je delovalo Zdravstvo , Skolstvo , Sudovi i nezvnicno Policija Republike Srbije !!

Danas od toga nema nista ! Sve je predato !

Potpisao je medjunarodni pozivni broj za Kosovo !

Potpisao je priznanje izmisljenih diploma !

Potpisao je priznanje dokumenata tzv. Kosova !

Potpuno je zaokruzio Drzavnost !

Pre njega ROSU nije nikada ni pomislila da udje na Sever !!!

Danas kampuju tamo svakih mesec dana !!


Sa Sorosom sprovodi pogubnu ideju " Otvoreni Balkan " za koju Rama javno izjavljuje " Da je jedini nacin za stvaranje Velike Albanije " ?!
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 422
95.180.75.*



+169 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?03.08.2022. u 10:30 - pre 21 meseci
Citat:
dejanet: @Turmen

Ok ti je post ^, mislim da to nije nepopularan stav, doduse proistice iz komformizma, sto je opet ok.

Moj stav je da trazimo 50-100 nulearnih bojevih glava od Rusa, jer ako su ameri mogli da isto daju Izraelu, Pakistanu, Juznoafrickog Republici... ne vidim sto mi ne bismo pokusali...

A sa druge strane da zivimo i radimo kao da ce 100 godina biti mir i da nam je svaki covek brat rodjeni.


Nije komformizam nego je realizam..

Nda, Amerika bi baš posmatrala mirno tih 50 - 100 nuklearnih bojevih glava od Rusa.. Ne bi uopšte ona dala 50 - 100 nuklearnih glava Kosovu, Hrvatskoj, Albaniji, Crnoj Gori, Bosni.. Kad kažem dala mislim prodala za masne pare.

I Srbija i Kosovo i Makedonija i Crna Gora su taoci USA, EU, NATOa i svih organizacija.. Niko tu nikog ništa ne pita, samo je pitanje ko je u tom izvlačenju izvukao bolje karte. Onog trenutka kada par multimilijardera budu imala interes da KIM bude bio deo Srbije, tako će biti. I doćiće i te bojeve glave i profi vojska i Amerikanci će postati samarićani koji će "štititi Srpsko stanovništvo od terorista", jednostavno sve će se preokrenuti..

Ili će ih pustiti niz vodu i zažmuriti na jedno oko, pa šta god da se desi.. Ali sve i da se to desi sutra, naša država trenutno nema kapacitet za bilo kakvu ozbiljniju akciju.. Ostali bi bez benzina kod Niša :)

[EDIT] @Ademare.

Apsolutno.. To je idealan dodatak na moj prethodni post, ali ja nisam hteo da napišem to, da ne uvlačim politiku.. Ali činjenica je da je položaj daleko nepovoljniji nego recimo pre 10god, a i tada je bio nepovoljan.

A to ulaženje ROSUa i ti "vikend ratovi" i "istetovirani vozovi" i Levijatani koji su krenuli na Kosovo, ali se vratili jer su pozitivni na KOVID - su unapred isplanirana i itekako organizovana igranka za zamajavanje naroda.

Jednom mesečno Aca Srbin sprečava rat u poslednjim trenucima, jednom mesečno "vodimo 5:0", a situacija sve gora i gora - samo mučeni pošten svet ispašta

[Ovu poruku je menjao Turmen dana 03.08.2022. u 11:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?03.08.2022. u 11:01 - pre 21 meseci
Citat:
Turmen: Nije komformizam nego je realizam..


Mislim da nije relizam.

Evo ti izreka koju svi koriste da istaknu taj "realizam": "Čije ovce, toga i livada"

A cije su bile te livade na Kosovu pre Vucica, Olbrajtove, Slobe i Tita. Pa srpske, svi toponimi na Kosovu i severnoj Albaniji su srpski.

Znaci neko je tu realnost promenio i menja, sto implicira da se "realnost" menja, kreira i stvara.

I zasto je sada to stanje nepromenljivo, ne razumem. Jedino objasnjenje je nas komformizam.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 422
95.180.75.*



+169 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?03.08.2022. u 11:17 - pre 21 meseci
Tu realnost su delimično promenili milion ljudi koji su Prištinu, Peć, Prizren i Gnjilane zamenili Beogradom, Smederevom, Jagodinom i Kragujevcem..

Za to vreme je drugi milion ljudi menjao Đirokastru, Drač, Valonu i Tiranu za Peć, Prizren, Gnjilane i Prištinu.

Pritom ne pričam o izbeglicama koji su prebegli 99e i posle toga, nego o ljudima koji su se selili 60ih, 70ih, 80ih..

Tačno je da se ta realnost menja, ali će mnogo vode proteći Dunavom dok se to ne promeni.

U međuvremenu su ti koji su se odatle preselili pustili korenje, razmnožili se, rodili Beograđane, Smederevde, Kragujevčane i nikom svečano ne pada na pamet da se vraćaju dole na čuku sa koje su došli. Kao što većini ne pada na pamet da se iz Beograda vraćaju u Čačak, Sevojno, Blace, Koceljevu ili gde god. I šta znam, meni je to potpuno ok.

Ne verujem ja da se situacija na KiMu nešto mnogo izmenila u odnosu na to kad sam ja bio..A kad sam ja bio, vreme je stajalo negde 50god u prošlosti.. Osim šacice dilera i ratnih profitera koji tamo vedre i oblače, ne verujem da pošten svet, bez obzira na nacionalnost tamo živi dobro. Možda grešim, može slobodno neko da me ispravi ako ima "novije" informacije. Pa ne bi prvi kosovski Albanci trčali u Švajcarsku i Nemačku i Austriju.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+636 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?03.08.2022. u 11:29 - pre 21 meseci
Citat:
dejanet:
Moj stav je da trazimo 50-100 nulearnih bojevih glava od Rusa, jer ako su ameri mogli da isto daju Izraelu, Pakistanu, Juznoafrickog Republici... ne vidim sto mi ne bismo pokusali...

Dobra ideja ... ali moraces da sacekas, trenutno su zauzeti cekanjem u redu ispred H&M radnje u Moskvi ... treba kupiti brendirane krpice, koga je briga za tamo neki Donbas i Lugansk? A tek za Srbiju - mozes misliti ...
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?03.08.2022. u 11:34 - pre 21 meseci
^ Hehe tacno, ali moras da budes "preduzetnickog" duha, a "sve sto ne steti moze da koristi".
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?03.08.2022. u 12:48 - pre 21 meseci
Rusija ušla u rat, uskoro ulazi i Kina...itd, za 2 godine amerika ima da ima samo indijance. Ne puca mi se, ne kolje, ne igra mi se. Ja da sam predsednik Srbije, ja bih održao miting i rekao, Slovenija, Hrvatska, Bosna, Albanija, sve je to SRBIJA. Evo i ja sam Šumadinac i time se ponosim, tako i Hrvat može da bude Hrvat, Kosovar može da bude kosovar, šiptar, šta već. Ali u globalu, kad se priča o Srbiji misli se na sve to što sam naveo, hvala doviđenja. I naravno uveo bih srpski jezik kao jedini mogući i oficijelni. Kad u francuskoj žive francuzi, što u Srbiji ne mogu da žive Srbi.... molim lepo. CEO BALKAN, tj. ex YU pljus Albanos eta Serbia.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 422
95.180.75.*



+169 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?03.08.2022. u 12:54 - pre 21 meseci
Vidi, ja da sam predsednik Srbije ja bih otišao dalje i rekao bih da je "Tajland Srbija", "Bali je Srbija", "Amsterdam je Srbija" ili "Madagaskar je Srbija".. Niko tebi ne brani da budeš Madagaskarac ili Amsterdamac, ali ima da živiš u Srbiji..Zašto da Beri ne živi u svojoj matičnoj državi, a ne u nekoj tamo bantu Holandiji.

Ili da idemo na Dominikanu bez pasoša..Ili da, kad se Dominikanci ili Indonežani pobune, Spiridon ode na Bali da ratuje, a dok ratuje, miluje ga vetrić i služa zvukove talasa :)

Ajd sad da prekinem sa šalom - pokušao je naš trenutni predstavnik sa tom retorikom, neki Karlobag, Viroviticu, a njegov politički otac i mentor je pominjao "Svpsko move u Spvitu".. Posledice te retorije živimo i danas.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?03.08.2022. u 13:03 - pre 21 meseci
Ja da sam predsednik uzeo bih ogromne kredite i stavio proviziju u svoj džep. Od tih kredita finansirao bih strane investitore (iste one od kojih bih uzeo kredite) kako bih stvorio privid da sa tim kreditima radim nešto pametno. Na sve načine bih suzbijao opoziciju. Dozvolio bih svojim prijateljima da se bogate, ali uz uslov da mi pomognu da postanem bog.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 422
95.180.75.*



+169 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?03.08.2022. u 13:07 - pre 21 meseci
@Buzz? A je l bi vratio Kosovo? Ili bar ono, svaki put kad ti i tvoja bratija napravite neku 3.14zdariju, ponoviš 10 puta Kosovo je Srbija ili sprečiš neki fantomski vikend rat.. Je l može? Svi bi te voleli, garantujem :) Još ako te prijatelji nazovu telefonom i deru se u slušalicu kao pavijani "baze srbine, baze srbine" :)
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?03.08.2022. u 13:08 - pre 21 meseci
Jel ste vi nesreće znali, učili o Caru Dušanu? Jel znate koliko je njegovo Carstvo bilo??? Polako dolazi vreme da to Carstvo povratimo.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?03.08.2022. u 13:08 - pre 21 meseci
Ja da sam predsednik, izvukao bih uši "ekspertima" koji po raznim forumima pišu o nuklearnom oružju.

P.S. Medijske osnove prava su ljudske slobode.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 422
95.180.75.*



+169 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?03.08.2022. u 13:13 - pre 21 meseci
Citat:
TheSpiridon:
Jel ste vi nesreće znali, učili o Caru Dušanu? Jel znate koliko je njegovo Carstvo bilo??? Polako dolazi vreme da to Carstvo povratimo.


Povešće nas čika Miroljub Petrović u to vraćanje Dušanovog carstva :) Samo da skokne do Kinšase i odleži tamo par godina
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?03.08.2022. u 13:28 - pre 21 meseci
@Turmen
Naravno da ne bih vratio Kosovo. Ja bih se dogovorio sa tzv. kosovskim kolegama da zajedno što duže ložimo glup narod. To loženje bih nazvao... "kosovski dijalog".
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?03.08.2022. u 13:30 - pre 21 meseci
Ljudski mediji su osnova pravnih sloboda.
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 422
95.180.75.*



+169 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?03.08.2022. u 13:32 - pre 21 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
@Turmen
Naravno da ne bih vratio Kosovo. Ja bih se dogovorio sa tzv. kosovskim kolegama da zajedno što duže ložimo glup narod. To loženje bih nazvao... "kosovski dijalog".


Ili oformio Mali Šengen, Otvoreni Balkan.. to je manje više isto kao da si vratio Kosovo, ako može organski proizvod iz Jovanjice da se prodaje u Peći ili Tirani ili konzumira na plaži u Sarandi, sve ostalo je samo nepotrebna birokratija koja poštenom svetu otežava život
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11539 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.