Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11234 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?01.08.2022. u 19:55 - pre 20 meseci
Šta mislite kad je pravi trenutak da srpska vojska ili paravojska ili mafija ili qurac palac upadne na Kosovo i malo napravi red? Mislim ono, svet je u Ratu, tj. ukrajina i rusija, možda treba sačekati tih mesec dana koji su nam dali fol, kao neće da menjaju tablice lične karte i slično. Dal bi bilo pametno da se obratimo drugu Putinu? Ako znate i ne znate Kosovo je prvo bilo rasparčano, posle onog rata, kad su ušle strane trupe Kejfor, ušli su i Rusi, zauzeli severni deo. Sad bi mogli isto da urade... Naša vojska da prodre što dublje u Kosovo, da stvori "vakum" i tu da dođu Rusi kao zaštita, pod ingerencijama UN ili kako već to ide. Imaju pravo.

Ne znam samo što su i odlazili s Kosova, verovatno tad Tadić nije imao onu stvar.

Ne verujem da bi nas opet bombardovali, mislim realno. Zato je najbolje "ispod žita" - paravojska i slično i niko nije odgovoran. Na zapadu će pričati da su to teroristi, ali ko ga ebe bar bi zaštitili naš narod.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1748 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?01.08.2022. u 20:10 - pre 20 meseci
Nema od Putina nista !

Od kada je osvojen Lisicansk 3.7. do danas 1.8 zauzeli 6 sela od kojih pola imaju po 10 kuca ?! Napredovali od 200 metara do 2 km za mesec dana !

Jos su od ovih 6, 4 zauzeli Wagnerovci ! Placenicka paravojska !


Ima snimak na netu selo Berestove ono je bilo vece oko 100 kuca. Bilo jer ima snimak iz drona , nije ostao kamen na kamenu ! Sve kuce sravnjene sa zemljom !


I ko ce posle to da zida od nule ?

Niko !


Niko nije lud da ratuje u Srbiji za bilo sta , pa ni za Kosovo !
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?01.08.2022. u 20:10 - pre 20 meseci
@Spira
Hoćeš li ti da ideš?

Kada bi Srbija i vratila Kosovo političari bi ga prodali Kinezima, Rio Tintu ili nekoj sličnoj korporaciji.
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?01.08.2022. u 20:43 - pre 20 meseci
Citat:
Ne znam samo što su i odlazili s Kosova, verovatno tad Tadić nije imao onu stvar.

Kakve veze ima Tadić sa povlačenjem vojske sa Kosova. Kosovo je izgubio Milošević i tadašnji ministar informisanja tj. propagande A. Vučić. Ovaj prvi ti je odavno mrtav, a sa ovim drugim ako hoćeš da vratiš Kosovo, neka ti je sa srećom. Čovek je uspeo ono što ni NATO nije bombardovanjem, da upropasti EPS.

Evo još jednog SNS junaka: https://rs.n1info.com/vesti/dj...em-vucicu-svima-se-izvinjavam/
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?01.08.2022. u 20:44 - pre 20 meseci
Oću da idem. Ima da pucam i koljem. Izgleda da vama godine kažu pusti rat, daj da živimo ko ebe kosovo... NE DAM. Ne može tako. Gde vam je patriotizam..
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?01.08.2022. u 20:47 - pre 20 meseci
Kako je Milošević izgubio Kosovo??? Tad je usvojena SAMO rezolucija UN 1244. Prelistajte malo, nigde ne piše da je Kosovo samostalno.
 
Odgovor na temu

Panta_
Aleksandar Pantić
Kragujevac

Član broj: 214959
Poruke: 790



+162 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?01.08.2022. u 20:59 - pre 20 meseci
To je samo običan papir, vojska i policija su se tada po naređenju Miloševića povukli, a isti je preko svog tadašnjeg ministra propagande Vučića to predstavljao narodu kao pobedu. Gde si ti video da se pobednička vojska povlači i to sa svoje teritorije.
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?01.08.2022. u 21:36 - pre 20 meseci
Ajde da bude i tako ko što kaže Panta, neka bude i greška naša, ali Kosovo je i dalje tu i Srbija je tu. Nije se Kosovo preselilo u SAD. Izgubljeno je samo ono čega se sam odrekneš. Imamo snage.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.167.*



+557 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?02.08.2022. u 00:13 - pre 20 meseci
Citat:
TheSpiridon:
Šta mislite kad je pravi trenutak da srpska vojska ili paravojska ili mafija ili qurac palac upadne na Kosovo i malo napravi red? Mislim ono, svet je u Ratu, tj. ukrajina i rusija, možda treba sačekati tih mesec dana koji su nam dali fol, kao neće da menjaju tablice lične karte i slično. Dal bi bilo pametno da se obratimo drugu Putinu? Ako znate i ne znate Kosovo je prvo bilo rasparčano, posle onog rata, kad su ušle strane trupe Kejfor, ušli su i Rusi, zauzeli severni deo. Sad bi mogli isto da urade... Naša vojska da prodre što dublje u Kosovo, da stvori "vakum" i tu da dođu Rusi kao zaštita, pod ingerencijama UN ili kako već to ide. Imaju pravo.


Svaki trenutak je pravi trenutak :)

Citat:
Ne znam samo što su i odlazili s Kosova, verovatno tad Tadić nije imao onu stvar.


Nije to, nego zaboravili tebe da pitaju gde bi trebalo da borave

Citat:
Ne verujem da bi nas opet bombardovali, mislim realno. Zato je najbolje "ispod žita" - paravojska i slično i niko nije odgovoran. Na zapadu će pričati da su to teroristi, ali ko ga ebe bar bi zaštitili naš narod.


A od čega opet štitimo naš narod podseti nas?

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Mili Nebojsa

Član broj: 346352
Poruke: 15
176.106.126.*



+32 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?02.08.2022. u 12:26 - pre 20 meseci
Citat:
TheSpiridon:
Oću da idem. Ima da pucam i koljem. Izgleda da vama godine kažu pusti rat, daj da živimo ko ebe kosovo... NE DAM. Ne može tako. Gde vam je patriotizam..



Idi igraj LOL majmuncino.
Ti bi da koljes?!? Usrao bi se u gace kad bi te neko mrko pogledao.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?02.08.2022. u 12:35 - pre 20 meseci
Ono što gomila ljudi ne shvata, to je da uz KiM, u paketu, dolazi i milion i po Albanaca. Nismo mogli da funkcionišemo sa njima ni u vreme SFRJ od 22 miliona, a teško bi i sada u Srbiji.
Samo zamislite sastav Skupoštine. 35-40 poslaničkih mesta za Albanske nacionalne partije, kada bi učestvovali na izborima. Ni jedna vlada ni skupštinska većina ne bi mogla da se formira bez njihovih predstavnika.
Sve to ne bi bio problem ako bi oni činili konstruktivnu grupu u okviru Srbije.
Sada pogledajte Srbiju. Svake godine beži iz nje 20-30 hiljada. Ko bi naterao Albance da budu konstruktivni u takvoj Srbiji? Pa mi ni međusobno ne možemo da se složimo, da ne pričam o problemima koje imamo sa Novim Pazarom i okolinom.
Za vreme SFRJ, KiM je iz saveznog budžeta dobijao 300 mil USD godišnje više nego što je doprinosio.

To je crna rupa....
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1748 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?02.08.2022. u 12:59 - pre 20 meseci
Zadrzavanje Kosova uopste ne mora da bude takvo !

Znaci zasto mora Kosovo da bude kao Beograd ili kao Novi Sad ?

I danas Svaki Siptar sa Kosova radi po Srbiji sta god zeli !!

Ulazi , izlazi kada mu se prohte , seta gde god zeli po Srbiji . Kupuje , prodaje nekratnine , bavi se Biznisom itd. U cemu je razlika u Negativnom smislu da Kosovo bude deo Srbije ? Nema nikakve razlike !


Sto se tice Skupstine , to je stvar dogovora , nema robovanja Kliseima !

Oni koji su prijavljeni sa prebivalistem ukljucujuci i Srbe bi glasali samo za skupstinu AP ako takav dogovor postoji ! Asimetricna Autonomija !

Naravno dogovori vaze samo u slucaju Mirne reintegracije .
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?02.08.2022. u 13:17 - pre 20 meseci
Djoko, s Kosova odlaze i Albanci i to mnogo vise nego Srbi. Idu uglavnom za Nemacku, bas kao i Srbi iz Srbije. Svajcarska ih je puna. A natalitet im nije ni priblizno onoliko slavan kao davne 1980, stavise i oni kubure s belom kugom.

Nego, ima tu jedna gorka, tuzna istina: kada bi Srbija bila drzava na ekonomskom nivou Austrije, Italije ... hajde da ne preterujemo - cak i na nivou danasnje Poljske ili Ceske, pitanje Kosova se uopste ne bi ni postavljalo. Albanci bi bili ponosni da zive u ekonomski bogatoj zemlji, u kojoj bi mogli normalno da rade i zarade, bas kao sto to rade u Austriji ili Svajcarskoj. Dobili bi srpske pasose, s njima bi mogli isto tako lepo da putuju kao i sa austrijskim ... kada bi ostali bez posla drzava bi im davala ogromnu socijalnu pomoc, kao sto se to radi u Austriji. Imali bi sve benefite kao i svi ostali drzavljani Srbije. Ali svi znamo da je socijala u Srbiji 10,000 dinara ... ili tako nesto. I da je tu crkavicu tesko dobiti. Da su prosecna plata i minimalac na evropskom dnu. Da je zdravstvena knjizica tuzan papiric koji ti sluzi samo da cujes recenicu "idi privatno". Da su penzije jos veca tuga ...

I bas zato kazem: nema nikakve price o nekakvom povratku Kosova u pravni sistem Srbije sve dok je Srbija ekonomski na samom zacelju Evrope. Cim se to resi, eto njih kod nas i mnogo brze nego sto ste to mislili.

Sve ostalo su prazne pseudopatriotske price za gubljenje vremena. Poput ove:
Citat:
TheSpiridon:
Oću da idem. Ima da pucam i koljem. Izgleda da vama godine kažu pusti rat, daj da živimo ko ebe kosovo... NE DAM. Ne može tako. Gde vam je patriotizam..

ODRASTI!
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?02.08.2022. u 13:22 - pre 20 meseci
Citat:
ademare:
Zadrzavanje Kosova uopste ne mora da bude takvo !

Znaci zasto mora Kosovo da bude kao Beograd ili kao Novi Sad ?

Zato sto je to deo Srbije po ustavu. Ili ti smatras da nije deo Srbije?
Citat:
Oni koji su prijavljeni sa prebivalistem ukljucujuci i Srbe bi glasali samo za skupstinu AP ako takav dogovor postoji ! Asimetricna Autonomija !

Ako je Kosovo deo Srbije, onda su gradjani Kosova drzavljani Republike Srbije i imaju ista prava kao i ti, ukljucujuci i pravo da biraju i budu birani na svim nivoima ... pa i da se neko od njih kandiduje za predsednika Srbije. Ako mislis da treba da imaju manja prava, onda time priznajes da Kosovo nije deo Srbije. Kao ono u matematici kad treba da dokazes tezu da je X=Y, pa najpre krenes od pretpostavke da X!=Y ... i na kraju dokaza ispadnes sam sebi keva zbog cega pretpostavka da X!=Y ne vazi, stamim tim X=Y. E tako slicno je i ovde u tvom slucaju ...

A dobra je i analogija sa poznatim Sredingerovim misaonim eksperimentom vezanim za macku:

https://www.facebook.com/ninonline/posts/2061686450568358

P. S. U cilju politicke korektnosti izjavicemo da nijedna macka nije povredjena tokom Sredingerovog eksperimenta. :-)
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?02.08.2022. u 13:43 - pre 20 meseci
Citat:
B3R1: Djoko, s Kosova odlaze i Albanci i to mnogo vise nego Srbi. Idu uglavnom za Nemacku, bas kao i Srbi iz Srbije. Svajcarska ih je puna. A natalitet im nije ni priblizno onoliko slavan kao davne 1980, stavise i oni kubure s belom kugom.

Tako je, ispada da su poslednji ozbiljan natalitet imali pod Slobom, kada je struja i ostalo bilo dzabe, a zbog sankcija crna berza i sverc cvetali.

Sto se broja Albanaca na Kosovu tice, poslednji popis je bio 80-tih, onaj iz 91-ve je bio statisticki, znaci neka procena. Popis, referendum, niti bilo sta sto nagovestava koliko ih tamo stvarno ima nije napravljen od osamdesetih pa do danas, mislim.

Cifra je verovatno tabu tema, razni ljudi su mi pricali da ih tamo nema vise od 500-700k.

Sto se nekog rata tice ne bi ga bilo kada ne bi bilo Nato-a.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1748 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?02.08.2022. u 13:51 - pre 20 meseci
Citat:
B3R1:
Citat:
ademare:
Zadrzavanje Kosova uopste ne mora da bude takvo !

Znaci zasto mora Kosovo da bude kao Beograd ili kao Novi Sad ?

Zato sto je to deo Srbije po ustavu. Ili ti smatras da nije deo Srbije?


Jesi li ti uopste drzavljanin Srbije ili si Holandjanin ??

Ovo nije Intimno pitanje , vec od toga zavisi prica .

Da li samo Baronises ili si zainteresovan ?

Kao Holandjanin nemas razloga da budes Zainteresovan !



Ustav se lako menja !

Eno AV je u Januaru promenio Ustav, iako je Izgubio na referendumu !

Sada je Sudstvo u Srbistanu Nezavisno !!

Tako pise u Ustavu !

Ranije nije bilo Nezavisno jer je falila ta jedna recenica !
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?02.08.2022. u 14:03 - pre 20 meseci
Citat:
ademare: Jesi li ti uopste drzavljanin Srbije ili si Holandjanin ??

Marsovac.

Kakvo pitanje, takav i odgovor.
Citat:
dejanet: Sto se broja Albanaca na Kosovu tice, poslednji popis je bio 80-tih, onaj iz 91-ve je bio statisticki, znaci neka procena. Popis, referendum, niti bilo sta sto nagovestava koliko ih tamo stvarno ima nije napravljen od osamdesetih pa do danas, mislim.

Cifra je verovatno tabu tema, razni ljudi su mi pricali da ih tamo nema vise od 500-700k.

Postoji vrlo pouzdana statistika koju je uradio neko od vendora za potrebe kosovskih mobilnih operatera, kada je bio neki tender kod njih za novog operatera. Ne mogu sada da nadjem link, ali se secam da su govorili o cifri od nekih 800K izdatih SIM kartica. Posto su jos i tada de facto svi imali barem po jedan telefon, to ti je prilicno pouzdana cifra.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.cpe.sn.co.rs.



+10246 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?02.08.2022. u 14:11 - pre 20 meseci
Sumnjam.
Cifri od 800.000 punoletnih, treba dodati broj dece ("malji deca") koja nemaju telefon, dakle, od rođenja do oko 10 godina. I deca se broje u ukupan broj stanovnika.
Onda, tu su stari i veoma stari, koji ne koriste mobilni telefon. I oni se broje.
I, naravno, dodati određen broj stanovnika koji, eto nemaju mobilni telefon.

I, da budemo do kraja tačni, od tih 800.000 k kartica, oduzeti procenat kad jedna osoba ima dve kartice.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.cpe.sn.co.rs.



+10246 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?02.08.2022. u 14:13 - pre 20 meseci
Ali, nije toliko bitan broj stanovnika.

Jedno je jasno: vraćanjem Kosova i Metohije pod srpsku vlast, srpska vlast bi se ponovo našla u velikim probemima, jer, jasno je, ne bi bila u stanju da vrši vlast u pokrajini.

Već smo sve videli: od početka osamdesetih, i studentskih nemira "zbog pasulja" do devedesetih, da ne prepričavam šta se sve zbilo tamo u to vreme.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?02.08.2022. u 14:38 - pre 20 meseci
Šalim se, neću da koljem. Al hoću da pucam, petarde da bacam.

Ali ipak Kosovo je deo Srbije za inat.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko da mi otme iz moje duše Kosovo?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 11234 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.