Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako pomoći siromašnima?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kako pomoći siromašnima?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8511 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Kako pomoći siromašnima?05.10.2022. u 19:00 - pre 18 meseci
Takođe i za sebe mislim da sam siromašan. Ali podstakla me jedna emisija na tv, baš sam se rasplakao. Minimalna potrošačka korpa je daleko skuplja od minimalne penzije, možda i plate, treba proveriti. A o socijalnoj pomoći i da ne pričam.

Mislim da davanje novca nije pravo rešenje. Jer postoje na primer poljoprivrednici kojima manje treba prodavnica. Sve imaju u bašti. A šta da rade oni u gradu, bez hrane, bez krova nad glavom. Nisam pametan, kako napraviti tu 'socijalnu kartu' o kojoj pričaju neki političari već nekoliko godina, a niko ne zna šta je to.

Kome treba a kome ne treba pomoći?

Pogledajte 'Oko magazin' od malopre, ako ima na rts planeti.
 
Odgovor na temu

chris6212

Član broj: 347297
Poruke: 158



+27 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?05.10.2022. u 19:28 - pre 18 meseci
U neoliberalnom kapitalizmu si rob ili robovlasnik. Ako ne možeš da radiš i plaćaš račune, završiš na ulici, zatvoru ili groblju.

Mogu političari da pričaju šta hoće, ali kada ti izvršitelji za 2 neplaćena računa uzmu više od 60% zarade ili penzije, popišu imovinu ili prodaju stan za bud zašto i za to i sebi namaknu astronomske bonuse, pa izbace na ulicu sa malom decom, nema tu nikakve pravde. Takve su zakone krojili, a nikome ne pada na pamet da ih ukinu. Tačka.
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?05.10.2022. u 19:39 - pre 18 meseci
Pa nije sve do političara, nešto je i do nas. Da postoji ljudska solidarnost, skupile bi se komšije i oterale izvršitelje, na primer. Treba da se pomažemo.
 
Odgovor na temu

chris6212

Član broj: 347297
Poruke: 158



+27 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?05.10.2022. u 19:46 - pre 18 meseci
Izvršitelji idu sa policijom. Samo se usudi da ih sprečiš u obavljanju sl. dužnosti, pa čak i da ih snimaš, sledi ti pritvor i krivična prijava.

Sve je do političara, oni donose zakone. A kakve zakone donose, znamo svi...
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+590 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?05.10.2022. u 20:08 - pre 18 meseci
Citat:
pa čak i da ih snimaš

Ko moze da te spreci da snimas u svom stanu?

Budi dobar
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?05.10.2022. u 20:37 - pre 18 meseci
Mislim da skrećemo sa teme. Ako si dužan, moraš da platiš i slično. Ali kako pomoći siromašnima. Siromašni nemaju takve dugove. Siromašni su IZVAN radara. Oni drže upaljenu jednu led sijalicu, kupaju se hladnom vodom, nelegalno skupljaju drva po šumi i slično. Pre bih rekao da BAHATI imaju dugove za struju komunalije i slično.
 
Odgovor na temu

chris6212

Član broj: 347297
Poruke: 158



+27 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?05.10.2022. u 21:05 - pre 18 meseci
To nije tačno. Postoje nameti koji moraju da se plate, pa koristio ti te usluge ili ne. Na primer, ZAKON O KOMUNALNIM DELATNOSTIMA, svako domaćlnstvo je u obavezi da plaća taksu za odnošenje smeća koju je propisala lokalna samouprava (valjda se to tako još uvek zove) na osnovu ugovora koje su sa takvim preduzećem potpisali. Pa ti živeo u nekoj vukojebini u kolibi sam samcit, bez ikakvih prihoda, moraš da platiš imao ti njihovu kantu ili ne, bio kontejner na par desetina metara ili par kilometara od kuće, vršili oni tu uslugu ili ne. Njima je dat spisak domaćinstava od strane službe matične evidencije, pa će i takvom jadniku uredno stizati računi. Pa tako, ne plati dva uzastopna računa, eto izvršitelja i eto problema...

Definiši šta podrazumevaš pod tim "siromašan", beskućnik koji prosi na ulici i kopa po kontejnerima da se nekako prehrani ili domaćin koji jedva krpi kraj s krajem imao porodicu ili ne. Većina nas nisu beskućnici, ali ne može da skrpi kraj s krajem.

Evo i primer sada popusta za štednju struje. Mi "bednici", štedimo struju non-stop na svakom koraku i u zelenoj smo zoni, nikakve popuste nećemo da imamo, jer nemamo šta više da uštedimo. A ovi koji imaju bazene i sl. sad će samo da isključe grejanje bazena i eto maksimalnog popusta... Gde je tu pravda?


[Ovu poruku je menjao chris6212 dana 05.10.2022. u 22:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9507
*.cpe.sn.co.rs.



+10254 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?06.10.2022. u 07:33 - pre 18 meseci
Imaš (bar) dve vrste siromašnih

1. Siromašni "po opredeljenju": dakle lenji, neodgovorni, neradnici, nezainteresovani da promene svoj status, i slično.
Njma ponuduti neki javni ili sezonski posao.

2. Siromašni "po muci". Nesrećnici koje je život surovo kaznio. Vredni i odgvorni pojedinci i porodice kojima se sudbina grubo poigrala.
Njima pomoći finansijski, pre svega. A posao će već sami naći.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+590 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?06.10.2022. u 07:53 - pre 18 meseci
Srednja klasa su ljudi koji nemaju problema sa novcem, za razliku od siromasnih i bogatih, koji imaju.
Mnogi koji sebe smatraju srednjom klasom zapravo jesu siromasni.

Budi dobar
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?06.10.2022. u 09:06 - pre 18 meseci
Da, mnogo je kategorija. Ja sam pre svega mislio na ljude koji su takoreći zaboravljeni, žive na ulici i slično. Misdlim da za njih treba obezbediti neki smeštaj kolektivni.. Međutim, sada se vidi da ima i onih drugih, koji su odgovorni i lojalni a ipak žive na ivici gladi.

Mnogo je siromašnih. Čak i oni koji sebe nazivaju srednjom klasom, šta rade, preživljavaju. Imaju taman toliko da kupe hranu i plate račune. Ni to nije život.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6813
87.116.178.*



+1450 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?18.11.2022. u 02:19 - pre 17 meseci
Glup narod bira glupu vlast aaa pošto su većina... Nema tu sreće. Ko je pametan pakuje kofer i ništa ne planira u ovom rektumu pakla.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9507
*.static.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?18.11.2022. u 07:33 - pre 17 meseci
Citat:
bordzija:Ko je pametan pakuje kofer i ništa ne planira u ovom rektumu pakla.


Ogroman je broj pametnih koji su svojom pameću i sposobnostima u Srbiji, ovde i sad, stvorili sebi nekakav imetak, obezbedili pristojan život, i provode ga u sreći sa svojom porodicom, rodbinom i prijateljima.

Svako ko misli da će švapski poslodavac i austrijski konjušar da mu posluži srećan život na tacni - taj se grdno prevario.
Tvrdim: onaj ko nije sposoban da u Srbiji zaradi za pristojan život, tamo, preko, će još manje pristojno da živi.

Ali, ima jedna lepa srpska poslovica, koju često citiram Putuj igumane, i ne brini za manastir.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6813
87.116.166.*



+1450 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?18.11.2022. u 14:05 - pre 17 meseci
Dada pristojan život vučićeva potrošačka korpa 😎
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+267 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?19.11.2022. u 13:12 - pre 17 meseci
Citat:
Java Beograd:

Svako ko misli da će švapski poslodavac i austrijski konjušar da mu posluži srećan život na tacni - taj se grdno prevario.

Da, bolje je ostati u Srbiji i raditi u profitabilnim domacim firmama ... Serbia Zijin Copper, HBIS Group Serbia Iron & Steel d.o.o, A1, Yettel, Tigar Tyres d.o.o, Coca-Cola HBC, Philip Morris Operations ... Ako izostavimo drzavu i javna preduzeca( tzv SNS firma ), sve sto vredi i radi - sve je to taj strani poslodavac! Samo ovde nije konjusar - ovde je dusa malena, na ranu da ga stavis!!!

Ako gledamo spisak preduzeca sa najvecim indeksom rasta (300 - 600%) tu su:
- SEBIA ZIJIN MINING D.O.O. BOR
- BECHTEL ENKA UK LIMITED OGRANAG BEOGRAD
- CHINA COMMUNICATIONS CONSTRUCTION COMPANY LTD. OGRANAK BEOGRAD
- JINSHAN CONSTRUCTION DOO BOR
- CHINA RAILWAY INTERNATIONAL CO., LTD. SERBIA OGRANAK BEOGRAD ...
Ne otici na zapad znaci ostati u Kini ... Hteo to neko da shvati ili ne!

A opet - koja je razlika raditi u A1 u Srbiji, Austriji ili Nemackoj ? Radis isti posao u istoj firmi sa istim kolegama ...Pa bas onaj deo - drzava i javna preduzeca. Policija, sudstvo, zdravstvo, sta znaci termin 'besplatno skolovanje' u ove 3 zemlje ...

Citat:
ima jedna lepa srpska poslovica, koju često citiram Putuj igumane, i ne brini za manastir.

To ono, kad mislis da je manastir mnogo vise od igumana, kada ne shvatis da manastir cine vera i vernici a ne gradjevine. Tada ostanes sa praznim i zapustenim crkvama po Kosovu ...

Tako sada uvozimo strance da rade u nasim(stranim) firmama. Uskoro ce dobijati i nase pasose uz clansku kartu neke stranke. Uskoro ce od Srba u Srbiji ostati samo ovi penzioneri ... Dok pozive, posle toga bice vise Srba na zapadu nego ovde ... Nije to 'putuj igumane' nego 'ko zadnji - gasi svetlo'
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6813
87.116.164.*



+1450 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?19.11.2022. u 16:47 - pre 17 meseci
Java je već zadužen za gašenje svetla ajmo dalje :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9507
2a06:5b00:5ec:cd00:9d71:2753..



+10254 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?19.11.2022. u 20:38 - pre 17 meseci
Pa jesi li "spakovao kofere"?

Ako jesi - pali brate.

Ako nisi - šta čekaš? Šta prosipaš mudrolije po forumu? Pakuj se i putuj.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.cpe.sn.co.rs.



+104 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?19.11.2022. u 20:56 - pre 17 meseci
@whitie2004

šta nije u redu sa ZiJinom
minimalna plata 90 tisuća ... od kad su Kinezi došli privatna i javna preduzeća imaju hroničan nedostatak radne snage
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.sbb.rs.



+267 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?20.11.2022. u 09:41 - pre 17 meseci
Zasto mislis da nesto nije u redu? Nabrojao sam najuspesnije fime ... vidis da nema Fijata i slicnih. OK, mogu dati i spisak onih koji su za los primer. Ima i toga!

Moja je prica reakcija na podelu: ides van da radis za stranca konjusara ili ostajes ovde da radis za dobrodusnu domacu firmu. Nema toga! Stranci su i tamo i ovde !! Posebno je problem sto tu podelu rusimo mi (poveliki broj) koji radimo u inostranstvu a dosta vremena provodimo u Srbiji. Niko te vise ne tera da se preselis. Treba samo zbog zakona da par meseci budes tamo negde u Evropi ...
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6813
87.116.164.*



+1450 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?20.11.2022. u 16:50 - pre 17 meseci
Java šta radiš u slobodno vreme gledaš pink vesti i zadrugu? 🤣🤣🤣
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Kako pomoći siromašnima?20.11.2022. u 16:59 - pre 17 meseci
A nije ti Java man u tom fazonu.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Kako pomoći siromašnima?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8511 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.