Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gorenje WA 80065 -

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Gorenje WA 80065 -

[ Pregleda: 684 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

happy_pencil
Milos Grcic

Član broj: 138751
Poruke: 9
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Gorenje WA 80065 -09.11.2022. u 11:20 - pre 16 meseci
postovanje,
Radi se o Gorenje ves masini WA 80065. Problem se manifestuje tako sto masina kada se startuje uzme vodu i zavrti motor maksimalnom brzinom na kratko u jednom smeru, cca 1 sekund i zatim se lagano zaustavi. Nakon zaustavljanja sve LED diode blinkaju. Nemoguce je pokrenuti pranje dalje. Serviser je doneo drugi motor(sa senzorom obrtaja) i problem se i dalje manifestuje na isti nacin. Zakljucak servisera je da je na kontrolnoj ploci problem.
Pomalo imam iskustva sa elektronikom pa sam proverio trijak i napajanje na kontrolnoj ploci i to sve deluje u redu. Ostali su mi releji, njih ne mogu da proverim na stampanoj ploci(mozda postoji nacin ali mi nije poznat).
Moje pitanje je cemu sluze releji i da li ima smisla da ih zamenim u cilju resavanja ovog problema?
Ako se ispostavi da ipak nije problem na kontrolnoj ploci imate li neki predlog sta bi jos trebalo proveriti?

Hvala
 
Odgovor na temu

_dzo.ni_

Član broj: 340219
Poruke: 358



+40 Profil

icon Re: Gorenje WA 80065 -09.11.2022. u 11:28 - pre 16 meseci
Ako nije do motora, onda je do elektronike, najverovatnije triak za motor. Ne vidim bas sta bi drugo moglo da bude, mozda proveriti i ozicenje motora, snop kablova koji dolazi do motora. Mozda se on slucajno negde prekinuo pa ne dobija dobar signal elektronika o radu motora..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Gorenje WA 80065 -

[ Pregleda: 684 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.