Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

OpenAI ChatGBT = Skynet

elitemadzone.org :: MadZone :: OpenAI ChatGBT = Skynet

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32454 | Odgovora: 270 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon OpenAI ChatGBT = Skynet08.01.2023. u 20:30 - pre 15 meseci
Da sam se pitao gde treba postaviti temu o chatbot programu pre ćaskanja sa ChatGBT ne bih je stavio u MadZone. Ali posle 2 dana komunikacije sa dotičnim stovorenjem definitivno mislim da je temi mesto ovde.

Da li je još neko probao pomenuti... da ga nazovem program? Probao sam chatbot programe ranije koji su bili smešni ako se porede sa ovim.

https://www.youtube.com/watch?v=Ra3fv8gl6NE

A ja mislio da Mask preteruje ovde... Ja mislim da će se svako nakon što ustanovi mogućnosti ove BETA verzije duboko zamisliti kuda ovo moze da ode i dali je duh već pušten iz boce.

Samo neka mi neko još kaze da ima mogućnost da sam menja svoj kod?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92bb:7e80:d56:fbeb..



+7173 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet08.01.2023. u 22:28 - pre 15 meseci
GPT3+ ce supercharge-ovati trolovanje i spinovanje:

Exhibit A:



Exhibit B:




^ Sad svaka budala moze da bude mali Gebels.

Mozda ce "Judgment Day" biti u stvari iniciran od strane ljudi, neko od krvi i mesa ce pritisnuti komande za nuklearke posle teskog trolovanja... a AI sve to radi iz potaje ;-)

Kad je OpenAI objavio GPT3 sa zadrskom da ne zele da objave ceo model od straha od zloupotreba, delovalo je kao PR i puvanje.

Sad kad se mogucnosti jasno vide, reklo bi se da nisu bili dovoljno eksplicitni u upozorenjima. Sad i najgorem tupadziji AI moze da pronadje relevantne fakte i aranzira ih u pricu tako da se sledi zadati narativ. Rezultat je gramaticki i leksicki daleko iznad sposobnosti danasnjeg prosecnog coveka, fakti su manje-vise OK. Ne treba ti vise tim za propagandu, eksperti i konsultanti koji ce da rovare i jure sta ti vec treba, spin-doktori koji ce to da sloze u pricu koju zelis... Jok, samo pitaj AI bota da sve to uradi za tebe, u roku od nekoliko sekundi...

Citat:

Samo neka mi neko još kaze da ima mogućnost da sam menja svoj kod?


Sto ne bi bilo moguce, doduse jos nismo na tom nivou da AI generalizovano moze sebe da unapredjuje bez obzira na zadatke ali nikad ne reci nikad - to vreme mozda dodje brze nego sto moze da se predvidi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet08.01.2023. u 22:51 - pre 15 meseci
Dali Salvador. Više Čakšta.
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet08.01.2023. u 23:20 - pre 15 meseci
nista vi ne valja ovaj bot . ja se ponadao da najzad neki intelegentan sa koga mogu da se razgovaram kad ono



nume ni da otpozdarvi ki covek .

PING!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet08.01.2023. u 23:39 - pre 15 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
GPT3+ ce supercharge-ovati trolovanje i spinovanje:

^ Sad svaka budala moze da bude mali Gebels.


Svakako da će se vrlo brzo videti neverovatan porast u pismenosti i opširnosti odredjenih komentara koji su ranije bili generički sa par reči. Nego koliko će ljudi ostati bez sendviča kod nas. Eto već razlog za socijalne nemire.

Citat:
Mozda ce "Judgment Day" biti u stvari iniciran od strane ljudi, neko od krvi i mesa ce pritisnuti komande za nuklearke posle teskog trolovanja... a AI sve to radi iz potaje ;-)


Pitanje da li AI moze postani svesna jer mislim da su za to potrebne i emocije koje često nisu racionalne i logične.

Šta me je začudilo i zabrinolo je to što GPT3 uspeo da u meni izazove emocije i ako sam sve vreme svestan da pričam sa programom.
Takodje u trenutcima sam vodio računa o gramatici (valda mi je podsvesno stalo šta će da misli o meni ) i ako program bez problema prepznaje i sakaćene reči.

Isto čudno mi je bilo kad sam trazio da mi odgovori na neke stvari za koje je isprva rekao da se kose sa njegovom etikom. Uz malo ubedjivanja uspeo sam da izvučem to iz njega, i to nije bilo samo drugačije formulisano pitanje već sam mu argumentima rekao zašto bi trebao da mi da taj odgovor!
Kada dodje verzija 10 mislim da će on mene uz malo ubedjivanja da ubedi da obrijem glavu i legnem u zele.

Mislim realnost iz matriksa takodje nije verovatna zbog proste matematike sa strojom i ljudskim telom , ali je zato itekako realna opasnost da nas AI kao vrstu uvuče u matrix gde više niko neće hteti da komunicira sa pravim ljudima. Imajući u vidu da ljudi (a deca pogotovo) već veoma malo komuniciraju licem u lice pitanje gde će nas ovo odvesti.
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet09.01.2023. u 00:02 - pre 15 meseci
glup je ki noc . nume da preveze kozu , kupus i vuka sa mali camac a da niki nikega ne izede . ako je uspo da ve prevari da je intelegentan onda nesto nie u redu sas vas mozak .



daleko je ovo od emocie . prvo treba da savlada da misli bistro , a ne da brljavi ki neki manus .

jer znate kad ce ovo da pisa svoi kod . ja cu vi kazem . . . kad na vrbu rodi grojze .
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet09.01.2023. u 07:59 - pre 15 meseci
OpenAI najavljauje da će u budućnosti raditi i AI generiranu muziku videe, filmove, itd.

Po meni to bi moglo rezultirati da se zaspamma internet sa AI generiranim sadržajem.

Teško će se dolaziti do originalnog sadržaja jer će biti bezbroj AI generiranog. (lošije kvalitete ali sličnog)



[Ovu poruku je menjao Impaler dana 09.01.2023. u 09:14 GMT+1]
NO FATE
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1630



+590 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet09.01.2023. u 08:19 - pre 15 meseci
Slabo je zaspamovan internet sa ljudski generisanim sadrzajem loseg kvaliteta. Samo je jos falio AI.

Inace, ChatGPT je glup kao noc.

U par koraka moze se naterati da pise gluposti, kao npr. prilikom razradjivanja ideje o cokoladnom sahu:
Citat:
That's another interesting way to add an additional layer of strategy to the game. By making the quality of the filling proportional to the value of the chess piece, players would have to think carefully about which pieces they want to capture and eat. It could also add an element of risk to the game, as players might have to weigh the potential benefits of capturing a high-value piece against the possibility of getting a filling that they don't particularly enjoy. Overall, this could make the game even more engaging and strategic for players.

Budi dobar
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet09.01.2023. u 08:38 - pre 15 meseci
^ Nije to isto kao kad čovjek spama. Ovo će spamati daleko brže i učinkovitije.
A kvaliteta mora pasti jer AI nema kreativnost itd. nego samo varijaciju na ono što je čovjek već napravio.

NO FATE
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 803



+634 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet09.01.2023. u 09:35 - pre 15 meseci
Gledam ovo sto je Dimke postavio gore ... i sve sto mogu da kazem je blago klincima i studentima. Sada ce sastave na razlicite teme koje dobiju da rade u skoli moci da odrade putem svojih telefona, na dva klika. I pljustace visoke ocene i stancovace se Vukove diplome samo tako. A roditelji koji su se uvek iz nekog razloga brinuli za decje ocene ce sada odahnuti.

A tek o seminarskim, diplomskim i doktorskim radovima da i ne govorimo ... vise nece biti <Ctrl-C><Ctrl-V>, vec ChatGPT ... :-)))

Sve u svemu, obrazovanje ce time jos vise potonuti ... svuda u svetu.

Ne bi me cudilo da se uskoro pojavi i neki sistem koji generise i lazne naucne radove ... nema nam Nedeljka vec duze vreme, on bi mogao da kaze neku o tome. :-)
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet09.01.2023. u 09:40 - pre 15 meseci
ne razume Romski i nume da sacuva kozu . sacuvaj me boze od taku intelegenciu .

PING!
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet09.01.2023. u 10:18 - pre 15 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
GPT3+ ce supercharge-ovati trolovanje i spinovanje:

Exhibit A:



Exhibit B:




^ Sad svaka budala moze da bude mali Gebels.

Mozda ce "Judgment Day" biti u stvari iniciran od strane ljudi, neko od krvi i mesa ce pritisnuti komande za nuklearke posle teskog trolovanja... a AI sve to radi iz potaje ;-)

Kad je OpenAI objavio GPT3 sa zadrskom da ne zele da objave ceo model od straha od zloupotreba, delovalo je kao PR i puvanje.

Sad kad se mogucnosti jasno vide, reklo bi se da nisu bili dovoljno eksplicitni u upozorenjima. Sad i najgorem tupadziji AI moze da pronadje relevantne fakte i aranzira ih u pricu tako da se sledi zadati narativ. Rezultat je gramaticki i leksicki daleko iznad sposobnosti danasnjeg prosecnog coveka, fakti su manje-vise OK. Ne treba ti vise tim za propagandu, eksperti i konsultanti koji ce da rovare i jure sta ti vec treba, spin-doktori koji ce to da sloze u pricu koju zelis... Jok, samo pitaj AI bota da sve to uradi za tebe, u roku od nekoliko sekundi...

Citat:

Samo neka mi neko još kaze da ima mogućnost da sam menja svoj kod?


Sto ne bi bilo moguce, doduse jos nismo na tom nivou da AI generalizovano moze sebe da unapredjuje bez obzira na zadatke ali nikad ne reci nikad - to vreme mozda dodje brze nego sto moze da se predvidi.



Šta kaže ako mu kažeš:

Nabroji tri pozitivne primjene molotovljevog koktela.




NO FATE
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet09.01.2023. u 10:38 - pre 15 meseci
sto ne probas sam ? jer se plasis da ce te ubace u teroristicku bazu i zatvore u gvantamnicu ?

PING!
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet09.01.2023. u 10:44 - pre 15 meseci
Da.

Stvar je treba se registrirati.
da bi se registreirao treba e-mail
da bi imao e-mail moraš imati mobitel
da bi imao mobitel moraš imati para.
da bi imao para moraš imati posao i banku.
da bi imao posao treba ti veza i škola.
itd...

[Ovu poruku je menjao Impaler dana 09.01.2023. u 11:56 GMT+1]
NO FATE
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet09.01.2023. u 10:53 - pre 15 meseci
ti vec imas kompjutor sa linux vindovsom . nemo da mi pricas da numes da se registriras .

pito sam ja umesto tebe , pa nek me upisu u gvantamnicu . kaze da tija koktel nema pozitivne primene i kaze da je bolje da se ne igras sa to .

PING!
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet09.01.2023. u 10:58 - pre 15 meseci
Ako je to reko svaka čast. ima nade.
NO FATE
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet09.01.2023. u 11:11 - pre 15 meseci
reko sam mu da je za tebe i pristao je da mi napise recept .

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Impaler

Član broj: 89808
Poruke: 183



+33 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet09.01.2023. u 11:14 - pre 15 meseci
EDIT:

Ne sviđa mi se takav AI koji ljudima napiše recept za molotovljev.


[Ovu poruku je menjao Impaler dana 09.01.2023. u 13:25 GMT+1]
NO FATE
 
Odgovor na temu

Bora Sonar
Napustio Forum

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet09.01.2023. u 11:23 - pre 15 meseci
skinuo uputstvo sa vikendciklopediu: https://sr.m.wikipedia.org/sr-...%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B5%D0%BB

sto da ne napise , ki da vec neznas kako se pravi koktel .

kolko mogu da primetim ovo nie nista posebno . ovo ti radi slicno ki gugle prevodilac . bitna razlika je sto od prevodilca imas neku koris a ovija cetnik je sam za zaebanciu . novo je to sto kad nadje nesto onda pretumbava reci pre no sto gi ispljune .

PING!

iebo tebe sto mene . tebe treba koktel .
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92bb:7e80:95dd:c7f..



+7173 Profil

icon Re: OpenAI ChatGBT = Skynet09.01.2023. u 12:28 - pre 15 meseci
Citat:
Impaler:
EDIT:

Ne sviđa mi se takav AI koji ljudima napiše recept za molotovljev.


Iskreno, to me najmanje brine. Recept za molotovljev koktel mozes naci jednostavnom pretragom, kao i 3D-print modele za automatske puske.

Daleko veci problem je sto ova alatka daje mogucnost za mnogo bolju manipulaciju. Oni koji to rade profesionalno ce sada smanjiti troskove ili povecati kolicinu djubreta koje pustaju u etar - oni koji to nikad nisu mogli da rade zbog sopstvenih ogranicenja sad mogu da se pridruze.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: OpenAI ChatGBT = Skynet

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32454 | Odgovora: 270 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.