Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu

elitemadzone.org :: MadZone :: Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 6398 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu23.02.2023. u 10:52 - pre 13 meseci
Evo i nešto lepo. Žensko, obučeno kao žensko. Pevačica + mikrofon, i to je to.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Llort

Član broj: 323364
Poruke: 9



+4 Profil

icon Re: Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu23.02.2023. u 11:21 - pre 13 meseci
to je samo na prvi pogled. jesi video reci pesme? odma na pocetku kaze moje srce, moje ruke, moje oci, moji bubrezi vise mi ne pripadaju. znaci prepusta svoje delove tela da joj se oduzmu. i ko jos peva o bubrezima? znamo mi sta su beli bubrezi!
pa onda kaze u mojoj basti pakla. znaci satanizam opet!
kasnije ima deo kako nece biti ista kao pre. ako uzmemo u obzir one bele bubrege jasno je da govori o promeni pola!
i jos posle kao velika francuska. je li bogati velika srbija ne moze a velika francuska moze?!
da ni ne gledam dalje smucilo mi se. sve kolonisti, satanisti i tranvestiti.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
2a02:a212:92bb:7e80:3913:74f..



+7169 Profil

icon Re: Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu23.02.2023. u 12:32 - pre 13 meseci
Citat:
Manager:
Citat:
Ivan Dimkovic:
@Manager,

Samo zato sto je stvar A losa, ne znaci da je stvar B dobra. Stavise, u prirodi i njenim procesima su drasticno vece sanse da izbor bude drugaciji.



Reč je ubijanju ljudi,
Milionima nedužnih ljudi a ti kao sa božanske visine palamudiš neko kvazi poznavanje prirode i društva
i A / B teletabis varijante samo da bi po svaku cenu bio u pravu.

Znamo koga i koliko su ubijali i ubili
tvoji kompatrioti i "saveznici" u zadnjih 100 godina.
Sad ste opet krenuli.


Mislim da infekcija marketinskim virusima kojekakvih 'songova' nece pomoci jasnoci uma, a kamo li sprecavanju losih stvari.

To je najobicniji stav, a ne nekakvo palamudjenje ili insistiranje da je neko u pravu. Razmena stavova je osnova komunikacije i to je ono sto se desava ovde.

Kakav god problem da uocavas, od sitnog pa sve do globalnih ratnih zlocina, skretanje paznje na fabrikovane skandalozne gluposti poput spodoba koje se pojavljuju na kvazi-neprofitnim (a u stvari...) dogadjajima moze samo da bude destruktivni faktor. Siguran sam da to i ti vidis.

Citat:

Kakav Bre A B ... C ...
Autizam ?

Otrovne reči, zavrtanje ušiju i prodaja staklenih perli više nemaju prolaz.


Nikakva namera, niti ista toksicno ili licno. Najobicnija konstatacija da A i B mogu biti tacne u isto vreme. Prodaja staklenih perli je sustina glupe teme gde je jedino resenje nastaviti da hodas i ne obracas paznju na "perle".
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
2a02:a212:92bb:7e80:3913:74f..



+7169 Profil

icon Re: Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu23.02.2023. u 12:42 - pre 13 meseci
@pisac,

Da li primecujes da si re-postovanjem kojekakvih gadosti samo pripomogao propagiranju tih gluposti?

Zasto postujes slike i zive linkove na devijantno djubre? Ne znas da, na primer, YouTube direktno profitira od toga i uspricava jos inicijative za kreiranje tog djubreta? Svako prikazivanje i klik je poen za njih i takve koji djubre plasiraju.

Ako ti te stvari smetaju, radis upravo na tome da one nastave da se mnoze.

Citat:

Znaš kako... čitajući šta si ti napisao, dobijam ono isto osećanje kao čitajući najnovija učenja iz biologije koja objašnjavaju zašto postoji stotine rodova, i čitaju kojekakva druga objašnjavanja i ubeđivanja zašto je nešto tako kako jeste i zašto to nema veze sa onim prostaćkim seljačkim sotonom koji je bio omiljena uzrečica ljudi netaknutih modernim obrazovnim oblakom guste filozofske i kauzalne magle.

Nekada nešto treba gledati smanjenom rezolucijom da bi se sagledalo. Previše detalja može da zatrpa suštinu. To što pričaš deluje kao: Drvo visoko 10m, list zeleni, list polužuti, zemlja mekana, drvo visoko 12m, zemlja tvrda, drvo 9m malo krivo, zemlja osušena, listo žuti, list prošarani, drvo malo osušeno... i tako nabrajaš detalje do besvesti i objašnjavaš zašto je nešto tako kako jeste, zašto je jedno drvo krivo a zašto je neki list žut.

Dečko, to se zove: "šuma"

Trebalo je i meni dugo da shvatim gde je zajeь i kako sam omađijan.


Zasto onda ne bi smanjio rezoluciju na nulu i fokusirao se na sustinu posto ti rezolucija ne treba - vec samo svest, umesto sto svesno ili nesvesno pravis profit kreatorima toksicnog sadrzaja?

Sve o cemu pricas se pobedjuje insistiranjem na logici, jasnoci i istini i sa iole normalnim moralnim kompasom. Nesto sto se hrani kidnapovanjem paznje se eliminise amputacijom paznje a ne pojacanjem paznje.

Pogledaj taj sadrzaj koji si postovao, on je bukvalno napravljen tako da automatski gubis ako se njihovim sredstvima boris protiv toga.

To je njihov teren, primenjena psihologija, sociologija i biologija usavrsena skoro ceo jedan vek, kolokvijalno poznata kao "marketing". Neko je odavno razmisljao o tome kako da takav vid ukljucenja iskoristi kao oruzje - protivnikovo oruzje protiv protivnika. Sve je tu, od dopaminskih fikseva, drzanja uma u stalnom stanju panike, kreiranje animoziteta i cepanja drustva u frakcije (gde se onda nudi sadrzaj optimizovan za svaku pocepanu grupu), zloupotreba emotivnih odgovora odgovora koji se tesko regulisu i jos mali milion stvari. Za*ban problem.

Ali sva ta sr*nja, na kraju, postoje zbog profita, moci i statusa koje daju pojedincima i grupama iza njih. Profit je bukvalno krv tog sistema i ako saseces izvor profita, sistem odumire a masinerija ce traziti neki drugi nacin da dolazi do para. Ima tu puno gladnih usta koja moraju biti nahranjena, nece oni imati strpljenja za bilo sta sto nije rentabilno.

Kako ces saseci profit? Na jedini nacin - ignorisati g*vna, reci drugima da ignorisu g*vna - a onda ce sponzori reci svoje, zato sto oni nisu u biznisu sotone, bradatih zena ili koji kod skandal je moda prolece-leto 2023, vec su u biznisu pravljenja jos para i odrzavanja svojih imperija.

Ako, sa druge strane, odlucis da se opasno boris angazovanjem... proci ces bas kao lik sa nozem iz Black Mirror S01E02, bices nesvesno integrisan u idiotski narativ i postati samo jos jedan kanal zakucavanja paznje, na cemu ti se nece zahvaliti korporacije i interesi koji su stvarni klijenti celog tog sr*nja.

Mentalni virus, koji zahteva drugaciji nacin borbe od konvencionalnog.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ulfsaar
Beograd

Član broj: 316075
Poruke: 122



+29 Profil

icon Re: Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu23.02.2023. u 13:37 - pre 13 meseci
Za to vreme, hrvatsku kulturnu scenu ozbiljno nagriza turcizam iz Srbije:
Citat:
Gradonačelnik Pule Filip Zoričić zabranio je koncert koji je trebao biti održan 25. marta u pulskom Domu sportova jer nije zadovoljan vrstom muzike koja je najvaljena. A najavljeni su Duško Kuliš, Dragan Kojić Keba, Ana Bekuta i Zorana Mićanović.

Tržište je najbolji pokazatelj raspoloženja u narodu, pa i muzičkog:
Citat:
Manje od mesec dana od koncerta i preko 85 odsto prodatih ulaznica, očigledno je da je su ljudi iz cele istre bili zainteresovani za ovaj koncert, ali on se sad seli u Osijek.

https://citymagazine.danas.rs/...-biti-ovakve-muzike/?ref=danas
 
Odgovor na temu

Bora Sonar

Član broj: 347539
Poruke: 19



+74 Profil

icon Re: Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu23.02.2023. u 14:04 - pre 13 meseci
Mislim da Đavo upošte nije loš lik. Problem je što su svi mejnstrim mediji u rukama Boga. Recimo da je Bog kao Drug Tito, a Đavo Đeneral Draža. Tito je pobedio i onda je ocrnio Đenerala Dražu. Nakon mnogo vremena pojavila se nova generacija koja više ne sledi tekovine Đenerala, već se loži na ocrnjenu sliku koju su plasirali komunisti. Zato mislim da je Đavo dobar, ali nisu dobri današnji njegovi sledbenici. Možda su čak i gori od onih koji slede Boga.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu23.02.2023. u 14:10 - pre 13 meseci
Za ovaj Degenericni Ustasluk , ovi domaci Seljaci i Seljanke su vrhunac Europske Kulture !


Nema Slusanijih od Agrama do Teherana !


 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu23.02.2023. u 14:24 - pre 13 meseci
Bora je u ovoj prici , okrenuo u Sali sve naopacke .

Up Side Down sto bi rekli " Braca " Englezi


Tito na celu ima Pentagram , crveni kao neko na slici sa prethodne strane !

Zivot nije Bajka i Zlo moze da pobedi !

Samo ne moze zauvek da traje pa i svakom Zlu u ovom slucaju Komunizmu dodje kraj !


I onda dodje tamo neki clan Pišac i u jednom postu drvi o Djavolu , a u drugom Velica njegovog izaslanika i njegovu tvorevinu SFRJ ?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu23.02.2023. u 15:43 - pre 13 meseci
@ademare
Mali čoveče, sve si manji što si veći nacionalista.

@Dimkoviću
Ti si zaista duboko ubeđen da se sve vrti oko profita.

@everBoraSonar
Ima i taj varijanta u učenjima. Satanisti tvrde da je Bog zapravo taj koji je zao. Neki tvrde da je Bog i sotona zapravo isti entitet samo deluje dvojako (namerno).

Imam svoje mišljenje o svemu tome, ima nekih elemenata koji imaju smisla, no ovo nije tema za takve diskusije.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu23.02.2023. u 15:55 - pre 13 meseci
Kakav Nacionalizam ?


Sve @Pišać sto ti se ne Svidja , Lepis Etikete !!

Jel to tvoja MENSA Genijalnost ??


Naravno kada Obdacimo Tvoje , Narcisoidne Baljezgarije ostaje Stvarnost !!


Perverzni , Pedofil , zaludjen Trangenderasima , Opsednut Sotonom ?

To je tvoja sustina !!


Ili mi Nesvesni Glupaci ne mozemo da shvatimo tvoju Velicinu ??

Po istim tim Bolesnim obrascima pises i o SFRJ ?!


Samo Si Nesvestan !!! Ono sto tvrdis za sve ostale je Tvoja odlika !!


Ili u Svojoj " velicini " nisi ukapirao ono sto je kristalno jasno svim Nesvesnim Glupacima ! To sto nece svako da se upusta sa tobom u tvoj GLIB je druga prica !!
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu23.02.2023. u 16:02 - pre 13 meseci
Citat:
Llort:
to je samo na prvi pogled. jesi video reci pesme? odma na pocetku kaze moje srce, moje ruke, moje oci, moji bubrezi vise mi ne pripadaju. znaci prepusta svoje delove tela da joj se oduzmu.

Lepo je rekao nas narod: sto je babi milo, to joj se i snilo. Tako i nekim priucenim programerima koji ovde glume neke filozofe, pa u svemu vide zaveru, sotonu, tri sestice i traze djavole i naciste tamo gde ih zapravo nema. Ali nema veze - nasa masta moze svasta ...

Evrosong je obicna sund-parada, koja je jos pre 20 godina bila zapravo parodija muzickog festivala. Ulaskom Australije u takmicenje parodija je prerasla u komediju apsurda. Doduse, veoma profitabilan performans, koji mnogima omogucava da se u celu tu pricu solidno ugrade. Ali i nasa Grand parada mnogima daje sansu da se tu ugrade, tako da je to to.

Vremena kada su na toj priredbi ucestvovali Abba, Toto Kutunjo i Dzoni Logan su odavno prosla.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu23.02.2023. u 16:17 - pre 13 meseci
Citat:
ademare:
Za ovaj Degenericni Ustasluk , ovi domaci Seljaci i Seljanke su vrhunac Europske Kulture !


Nema Slusanijih od Agrama do Teherana !





Evo da Analiziramo ovo sto MENSA , mali crni Genijalac zove Nacionalizmom !!

Prvo Umro je drug Tito ! Sa sve Pentagramom na celu ! Odavno ! A sa njim je otisla Dodjavola i njegova Ideoloska policija i Politicki komesari !

Tako da konacno mozemo Ustase da nazovemo Ustase ! I Ustaska dela Ustasluk !!


Ovaj Uradak , jeste Ustasluk u onom delu koji se odnosi na postupak Ustasa 1995. gde su prognane stotine hiljada Srba , samo zato sto su Srbi iz nove NDH !!

Da na traktorima Vecinom !!

Prognana je Sirotinja , koja nije imala nista osim traktora , nisu imali Mercedese da sa njima beze !!


Domaci Seljaci i Seljanke su " Estrada !! Ili kako ih tvoji iz kako kazes Nove Domovine zovu " Cajke " !!

Mi tu rec ne koristimo !

Poredjenje Ustasluka i " Cajki" je takvo da "Cajke " predstavljaju vrh Kulture , jer ne velicaju Ubijanje i proterivanje Nikoga !

Vec Zavijaju o prostim stvarim a, o nesrecnoj ljubavi itd !!!

Tu je razlika !!


Od Agrama do Teherana !!

Agram valjda znas gde je ? U tvojoj Novoj Domovini ! Ja licno nisam znao dok davno nisam video dokumentarni film o ulasku NAcista u Agram !

Teheran se spominje kao ogranicenje prostora , gde Zavijajuce Cajke imaju Prodju !! A i onako Susjedi tvrde da Nisu Slaveni vec da su podrijetlom Persijanci !

Mozda zato toliko Vole Srpske Cajke ??

Evo filma , komentator na Nemackom jasno izgovara Agram !!

Odusevljenje naroda je SPONTANO i ISKRENO !!





 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
2a02:a212:92bb:7e80:3913:74f..



+7169 Profil

icon Re: Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu23.02.2023. u 16:33 - pre 13 meseci
Citat:
pisac
@Dimkoviću
Ti si zaista duboko ubeđen da se sve vrti oko profita.


Ne, ne znam odakle ti ideja. Profit je samo deo price, ali neophodni zbog cega je najbolji kandidat za odbranu.

Evo, citiracu proslu poruku da bude lakse:

Citat:

Ali sva ta sr*nja, na kraju, postoje zbog profita, moci i statusa koje daju pojedincima i grupama iza njih. Profit je bukvalno krv tog sistema i ako saseces izvor profita, sistem odumire a masinerija ce traziti neki drugi nacin da dolazi do para. Ima tu puno gladnih usta koja moraju biti nahranjena, nece oni imati strpljenja za bilo sta sto nije rentabilno.


Moc i status proizilaze iz statusa imperije. Imperijama (medijskim, politickim, poslovnim itd.) je neophodan profit kako bi odrzavale svoj status imperije. Ne mozes biti imperija ako nisi u stanju da svoje elemente placas, druge da lobiras ili ucutkujes.

Bez novca si na auto pilotu u propast. Mozda mozes da prodjes negde izolovan od sveta ali npr. Severna Koreja, oni postoje i funkcionisu samo zato sto Kini odgovara - a Kina i te kako ume da ceni profit, njihova moc danas je upravo posledica prihvatanja maksimizacije profita sto im je omogucilo da postanu ono sto jesu danas.

Ove splacine koje se serviraju ljudima su nacin da se gomila profit i sludi masa kako ne bi mislili o bitnim stvarima.

Ne mora biti profit uvek glavni cilj... nekad cak nije ni direktan cilj uopste. Postoje druge svrhe npr. sludjivanje mase, to je politicki "profit" zato sto politicari mogu da operisu sa de-facto imunitetom u korupciji ako se masa sludi sa splacinama. Ako je ovo spoljnopoliticka mera, onda to moze da sluzi kao instrument slabljenja drugih, na isti nacin.

Sam si primetio kako su, parafraziram, Sloveni sludjeni sa divizivnim temama koje isticu razlicitosti i sprecavaju ujedinjenje. To je primer gde nije u pitanju profit, vec spoljna politika.

Ali, kad se radi o odbrani protiv toga, sustina je ista!!! - u pitanju je isti tip mentalnog virusa. Isti princip, isti problem - ali i iste slabe tacke.

Evo ti ova tema, stiglo se vec do komunizma, SFRJ - i sada, ako se neko direkt angazuje, samo se jos vise rasplamsava i pravi nove deobe. Ucestvovanje nije resenje, cela stvar jeste dijabolicna, ali ne zbog nekih rogova i kopita, vec zato sto u ljudima budi najgore i cini da se samo poveca antagonizam i negativna energija.

Stalno pominjem onu kratku 'SF' pricu "Sort by Controversial" - https://slatestarcodex.com/2018/10/30/sort-by-controversial/ - pricica zapravo i nije SF, mozda neki njeni elementi. Bar u nekoj slabijoj verziji je nasa realnost.

Umesto da nalazimo razlike izmedju nas i cepamo atome, mozda je bolje nalaziti sta nam je zajednicko. Siguran sam da ti, ja i najveci deo ucesnika deli isti stav o deviacijama i gadostima - bar u meri da se mozemo sloziti da je to stvar za izbegavanje a ne za isticanje.

Onda, sledece pitanje je sta bi moglo da se uradi po tom pitanju? Prvo se mora razumeti sa cim imas posla, i sta cim sve ta pojava raspolaze - sta joj je "domaci" teren i koje su joj eventualno slabe tacke.

Jedan od kljucnih elemenata te pojave inficiranje mozgova, njen primarni "vazduh" su upravo ti isti mozgovi - smislen deo strategije je ne siriti to djubre, na bilo koji nacin kako ne bi dopiralo do mozgova. Nemas moc da to zabranis ili ukines, ali imas moc da to ne prihvatas, ne slusas i ne prenosis, makar i kao 'repost'. Ako niko ne slusa i ne prenosi, ta gadost gubi svoj glavni cilj i ko god je finansira ce traziti nesto drugo. Jedna bitka u isto vreme.

To je nesto sto ti niko ne moze zabraniti, niti te prisiliti da to radis ako neces. A moc je u brojevima, ako to uradi dovoljno ljudi - nema nikakvog nacina da se zaraza siri.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu23.02.2023. u 17:46 - pre 13 meseci
Ok, ok, ima nekog smisla, ali opet eskivira suštinu. A suština je da nije samo ovo što mi sada vidimo kao problematično, jedino što je problematično. Sa nekim od tih problematičnih stvari smo odrasli kao sa normalnostima jer smo već indoktrinirani. Ovo što mi samo vidimo je deo onoga što će nove generacije smatrati kao normalnost jer upravo odrastaju sa time što mi vidimo kao nenormalno.

I to tako traje mnogo decenija.

Trebalo mi je preko 4 decenije da shvatim zašto su neki matorci dok sam bio klinac vikali da je svet ide dođavola

Nije to profit. I ništa i tu ne možemo da uradimo ignorisanjem, nego saom shvatanjem. Ali od toga nema ništa.

Nego, evo jedan video koji je u grupi "best of the year":
https://player.vimeo.com/video/783455646
Citat:
Women reign in this bold and controversial sci-fi music video that addresses gender stigmas in a fury of fire and fierceness.


Obavezno pogledati. Ima i golih žena
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
2a02:a212:92bb:7e80:3913:74f..



+7169 Profil

icon Re: Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu23.02.2023. u 19:34 - pre 13 meseci
Mislim da je tu pitanje biranja bitki koje mozes da dobijes, obrnuto nije odrziva strategija. Sigurno ima pun q iskonski zlih stvari koje i ne vidis od planine losih stvari ispred ociju, ali kako dublje ides stvari postaju drasticno komplikovanije za tretman.

Ti mentalni virusi su jedan primer mozda i ne tako visoko na "planini" - gde na prvi pogled najlogicnija strategija zapravo jeste strategija, ali druge strane (to ocekuju).

Eto te budalastine na nacionalnoj osnovi, ako krenes u raspravu oko toga, one se samo produbljuju i tvoji argumenti postaju oruzje koje ne diskriminise - jedino teoretsko resenje (koje mozda prakticno nije uvek moguce) je da svi povuku crtu, kazu to je bila proslost, ajd sad da ne gubimo vreme sa tim, i da se ide dalje.

Stvari koje su zaprzene od modernih marketinskih kuca su isto tako grdne - svaki marketing je dobar marketing, kaze izreka sa razlogom, a onda se stvorio neki YouTube/TikTok i sl. koji su tu izreku monetizovali (svaki klik je odlican).

"Zavadi pa vladaj" - a moderni Internet je to uveo u sve aspekte zivota, ako im pustis.

A najgora stvar je kad imas masu nekakvih nesrecnika i nikad odrasle dece koji jos koji su korisni idioti nekom iza - em sto nema nikakve potrebe da se sa budalama raspravlja, em sto su njihovi promoteri razradili strategiju za one koji bi da pricaju o njima. Neko kome su ti promoteri u dzepu je jos gadniji neprijatelj zato sto ima resursa da lansira nova g*vanca sa svojim mikro g*vancima sa kojima ce mnogi da se "bore".

"Culture wars" su upravo jedan od takvih primera - mozes da lansiras nova sr*njca svaku deceniju-dve, kako ti se istrose prosla. Trenutno su u modi specificni freak-ovi, ali ce oni biti zamenjeni necim drugim cim se izlize prica.

Kako god bilo, cak i ako zelis direkt da se uhvatis u kostac sa nekim vise u piramidi (pametno ili ne) - rvanje u blatu sa s*anjcima ti nece pomoci, samo ces da izadjes blatnjav i usporen.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Llort

Član broj: 323364
Poruke: 9



+4 Profil

icon Re: Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu23.02.2023. u 21:50 - pre 13 meseci
b3r1, kakve sad babe programeri? o cemu ti to?
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 794



+630 Profil

icon Re: Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu24.02.2023. u 09:59 - pre 13 meseci
Citat:
pisac:
Ok, ok, ima nekog smisla, ali opet eskivira suštinu. A suština je da nije samo ovo što mi sada vidimo kao problematično, jedino što je problematično. Sa nekim od tih problematičnih stvari smo odrasli kao sa normalnostima jer smo već indoktrinirani. Ovo što mi samo vidimo je deo onoga što će nove generacije smatrati kao normalnost jer upravo odrastaju sa time što mi vidimo kao nenormalno.

Istorija pamti neke periode razvrata i periode krutog konzervativizma. Biblijska prica o Sodomi o Gomori nam govori o tome da su stare civilizacije prezivljavale takve periode. Pazi, nekada je 1000 godina bilo isto ono sto je danas 50 godina, u smislu tempa razvoja civilizacije. A te trandze i slicne stvari koje pominjes su bile poznate i u anticko doba. Anticki Grci su bili panseksualci. Kaligula je na svom dvoru priredjivao perverzije prema kojima su ovi danasnji degenerici smeh. Nakon toga je dosao srednji vek, a sa njim i inkvizicija koja je takve spaljivala na lomacama, lomila im kosti maljevima, a najinventivniji su bili Englezi - vidi samo tek ove zanimlijve kaznice. Posle je stigao novi talas razvrata i tako u krug.

Muslimani su za takve stvari od samih pocetaka ljude slali pod mac (bato), a ni stari Kinezi nisu bas imali milosti. Indijci su, sa svoje strane, opet sve pojave vezane za seks smatrali sasvim prirodnim i normalnim, cemu ne treba pridavati neku paznju i trpati svima pod nos kao nesto cudno sto bi trebalo da bude normalno. Naprotiv, sta tu ima da se prica ...

Zato mislim da ce i nasa, zapadna civilizacija kojoj svi pripadamo, za 100 godina ili vise ponovo upasti u neki novi talas ustogljenosti, ali neke tehnoloski napredne. Posto ce tehnologija citanja misli do tada biti razvijena, a svi ce biti "cipovani" na neki nacin, pa ako te centralni nadzorni sistem otkrije da razmisljas suprotno od tada vazecih normi - dobijas kaznu. Orvel je pisao o tome.

To je prirodan tok stvari koje neces izbeci. Jedino sto mislim da mi to necemo doziveti. Barem ja sigurno ne. Za ostale me nije briga.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
2a02:a212:92bb:7e80:6022:be2..



+7169 Profil

icon Re: Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu24.02.2023. u 12:30 - pre 13 meseci
@B3R1,

Jedina nezgodna stvar je sto nema nikakvih garancija koliko ce koji period u ciklusu da traje. Niti nema garancija da stvari idu na 'gore' po nekom zakonu.

Primera radi, padom rimskog carstva je nastao duzi period stagnacije gde su bili potrebni vekovi da se drustvo oporavi (ok, bilo je tu puno eksternih faktora, ali u tome i jeste fora). Da nije bilo nekih epizoda poput ponovnog stupanja u kontakt sa delima iz Grcke / Rima, mozda bi taj period trajao i duze.

Lako je upasti u zamku verovanja da, zbog svega ostalog, i ti periodi moraju trajati krace uprkos cinjenici da je to samo nase ocekivanje. Stavise, neki od modernih trendova mogu uciniti nestanak sadrzaja (koji bi kasnije bio kljucan) jos laksim. Koliko puta se desilo da vise ne mozes da nadjes neki video klip, sajt, itd? Ocekivanje da je Internet neka vrsta relaksiranog backup medijuma je izuzetno opasno, a sigurno jako puno ljudi to uzima zdravo za gotovo. Sto je najgore, ono sto se odrzava je upravo ono iza cega stoji veliki $$$ - pa se moze doci u bizarnu situaciju da neki arheolozi za 500 godina gledajuci sta je ostalo nas vide kao Idiocracy film.

Doduse, to nije nesto sto mozes da promenis (bilo ko) i, kako si ti napisao, necemo doziveti kakav god epilog ovog poslednjeg + ciklusa bude bio :)

Jedan od, bar meni, zanimljivih primera je bio problem sa kojim su se u USA suocili kada su krenuli da osvezavaju delove atomskog oruzja. Naime, kod nekih modela (hidrogenskih) bombi je sastavni deo eksplozivnog dela materijal sa vrlo specificnim osobinama koji najverovatnije sluzi kao prekursor za plazmu u toku procesa detonacije.

Elem, samo jedna fabrika je pravila taj materijal (codename: FOGBANK) i ta fabrika je zatvorena krajem 80-tih. Pre zatvaranja je sve dokumentovano (barem su tako mislili ;-) i cela stvar je prosla sa ocekivanjem da nece biti nikakav problem ponovo napraviti taj materijal sa svom dokumentacijom.

:-) Vec je jasno sta se desilo... uprkos detaljnoj dokumentaciji, nikako nije uspevalo replicirati original. TL;DR - bilo je potrebno 2 godine da se iznadje resenje, ali ne moze se reci da ih nije u*alo. Razlog zasto materijal nije bio identican su necistoce kojih vise nije bilo, i kojih niko 1989 nije bio svestan. Fabrika zatvorena, ljudi otisli u penziju i to je to...

Postavlja se pitanje koliko takvih propusta imamo u drugim segmentima inzenjeringa i nauke i sta bi se desilo da dodje do nekog novog "mracnog srednjeg veka" (koliko to vec bio dobar naziv ili ne), kao sto se to desilo padom rimskog carstva.

Ne mogu 2 puta da te citiram sa istim komentarom za kraj :-)

--

Btw, "hanging, drawing and quartering" je bila kazna rezervisana za veleizdaju, kontam da su ono sto je bilo kodifikovano kao protivprirodni blud resavali daleko trivijalnije :) Btw, u nekim regionima - ukljucujuci islamske, trans osobe su imale daleko vise srece od npr. homoseksualaca, posto su zakon/praksa dozvoljavali promene te vrste. Mislim da zapadna Evropa nije bila u tom klubu svakako.

Back to UK: H, D & Q je izuzetno intenzivan proces koji je bio rezervisan samo za ugrozavanje kralja i svega sto iz toga proizilazi.

IMHO, kad malo bolje razmislim... ima logike u toj kazni u skladu sa vremenom itd... Kao drzavni cinovnik ili neko vidjenije lice tj. neko ko je u mogucnosti da uopste pocini veleizdaju, nema puno stvari koje mogu biti toliko demotivisuce kao ideja da ces biti skoro-na-smrt isprebijan, obesen i spusten tik pred smrt a onda ce ti biti neceremonijalno odsecena ona stvar i izvadjena utroba, sa sve finisom fragmentacije tela na 4 manja komada (u tom momentu verovatno te vise nije puno briga, mada mislim da je bilo slucajeva koji su dosta dugo bili svesni i zivi u procesu) + ono sto ostane od tebe bi bilo pobodeno na mostu kao neki PSA.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.static.isp.telekom.rs.



+10246 Profil

icon Re: Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu24.02.2023. u 13:05 - pre 13 meseci
Već postoji ogroman broj softvera koji radi, po inerciji, koji niko ne održava, a i nema ko da održava.
Ljudi radili, napravili, tj. isprogramirali +dokumentovali, promenili firmu (pa još jednu, pa još jednu ...) i više niko ne ume ništa da čačne.

Source code stoji negde u nekim arhivama, ali nema više razvojnog okruženja, nema tih ljudi i to je to.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
2a02:a212:92bb:7e80:6022:be2..



+7169 Profil

icon Re: Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu24.02.2023. u 13:09 - pre 13 meseci
Btw, @B3R1,

U vezi islama i trans osoba: https://journals.um.si/index.php/medicine/article/view/388/356 - Iran je to dozvoljavao u zakonu pre UAE (Homeini licno proglasio), a neke druge kulture (doduse ne islamske) taj fenomen imaju od starijih vremena.

Medjutim, tragicna stvar je sto ovde uopste to nije sustina. Te individue, koje sasvim sigurno imaju svoje probleme, su samo korisni idioti politicarima.

Nije to nesto sto je specificno samo za levicu, iako su npr. lumpen-proleteri jedan od najpoznatijih primera. Konzervativna desnica cesto krade teme na religijskoj osnovi ili, recimo nesto moderno, poseta Trampa Ohaju posle nesrece gde se on profilise kao neko ko brine za rust-belt (da da boli ga ona stvar za njih, bas koliko Hilari Klinton za siromasne ljude).

Broj trans osoba je nebitan ali cela tema poseduje druge kvalitete zbog cega bi ambiciozni politicar nju uzeo kao svoju "stvar". Uostalom, treba pogledati - ogromna vecina politickih akcija u vezi sa temom je zapravo gurana od strane ne-trans osoba: ambicioznih politickih operatera kao i drugih elemenata u strukturama gde su videli da im to moze omoguciti napredak (npr. odbori po skolama, i sl.) - sasvim je sigurno da svima njima pucketa ona stvar za trans osobe i njihove probleme i da bi sutra promenil temu, kao sto ce je i promeniti, cim se ukaze potreba.

Citat:
Java Beograd
Već postoji ogroman broj softvera koji radi, po inerciji, koji niko ne održava, a i nema ko da održava.
Ljudi radili, napravili, tj. isprogramirali +dokumentovali, promenili firmu (pa još jednu, pa još jednu ...) i više niko ne ume ništa da čačne.

Source code stoji negde u nekim arhivama, ali nema više razvojnog okruženja, nema tih ljudi i to je to.


Upravo. Jezivo je bas to, sto cak i da nema promena vrlo brzo dolazis u situaciju da ne mozes da ponovo napravis/iskompajliras projekat, ako nemas kompletno end-2-end okruzenje (hw, sw, kompajlere). A stvari koje zavise od online izvora (npm-ovi npr.) su bez nade.

Secam se prosle godine, uzeo neki svoj stari projekat - da popravim neki sitni bag za pocetak... kod ni taknut, a milion gresaka u kompajliranju, trebali su mi dani i dani da to opravim.

"bit rot" mislim da je termin na engleskom.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Mama ŠČ i hrvatski prstavnici na Eurosongu

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 6398 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.