Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novih 20-30 mrtvih danas

[es] :: Nauka :: Novih 20-30 mrtvih danas

[ Pregleda: 824 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Novih 20-30 mrtvih danas06.05.2023. u 18:04 - pre 11 meseci
https://nova.rs/vesti/drustvo/...mre-oko-10-000-osoba-godisnje/

Ne nisu u pitanju stradali od vatrenog oružja, pa pretpostavljam da je tema dozvoljena?
Pošto nemamo podforum ekologija, a ekologija je nauka, onda je pretpostavljam mesto adekvatno.

Naučne statistike kažu da u Srbiji dnevno 20-30 ljudi/dece strada od zagadjenja vazduha. Ili za 13 godina trenutne vlasti okvirno 100.000-130.000 stradalih. Bez imalo namere da podcenim bol porodica stradalih od vatrenog oružja, hteo bih samo da napomenem da se neko nekada seti i nas ostalih, kojih ima oko 5.000 puta više. Zar nije vreme za neke radikalne mere? Mom detetu od 17 godina je pre par dana dijagnostifikovan kancer, molim vas da pre nego napišete nešto neprimereno ili obrišete temu imate to na umu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.162.*



+559 Profil

icon Re: Novih 20-30 mrtvih danas07.05.2023. u 18:31 - pre 11 meseci
Veoma su nezahvalne teme na kojima se spominju bolesna deca, tu čovek ne može da bude imun i da nema saosećanje za nesreću, a na žalost isuviše često ne može ni da bude pametan, ili bilo šta kaže što bi bilo od pomoći ili utešno. Ne znam ni za sebe kako bi se ponašao u takvoj situaciji, a kamoli za druge ..

A na temu se javljam jer sam slično razmišljao, pretpostavljam da moramo da čekamo da prođe fama oko dva folklorna ubistva, kopije američkih masovnih pucnjava, pa da se vratimo ozbiljnim problemima koji afektiraju na mnogo više ljudi ...
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.162.*



+559 Profil

icon Re: Novih 20-30 mrtvih danas15.05.2023. u 20:15 - pre 11 meseci
Aktuelne tematike iz oblasti ekologije bih možda, a samo radi lakšeg baratanja, podelio na probleme sa:

- voda - sa akcentom na male derivativne hidroelektrane, plus problem koji Zrenjanin čini mi se ima sa vodom, nikad nisam saznao dokle se došlo sa fluorisanjem vode u vodovodu po gradovima, nelegalna gradnja na vodoizvorištima, Savski nasip i Makiš, kupovina vodoizvorišta od strane koka kole, prečišćavanje otpadnih voda, kupovina instituta Jaroslav Černi od strane privatne firme milenijum tim, ne znam da li sam nešto zaboravio da navedem?

- vazduh - termoelektrane i izduvni gasovi automobila i ostalih prevoznih sredstava
- zemlja - planiranje mnogobrojnih rudnika na čijim jalovištima neće rasti ništa
- šuma - besomučna neracionalna seča šume koja je proglašena za neobnovljiv izvor, pride neka sumanuta seča drvoreda koja je uzela maha

Možda je prilično očigledno da svi problemi vezani za ekologiju su direktno izazvani potrebom za raznim vrstama energije?

Voda - mhe, vazduh - termoelektrane, zemlja - litijum baterije, šuma - ogrev ... ?
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Novih 20-30 mrtvih danas

[ Pregleda: 824 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.