Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kompatibilnost maticne ploce i graficke karte

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Kompatibilnost maticne ploce i graficke karte

[ Pregleda: 1251 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dimnicar
dimnicar

Član broj: 48094
Poruke: 505
*.dynamic.a1.rs.



+5 Profil

icon Kompatibilnost maticne ploce i graficke karte08.07.2023. u 22:34 - pre 9 meseci
Zdravo svima,
Imam GA AM3+ plocu koja ima slot PCI-e 2.0.
Ubacio sam u nju GA 570RX od 8GB koja je PCI-e 3.0
PC je lepo prepozna dok ne dodje do nadogradnje drajvera kad se smrzne ekran.
Dal je to sto moja ploca podrzava samo PCI-e 2.0 kartice?
Probao sam u Biosu da nadjem u advanced,southbridge da prebacim PCI-e u IGP,ali nemam tu opciju...naime u Biosu mi pise EFI
U sistem information mi pise Legacy (Award F6 od 2012),a u Biosu kad udjem EFI??? nema mi logike i neda mi opciju za koju sam cuo da resava problem sa drajverom.
Graficka je kao u biosu podesena da radi neku vrstu rudarenja pa se odustalo ,a nije prebaceno itd...pa sam vratio staru karticu od 2GB.
U cemu je problem?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Kompatibilnost maticne ploce i graficke karte08.07.2023. u 23:55 - pre 9 meseci
Moguce je da graficka ima promenjen BIOS. Znaci BIOS na samoj grafickoj da je stavljen za rudarenje , a ne standardni .

Ako je to , onda bi trebalo fleshovati BIOS graficke sto se ne proporucuje za amatere.


Ako nije to onda je graficka neispravna !

Jedan od osnovnih pokazatelja neispravnosti je da ne prima drajvere ! Znaci daje sliku a kada dodje do drajvera , onda ne radi.


Ali prvo treba proveriti ovo sa BIOS-om graficke jer to moze da se sredi ako je to .

Graficka bi trebalo da bude unazad kompatibilna ali nije sigurno da je ploca kompatibilna .


Majbolje bi bilo probati na nekoj novijoj ploci pa to izbaciti kao mogucnost ili potvrditi zavisi kako se pokaze !
 
Odgovor na temu

dimnicar
dimnicar

Član broj: 48094
Poruke: 505
*.dynamic.a1.rs.



+5 Profil

icon Re: Kompatibilnost maticne ploce i graficke karte09.07.2023. u 22:07 - pre 9 meseci
eto ,ja sam ulazio u bios maticne ploce....,ali nisam znao da postoji i bios graficke karte niti kako da udjem u njega ,a videh negde na slikama...
a receno mi je da je u biosu podeseno za neko rudarenje ,al nije vraceno na pocetno....
Vratio sam je,sad je to gotovo,ali da znam za sledeci put,ako nije problem?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Kompatibilnost maticne ploce i graficke karte09.07.2023. u 22:31 - pre 9 meseci
U BIOS graficke ne moze da se ulazi.

Mozes samo da vidis verziju preko programa GPU-Z . I da onda preko neta pretrazujes da li je to originalni BIOS ili za Rudarenje.

Ako je za Rudarenje, onda mora da se flesuje na standardnu verziju .

Tu je najveci problem naci bas BIOS koji odgovara samo za tu graficku.

Posle se flesuje sa programom AMD za Fleshovanje.


Kod Nvidie je slicna procedura.

Kod kupovine polovnih traziti samo da prodavac fleshuje . Jer sto bi se kupac izlagao riziku ili dodatnom trosku ako sam ne zna odradi ?
 
Odgovor na temu

dimnicar
dimnicar

Član broj: 48094
Poruke: 505
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Kompatibilnost maticne ploce i graficke karte02.04.2024. u 12:08 - pre 25 dana i 12h
Veliko Hvala,
Ja je vratio prodavcu,imao sam radnu garanciju od 7 dana,i iskoristio je.
Pre neku nedelju sam kupio istu takvu XFX 8GB i radi besumno ko svajcarski sat,
ne znam dal je rudarila ili nije,ali osetio sam drasticnu razliku izmedju nje od 8GB i one sto sam imao od 2GB.

Nego kad smo kod te kompatibilnosti itd sklapam AM4 konfiguraciju pa hocu da uzmem maticnu plocu i imam jos par nedoumica oko Gigabyte B450 elite ATX i ASRock B450 Steel Legend ATX.
Naime na sajtu proizvodjaca ASRock lepo pise da ima maximum 128GB memorije i da ima USB 3.2 i tip A i tip C ,ali svi prodavci pisu da ima max 64GB i samo USB 3.1 tip A i tip C Podaci se bitno razlikuju pa ne znam u cemu je fora a radi se o ATX ploci,a ne o micro atx. niti drugom modelu jer gledam da se podudara u slovo i u broj ,
Pozdrav
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Kompatibilnost maticne ploce i graficke karte02.04.2024. u 18:53 - pre 25 dana i 5h
Sta je tu oko Asrocka u pitanju tesko je reci . Jer ako pogledas slike na sajtu Asrocka, poznato je da Asrock voli da pise po plocama ! Tako radi od starta .

I na slikama na ploci pise 3.1 Gen 2 . U opisu pise video si i sam .

Nasi prodavci se jako malo razumeju u to sto prodaju , vecinom prepisu sa sajta uvoznika ili od koga vec nabavljaju.

Jedino da vidis da pises mejl ili Asrocku ili uvozniku. Ne znam ko to uvozi.

Za sada mi samo pada na pamet da mozda ima vise revizija . Ali samo GA za svaku reviziju otvara posebne stranice na sajtu, svi ostali proizvodjaci ne rade to vec opisuju kako kad.


Evo sada sam pogledao sta cipset podrzava i pise 2+2+6 USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB 2.0

Znaci sto se tice cipseta on to moze . Da li GA nije implementirao ili nije updejtovao ?
 
Odgovor na temu

dimnicar
dimnicar

Član broj: 48094
Poruke: 505
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Kompatibilnost maticne ploce i graficke karte06.04.2024. u 21:14 - pre 21 dana i 3h
Tako nekako mi rekose i prodavci,da je najmerodavnije ono sto proizvodjac napise na svom sajtu,a tako stite i sebe.
Ja je u svakom slucaju narucih ,trebalo bi da mi stigne za neki dan,pa cu da je montiram makar imala i samo USB 3.0...,da presecem.
Pa se cujemo kad sklopim novu konfiguraciju :) (mada me zanima misljenje onih koji su je istestirali)
Hvala i Pozdrav
 
Odgovor na temu

djamsi
Dejan Kircanov
Data Centar
HostNet Limited Corp.
Chicago

Član broj: 11896
Poruke: 172
*.hsd1.il.comcast.net.

Sajt: www.hostnetcorp.com


+1 Profil

icon Re: Kompatibilnost maticne ploce i graficke karte07.04.2024. u 02:34 - pre 20 dana i 22h
Da li ste probali veće napajanje? Koliko sam razumeo, koristite grafičku karticu sa 8GB memorije, a ranije ste koristili 2GB. Imao sam problem sa smrzavanjem zbog male snage. Još jedna stvar koju nisam video (jer sam pročitao brzo i ne u potpunosti) je kartica od 8 GB napaja se odvojeno?? (da li ima pin za napajanje) ako postoji 90% problem je sa napajanjem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Kompatibilnost maticne ploce i graficke karte

[ Pregleda: 1251 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.