Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dečko programer od četiri banke u potrazi za saradnicima iz branše

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Dečko programer od četiri banke u potrazi za saradnicima iz branše

[ Pregleda: 1393 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

captaingox
Goran Svitlica

Član broj: 320093
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+49 Profil

icon Dečko programer od četiri banke u potrazi za saradnicima iz branše16.09.2023. u 10:33 - pre 7 meseci
Inspirisan sajtom sajber.rs, na kome se programeri nadmeću u rešavanju zadataka, poželeo sam da i sam napravim sajt sa dinamički generisanim sadržajem, u kojem će se ljudi takmičiti u igranju web igara.

Isprva sam to i uradio, zakupivši hosting paket i napravivši četiri igre sa upisom u top-liste.

Ubrzo sam shvatio da me je sramota da trošim pare za server koje nisam zaradio, pa sam se prebacio na besplatnu alternativu Firebase, preko koje trenutno hostujem svoj sajt.

Bio bih vam zahvalan ukoliko biste ga posetili, i napisali svoje utiske.

Voleo bih da pronađem osobe koje naziru moju viziju i koje bi želele da sarađujemo.
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Dečko programer od četiri banke u potrazi za saradnicima iz branše16.09.2023. u 11:45 - pre 7 meseci
Utisci: radi fino kao demostrancija koncepta i vidi se da je bilo posla. Korisnički interfejs nije po mom ukusu.
"Zbogomir" daje utisak loših performansi, istražio bih razlog.

E sad, viziju bi bilo najbolje da podeliš ovde da ljudi ne pogađaju :)
 
Odgovor na temu

captaingox
Goran Svitlica

Član broj: 320093
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+49 Profil

icon Re: Dečko programer od četiri banke u potrazi za saradnicima iz branše16.09.2023. u 16:38 - pre 7 meseci
Zdravo Tošo, i hvala na prvim impresijama. Kao kroz maglu se sećam tvojih postova, kao i da si češće pisao ranijih godina.

Trudio sam se da korisnički interfejs bude prilagođen kako desktopu tako i mobilnim telefonima.

Iako sam sajt pravio najbolje što sam umeo, voleo bih da čujem predloge kako da ga unapredim.

Hvala ti što si mi ukazao na probleme u izvođenju jedne od mojih igara.

*** *** *** ***

Željan sam komunikacije s ljudima. Kad smo se već dotakli vizije, reći ću ti da odavno maštam o pravljenju igara inspirisanih događajima iz svakodnevnog života, koje uopšte ne moraju biti komplikovane. Zbogomir je recimo inspirisan mojim ličnim iskustvom.

Za kraj bih pomenuo jednu osobu, mog tako reći prijatelja, jokenjam-a, koji je pre oko dva meseca napravio video u kojem je uradio prikaz mog sajta, prepoznavši u meni potencijal koji bi valjalo iskoristiti.

21:49 (nijednu igru niije jednostavno napraviti)

28:45 (momenat prepoznavanja vizije)

33:45 (lepe reči)

46:52 (zbogomir)

50:20 (stihovi ko bi rek'o čuda da se dese)

1:06:27 (težak život umetnika)
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Dečko programer od četiri banke u potrazi za saradnicima iz branše16.09.2023. u 17:16 - pre 7 meseci
Da, bio sam aktivan ovde dok je imalo smisla... kada se pretvorilo u "vesti iz zemlje i sveta"... izgubio sam interesovanje.
Odgovorio sam na tvoj post jer to što si uradio retko viđam - neko je seo i napravio funkcionalnog sadržaja bez pomoći i kukanja.

Problem oko komunikacije je tema za sebe... možda je najbolje svedočenje tome istorija diskusija ovde - stalo je sve ima desetak godina.




 
Odgovor na temu

captaingox
Goran Svitlica

Član broj: 320093
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+49 Profil

icon Re: Dečko programer od četiri banke u potrazi za saradnicima iz branše16.09.2023. u 19:44 - pre 7 meseci
Hvala... mada verujem da bi svet bio bolji kada se ne bih toliko oslanjao samo na sebe i izguglavanje odgovora... već kad bih i sam (ponovo) počeo da postavljam pitanja... što javno, što preko poruka.

Svakako mi je drago što sam uspeo da uspostavim komunikaciju sa nekim ko se razume u kompjutere.

:)

 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Dečko programer od četiri banke u potrazi za saradnicima iz branše16.09.2023. u 21:15 - pre 7 meseci
U koje cetiri banke radis?
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

captaingox
Goran Svitlica

Član broj: 320093
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+49 Profil

icon Re: Dečko programer od četiri banke u potrazi za saradnicima iz branše17.09.2023. u 04:31 - pre 7 meseci
Hvala ti što si se uključio u razgovor skulptore.

Ne radim ni u jednoj banci.

Reč banka može da predstavlja i period od deset godina.

Svejedno, polaskan sam što si me to pitao.

Pomalo zavidim ljudima koji rade u bankama, jer bar love imaju u izobilju.
 
Odgovor na temu

captaingox
Goran Svitlica

Član broj: 320093
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+49 Profil

icon Re: Dečko programer od četiri banke u potrazi za saradnicima iz branše18.09.2023. u 09:41 - pre 7 meseci
Mislim da sam shvatio zašto igra Bubshoni secka u poslednje vreme kada se igra na telefonu.

Izgleda da su browseri uveli nekakav brojač izvršenih instrukcija po sekundi, i da ograničavaju performanse zahtevnijih skripti.

Deluje mi da je granica različita u situacijama kada je korisnik aktivan i kada nije.

Šteta... ovime kao da me teraju da se preorijentišem na razvijanje čistokrvnih (android) aplikacija.

[Ovu poruku je menjao captaingox dana 18.09.2023. u 10:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

captaingox
Goran Svitlica

Član broj: 320093
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+49 Profil

icon Re: Dečko programer od četiri banke u potrazi za saradnicima iz branše18.09.2023. u 13:46 - pre 7 meseci
Moguće je i da ne postoji nikakva teorija zavere, već da mi kod jednostavno nije dovoljno optimizovan.
 
Odgovor na temu

captaingox
Goran Svitlica

Član broj: 320093
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+49 Profil

icon Re: Dečko programer od četiri banke u potrazi za saradnicima iz branše20.09.2023. u 09:05 - pre 7 meseci
Uspeo sam da optimizujem Bubishone, uklonivši izvesnu redundantnost koda koja se tiče pozivanja funkcije za iscrtavanje poligona.

Bolje je, mada i dalje korisnik mora da "dokazuje" da je aktivan na telefonu kako frejm rejt ne bi drastično opao.
 
Odgovor na temu

captaingox
Goran Svitlica

Član broj: 320093
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+49 Profil

icon Re: Dečko programer od četiri banke u potrazi za saradnicima iz branše29.09.2023. u 09:54 - pre 7 meseci
Dodatno sam ubrzao Bubishone tako da više ne primećujem seckanje na mobilnom.

Šta sam uradio:

1. zamenio generičku Array.sort() metodu drugom, ručno pisanom metodom za sortiranje niza
2. prepolovio dimenzije sveta

Trenutno radim na novoj igri koja je bazirana na sličnom endžinu.

Code:
PozZz.draw();

 
Odgovor na temu

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Dečko programer od četiri banke u potrazi za saradnicima iz branše

[ Pregleda: 1393 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.