Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uznemiravanje email-om od NLB Komercijalne banke i pretnje blokadom računa

[es] :: Ekonomija :: Uznemiravanje email-om od NLB Komercijalne banke i pretnje blokadom računa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 2133 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.static.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Uznemiravanje email-om od NLB Komercijalne banke i pretnje blokadom računa19.01.2024. u 08:01 - pre 3 meseca
Ja sam taj obrazac, "dal' sam političar ili nisam" potpisao, pa ima bar jedno pet godina unazad, za svaki račun u banci pojedinačno.
Za jedan konkretan posao, bio sam ovlašćeno lice na računu koji je otvorio moj rođak, pa sam i tad morao da ispunim formular.
Čak sam i pitao službenicu (nije bila debela): šta ako napišem da jesam političar? Kaže: ništa, to se nas ne tiče, mi to prosleđujemo NBS. Napišite šta god hoćete.

Slična stvar je i davanje izjave, kad ti legne devizni priliv iz inostranstva: Koja je svrha uplate?
Pare legnu na račun, ali su "neraspoložive" dok se ne pruži informacija - izjava.
Dal' se banke tiče otkud pare i čije su? Ne. To je problematika poreskih organa, i banka jednostavno mora da radi po zadatom protokolu.


Pouka za @mayam i druge nezadovoljnike.
Svaka takva i slična akcija koju sprovodi banka UVEK je inicirana propisima i uputstvima Narodne Banke Srbije, koja je često dužna da sprovodi propise nametnute MMF-om, Svetskom bankom i slično.

Štaviše, nisu to uputstva "može ko hoće", nego pod moranje, uz visoke zaprećene kazne. Nema tog klijenta, fizičkog ili pravnog lica zarad kojeg će banka da nedajbože prenebregne obavezu.
Dakle, "ili potpiši dokument", ili blokiramo račun. Dovidženja!



Ako će vam biti lakše, pomislite samo kako je bilo poslovičnim Švajcarskim bankarima, kad su ih Ameri primorali da svi računi američkih građana u švajcarskim bankama budu transparentni za Američke poreske organe.
Možeš samo zamisliti nivo nezadovoljstva klijenata, izvinjavanje bankara i sve šta ide uz to.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

scoolptor

Član broj: 305514
Poruke: 1631



+591 Profil

icon Re: Uznemiravanje email-om od NLB Komercijalne banke i pretnje blokadom računa19.01.2024. u 19:45 - pre 3 meseca
https://n1info.rs/biznis/unikr...te-na-moguce-internet-prevare/
People are the greatest asset.
The dedicated 5% that can compensate for the remaining 95%.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92bb:3480:5122:a54..



+7177 Profil

icon Re: Uznemiravanje email-om od NLB Komercijalne banke i pretnje blokadom računa20.01.2024. u 06:58 - pre 3 meseca
Citat:
Java Beograd:
Ja sam taj obrazac, "dal' sam političar ili nisam" potpisao, pa ima bar jedno pet godina unazad, za svaki račun u banci pojedinačno.
Za jedan konkretan posao, bio sam ovlašćeno lice na računu koji je otvorio moj rođak, pa sam i tad morao da ispunim formular.
Čak sam i pitao službenicu (nije bila debela): šta ako napišem da jesam političar? Kaže: ništa, to se nas ne tiče, mi to prosleđujemo NBS. Napišite šta god hoćete. :D


Isto i ja za milion stvari, otvaranje racuna, kredite... to su medjunarodna pravila koja su prihvatile nacionalne drzave i onda to ide do banaka / kreditnih firmi i sl... nemaju one nikakav izbor tu, niti ih se to nesto tice - ali moraju da traze i da prosledjuju.

Penali su gadni, tako da tu nema izuzetaka.

Sto kaze Java, da covek bude srecan sto nije npr. USA poreski obveznik - sad se cesto desava da neke banke u Evropi nece ni da se bakcu sa njima zbog dodatne papirologije i obaveznog reporting-a koje moraju da rade za njih (FATCA & Co) :-)))
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Uznemiravanje email-om od NLB Komercijalne banke i pretnje blokadom računa20.01.2024. u 10:18 - pre 3 meseca
Citat:
ademare:
Najgora je Addico banka !!

Imao sam nesto dinara na racunu , ali nisam isao dugo u banku , novac stajao na racunu !

Kada sam bio u prolazu , posle cekanja u redu , Krmaca od jedno 150 Kg, sa Jedinog saltera , iako je banka ogromna zgrada , kaze mi " Mi smo vam blokirali Novac " ?!

Kako , zasto ?

Pa eto niste podigli novac 1 godinu pa smo vam blokirali ??

To sada mora centrala da odblokira nece biti do ponedeljka ??


Tako da je ovo sala sta rade Bedne , bankrot banke kao Addico !!

Sve banke to rade. Nije mi poznato da li ih zakon primorava ili im samo precutno odobrava. Na kraju neaktivne godine pripisu sebi novac u vanredne prihode, a ako se nekad pojavis onda ti isplate iz vanrednih troskova. Doduse, to cekanje ponedeljka jeste bezobrazluk i bahatost za kojim nema nikakve potrebe.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Uznemiravanje email-om od NLB Komercijalne banke i pretnje blokadom računa20.01.2024. u 10:30 - pre 3 meseca
Citat:
SlobaBgd:
Banka ukida ekspoziture, smanjuje broj zaposlenih, gura i promoviše elektronsko bankarstvo gde klijent ni ne vidi ni jednu osobu iz banke, a sa druge strane banka očekuje da joj klijent svakih par meseci ili godinu-dve ide na hadžiluk u neku od sve ređih poslovnica, i da stoji u redu da bi se poklonio službeniku banke...

To nam je stiglo iz EU. Konkretno znam za mađarsku. Znam vise ljudi koji tamo primaju platu, placaju karticom po radnjama i sajtovima, podizu pare na bankomatu i nakon godinu ili dve (nisam siguran) odjednom im je sve to blokirano zato sto se nisu pojavljivali na salteru. Sto je najgore - to su nasi ljudi koji niti znaju madjarski, niti madjarske salteruse znaju engleski ili srpski. Sve sto mogu da urade na salteru je da pruze salterusi pasos i kartice i potom pokazu rukom da im vrati nazad
Ako je neko dovoljno glup da je otputovao u inostranstvo bez kesovine u dzepu, samo sa karticom, to ga gorko iskustvo momentalno školuje pa se ubuduce ponasa kao penzioneri - cim plata legne momentalno se podize i posle se sve placa gotovinom. A bankomati takvi da kad 5 ljudi podigne komplet platu novca vise nema...Banke same sebi pucaju u nogu tom hajducijom, ljudi ce gledati svaki moguci nacin da ih izbegnu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Uznemiravanje email-om od NLB Komercijalne banke i pretnje blokadom računa20.01.2024. u 10:47 - pre 3 meseca
Citat:
djoka_l:
Kad dođe vlasnik, ili naslednik sa sudskim rešenjem, novac se odblokira, ali to nema privilegiju da uradi na šalteru ko god, postoji hijerarhija i ko je odgovoran za sprovođenje zakona.

To zavisi od bnke - ne postoji clan zakona koji naređuje da mora da se sastane skupstina akcionara ili izvrsni odbor da bi covek dobio svoje pare. Zasto je vecina banaka ukinula praksu da to salterski radnik moze da uradi? Zato sto su se bili poceli pojavljivati lopovluci, bilo individualni ili organizovani... Kada nekog nema 2-3 godine, radnici slazu da se pojavio i odneo novac! Ako je mala ekspozitura i covek se pojavi, velika je verovatnoca da ce naici na istog radnika i da ce mu ovaj vratiti iz dzepa pretvarajuci se da nesto kucka po tastaturi. Idealno ako ekspozitura ima samo dva radnika i sefa, tada se njih troje dogovore pa organizovano opleve neaktivne racune, potom u slucaju potrebe isto solidarno vrate i prikriju. Znao sam ikonkretnu ekspozituru i ljude imenom i prezimenom koji su to radili, ali nije sad bitno jer ta banka vise ne postoji a svakako nisu jedini. Tako da je ta blokada na neki nacin u interesu klijenta jer su pare sigurne, niko vise ne moze da ih podigne, cak ni vlasnik
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92bb:3480:5122:a54..



+7177 Profil

icon Re: Uznemiravanje email-om od NLB Komercijalne banke i pretnje blokadom računa20.01.2024. u 11:40 - pre 3 meseca
Citat:
pctel:
Citat:
SlobaBgd:
Banka ukida ekspoziture, smanjuje broj zaposlenih, gura i promoviše elektronsko bankarstvo gde klijent ni ne vidi ni jednu osobu iz banke, a sa druge strane banka očekuje da joj klijent svakih par meseci ili godinu-dve ide na hadžiluk u neku od sve ređih poslovnica, i da stoji u redu da bi se poklonio službeniku banke...

To nam je stiglo iz EU. Konkretno znam za mađarsku. Znam vise ljudi koji tamo primaju platu, placaju karticom po radnjama i sajtovima, podizu pare na bankomatu i nakon godinu ili dve (nisam siguran) odjednom im je sve to blokirano zato sto se nisu pojavljivali na salteru. Sto je najgore - to su nasi ljudi koji niti znaju madjarski, niti madjarske salteruse znaju engleski ili srpski. Sve sto mogu da urade na salteru je da pruze salterusi pasos i kartice i potom pokazu rukom da im vrati nazad :D
Ako je neko dovoljno glup da je otputovao u inostranstvo bez kesovine u dzepu, samo sa karticom, to ga gorko iskustvo momentalno školuje pa se ubuduce ponasa kao penzioneri - cim plata legne momentalno se podize i posle se sve placa gotovinom. A bankomati takvi da kad 5 ljudi podigne komplet platu novca vise nema...Banke same sebi pucaju u nogu tom hajducijom, ljudi ce gledati svaki moguci nacin da ih izbegnu.


To je neki debilizam madjarskih banaka ili je nesto drugo u pitanju sto nije navedeno a relevantno je. Moje banke (sve osim jedne) nemaju nikakvu ekspozituru, ne bih imao da odem bilo gde sve i da hocu. Zivo bice nikad video nisam, niti sam duzan ikad da ga vidim.

KYC moze da se implementira potpuno online i postoje servisni provajderi specijalizovani za to sa komplet tehnologijom za identifikaciju 'na daljinu'.

Pre ce biti da nesto drugo nije bilo OK oko tih racuna, mozda neki test rezidentnosti ili nesto deseto, a za to bi racun bio blokiran sve i da si isao na salter 100 puta.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2712



+700 Profil

icon Re: Uznemiravanje email-om od NLB Komercijalne banke i pretnje blokadom računa20.01.2024. u 14:38 - pre 3 meseca
Znači, zato me izgleda zvala iz banke "Savetnica", jer sam više puta govorio da nisam zainteresovan za ponude kredita i sl. i da ću se sam javiti kad mi nešto zatreba, verovatno je u pitanju ovo, iako sam i ranije nešto potpisivao :)
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Uznemiravanje email-om od NLB Komercijalne banke i pretnje blokadom računa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 2133 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.