Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izvještaj ispod forme

[es] :: Access :: Izvještaj ispod forme

[ Pregleda: 326 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bdrago

Član broj: 25965
Poruke: 125
*.teol.net.



Profil

icon Izvještaj ispod forme26.01.2024. u 14:16 - pre 3 meseca
Pozdrav

Prilagodio sam bazu Adresar za svoje potrebe. Služi mi da nađe neki fajl na računaru i da ga otvori na ekranu (klik na link u formi Pregled). To radi.

Problem je: kada kliknem dugme za izvještaj (ŠTAMPAJ) on se nalazi ispod forme za pretraživanje i vidim ga tek kad zatvorim formu. Treba negdje podesiti na okačenom primjeru da se pojavi ispred forme. Može li neko pomoći? I napisati gdje se podešava.

Gdje da uključim taster Shift? Da mi se ne pojavljuju lijevo: tabele, upiti itd. (Office je 2016)

Hvala
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Izvještaj ispod forme26.01.2024. u 18:51 - pre 3 meseca
U VBA kodu obavezno uključi Option Explicit, jer ne može da se sa sigurnošću izkompajlira. Znači početak mora da izgleda ovako:

Option Compare Database
Option Explicit

To dovodi do druge greške. Varijabla Response nije definisana u proceduri i neće da prođe kompajliranje. Početak procedure treba da izgleda ovako:

Private Sub Command38_Click()
Dim Response As String

Cancel je parametar, a pošto je stavljen u proceduru onda ne treba ili mora da se definiše.
Forma frmJUSStand u Properties sam osobine Pop Up i Modal postavio na No, tako da ti sad izveštaj iskoči ispred forme, inače se nije video zato što ti je forma preko celog ekrana a izveštaj je manji.

SAVETI:
- Osim ovog prikaza objekta Tabbed dokuments postoji i Overlapping Windows što će ti omogućiti da mrdaš objekte po ekranu i lakše ustanoviš šta se dešava.
Putanja: File-Options-Current Database-Dokument Windows Options.
- U istoj sekciji uključi Compact on Close da bi očistio fajl od smeća koje se stvara dizajniranjem i pisanjem VBA koda. Usput ga smanji na najmanju moguću meru u MB.
- Taster Shift nema veze sa Navigacionim panelom. Oko sakrivanja kompletnog Access okruženja treba da ima na frumu u nekoj od tema ali se ne sećam gde.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bdrago

Član broj: 25965
Poruke: 125
31.223.131.*



Profil

icon Re: Izvještaj ispod forme26.01.2024. u 19:19 - pre 3 meseca
Zahvaljujem se na objašnjenju.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Izvještaj ispod forme

[ Pregleda: 326 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.