Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GA H510M H problem posle promene procesora

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: GA H510M H problem posle promene procesora

[ Pregleda: 449 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.static.isp.telekom.rs.



+73 Profil

icon GA H510M H problem posle promene procesora09.02.2024. u 09:23 - pre 2 meseca
Nedavno sam kupio ovu ploču sa G5905 procesorom, to lepo radi
Bilo je povoljno i kupljeno sa idejom da se stavi jači procesor, kupio sam i3 10100f i neće, bios pišti 5x što znači problem sa procesorom
Malo sam čitao i vidim da je taj G5905 nekako drugačiji od ostalih iz serije, a procesora više nemam da probam da li je ploča dobra
Koliko sam video i3 10100f bi trebao da radi sa svim verzijama biosa
Nemam ideju više šta da radim
Ima li neko savet?
Hvala unapred


Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: GA H510M H problem posle promene procesora09.02.2024. u 10:16 - pre 2 meseca
"i vidim da je taj G5905 nekako drugačiji od ostalih iz serije"

U startu da reknem da se NE razumem u "Čip SET-ove" i slična podesavanja na maticnim plocama "desk i LAP" racunara.

Ali,
Nekako, ne umem da objasnim bas dobro kako,

- Sve mi to nesto lici na "Inženjerski Nedovoljno Detaljno PROJEKTOVANU Maticnu plocu.

Normalno je da Projektantsko-Inžerski tim to NIKAD nece prihvatiti/priznati da imaju sitnih PROPUSTA
u "organizaciji i planiranju" rasporeda Elektronskih Komponenti oko samog procesora,
ili da im je "Hladjenje" i Filtriranje jakostrujnih bakarnih vodova (na primr zbog 8 Lejera)
planirano i na kraju i uradjeno/proizveden sa "Nedovoljno Pažnje" i sa NEDOVOLJNIM brojem Ispitnih merenja
prilikom planiranja, prve izrade i konacne proizvodje Šeme te pomenute M.Ploce.

Takve "Rupice" u planiranju se na radnom stolu baš i ne "Uocavaju na Odma" gledajuci u ŠEMU Matične ploce,
ali se nakon "pobadanja komponenti" i pustanja u rad,
kao i nakon TESTIRANJA i "MUCENJA" maticne ploce i pokusaja "OverKlokovanja"
javljaju kao produkt/rezultat ne baš tako Dobrog Inženjerskog pristupa.

pOz
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: GA H510M H problem posle promene procesora09.02.2024. u 11:58 - pre 2 meseca
Jesi li siguran da je i3 ispravan ?

Nekada kod onih 775 CPU sve je moglo da crkne a CPU poslednji !

Kod ovih novijih lako crkavaju !

Jedino sto mozes je da vratis stari CPU i upucas najnoviji BIOS. Trebalo bi da radi sa svakim , ali je to jedino sto mozes jos da pokusas.

I naravno da proveris taj i3 sa nekom drugom plocom.


Taj i3 F nema integrisanu graficku !

Tako da mozda ploca ne radi oko "diskretne graficke " , jesi li probao taj Celeron sa dodatnom grafickom ? Ne samo sa integrisanom ?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: GA H510M H problem posle promene procesora09.02.2024. u 12:05 - pre 2 meseca
Znaci vidi koja je revizija ploce ima 3 razlicite . Pa na primer rev. 1.0/1.1/1.5 ima 11 BIOSA !

I imaju opis tipa Enhance the compatibility of Comet Lake CPU. To je F7 , nije prvi .

F8 - Update CPU microcode

Znaci mozda BIOS pomogne ako je sve ostalo ispravno !
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.static.isp.telekom.rs.



+73 Profil

icon Re: GA H510M H problem posle promene procesora09.02.2024. u 12:17 - pre 2 meseca
Procesor je kupljen nov, donet iz Mađarske, procesor, kuler, knjižica, sve ok

Na žalost više nemam stari procesor tako da ne mogu da probam da ga vratim i vidim neke podatke

Mislim da je verzija ploče 1.0

To je F verzija procesora, znam da nema grafiku pa sam naravno stavio grafičku

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: GA H510M H problem posle promene procesora09.02.2024. u 12:33 - pre 2 meseca
Citat:
dragancesu: Nedavno sam kupio ovu ploču sa G5905 procesorom, to lepo radi
Bilo je povoljno i kupljeno sa idejom da se stavi jači procesor, kupio sam i3 10100f i neće, bios pišti 5x što znači problem sa procesorom

Ne mora da znaci https://www.reddit.com/r/pcmas...byte_h410m_h_v3_seems_to_dont/

Probaj reset bios-a, zamenu (mesta, kolicine) RAM memorije, bez monitora, graficke i sl.

[Ovu poruku je menjao dr0id dana 09.02.2024. u 13:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: GA H510M H problem posle promene procesora09.02.2024. u 13:14 - pre 2 meseca
Zanimljivo je sto je taj covek resio problem sa zamenom kabla za monitor ??

A kompjuter je takodje pistao 5 X kao da je CPU u pitanju ! Mada je on imao verzija sa IGPU .

A nije hteo da radi ni sa disketnom grafickom !
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6714



+1159 Profil

icon Re: GA H510M H problem posle promene procesora09.02.2024. u 22:07 - pre 2 meseca
"Zanimljivo je sto je taj covek resio problem sa zamenom kabla za monitor ??"

Neki problemi u i oko racunara zahtevaju visoko poznavanje
"elektronike prostiranja talasa" i "nacina slanja VF Data paketa" kroz provodnike , BUS-Linije/magistrale
uzimajuci u obzir UTICAJ okolnih elemenata/komponenti na Impedansu Transmit-Linije
(Multikor kablovi, BUS Linije/magistrale, KOAX Data Kablovi, Opticki (singl & multi) kablovi, Konvertori "Optika-Bakarni vod" i obrarno.

Tako da,

Nije to Lako štivo za pred spavanje.
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: GA H510M H problem posle promene procesora

[ Pregleda: 449 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.