Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slab signal

[es] :: GSM - upotreba :: Slab signal

[ Pregleda: 4620 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.yubc.net



Profil

icon Slab signal03.01.2002. u 10:04 - pre 271 meseci

Moja drugarica ima siemens a35 telefon koji je kupljen kao nov i mislim da i jeste nov ali onako bez ikakve garancije i bilo cega drugog od tipa nekog,znaci ne u radnji.Sve je bilo u redu do skoro i dalje je u redu ali je od skoro primetila i ja mogu to da potvrdim da joj je signal nesto slabiji a siemens je poznat po extra jakom signalu.Jos zivi u nekom stanu gde je verovatno i jedina rupa u Beogradu sto se signala tice tako da tamo ja recimo sa mojim j5 imam minimalan signal a ona nema uopste.Sada me zanima da li postoji neki nacin da se signal izmeri ili da se nosi u neki servis da oni to urade i da li se moze na to uticati?Pretpostavljam da je u pitanju lose dekodiranje.
 
Odgovor na temu

MENI_323i
Novi Sad

Član broj: 217
Poruke: 26
*.telekom.yu

ICQ: 39120773


Profil

icon Re: Slab signal03.01.2002. u 20:39 - pre 271 meseci
ko ti je rekao da je signal poznat po extra dobrom signalu? taj a35 i nije neki telefon tako da ne mozes da ga poredish sa tvojim j5...donesi neku nokiu u tu "rupu" pa vidi koliko ce imati...ja sa 6210 imam i u velikim rupama gde sa 6150 nisam imao....
 
Odgovor na temu

Woykhan
Mladenovac

Član broj: 1374
Poruke: 198
*.041net.co.yu



Profil

icon Re: Slab signal03.01.2002. u 21:24 - pre 271 meseci
Citat:
MENI_323i:
ko ti je rekao da je signal poznat po extra dobrom signalu? taj a35 i nije neki telefon tako da ne mozes da ga poredish sa tvojim j5...donesi neku nokiu u tu "rupu" pa vidi koliko ce imati...ja sa 6210 imam i u velikim rupama gde sa 6150 nisam imao....


I sad ti sa svojom nokiom od 500 maraka gledaj i plači...
http://gsm.online.co.yu/vesti/osetljivost.htm
 
Odgovor na temu

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
*.ptt.yu



+5 Profil

icon Re: Slab signal04.01.2002. u 01:10 - pre 271 meseci
Vojkane, ili ti nije dobar URL ili im je server temporary down... ?

Proveri da li je ovo prvo u pitanju...

Pozdrav,
- Darko
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Slab signal04.01.2002. u 01:19 - pre 271 meseci
Citat:
Bad Habbit:
Pretpostavljam da je u pitanju lose dekodiranje.


A zasto svi misle da ako telefon ne radi ili lose radi to mora da ima veze sa dekodiranjem??? Nadam se da u nekoj od sledecih tema necemo cuti nesto ovako:"Pao mi je telefon sa 17-og sprata i sada nece da radi. Mora da je zbog dekodiranja".

LM, moja devojka zivi u stanu koji nije rupa. Imala je neki panasonic, pa ericsson 1018, pa 3310, pa sada siemens m35. I sa svi ti telefoni su imali jedan zesci problem. Naime, kada ja razgovaram sa njom ona mene cuje odlicno ali ja nju nikako....ili u prekidima. Dovoljno je da izadje dva koraka iz stana i sve je ok. To je sa 064 karticom, dok 063 radi bez problema. E sad, da ne bih ja davio mnogo......ti lepo probaj drugu karticu pa vidi kako se telefon ponasa.

 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Slab signal04.01.2002. u 01:23 - pre 271 meseci
Citat:
MENI_323i:
ko ti je rekao da je signal poznat po extra dobrom signalu? taj a35 i nije neki telefon tako da ne mozes da ga poredish sa tvojim j5...donesi neku nokiu u tu "rupu" pa vidi koliko ce imati...ja sa 6210 imam i u velikim rupama gde sa 6150 nisam imao....


Znaci sad svi treba da imamo telefone od po 500 dem da bi sve bilo ok?

I svaki simens je dobar telefon kada se pogleda prijem signala.

P.S. Kako signal moze da bude poznat po extra dobrom signalu? :)
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
*.hagen-online.de

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Slab signal04.01.2002. u 11:41 - pre 271 meseci
'ajd stisajte strasti

nemozes da poredis kvalitet signala
na telefonima iz ekonomske i vise klase
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Slab signal04.01.2002. u 12:41 - pre 271 meseci
Citat:
MENI_323i:
ko ti je rekao da je signal poznat po extra dobrom signalu? taj a35 i nije neki telefon tako da ne mozes da ga poredish sa tvojim j5...donesi neku nokiu u tu "rupu" pa vidi koliko ce imati...ja sa 6210 imam i u velikim rupama gde sa 6150 nisam imao....

Da li je signal poznat po ekstra dobrom signalu to zainsta ne znam ali zato jako dobro znam kakav signal ima siemens generalno posto pratim duze vreme siemens.U toj istoj rupi o kojoj je rec sam ranije dolazio sa mojim c35 koji kako je neko ovde rekao spada u ekonomsku klasu i signal je rasturao,imao je skoro pun signal dok recimo sa ovim mojim sadasnjim telefonom j5 na tom istom mestu imam signal ali dosta slab.Na tomistom mestu je bio jos jedan tip koji ima motorolu bebicu i on je recimo imao cas signal slab a cas ga uopste nije ni imao.Jos na dosta mesta sam se uverio da siemens ima izuzetno jak i kvalitetan signal.Recimo jednom prilikom bio sam na utakmici,marakana,sever naravno i oko mene malo malo pa cujem razne tipove koji se zale kako nemaju signal,a moj c35 ima pola signal.Na kraju me je neki tip koji je bio do mene pitao da li bi mogao da mu dam sekund telefon jer mu je hitno a njegova nokia 8210 je ostala bez signala,ja sam mu dao i on je rekao da ne moze da veruje kako mu iako je jako mnogo ljudi i telefona oko nas on tokom razgovora nije imao nikakva prekidanja,smetnje i slicno i rekao je da ce baciti ovo njegovo izvikano djubre i kupiti nesto od siemens-a.Samo da nebude nesporazuma to nisam rekao ja vec on tako da neispadne ovo sada kao neki poziv na prepucavanje.Inace to sa siemens-om a35 nije zbog telefona i zbog njegove ekonomske klase jer to nema veze sa signalom vec samo sa funkcijama koje telefon ima.Ovo je izolovan slucaj i zato sam vas i pitao sta bi mogao da uradim po tom pitanju.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net



+7177 Profil

icon Re: Slab signal04.01.2002. u 13:03 - pre 271 meseci
Ne treba toliko napadati proizvodjace telefona zbog cinjenice da mreza tvog provajdera nije optimizovana kako treba. To je jako skup i komplikovan proces i mislim da ima dosta mesta u YU gde mreza uopste ne radi kako treba.

Softver u telefonu nije svemocan, i ponekad ume da omane - i malo je kretenski raspravljati u kojoj rupi koji telefon ne radi, Siemens XXX ce negde raditi gde Nokia YYY ne radi ili obrnuto. Stvarno bez veze, to bi bilo kao da raspravljamo koja kola su najbolja u Baba Visnjinoj ulici...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Artz

Član broj: 764
Poruke: 445
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Slab signal04.01.2002. u 13:09 - pre 271 meseci
Citat:
darX:
Vojkane, ili ti nije dobar URL ili im je server temporary down... ?

Proveri da li je ovo prvo u pitanju...

Pozdrav,
- Darko


Stranica radi OK evo danas, a radila je i pre nekoliko meseci. Verovatno nesto temporary.
 
Odgovor na temu

Woykhan
Mladenovac

Član broj: 1374
Poruke: 198
*.041net.co.yu



Profil

icon Re: Slab signal04.01.2002. u 15:42 - pre 271 meseci
Citat:
darX:
Vojkane, ili ti nije dobar URL ili im je server temporary down... ?

Proveri da li je ovo prvo u pitanju...

Pozdrav,
- Darko


Radi sigurno, probaj opet, a ako neće idi na gsm.online.co.yu pa tamo nađi link (u dnu je koliko se sećam) pa probaj tako... A ako ni to ne uspe, kaži pa da pošaljem ovde tu stranicu, imam je snimljenu a mala je.
 
Odgovor na temu

Darko Prelic

Član broj: 131
Poruke: 760
*.ptt.yu



+5 Profil

icon Re: Slab signal04.01.2002. u 16:02 - pre 271 meseci
Sada je sve OK.

Server je očigledno bio temporary down, što znači da ni gsm.online.co.yu nije radio Vojkane, logično... nije da nisam probao.

Inače prikaz je fantastičan, hvala čovek.

Pozdrav,
- Darko
I used to be indecisive but now im not so sure.
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Slab signal05.01.2002. u 12:05 - pre 271 meseci
Citat:

I sad ti sa svojom nokiom od 500 maraka gledaj i plači...
http://gsm.online.co.yu/vesti/osetljivost.htm

Pogledao sam ovaj link,radi ali da budem iskren nisam bas ukapirao o cemu je rec,da nekazem da nemam pojma o cemu je recAjde neka neko bude tako dobar pa mi ukratko objasni u cemu je stvar,kako se tumaci ona tabela?Hvala.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net



+7177 Profil

icon Re: Slab signal05.01.2002. u 12:52 - pre 271 meseci
Like I said - problem sa gubljenjem signala u dosta slucaja nije do telefona vec zbog nekih od sledecih mogucnosti:

1. Lose optimizovana mreza na tom podrucju (vrlo cesto 064, tu i tamo 063)

2. "Reflektujuci" signal ko zna odakle, ovo se desava na brdima i planinama, telefon pokazuje pun signal koji nekako dolazi do njega refleksijom od neki veliki objekat a on ne moze da posalje (naravno) signal do bazne stanice

3. Zagusena mreza, pad mreze, itd..

4. Lose podesen telefon, ovo se moze desiti ukoliko fon ima neku tabelu u FLASH memoriji koja mu podesava prijemne parametre a neki genije ih razdesi prilikom dekodiranja

Itd..

Zbog ovih varirajucih parametara jako je tesko oceniti koji telefon "ima bolji prijem" - to je malo neprimereno, jer na izradi softvera telefona rade ljudi sa PhD tezama iz toga i tesko bi se moglo reci da su neuki po tom pitanju. Takodje su uslovi na kojima su ti telefoni testirani bitno drugaciji od nas - tj. strane mreze su daleko vise izbalansirane nego, na primer, 064 mreza - i jako je tesko prilagoditi bilo kakav softver cudima doticne mreze...


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MENI_323i
Novi Sad

Član broj: 217
Poruke: 26
*.telekom.yu

ICQ: 39120773


Profil

icon Re: Slab signal05.01.2002. u 19:15 - pre 271 meseci
Citat:
Woykhan:
I sad ti sa svojom nokiom od 500 maraka gledaj i plači...
http://gsm.online.co.yu/vesti/osetljivost.htm



cek sto da placem?
ja nikad nisam zazhalio sto sam za ovaj telefon dao 500 dm i nikad mi nije palo ni na pamet da ga menjam...sto i u skorijoj buducnosti i ne planiram da radim...znaci ovo mi je trenutno najbolji telefon,mogao sam da biram izmedju Samsung A100 i 6210 tip mi je rekao da je ova nokia mama za sve ostale koji kostaju po 500 dm...

tako da... ne dam ja moju nokiu pa makar je ocrnili kako god hoce...ukusi su razliciti nekom smeta sto nije bash mala,al meni licno nije vazno dal je telefon velik ili mali...telefon je jako lagan ima preterane opcije,mnogo memorije,dobar signal (kolko sam ja primetio) i meni nista vise ne treb

 
Odgovor na temu

Woykhan
Mladenovac

Član broj: 1374
Poruke: 198
*.041net.co.yu



Profil

icon Re: Slab signal05.01.2002. u 21:59 - pre 271 meseci
Citat:
MENI_323i:
cek sto da placem?


Zato što onaj krš od 130 dem ima bolji signal nego tvoje čudo tehnike od 500 dem.

Pazi, ne bih ti ja ovo pominjao da me nisi isprovocirao onim "od kad je siemens poznat po dobrom signalu"...
 
Odgovor na temu

sasko
student...
MN/YU

Član broj: 774
Poruke: 25
*.niksic.cg.yu

Sajt: users.cg.yu/sasa


Profil

icon Re: Slab signal06.01.2002. u 12:22 - pre 271 meseci
Ja imam siemens c35i i mogu vam reci da je strasan telefon! Imao sam prije Ericsson t10, Nokia-u 3210 ali ovaj je telefon super. Nije da sada kudim neke druge telefone ali za neku cijenu od 200-220 dm mislim da je ovaj telefon savrsen! Isto tako glupo je porediti telefone od 200 i 500 dm ali ovaj telefon im SIGURNO nije daleko!
Ima odlican signal i jako je funkcionalan i mozda kada bi mu baterija trajala 3-4 dana to bi mislim bio telefon koji bi parirao i telefonima visoke klase. Inace, baterija mi na njemu traje do 2 dana ali se napuni za nekih1-1,5h tako da mi to nije problem!
sto se tice signala, i vise nego odlican!
Svi kazu Nokia je Nokia i nema joj premca... a imajuci u vidu da je SIEMENS-u proizvodnja mobilnih telefona "sporedna aktivnost"... sami su vrh!
Mislim da necu zadugo mijenjati proizvodjaca.. jer mi se za sad mnogo dopadaju... a telefon... naravno... mozda very soon m35.. a kasnije mozda i nesto iz njihove najbolje ponude...
Pozdrav svima!
Sede devojka i decko u parku, a mladic kaze:
-Draga kada bi ti rekao da bi ti uzeo nevinost, ti bi rekla da sam prostak!
-Ne dragi, rekla bi da si CAROBNJAK!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: Slab signal

[ Pregleda: 4620 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.