Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jeste li gledali Troju?

elitemadzone.org :: MadZone :: Jeste li gledali Troju?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17216 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

antix

Član broj: 8388
Poruke: 265
*.mobtel.co.yu

Jabber: antix@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Jeste li gledali Troju?15.05.2004. u 09:11 - pre 241 meseci
Helen of Troy i Troya su dva različita filma!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Jeste li gledali Troju?15.05.2004. u 09:46 - pre 241 meseci
Citat:
UroS:
E ukusi su stvarno različiti... :) Amelija pulen mi je jedan od filmova koji bih poslednji gledao.


Uroše, "ukus" kako god ti to definisao nema veze sa činjenicom da ti više voliš to američko komercijalno đubre od fenomenalnog i inovativnog francuskog filma.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: Jeste li gledali Troju?15.05.2004. u 12:02 - pre 241 meseci
Fenomenalnog i inovativnog filma?
Hmmm pre bih rekao simpatičnog i drugačijeg, teško da je Amelija bilo šta inovirala...
Ja bih ga pre stavio u grupu sa Trči Lola trči - isto simpatičan i drugačiji, ali teško da je i da će bilo šta inovativno iz njega proisteći...
Što se tiče LOTR-a film je spektakl i kao takav se može porediti samo sa drugim spektaklima, ili, eventualno, sa drugim ekranizacijama remek-dela.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Andrej Čvoro

Član broj: 10151
Poruke: 848
*.164.EUnet.yu



+2 Profil

icon Re: Jeste li gledali Troju?15.05.2004. u 12:17 - pre 241 meseci
Gledao sam film i po meni je do jaja.Jedino mi je bilo glupo sto sam znao celu pricu
pa sam u napred znao sta ce se desiti.I jos nesto: U 99 % filmova postoje dve strane: dobro i zlo,a u ovom filmu takvu podelu nesto i nisam primetio.Na obe strane bio je po jedan glavni glumac,i oba su poginula.Jedni zao bio je onaj grcki kralj,ili sta je vec,ali ne i ostali iz njegove vojske. A i malo su previse radili po prici. Na primer morali su i cak da stave kako je ahil pogodjen u petu,ali on uopste nije poginuo od te strele.Ako ce da idu po prici neka ceo film bude takav,a ne Ahil (Bred Pit) primi prvu strelu u petu,pa 5 u grudi i umre.Izvinjavam se onima sto tek treba da gledaju filim a neznaju pricu,sad znaju kraj filma...

Sto se tice poredjenja sa drugim filmovima,Troy-a se nikako ne moze porediti sa Gospodarom Prstenova...dve potpuno razlicite price. Moze da se poredai sa Poslednjim Samurajem npr. a po meni je bolja Troy.


_____________________________________
Who else needs heroes when you got Axe Efect
 
Odgovor na temu

postmortem
Marko Petrović
Niš

Član broj: 6754
Poruke: 393
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 40490381
Sajt: www.trekearth.com/members..


+1 Profil

icon Re: Jeste li gledali Troju?15.05.2004. u 14:55 - pre 241 meseci
quote: Niti sam čitao tu zajebanciju, niti nameravam, a i film je za malu decu.

svaka cast za stav. apsolutno se slazemo.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
213.137.100.*



+629 Profil

icon Re: Jeste li gledali Troju?15.05.2004. u 16:00 - pre 241 meseci
Citat:
postmortem:
quote: Niti sam čitao tu zajebanciju, niti nameravam, a i film je za malu decu.

svaka cast za stav. apsolutno se slazemo.

Logično.
Da si čitao, nikad ne bi nazvao zajebancijom...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Jeste li gledali Troju?15.05.2004. u 16:14 - pre 241 meseci
Kao sto kazu "Lepota je u oku posmatraca" tako da ova diskusija nema mnogo smisla..

Ali reci da LOTR nije dobar mogu samo dve vrste ljudi : oni koji ne citaju uopste i oni koji citaju ali samo ono "sto je prava literatura" bez ikakvog svog misljenja.... Jadno

Inace, Amelija je lep film koji vredi pogledati, ali vise kao demonstraciju dobre fotografije i ne mnogo vise od toga. Mnogo vise vredi pogledati "Evropa" Larsa von Triera ili nesto slicno ali i dalje samo kao eye-candy ...

A sad jedan totalni offtopic flamebait: Tati verovatno smeta sto je film renderovan na RedHat masinama pa se ponasa kao pop iz "Erika Vikinga" "Koji zmaj, ja ne vidim zmaja?"
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..g-c5300-4.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Jeste li gledali Troju?16.05.2004. u 18:34 - pre 241 meseci
@McKracken: Kakve su to sad generalizacije: Lin... htedoh reći film može da ne voli samo onaj ko...bla, bla, bla?

Filmove i knjige tog tipa sam gledao (čitao) kad sam imao 12 godina - seća li se neko "Mača od Šanare" i "Elrika od Melibonea"? Za taj uzrast, to je OK štivo, mada ima i boljeg - Vern, Salgari, Kuper. Međutim, vrlo mi je čudno da se neko ko je recimo završio srednju školu oduševljava trolovima, gnomima, čarobnjacima i drugim likovima iz bajki. Probajte malo Dostojevskog, Tolstoja, Stajnbeka, Singera, Andrića, Crnjanskog... kvalitetne literature ima koliko hoćete. Od dobrih filmova, nedavno sam gledao "Lost in Translation" Sofije Kopole. Iznenađujuće kvalitetan film.

Što se "Troje" tiče, gledaću je kad izađe na DVD-u. Dobro je što je ne predstavljaju kao ekranizaciju "Ilijade", jer bi tako nešto po mom mišljenju bilo osuđeno na neuspeh.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Jeste li gledali Troju?16.05.2004. u 19:01 - pre 241 meseci
@tata: Nije to generalizacija, vec flamebait :)


Ono sto hocu da kazem je da je genralizacija bilo koj evrste losa. Kao sto mogu da kazem da jako volim da citam LOTR, citam i Andrica, Pekica, Kafku, Welsa, itd .

Istvremeno mogu da kazem da je Tolstoj gubljenje vremena itd..

Suditi o knjizi na osnovu tematike "Ima znajeve, to je za decu" je samo odraz plitkosti citaoca (bez uvrede, i nije upuceno direktno Tatku). Kao sto vec rekoh, lepota je u oku posmatraca. (dobro nisam ja to rekao, citiram)

Da li bi citao LOTR da je Sauron u stvari neko od Romanovih i da je Aruen u stvari Ana Karenjina i da se cela radnja desava u Rusiji? Vec deluje kao "klasik" Plitko, plitko ... :)
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: Jeste li gledali Troju?16.05.2004. u 22:05 - pre 241 meseci
Citat:

Probajte malo Dostojevskog, Tolstoja, Stajnbeka, Singera, Andrića, Crnjanskog...

LOTR se čita PRE gore navedenih, pa i nema smisla njih navoditi...

Citat:

mada ima i boljeg - Vern, Salgari, Kuper

Salgari? Emilio Salgari? Sandokaaaaaaaaaaan? (sam se sebi divim da sam se setio toga)
Pa zar ima smisla porediti Sandokana sa LOTRom???? (Jeste Kabir Bedi imao zelene oči ali ja nisam žensko te mu i taj poen ode...)

@McKracken: Nema smisla objašnjavati - da je pročitao knjigu na vreme sve bi shvatio, ovako, narodski rečeno- džaba priče

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Krile_Cook

Član broj: 26665
Poruke: 7
*.mobtel.co.yu



Profil

icon Re: Jeste li gledali Troju?16.05.2004. u 23:11 - pre 241 meseci
Odlicno odradjen film ( efekti , scene , muzika ) ali kada bi ulozili 175 mil. USD u bilo koji projekat ekranizacije neke epske price mislim da bi rezultat bio isti i jel mozda neko citao alan ford i objasnje broja jedan o tome kako je i zbog cega kidnapovana lepa jelana cela prica u ovom filmu me podseca na to :)


Jos jedna stvar da li je moguce da iko ko nije zensko ili ispod 14 godina SVARI zadnjih 15min treceg dela lotr ?. iako su sva tri dela bila super uradjena za jednu bajku dok je prva dva i neko stariji mogao da gleda treci deo ga definitivno svrstava u cistu bajku za decu sa happy endom.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Jeste li gledali Troju?17.05.2004. u 01:37 - pre 241 meseci
Citat:
McKracken:
Suditi o knjizi na osnovu tematike "Ima znajeve, to je za decu" je samo odraz plitkosti citaoca (bez uvrede, i nije upuceno direktno Tatku).


Ne nego je upućeno mom pokojnom dedi ;)

Mislim da nisam baš zadrt kad je u pitanju literatura: poslednja knjiga koju sam pročitao je "Happy End" Ivane Bobić-Mojsilović (po preporuci moje žene). Tipična "ženska literatura", ali pismeno odrađena i duhovita. Dakle, utisak je generalno pozitivan, ali mi ne pada na pamet da tu knjigu proglašavam remek-delom i da se nešto preterano oduševljavam njome. Čitao sam čak i par nastavaka Harry Pottera pre nego što je izašao film: opet ništa posebno, ali simpatično i duhovito.

Što se tiče "Gospodara Prstenova", gledao sam animirani film, i to poodavno. Više mi je bila interesantna čudna tehnika animacije (mešaju žive glumce i crtane likove na način koji do tada nisam video), a radnja mi je delovala kao loša kopija "Mača od Šanare"; doduše, izgleda da je "Mač" kopija "Gospodara", ali to ne menja stvari. Tipična "fantazija" kakvih su pune američke knjižare: red magije - red bitaka, pa ispočetka. Šta je tu toliko oduševljavajuće da je proglašavate remek-delom?

Recimo, ako čitate Sjenkjeviča, pored silnih avantura, dvoboja i bitaka, možda ponešto naučite i o istoriji Poljske i Ukrajine u 17-om veku. Kuper opisuje događaje iz kolonijalnih ratova u Americi. Čitajući Žila Verna, naučićete puno o geografiji. Kakvu vrednost ima LOTR, osim jeftine zabave?
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Jeste li gledali Troju?17.05.2004. u 01:47 - pre 241 meseci
Svaka cast tvom pokojnom dedi, ali nije bilo upuceno ni njemu ;)

Lotr, je bajka, naravno. Remek delo moze biti i nesto sto nema neku "poucnu vrednost". Knijga, ili film ne moraju da nam nesto "kazu" ili da nas necemu "nauce", dovoljno je da zagolicaju mastu na bilo koji nacin i izazovu reakciju, ne mora biti pozitivna ali mora biti reakcija.

Odrasli, ljudi su u situaciji da mogu da citaju nesto sto nema diretknu "obrazovnu" vrednost, zavijenu u cokoladu price da bi je lakse progutali. Jednostavno, ako me zanima geografija uzecu neku knjigu o tome :)


U svakom slucaju evo jos jedan citat:

"When the flush of a new-born sun fell first on Eden's green and gold,
Our father Adam sat under the Tree and scratched with a stick in the mould;
And the first rude sketch that the world had seen was joy to his
mighty heart,
Till the Devil whispered behind the leaves, "It's pretty, but is it Art?"

Rudyard Kipling (1865 - 1936)




[Ovu poruku je menjao McKracken dana 17.05.2004. u 03:48 GMT]

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 17.05.2004. u 03:50 GMT]
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Jeste li gledali Troju?17.05.2004. u 01:48 - pre 241 meseci
Citat:
Kakvu vrednost ima LOTR, osim jeftine zabave?



Naravno da ima, samo se raspitaj. Ja su reci samo neke cinjenice...

Tolkin je stvaranju ovog, mozemo slobodno reci sveta, posvetio ceo svoj zivot... On je stvorio zaseban jezik (koji se u nekim engleskim skolama uci kao izborni predmet). LOTR su stvorini na osnovu nekih mitskih bica iz istorije severnih naroda i kao takav ima istorijsku podlogu. LOTR je samo jedna u nizu knjiga koja se bavi svetu koji je opisao Dz.R.R. Tolkin. Sve knjige su temtski povezane i cine mnogo vise od jednog knjizevnog dela...
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Jeste li gledali Troju?17.05.2004. u 02:03 - pre 241 meseci
Ne bih se slozio sa Nemanjom da je cilj ovakvih knjiga laka zabava. Odnosno, zavisno od citaoca - moze biti. Tolkin je svoja dela prvenstveno namenio starijoj deci (12-15 godina) i poput svih bajki i basni, ona su zanimljiva i poucna.

Ono po cemu se Gospodar Prstenova razlikuje i od Hobita (Tolkinovo delo koje vidim niko ne pominje, valjda jer nije snimljen film) ciji je nastavak, je slozenost i velicina sveta u kome se radnja desava. Opisana je hiljadugodisnja istorija i time se knjiga izdovjila od obicne fantazije, a deca to uglavnom ne primecuju dok citaju. Svako ko je citao Gospodara u pubertetu, ukoliko je nekoliko godina kasnije ponovo prosao kroz knjigu, bio je nanovo fasciniran, ali ovaj put detaljnim opisom Srednje zemlje.

Kad smo kod lake zabave, sta fali lakom stivu poput Vodica? Ne naucis nista pametno o Galaksiji kroz koju te vodi (osim da je Ekscentrika Galumbita, kurva sa tri sise sa Erotikona 6, najveci prasak posle Bing Benga), ali zar ne zasluzuje da bude procitana? Ili treba citati samo lektiru?

Jos ces i Petra Pana da pocnes da pljujes... ;)
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Jeste li gledali Troju?17.05.2004. u 02:19 - pre 241 meseci
@popaj:

Vodic moze biti i jako dobra studija ljudske phihologije. Naravno, zavisi kako gledas.

Npr, velika zivotna istina o peskirima

Ili ako uzmemo recimo Dinu, tesko je reci da je to samo laka zabava za priglupu publiku.

Kad bolje razmislim, vise filozofskih recenica sam procitao u Alan Fordu, ili cuo u Ratovima Zvezda, nego u nekoj nazovi ozbiljnoj literaturi.

Ako kanis ponbijediti, ne smijes nikako izgubiti... (Btw, ova recenica je omaz "Umetnosti ratovanja" od Sun Tzu-a)

Mada kad sam se vec raspisao... Evo i jednog dobrog stiva za citanje:

"It was many and many a year ago,
In a kingdom by the sea,
That a maiden there lived whom you may know..."

Ajd sad, bez guglanja, ko je autor i naziv ...
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Jeste li gledali Troju?17.05.2004. u 02:40 - pre 241 meseci
Tacno. :)

Moze da se obmota oko glave da se izbegne pogled prozdrljivih buljoustih zveri Traala koje su tako ocajno glupe da misle da ne mogu da vas vide ako vi ne vidite njih - tupe kao cuskija ali vrlo, vrlo prozdrljive. ;)
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Jeste li gledali Troju?17.05.2004. u 02:46 - pre 241 meseci
Krak ti vec 3 puta menjao poruku....ne svidja ti se kako zvuci ili....


Inace to je pocetak pesme . Annabel Lee. Edgar Allan Poe
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Jeste li gledali Troju?17.05.2004. u 02:52 - pre 241 meseci
Citat:
STELLANOVA:
Krak ti vec 3 puta menjao poruku....ne svidja ti se kako zvuci ili.... :)


Inace to je pocetak pesme . Annabel Lee. Edgar Allan Poe ;)


Stellanova dobija novu Pony biciklu !!! :) Ma, uvek kad se raspisem, pomislim da ima jos nesto da se doda :)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: Jeste li gledali Troju?17.05.2004. u 03:40 - pre 241 meseci
Dobro, da probam još malo da preciziram.

Ako je LOTR knjiga namenjena "deci i omladini", (12-15 godina), to je sasvim OK, ali je glupo da je proglašavaju remek delom i da prave cele forume posvećene toj knjizi. Uostalom, kao što rekoh, mislim da postoje i korisnije knjige za taj uzrast, a i nabrojao sam neke od njih.

Sa stanovišta odraslog čoveka, takve knjige mogu da budu zabavne (meni nisu), ali ponovo ne vidim zašto je neki smatraju kultnom. Jeftina fantazija, možda lepo ispričana, ali to je to. Ako je pisac izmislio neku 1000-godišnju istoriju, to čini čast njegovoj mašti, ali ne vidim kako podiže vrednost knjizi.

Doduše, možda imam negativno predubeđenje zbog filma, a filmovi su retko u stanju da verno prenesu sadržaj knjige. Npr film "Doktor Živago" je simpatična ljubavna priča, a Pasternakova knjiga pre svega govori o sudbini intelektualca u vreme revolucije - ljubavna priča je samo jedna sporedna dimenzija knjige.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Jeste li gledali Troju?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 17216 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.