Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVD - DivX player Skyvision LG888

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD - DivX player Skyvision LG888

Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 243212 | Odgovora: 943 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
*.wifi-01.sa.lol.ba.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88831.01.2005. u 12:24 - pre 235 meseci
I još jednom 2-gi put:

http://www.gooddvdstuff.com/files

Ime fajla:
MARAzutifontpovecanrazmak01.02.20052.zip

Žuti font 2x crni obrub i Povećan razmak izmedju rječi.
U ovoj verziji zbog skoro 3x povećanog razmaka između rječi, kompletan subtitil je razvučeniji na ekranu,pa tako i liči više na onaj sa TV-a.

Probajte,

Pozdrav
Mara
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
*.wifi-01.sa.lol.ba.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88831.01.2005. u 14:06 - pre 235 meseci
I još jednom 3-ći put:

http://www.gooddvdstuff.com/files/index.php

Ime fajla:

MARAzutifontx2obrubrazmakslovairijec01.0

Žuti font 2x crni obrub, povećan razmak izmedju rječi i povećan razmak izmedju Slova.
Ovako to barem meni izgleda još simetričnije.

Probajte,

Pozdrav
Mara
 
Odgovor na temu

gasans
Vlado Gaspar
Novi Sad

Član broj: 46670
Poruke: 4
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88831.01.2005. u 15:43 - pre 235 meseci
Ja imam seriju 07 i radi full properties (codec,audio bitrate,datum,velicina fajla,rezolucija) i isto za titl sto znaci da su ubacili FW za 09 i odlicno radi. Inace kupljen je u N.Sadu pre nove godine, verovatno zalihe iako je izasla serija 09.
 
Odgovor na temu

Gegula
Zrenjanin

Član broj: 39612
Poruke: 31
*.ptt.yu.

ICQ: 496921035


Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88831.01.2005. u 18:16 - pre 235 meseci
Dakle Maro to je to.Sa ovim FW si pobedio i ostali vlasnici DivX playera mogu samo da nam zavide.Mislim da mozes sada da ides na zasluzeni odmor.
Jos jednom HVALA!!!
Gedza
 
Odgovor na temu

djidji77

Član broj: 43242
Poruke: 15
212.102.130.*



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88831.01.2005. u 18:23 - pre 235 meseci
Za MARU28:

Svaka ti čast na uloženom trudu i puno ti hvala za sva poboljšanja koja si nam doneo!! Probao sam ovaj tvoj zadnji fw marazutifontx2obrubarazmakslovairijec01.02.20053 i pronašao sam par grešaka pa da ti skrenem pažnju ako možeš i to da ispraviš:
- kada koristiš ubrzano gledanje umesto brojke koja pokazuje brzinu pojavljuje se kineski simbol (bilo da je DVD ili DivX)
- takođe pritiskanjem na taster ''display'' za izbor pokazivanja proteklog/preostalog vremena pojavljuju se kineski simboli
- ako u DivX prevodu ima neki broj, on je malo razmazan i nečitlji, mislim da je u pitanju izbor fonta

sve ostalo je SUPER!
pozdrav
 
Odgovor na temu

hir100
Vranje

Član broj: 1343
Poruke: 503
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88831.01.2005. u 19:16 - pre 235 meseci
Hvala Mara.
Sada je potrebno da dodjemo do novog firmware kako navodi Gasans u svom postu (a koji sam ja flesovao bez da ga ispitam jer je uputstvo sturo) da bi na njemu Mara ubacio ovaj subtitl.
hir100
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
*.wifi-01.sa.lol.ba.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88831.01.2005. u 21:12 - pre 235 meseci
@djidji

Ok pogledacu te greske,mada sam se sada bacio na spuštanje titla ,pa kad stignem..
Ja to sa razmazanom brojkom nisam primjetio, osim na broju 4 koji zavisno od pozadine nekad čudno izgleda.

@hir100

Tako je, samo nam ta verzija nedostaje..,a font bi lako ubacili.

@Gegula

Thanks man!!

Pozdrav

Mara
 
Odgovor na temu

djidji77

Član broj: 43242
Poruke: 15
212.102.130.*



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88801.02.2005. u 00:20 - pre 235 meseci
ok baš na br.4 je to najizraženije... ove ostale primedbe nesmetaju toliko, čisto sam ti naveo da ako budeš radio novu verziju da obratiš pažnju da nam sitnice ne pokvare zadovoljstvo sa ovim tvojim fw :)
 
Odgovor na temu

alexdone
Alex D One
Beograd

Član broj: 3165
Poruke: 104
*.mobtel.com.



+2 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88801.02.2005. u 06:46 - pre 235 meseci
@mara28

Jos jednom si pokazao da entuzijazmom i znanjem moze cudo da se napravi. Svaka ti cast!!! Od pocetka sam tvrdio da si ti onaj kome treba da zahvalimo na novom FW , dok su neki pokusavali da to pripisu sebi. Tako i sada, izmedju postova o novom marinom Fw @...@ salje sliku fontova "svog" FW-a. (Sto ne izbaci original za 0407 kad je faca?).

Kinseska slova na kraju OSD poruka unose malo zivosti i barem meni nista ne smetaju. Font je zaista BEST, hvala na trudu ....i znanju, pre svega.

Pozdrav,
AlexD

[Ovu poruku je menjao alexdone dana 01.02.2005. u 14:24 GMT+1]
AlexD
 
Odgovor na temu

zoda
Beograd

Član broj: 46585
Poruke: 34
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88801.02.2005. u 09:47 - pre 235 meseci
Moze li mi neko odgovoriti kako se menja logo pri ukljucivanju? Kojim programom se edituje firmware? U kom formatu je slika? Da li to jos nekoga zanima osim mene?
 
Odgovor na temu

zoda
Beograd

Član broj: 46585
Poruke: 34
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88801.02.2005. u 09:49 - pre 235 meseci
VELIKO HVALA MARI ! novi titl je sjajan. Mozemo li mi tebi nesto uciniti?
 
Odgovor na temu

fandjo

Član broj: 27528
Poruke: 6
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88801.02.2005. u 11:38 - pre 235 meseci
Svaka cast MARA.

Zahvalni smo ti na ulozenom trudu.Ja sam ubacio softver na verziji 0407 i super ja.Da li moze ovaj softver funkcionisati i na 0409 verziji.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

nuc
BGD

Član broj: 47017
Poruke: 4
*.yubc.net.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88801.02.2005. u 14:17 - pre 235 meseci
imam seriju 0409 ... sa nemodifikovanim FWom (debela zuta slova ... na svetloj povrsini se nista ne vidi)

pa radi super ... nema problema sa vratancima ... ali evo sta sam ja primetio

kad palis player preko daljinskog ne upali iz prve svaki put ... ili mu treba mnogo vremena da se pokrene

drugo ... ovo se obicno desava kada je divx titl u tri reda ... negde pri gornjoj i donjoj granici titla ostaju male zute crtice (recimo 1x3 pixela) koje su tu do kraja filma

bilo je i situacija gde moj film koji sam ja narezao i sredio titl sa SubtitleWorkshop isti taj titl umesto nasih slova prikazuje ? ustvari umesto ć č ... iako se to super vidi na compu kapiram da je do mene neka greshka ... e a i provalio sam da SkyVision ne moze da cita i upotrebljava stilove za titl ... ono kad treba da iskrivi font (italic) on izbaci onaj tag {Y:i}

takodje sam primetio da kod nekih brzih scena kao da nema dovoljan broj frejmova pa malo secka tj. kao da se jedan isti frejm duplira (pa steknes utisak da secka)

i ima problem sa XviD filmovima ... ne svim ... ali razliva boje

... na kraju ... pa da li je neko pitao tog Nesu da ustupi jednu kopiju originalnog FWa za seriju 0409 (citajuci postove skapirao sam da ga on jedini ima)

i pitanje za maru da li je resio problem prazne crne pozadine kada je titl u samo jednom redu ... tj. da li se pojavljuje drugi red (koji je prazan ... bio) u ovoj novoj verziji FWa Mara-skyvisiontransparent30.01.2005.zip

pitanje za ostale ... pa ima li razlike u FWu 0409 osim tog propertiesa ... pisite sta ste vi sve probali ... koje komande pa da vidimo i uporedimo

moram sto pre da promenim FW ... imam gomilu filmova koje bih gledao ... ali sa uzivanjem
 
Odgovor na temu

Rubiroza
Beograd

Član broj: 38834
Poruke: 245
*.rvkds.net.



+1 Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88801.02.2005. u 14:46 - pre 235 meseci
Prvo bih zeleo da pozdravim Maru i da mu se zahvalim sto nam je omogucio upotrebu SkyVision-a. Sa najnovijim FW-om gledanje filmova je pravo uzivanje.
Imam jedno pitanje. Da li je moguce da se podesavanje zvucnika nekako snimi da ne bih morao svaki put da prebacujem zvuk na setup-u sa 5.1 zvucnika (koji je postavljen po defaultu) na stereo?
 
Odgovor na temu

mara28
Sarajevo

Član broj: 5925
Poruke: 202
195.222.52.*



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88801.02.2005. u 15:25 - pre 235 meseci
@zoda
imaš PP

@fandjo i @nuc

0409 je valjda ova verzija sa "original",žutim titlom.
Tek kada budemo imali taj,"original" onda ćemo moći utvrditi da li
playeri sa nižom oznakom mogu raditi sa ovim firmwerom.U principu da ga imamo
mogli bi ga prepraviti da radi.
I obrnuto, ovaj firmwer koji imamo mogli bi prepraviti za 0409.
Zato pozivam onoga ko ima taj firmwer da ga objavi,tako da možemo napraviti
modifikacije i za niže verzije.Ja tog Nešu ne znam i nemam pojma da li je učesnik foruma.
Da imam skyvision sa oznakom 0409 ,onda bi za 10 minuta imali taj firmwer.

Valjda bi cilj bio da su svi korisnici bilo koje verzije zadovoljni.

Recimo taj problem sa smećem koje ostaje kada je titl u 3 reda lako bi rješili.

Mada ovo sto je @nuc napisao navodi me na to da je ova verzija koju imamo bolja.
Meni se nije desilio da mi se xvid razmaže niti jednom.
Neznam ima li to veze ,kod mene
vrata rade od početka bez problema, (verzija 0404),ali nikada nisam vraćao cd pritiskom ruke na tray.
Možda ni drugi nisu pa im je opet crklo?
Ovo oko prikaza slova nakon subtitle workshopa je zbog toga što ti workshop promjeni format.A slova koje prikazuje sky ,su u stvari ikonice u kojima su nacrtana slova.Zato nema stilova za titl.
Kod zadnje transparent verzije još uvijek ima 2-gi red prazan.
Može se izbjeći ali onda nema lijep razmak itd..Vidjećemo.

@rubiroza

pokušaću da po defaultu bude npr. stereo


Pozdrav

Mara

 
Odgovor na temu

gasans
Vlado Gaspar
Novi Sad

Član broj: 46670
Poruke: 4
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88801.02.2005. u 16:46 - pre 235 meseci
@nuc. Kako se meni cini citajuci postove a kako imam S.V. tek mesec dana, razlika u F.V. 09 je u tome da on cita i txt titlove i jos nekoliko codeca mada jos nisam siguran koje posto u properties ne pokaze koji ili ga prijavi kao divx bez broja verzije. Jedino audio ima problem kad je manje od 128 kb . onda secka zvuk.
 
Odgovor na temu

mvukosav
gradjevinska limarija
Beograd

Član broj: 8158
Poruke: 195
*.bg.wifi.vline.verat.net.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88801.02.2005. u 19:24 - pre 235 meseci
Ja zelim da se zahvalim Mari na izuzetnom sw i da istaknem da ja taj sw koristim u verziji playera 0409.Sve radi ok i nemam nikakvih problema.Pozdrav Mirko
 
Odgovor na temu

hir100
Vranje

Član broj: 1343
Poruke: 503
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88801.02.2005. u 20:56 - pre 235 meseci
Potrebno je da recimo neko sada "isisa" iz cipa ESS Vibrato kroz odredjene citace firmware iz SkyVision-a najnoviji originalni firmware iz 0409 serije koji recimo ima NUC. To u Bgd ne bi trebalo da bude problem, ali se ti ljudi ne javljaju (znam da postoji cip reader uredjaj sa foruma SATTV) kojim se ne kvari masina, pa da ga objavi da bi Mara ubacio svoje titlove cime bi dobili , u ovom momentu, najfunkcionalniji firmware.
Inace DivX plejeri nisu jos dostigli svoj pik sve dok cip ima tako malo memorije i dok ne bude moguce da se novi soft ubacuje kroz recimo USB ili serijski port, tako da se moze ubaciti novi codec i sl...
Neko je u postu napisao da je distribuciona firma tu samo da bi nam uzela pare i da ne treba ocekivati nekavu podrsku. Sasvim suprotno, svi tehnicki uredjaji u danasnje vreme MORAJU imati podrsku kao pravilo dobrog vodjenja poslova (user manual, ne servis manual; tehnicke karakteristike, forume, nove firmware, a da potajno podrzavaju i piratski soft jer im to uvecava profit). Ukoliko toga nema korisnici (ako ih je dovoljan broj) ce sami uraditi nesto za sebe, ali ce uredjaj biti manje prodavan. Ovo je situacija sa SkyVisionom, gde jedan potencijalno odlican uredjaj moze da ne dozivi nove verzije i ekspanziju i da propada jer nema interaktivnog komuniciranja sa korisnicima. Ranije se to ostvarivalo postom i pismom, sada Netom.
1) Jos jednom pozivam distributera (ne servisera koji se bori da uzme x puta 10 Evra !!! tkz. eksluzivnim pravom da ubaci soft - jaka stvar) da objavi na ovom foruma original soft iz 0409 jer ce pre ili kasnije biti procitan iz cipa. Apelujem da distributer komunicira sa proizvodjacem i da mu samo prosledi zahteve ovog foruma.
2) Pozivam sve ljude koji shvataju adrese u memoriji cipa da objave koji deo memorije cemu sluzi tj. kako ga promeniti; Objaviti uputstvo ako se menjaju pojedine mogucnosti pleayera kako bi svako mogao da bira titl o svom ukusu ili napraviti sto vise titlova ( sto izuzetno dobro radi Mara) - u ovom momentu nije primarno.
3) Moze da se desi da proizvodjac promeni cip - bolji , brzi, sa vecom memorijom ali je obavezno potrebno pruziti podrsku i ljudima koji imaju uradjaj sa starijom verzijom cipa - samo se na taj nacin drze kupci.
4) Moguce da su neki mangupi koji mogu da ocitaju cip tj. njegov soft umesto kineskih ikonica ubacili nasa slova-fontove, napravili bum i kraj.
Vrlo brzo ce se videti, mislim za 1-2 meseca najvise, da li je u pitanju ozbiljna firma (uopste nema veze sto je kineska-Hong Kong, jer rade i za dr. narucioce tipa USA ili Nemacka) ili smo svi pojeli ``geau shau`` pa cemo nabavljati nove uredjaje koji mogu da podrzavaju i nove codece i sl. i koji pruzaju podrsku svojim kupcima.
hir100





[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 02.02.2005. u 01:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nuc
BGD

Član broj: 47017
Poruke: 4
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88801.02.2005. u 22:38 - pre 235 meseci
pe evo ja sam iz BGD i ko god ima dobre namere da procita, izvuce, sta-god-mu-uradi-i-prebaci-ga-na-comp moze taj FW iz ovog mog playera naravno uz moje prisustvo toj operaciji ... eto nadam se da sam pomogao

jedno offtopic pitanje ... ima li neko iskustva sa ovim Xoro DivX playerom?
 
Odgovor na temu

Sulundar

Član broj: 47118
Poruke: 2
*.suonline.net.



Profil

icon Re: DVD - DivX player Skyvision LG88802.02.2005. u 00:42 - pre 235 meseci
Vlasnik sam SVLG888 serije 0409. koji sam kupio uoci Nove godine u Novom Sadu (plava kutija), i naravno, veoma nezadovoljan sa necitljivim subtitlom zute boje...
Vratanca su se pokvarila posle nedelju dana "hasniranja".
Posto nisam imao zivaca ni vremena da nosim uredjaj u ovlasteni servis, odneo sam ga majstoru kod koga vec godinama nosim na popravku svoju hi-fi opremu.
Sto se tice elektrotehnike tu sam pravi laik, ali evo da napisem majstorova zapazanja (i popravke):

- slab elektro motor za vratanca, cijim preopterecenjem i kvarom stradaju
komponente na stampanoj ploci - zamenjen
- tranzistori crkli - zamenjeni
- mikroprekidac koji je zaduzen za zaustavljanje rada motora tu i tamo "probija"
- zamenjen.

Posle ovoga evo "vec" mesec dana uredjaj radi savrseno.

Nakon resenja kvara vrata na uredjaju, resio sam da preduzmem nesto u vezi promene onog groznog zutog subtitla, i tako natrapah na ovaj forum.
Krenuo sam od pocetka i procitao svih 25 stranica ove teme, i na momente se poprilicno namucio. (pokusaje to da uradite - pa cete videti i sami....)

Sve u svemu, vec na kraju strpljenja shvatio sam da za seriju 0409 nema odgovarajuce prepravljenog firmwarea... i tako sam
MARA-BOLDOUT30[1].01.2005 narezao na disk, flashovao uredjaj i ... ON RADI !!!

Eto toliko da znate da je neko isprobao prepravljeni firmware na seriji 0409.
(kao i kod drugih, javljaju se kineski simboli prilikom ubrzanog premotavanja, i prilikom prikazivanja ostatka vremena - neke druge nepravilnosti jos nisam primetio).

Da napomenem, da sam sve ovo radio na vlastitu odgovornost - Bio sam spreman da uredjaj posle ove operacije ne radi - ali isplatilo se, sto neznaci da ce da uspe i kod drugih, jer kako sam provalio, ovi uredjaji rade od slucaja do slucaja.

Zelim da se zahvalim svima na koji su doprineli svojim radom, sugestijama i primedbama unapredjenju firmwarea za SV.

 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: DVD - DivX player Skyvision LG888

Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 243212 | Odgovora: 943 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.