Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop

[es] :: Advocacy :: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 15625 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.net.yu

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop07.07.2004. u 01:32 - pre 241 meseci
Pa na sta ti ja licim, na penzionera?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

formeye
Ivan Čukić
KDE developer, Free Software Network
Serbia
BGD

Član broj: 5188
Poruke: 388
195.252.80.*

Sajt: ivan.fomentgroup.org


Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop07.07.2004. u 06:40 - pre 241 meseci
Ljudi na planani duze zive...

Nego, da sad pocnemo da se prepucavamo oko web browsera ;) Ovo je postalo dosadno

Inace, ako mi pogledate profil - na fotki sam ja kako visim na planinarskom uzetu i penjem se ;)
While you were hanging yourself on someone else's words
Dying to believe in what you heard
I was staring straight into the shining sun
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop07.07.2004. u 07:20 - pre 241 meseci
Citat:
degojs:A u gradu? Ijoooooj... zagađenje, ludaci jure automobilima, komšija iznad se u 2 posle ponoći opet svađa sa ženom, u busu pazi dobro da te ne ojade za novčanik, narkomani, kurve, užas bre..


Truli zapad, nema sta. :)

Nego zaboravio si jednu mnogo bitnu stvar. Na planini nema puno spijuna u stranih placenika. Sve je to samo posten svet. A i oni strano_placenicki sateliti koji snimaju sve, ne mogu nista od silnog drveca. :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop07.07.2004. u 07:54 - pre 241 meseci
Evo vam je :D
Citat:
Miroslav Konzola:

Ja sam rođen u cveću livadaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....
...
Gajih dobre konje i voloveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....
..
I sad opet svoga vranca Linuxa jašem
i u krčmi krčmim svoja stada,
kitim svirce i razbijam čaše
i proklinjem devojku iz grada.




Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop07.07.2004. u 14:03 - pre 241 meseci
@degojs: Mnogo ti lepo ovo konjche, prosto se 'cuje' kako klopoce "Knopp, Knopp ... Knopp, Knopp (-ix)..." - bas zvuci prirodno i ekoloski (nije reklama, chasna pionirska ...)
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop07.07.2004. u 15:04 - pre 241 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Prvo, ja ne zivim da Gocu, a drugo, ja sam zaista na tvojoj strani, nije mi jasno sto mene napadas?!


Degojs prvo puca pa onda pita ko ide. Šta ćeš, ne može se drugačije sa ovim Linuxovcima
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop08.07.2004. u 10:27 - pre 241 meseci
Citat:
degojs:
Zato vi i držite Windows na drugoj particiji, valja nekad sići sa planine da se vidi dokle je stigla pokvarena civilizacija, pa beži onda nazad :)))

     

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop08.07.2004. u 10:37 - pre 241 meseci
Citat:
zombie:

OS: Dugorogi Prozori(TM)
(.. windows nt 6.0..)


Sišao ti malo da vidiš šta ima a? :) A ovaj wallpaper si stavio da te seća na Linux i livadu? E, šta ti je nostalgija.. :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop08.07.2004. u 11:05 - pre 241 meseci
Citat:
degojs:
[...] sve ručni rad (udri po konzoli), [...]


Bogami i u Longhornu će da se „udara po konzoli“ (vidi feature zvan MSH/Monad).
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop08.07.2004. u 11:22 - pre 241 meseci
Video sam i već sam odgovorio Dekiju, ali pazi, na Longhornu ti to ne moraš da koristiš, a kod ovih mora. Al' dobro, oni se tim i diče.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop08.07.2004. u 11:40 - pre 241 meseci
Pa ne mora. Sve zavisi kakvi su ti prohtevi. A i u Windowsu ako hoćeš da uradiš nslookup ili traceroute lakše ti je da digneš cmd.exe nego da instaliraš neki program „sa treće žurke“.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop08.07.2004. u 11:48 - pre 241 meseci
Tačno, ali mislim da je ipak nerealno da kažemo da je Windows jednako orjentisan na konzolu kao i *nix sistemi. Da nisam skoro probavao 2 linuxa, RedHat 9 i Mandrake 10, možda ne bih znao, ovako..

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop10.07.2004. u 14:04 - pre 241 meseci
Pa, činjenica je da većina programa koji ne moraju da imaju GUI na Linuxu postoji u (najčešće jako kvalitetnoj) CLI varijanti. Ovo je jako zgodna stvar, jer Linux omogućava potpuno funkcionalan rad na udaljenoj mašini (administraciju) samo korišćenjem običnog SSH klijenta, sa bilo koje platforme (Unix, Mac, Windows, PalmOS ako hoćeš). Baš ta „orijentisanost na konzolu“ (uzgred budi rečeno, konzola != terminal != komandna linija) je razlog zbog koga se mnogi programeri, administratori, i ljudi koji rade sa ovakvim sistemima osećaju u njima mnogo udobnije. Instant-skriptabilnost svakodnevnih zadataka naprosto nije moguća kroz GUI, komplikovanije operacije bez jezika kojim bi objasnili sistemu šta nameravamo da uradimo1 naprosto moraju da se rade „peške“. Činjenica je da je tastatura u dobrim rukama mnogo moćnija od miša.

________________
1 npr. „skini mi 5 fajova sa nekog ftp-a, zatim proveri poštu za sve korisnike, zatim prekini vezu sa internetom, izbekapuj mi e-mail arhivu i nakon toga ugasi sve računare u kući“, sve to dok ja spavam. Primeri su bezbrojni, namerno navodim jedan iz „kućne radinosti“.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop10.07.2004. u 16:14 - pre 241 meseci
Citat:
Činjenica je da je tastatura u dobrim rukama mnogo moćnija od miša.


U čijim rukama? Prosečnog desktop korisnika ili nekog ko godinama vreme provodi uz kompjutere, a još ga i zanima programiranje?
Pa dobro si rekao - "tastatura u dobrim rukama", slažem se. Ali onda pričamo o programerima i programiranju praktično. Mislim da tu tek Linux i Windows ne mogu da se porede. Svaka igrica meseca na Windowsu je svetsko čudo za bilo šta na Linuxu.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop10.07.2004. u 16:40 - pre 241 meseci
Šta, sad smo kao ozbiljni? Hajde da i ja probam malo. Tastatura je naravno moćnija od miša (da nije glupih web browsera uopšte ne bih koristio miša ni sa GUI aplikacijama) i Windowsu fali dobra konzola, mada ljudima koji se ozbiljno bave računarima ne bi trebalo da bude problem da skinu Cygwin. Meni je samo smešno što indijanci koriste svoje (sumnjivo) poznavanje konzole kao dokaz da su pametni, a optužuju one koji ne koriste konzolu da su glupi. Što, je li Unix konzola atomska fizika? Koristio sam sh još 1992 - trebalo mi je pola sata da počnem da se snalazim, a par dana da postanem produktivan. Je li npr doktor biologije koji ne zna konzolu manje inteligentan od Linux-indijanca?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop10.07.2004. u 17:04 - pre 241 meseci
Što se mene tiče, ti koji se ne snalaze bez miša ne treba ni da koriste računare. Tu je xbox, tu je veš mašina, tu je webtv, i biće sve više takvih sa i bez interneta.. sve je to kliktabilno i lepo, šta će im(vam?) pc?
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
195.178.35.*

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop10.07.2004. u 17:08 - pre 241 meseci
Citat:
Dragi Tata: ...Je li npr doktor biologije koji ne zna konzolu manje inteligentan od Linux-indijanca?

Hehe, ovo me podsetilo na jednu interesantnu priču koja sledi...
Pošto sam neko vreme radio na PMF-u imao sam iskustva da upoznam "inteligenciju" pojedinih doktora biologije. Evo ti jedno od iskustava moje koleginice D.A. koja je tamo davala support takvim pacijentima (koju možda i poznaješ pa možeš priču i lično da proveriš) i dragog nam doktora (u daljem tekstu Dr):

Citat:
Dr: "Dobar dan, imam problem, ne radi mi kompjuter."
D.A.: "U kom smislu ne radi ?"
Dr.: "Pa ne znam. Nešto ne radi."
D.A.: OK, idemo kod Vas da pogledamo".

Problem na compu ... Dr. obrisao ručno windows dir. Kaže nije imao prostora na disku pa je morao da obriše neke "nepotrebne" podatke. OK, koleginica mu objasni kako tu stvari funkcionišu, da to više NIPOŠTO ne sme da radi, reinstalira mu makinu i sve ok ... do sledećeg dana.
Citat:
Dr: "Dobar dan, izinite, ali ja PONOVO imam problem, opet ne radi kompjuter."
D.A.: "O.K. A šta je sada ?"
Dr.: "Pa ne znam. Isto kao i juče, pre vaše intervencije".
D.A.: OK, a jel ste radili nešto od juče ?".
Dr: "Ništa, samo sam ponovo malo obrisao neke nepotrebne podatke"



 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop10.07.2004. u 17:53 - pre 241 meseci
@Gojko: Izvini, ali koješta. Arhitekti treba da koriste AutoCAD i ako ne znaju konzolu. Lingvisti (sa kojima ja radim) i koji su većinom vrlo inteligentni ljudi ne žele da se bakću konzolom, ali itekako dobro koriste Trados i slične aplikacije. Mogao bih da nabrajam ovako do sutra.

@dinke: Ti doktori biologije nisu pokazali neinteligenciju, već nepoznavanje računara. Zamisli kako bi se tvoja "pametna" koleginica osećala da oni krenu da joj objašnjavaju detalje iz svoje struke. Kako bi bilo da npr zidari krenu da se potsmevaju astronomima da su glupi jer ne umeju dobro da mešaju beton?

Uopšte, tendencija je kod IT (polu) profesionalaca da sebe smatraju jako pametnim, ali to je po meni snobizam bez pokrića, a često i nevaspitanje kad se potcenjuju druge struke.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop10.07.2004. u 18:10 - pre 241 meseci
Pored ovog što je Tata rekao za primer koji je naveo Dinke, samo bih dodao da primer ODLIČNO pokazuje koliko su drugi, normalni ljudi (a ne computer geeks kao mi) često totalno nezainteresovani da nauče nešto više vezano za kompjutere. Obajsniš mu, on kao "da, da" i za 2 dana opet uradi isto. Pa uradi, zato što te nije ni slušao niti ga interesuje.

Zato i ne mogu da kliknu tri puta i uključe firewall, zato otvara I_LOVE_YOU.exe attachmente, zato i radi ulogovan kao admin, itd, itd.

Ne treba te ljude kriviti zbog toga niti ih vređati..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
195.178.35.*

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop10.07.2004. u 22:55 - pre 241 meseci
@Dragi Tata: Očigledno da si zaboravio kako se ovde Magistrira / Doktorira, no pošto si već par godina u USA ne krivim te zbog amnezije :) U svakom slučaju ovaj gornji primer sam stavio više zabave radi nego da bih ne daj Bože dokazivao kako su Biolozi glupi. Izvinjavam se ako je tako zvučalo.

@Degojs: Slažem se, ali ne u potpunosti. Evo primer automobila. Ja sam recimo kompjuterski geek, ali zato sam vrlo tanak sa automobilima. Upalim ga, odvezem se, i ne brinem bas preterano kako radi. Kad nesto treba da se odradi na njemu ja ga odvezem u servis, pitam majstora koliko i zdravo. Još uvek mi nije palo na pamet da povećavam kapacitet prtljažnika tako što ću motor da izbacim iz automobila :)

 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: SUN Microsistems 3D Looking Glass vs Microsfot Windows Longhorn 3D Desktop

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 15625 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.