Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupujem digitalac. Tražim savjet. (HP)

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Kupujem digitalac. Tražim savjet. (HP)

[ Pregleda: 2717 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Arba
Vinko Fafanđel
Hrvatska, Rijeka

Član broj: 25805
Poruke: 20
*.cmu.carnet.hr

Sajt: www.croatia-islandrab.com


Profil

icon Kupujem digitalac. Tražim savjet. (HP)09.07.2004. u 10:20 - pre 241 meseci
Kupujem digitalni foto aparat. Vrlo mi je bitan zoom, a rezolucija da nije manja od 3 Mpx. S obzirom da se ne razumijem u ostale karakteristike, ali sam primjetio da za neke treba više svjetlosti kako bi slike bile kvalitetne, molim vas da mi preporučite nešto za oko 400 €. Primjećujem da se HP-ovi prodaju dosta povoljnije od ostalih za iste ili bolje gore navedene karakteristike. Koja im je boljka i zašto su jeftiniji?
Vinko!
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
193.214.113.*



+1 Profil

icon Re: Kupujem digitalac. Tražim savjet. (HP)09.07.2004. u 12:03 - pre 241 meseci
HP 945 je prilicno dobar aparat. HP nije poznato kao ime u fotografiji, a imali su i dosta promasaja (blamaza), kao npr. HP 320 i sl. Prethodnik HP 850 je takodje bio pristojan, ali je bio nedovoljno osmisljen (dobre slike, doduse). Kod 945 su stvari mnogo bolje, slika je vrlo dobra, odlican objektiv, ima i puno naprednih mogucnosti, a opet je vrlo jednostavan za koriscenje. Veliki LCD, jaka lampa za pomoc autofokusu.. Mane su nesto sporiji rad, fokus, uzastopno slikanje. Brzina odziva, generalno, ali bolje je nego kod 850-ice. Uglavnom nije strasno, ali treba probati. Nekome smeta sto je i nesto veci, meni je i on premali.. :).
Ako mislis na 850, radije bih uzeo nesto drugo.

Ne znam tacno sta mozes da nabavis za tu sumu, tamo gde zivis. Ne zaboravi i na troskove dodatne memorije, baterija, punjaca (ako ne de uz aparat), torbicu.
Generalno, glavne zvezde za tu sumu su
- Minolta Z1
- Fuji S5000
- Olympus C740/C760/C725 zavisti sta se nadje
- Kodak DX6490
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Kupujem digitalac. Tražim savjet. (HP)

[ Pregleda: 2717 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.