Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Promena Access-ove ikonice?!?

[es] :: Access :: Promena Access-ove ikonice?!?

[ Pregleda: 3773 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

istok
Nikola Raonic

Član broj: 16032
Poruke: 13
*.246.EUnet.yu



Profil

icon Promena Access-ove ikonice?!?04.08.2004. u 09:55 - pre 240 meseci
Draga braco, baza je gotova! Ali, kako da promenim ikonicu? Naime, baza je mde a ja zelim umesto kockice da bude druga ikonica. Znam, znam... napravis shortcut pa menjas ikonicu. Ima li drugo resenje?
Mislim da sam nasao resenje za pravljenje exe fajlova od accessa bez Packaging Wizarda. U fazi sam testiranja (veoma zadovoljan) pa cu ako Bog da brzo da Vas obradujem...
Molim Vas da mi pomognete oko ikonice!!!
Nikola.
 
Odgovor na temu

obradorriuss
Nikola Obradovic
CEO & Founder
NO SOLUTIONS
Novi Sad

Član broj: 30270
Poruke: 177
*.ptt.yu.

ICQ: 329831125
Sajt: www.nosolutions.rs


Profil

icon Re: Promena Access-ove ikonice?!?04.08.2004. u 12:51 - pre 240 meseci
Pa ikonicu mozes promeniti tako sto odes na Tools>Startup otvorice ti se prozor u kome mozes da napisem Aplication TItle, iskljucis vidljivost kojekakvih prozora..., ne dozvolis pristup putem kombinacijom tastera a imas i opciju da stavis zeljenu ikonicu!!! Pogledaj pa ce ti sve biti jasno! Nego sta to testiras za pretvaranje mdb u exe. Ajd pojasni malo??????? Bas me zanima!
 
Odgovor na temu

istok
Nikola Raonic

Član broj: 16032
Poruke: 13
*.97.EUnet.yu



Profil

icon Re: Promena Access-ove ikonice?!?04.08.2004. u 18:31 - pre 240 meseci
Vidi, znam ja za tu ikonicu na Prozoru datoteke, ali ja zelim da ta ikonica bude vidljiva i u eksploreru i total comanderu...
Npr. ja stavim ikonicu u Startup podesavanjima, ali ikonica moje aplikacije ne moze da zameni onu default kockicu sa kljucicem(mde), kada je na primer smestim na desktop. O tome je rec...
O exe eksperimentu cu kasnije, ne zato sto nesto krijem, vec ne zelim da trcim pred rudu. Uskoro...
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.dialup.xtra.co.nz

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: Promena Access-ove ikonice?!?05.08.2004. u 07:16 - pre 240 meseci
Hm to je ikona za tip fajla MS Access Database, isto kao sto i Word fajlovi imaju svoju ikonu. Jedino da promenis ikonu za taj tip fajla u exploreru, ali onda ce svi access fajlovi imati tu novu ikonu.
A za broj 2, exe, ako si mislio na konvetovanje access aplikacije u exe fajl, to nece moci...
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

istok
Nikola Raonic

Član broj: 16032
Poruke: 13
*.54.EUnet.yu



Profil

icon Re: Promena Access-ove ikonice?!?05.08.2004. u 12:41 - pre 240 meseci
Simke,
ako promenim ikonicu u exploreru, hoce li i korisnici moje aplikacije na svojim racunarima imati moju (zeljenu) ikonicu?
Oko exe-a... Ljudi samo polako, ne smem da izlecem sa mogucim resenjem, dok sve do tancina ne uredim. Jos dan, dva...
Nego, dajte nesto povodom ikonice za access... Hica!!!
 
Odgovor na temu

Simke
Marko Simic
Sandfield Associates (Solution
Developer)
Novi Zeland

Član broj: 1158
Poruke: 751
*.dialup.xtra.co.nz

ICQ: 71578686
Sajt: www.sandfield.co.nz


Profil

icon Re: Promena Access-ove ikonice?!?06.08.2004. u 07:00 - pre 240 meseci
Ako promenis ikonicu u exploreru onda je to samo na tom compu na kojem si promenio (verovatno samo i za tog usera koji je trenutno ulogovan). Ali kao sto vec rekoh, to menja ikonu za tip fajla, ne samo za tvoj program, tako da ce svi stari i novi access fajlovi imati tu ikonu.
All beer is good. Some beer is better.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Promena Access-ove ikonice?!?

[ Pregleda: 3773 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.