Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stan ili garsonjera u Novom Sadu...

elitemadzone.org :: MadZone :: Stan ili garsonjera u Novom Sadu...

[ Pregleda: 20249 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zevs85
Zeljko Todorovic
Novi Sad, Sabac

Član broj: 24612
Poruke: 325
*.vdial.verat.net



+21 Profil

icon Stan ili garsonjera u Novom Sadu...12.08.2004. u 14:16 - pre 238 meseci
Pozdrav! Treba od oktobra da pocnem da studiram u NS, pa mi treba neki stancic ili garsonjera, naravno zanima me i cena, ako neko zna ili ima nesto tako neka posalje poruku na private ili E-mail...

Cenim da je stan sto blize fakultetima... Inace upisao sam na FTN elektrotehniku..

HVALA!
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon Re: Stan ili garsonjera u Novom Sadu...13.08.2004. u 01:26 - pre 238 meseci
Isao si u gimnaziju? Ja sam 4-4
Ja sam upisao racunarstvo na FTN. nasao sam neku garsonjeru za 110 sa njihovim namestajem na 3min od centra peske, ima kablovsku, posebno placam sve racune.
3m x 4m + kupatilo + mala kuhinja. U istom dvoristu kao gazda ali poseban ulaz, na spratu, spoljne stepenice, malo starija zgrada. Trazi sto pre brzo se pokupe jeftiniji stanovi, a do sada su najbolji (a jeftini) sigurno otisli. Koliko para dajes?
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

noviKorisnik
Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Stan ili garsonjera u Novom Sadu...13.08.2004. u 08:10 - pre 238 meseci
Kablovska nije neka novost za Novi Sad, više začudi ako negde nije uvedena.

Više treba da se obrati pažnja na to da li je stan na sistemu daljinskog (centralnog) grejanja.

Inače, sezona studentskog lova na stanove je počela... Ovih nedelja postojale su i povoljnije ponude (poput ove od 110) ali vrlo brzo se to pribilži prema 200 (naročito okolina faksa - centar, Limani, Grbavica...).
 
Odgovor na temu

Zeljkoa84
Zeljko Andric
Beograd

Član broj: 8740
Poruke: 16
*.vdial.verat.net

ICQ: 297774852


Profil

icon Re: Stan ili garsonjera u Novom Sadu...13.08.2004. u 13:21 - pre 238 meseci
I ja sam trazio stan i mogu ti reci da su cene jako skocile.... Identicne su kao u Bg. Tesko je naci bilo sta. Stanovi se krecu od 180 do 200 Eura ako hoces da lici na nesto ali je sada sve probrano... Zelim ti srecu...
 
Odgovor na temu

Zevs85
Zeljko Todorovic
Novi Sad, Sabac

Član broj: 24612
Poruke: 325
*.vdial.verat.net



+21 Profil

icon Re: Stan ili garsonjera u Novom Sadu...14.08.2004. u 00:39 - pre 238 meseci
Iskreno manje vise za pare ako neko zna za neki stancic, da je dobar ne zalim da platim neka mi javi, ja bi dosao da vidim... Narvno prednost imaju stanovi sto blize fakultetu...


p.s. Djole nisam isao u gimnaziju, isao sam u shup, elektrotehnicar automatike...
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

noviKorisnik
Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Stan ili garsonjera u Novom Sadu...14.08.2004. u 01:32 - pre 238 meseci
Izdavanje stanova u Novom Sadu je izuzetno dinamičan posao tako da najbolje rezultate možeš da postigneš tek na licu mesta - u Novom Sadu. Možeš prethodno da kontaktiraš neke agencije i raspitaš za njihovu trenutnu ponudu prema tvom profilu potrebnog stana, za sve detalje o stanovima iz te ponude, da pokušaš* da zakažeš termin za pregled nekog konkretnog stana koji te interesuje,... Možeš isto i da nabaviš oglasnike i da kontaktiraš direktno stanodavce, ali - (*) izdavanje stanova u Novom Sadu je izuzetno dinamičan posao tako da nemaš garancije da će bilo koji stanodavac odložiti izdavanje svog stana dok ti ne budeš u prilici da isti vidiš...


- Građanski Oglasnik izlazi zvanično četvrtkom. U stvari, na kvalitetnijim kioscima pojavljuje se u sredu u toku kasnijeg prepodneva. Oglasnik je najveća tržnica u gradu, naravno i kada je u pitanju iznajmljivanje soba i stanova: prošle nedelje je izašlo blizu šest stotina malih oglasa za izdavanje stana (ponuda).

- U vikend izdanju Građanskog Lista takođe izlazi dodatak Oglasnika sa nešto manjom, takođe ozbiljnom, ponudom. Evo, DANAS je subota i izlazi vikend izdanje.

- I Dnevnik ima svoju kolekciju oglasa, najviše nedeljom i, valjda, četvrtkom.

- U gradu radi veliki broj agencija za nekretnine, koje za proviziju od 40% ugovorene mesečne cene zakupa pomažu pri nalaženju odgovarajućeg stana. Telefoni nekih agencija mogu se naći u pomenutim oglasnim novinama na reklamnim plaćenim oglasima (ponekad i među besplatnim malim oglasima), a ovde su telefoni agencija koje se reklamiraju u Telefonoteci.
 
Odgovor na temu

srbinxp

Član broj: 16278
Poruke: 101
*.teol.net



Profil

icon Re: Stan ili garsonjera u Novom Sadu...16.08.2004. u 18:03 - pre 238 meseci
Ljudi jel vi to idete odmah da stanujete tamo ili plaćate preko ljeta pola kirije,ili kako?
ima li neko da nema cimera?raspisujem konkurs za cimera i da nadjemo neki dobar stan od nove školske godine.
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.vdial.verat.net



+3 Profil

icon Re: Stan ili garsonjera u Novom Sadu...17.08.2004. u 23:36 - pre 238 meseci
Citat:
Više treba da se obrati pažnja na to da li je stan na sistemu daljinskog (centralnog) grejanja


Kaaze mi gazda da je grejanje na gas, a koliko to moze da me kosta?
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

noviKorisnik
Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Stan ili garsonjera u Novom Sadu...18.08.2004. u 08:52 - pre 238 meseci
Ako je grejanje na gas, postoje 2 varijante:

1. Imaš svoju pećku i greješ koliko ti prija ili koliko se usudiš. U ovakvoj situaciji si sam svoj gazda i možeš da biraš da li ćeš se šetati zimi po stanu u majci ili bi radije da prođeš jeftino. Ovo je relativno u slučaju da isti priključak za gas deliš s gazdom (... džaba ti da štediš ako gazda voli da se greje...), kada bi trebalo da se tačno dogovorite na koji način delite troškove za gas.
2. Celi objekat je centralno povezan na gasni sistem i ima svoju kotlarnicu. Ovo je slično sistemu daljinskog grejanja, u stanu se nalaze radijatori, a o intenzitetu grejanja odlučuje čovek zadužen za pećku (... pa se recimo desi da ode na vikend i zavrne grejanje jer njemu ne treba...). Plaćanje ide prema kvadraturi prostora...

Daljinsko grejanje plaća se cele godine po utvrđenoj ceni za kvadratni metar stambenog prostora, a gas se plaća prema utrošku (... praktično - van grejne sezone ni nema šta da se plaća...). Daljinsko grejanje je realno i ubedljivo najpovoljnije rešenje.
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

noviKorisnik
Član broj: 13216
Poruke: 4533
194.247.222.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Stan ili garsonjera u Novom Sadu...18.08.2004. u 09:57 - pre 238 meseci
Dnevnik - 9. jul 2004. - Novosadska hronika

POTRAŽNJA STANOVA ZA IZNAJMLJIVANJE VEĆA OD PONUDE
Cene i dalje paprene

Najteže je pronaći garsonjeru, a najviše se traže stanovi i sobe na Limanima i Bulevaru oslobođenja, gde je zbog lokacije cena viša za 20 do 30 evra

Najbolje vreme za iznajmljivanje stanova u Novom Sadu bilo je nekad krajem juna ili početkom jula, posle završetka ispitnog roka. Jun je prošao, a pronaći stan u gradu još uvek je prava umetnost. U agencijama za nekretnine kažu, da su se za razliku od prethodnih godina, kada su stanove iznajmljivali u avgustu i septembru, studenti “opametili” pa ih iznajmljuju već u junu.
Ponuda u odnosu na potražnju nije zadovoljavajuća. Najteže je pronaći garsonjeru, a najviše se traže stanovi i sobe na Limanima i Bulevaru oslobođenja, gde je zbog lokacije cena viša za 20 do 30 evra. Iako se očekivalo da će u letnjem periodu cene iznajmljivanja stanova i soba pasti, prema rečima agenata za nekretnine, to se nije desilo. Nameštene garsonjere u zgradi, s telefonom i centralnim grejanjem koštaju 180 evra, a uz mnogo natezanja ta cena može da se spusti na 150 evra. Dvorišne garsonjere su nešto jeftinije i mogu da se iznajme za 120, odnosno 150 evra. Jednosobni stanovi, u zavisnosti od toga da li su namešteni, kreću se od 150 do 220 evra, dok iznajmljivanje dvosobnih košta od 250 do 300 evra. Smeštaj u jednokrevetnim i dvokrevetnih soba košta od 50 do 100 evra.
Većina vlasnika stanova traži od zakupaca depozit u visini prve kirije, dok se manji deo zadovoljava polovinom tog iznosa. Helena Stojanović iz agencije za nekretnine “007” kaže da je najbolje vreme za traženje stana zima.
- Zimi je za agente mrtva sezona, što znači da je veća ponuda nego potražnja. U tom periodu, može da se nađe dobar stan po povoljnoj ceni - navodi Stojanović.
Jedna od načina iznajmljivanja stanova je preko agencija za nekretnine koje usluge naplaćuju od 35 do 40 odsto od iznosa prve kirije. U tu cenu uračunat je ugovor koji se sklapaju tri strane - agencija, stanodavac i zakupac, a kojim se garantuje sigurnost. Ukoliko zakupac sklopi ugovor s vlasnikom stana, ne može da se desi da ga neko izbaci na ulicu, a da mu prethodno ne ostavi dogovoren rok za iseljenje, takođe zakupci se obavezuju da će redovno plaćati račune, kao i da će nadoknaditi štetu koju naprave u stanu.
Drugi način je da zakupac sam traži stan. To podrazumeva okretanje bezbroj brojeva telefona, obilaženje stanova, upoređivanje cena i uslova i iznajmljivanje stanova bez odgovarajućeg ugovora.
U agencijama kažu da zakupci uglavnom zaobilaze agencije i da se često odlučuju da sami krenu u avanturu traženja stana.
- Pozovu naš broj telefona i čim čuju da je agencija za nekretnine spuste slušalicu - kaže Stojanović.
Po njenim rečima u Novom Sadu još uvek ima veoma mnogo loših stanova koje se pre mogu okarakterisati kao šupe i agencije ih najčešće izbegavaju.

L. Bojović
 
Odgovor na temu

Zevs85
Zeljko Todorovic
Novi Sad, Sabac

Član broj: 24612
Poruke: 325
*.vdial.verat.net



+21 Profil

icon Re: Stan ili garsonjera u Novom Sadu...18.08.2004. u 15:59 - pre 238 meseci
Ja sam juce nasao jednosoban stan (34 M^2) na Limanu 4! Svideo mi se imam mozda 2Km do fakulteta ali ok, nije ni to tako strasno imam centralno grejanje, toplu vodu, telefon, televizor (kablovsku naravno), sve sredjeno.... Sve to za 160 €... To je BULEVAR NARODNOG FRONTA!
S'tim sto sam pare morao da dam 6 meseci u napred ali racunala mi je kao da stanujem od oktobra, dok cuo sam neki su i avgust placali...
Ne znam mislim da je to Ok?
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

noviKorisnik
Član broj: 13216
Poruke: 4533
195.178.55.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Stan ili garsonjera u Novom Sadu...19.08.2004. u 10:21 - pre 238 meseci
Bravo Željko!

Sve ima svoje - da nisi dao 6 meseci unapred teško da bi ostala ista cena (mada - to je ipak stvar dogovora). 1000 € u komadu je fina cifra za pametnog stanodavca. Prolongiranje stanovanja od oktobra je ok - dobra trgovina - treba i zakupac da ostvari svoj interes.

Na kraju, da li si zadovoljan stanom i uslovima saznaćeš tek kao stanar Narodnog fronta.
 
Odgovor na temu

Zevs85
Zeljko Todorovic
Novi Sad, Sabac

Član broj: 24612
Poruke: 325
*.vdial.verat.net



+21 Profil

icon Re: Stan ili garsonjera u Novom Sadu...20.08.2004. u 20:42 - pre 238 meseci
..............???


Citat:
noviKorisnik
Na kraju, da li si zadovoljan stanom i uslovima saznaćeš tek kao stanar Narodnog fronta.


Osetio sam malo cinizma ili neceg slicnog... Sta se sa tim Narodnim frontom?
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

malisha
Član broj: 2019
Poruke: 676
*.panline.net



+7 Profil

icon Re: Stan ili garsonjera u Novom Sadu...20.08.2004. u 21:22 - pre 238 meseci
ehh kao prvo nije bulevar ;-) mada tako izgleda

kao drugo nema nista lose na Limanu IV, a ako si bas u N.Fronta imas odlicnu autobusku vezu za fakultete

ja sam dugo ziveo tamo (moji roditelji jos uvek zive) i mogu samo da kazem da je Liman IV danas mnogo lepsi nego sto je bio pre 10-tak godina.

ako je stan koji si nasao tebi OK, onda si napravio dobar pazar
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

noviKorisnik
Član broj: 13216
Poruke: 4533
195.178.55.*

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Stan ili garsonjera u Novom Sadu...21.08.2004. u 11:03 - pre 238 meseci
Citat:
Osetio sam malo cinizma ili neceg slicnog... Sta se sa tim Narodnim frontom?
O bože, moraću da stavim u potpis da sam cinik, pa da ljudi više ne moraju da pitaju ;)

LM, "cinična" primedba se ne odnosi na Narodnog fronta ni na konkretan stan. Radi se o tome da svaki stan ima svoje pluseve i minuse koji se vide u punoj meri tek kad stan počne da se koristi. Možda je malisha to bolje izjavio -
Citat:
ako je stan koji si nasao tebi OK, onda si napravio dobar pazar

 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Stan ili garsonjera u Novom Sadu...21.08.2004. u 14:25 - pre 238 meseci
Recimo, možda je gazda zaboravio da ti napomene da ti je prvi komšija bubnjar u lokalnom bendu pa po celu noć uvežbava nastupe i slično, verujem da je na takve stvari noviKorisnik mislio. :)
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Stan ili garsonjera u Novom Sadu...

[ Pregleda: 20249 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.