Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta bi bilo potrebno da promenite tabor

[es] :: Advocacy :: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 15196 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.vdial.verat.net

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Sta bi bilo potrebno da promenite tabor14.08.2004. u 23:20 - pre 239 meseci
Koja losa ili vise losih stvari bi bila potrebna da se desi vasem omiljenom, odnosno dobra ili vise dobrih stvari suparnickom OS-u, da bi ste vi presli na suparnicki (windows odnosno linux/unix).
Lose srocena recenica ali svi ste shvatili tako da.... raspali!
-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net



+6 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor15.08.2004. u 02:44 - pre 239 meseci
Da kompanija za koju radim pređe na Linux.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor15.08.2004. u 05:26 - pre 239 meseci
Da kompanija za koju radis predje na linux, ti bi poceo da mislis da je on bolji sistem? Koristio ga bih, ali da li bi zaista poceo da pricas kako je linux bolji, najbolji, i vise od toga? Da se malo razmecem mojim poznavanjem knjizevnosti:
(obrisano od strane moderatora - uvredljiv tekst na račun sagovornika)

Koristio bih windows da za to imam opravdan (finansijski) razlog, kao sto ga i sada koristim (ne na svom kompjuteru).
A windows ce na moj komp mozda i da dospe ako se obistine price o GNU/Windowsu (nesto sto bi spojilo dobre strane windowsa i linuxa).

[Ovu poruku je menjao dinke dana 15.08.2004. u 10:32 GMT]

[Ovu poruku je menjao dinke dana 15.08.2004. u 10:35 GMT]
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

formeye
Ivan Čukić
KDE developer, Free Software Network
Serbia
BGD

Član broj: 5188
Poruke: 388
*.vdial.verat.net

Sajt: ivan.fomentgroup.org


Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor15.08.2004. u 07:56 - pre 239 meseci
Razmisljam pola sata i jos nisam smislio.
While you were hanging yourself on someone else's words
Dying to believe in what you heard
I was staring straight into the shining sun
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor15.08.2004. u 09:37 - pre 239 meseci
Da MS izdaje svoje proizvode pod nekom open-source licencom :)
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mobtel.co.yu

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor15.08.2004. u 10:07 - pre 239 meseci
Da budem siguran da mogu da instaliram najnoviji windows na svim mahinama koje imam, a da to ne radi ocajno sporo, i da mogu kao na linuxu (X11) da koristim ne remote deskop, vec da mogu pojedine aplikacije da podignem sa mreznih masina, i da zato ne moram da platim grdne dolare.

Da, druga stvar su virusi i backdor-ovi, onda bi mozda i koristio windows.

A nebi skodila i nek mocna konzola preko koje bi mogao sve, ali sve sto mi treba da podesim, a ne da koristim rdesktop kako bi podesio udaljeni win2k3 server, i na to izgubio grdno vreme zbog spore veze (GPRS). Sto me uzasno nervira.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor15.08.2004. u 10:35 - pre 239 meseci
Ako isključimo iz priče ono što je naveo DT i govorimo uopšteno za desktop upotrebu, za mene bi Linux morao:

1) da ima MNOGO veći izbor raznog softvera kog sada nema na Linuxu a ima na Windowsu. Ne nužno besplatnog. Fakat je da na Windowsu imaš baš dosta onog što imaš i na Linuxu (Open Office, Firefox, bla, bla), a obrnuto nije slučaj. Tu dodajte još onda i igrice.

2) da Linux aplikacije koje su pandani Windows aplikacijama 100% podržavaju formate dokumenata tih aplikacija (MS Office) ili da se svet promeni, pa da to nije bitno.

3) da podrška u vidu drajvera bude bolja: da ja lepo odem u prodavnicu i kupim šta god hoću bazirano na drugim parametrima (cena, kvalitet..), a ne na tome da li to radi na Linuxu ili ne. Niti želim da se zabavljam sa naučno-istraživačkim radom da to proradi. Niti da sprovodim dodatno istraživanje, samo zbog Linuxa, pre kupovine.

4) da sve to bude dorađenije, a ne da jedna aplikacija daje jedan, a druga drugi spisak fontova. Ovakve stvari me baš smetaju na Linuxu.

I kada bi sve to Linux ispunio - opet nije dovoljno :) Ozbiljno, tek onda moraš da se navikavaš na drugi OS, a čemu sve to? Da bih dobio ono što već sada imam? I to poznajem dobro - godine korišćenja su u pitanju? No way. Dakle, ima još i (mada, ipak manje bitno):

5) da nudi nešto bitno bolje ili novo

Što se loših stvari na Windowsu tiče.. jako ih je malo, po meni. Windows jednostavno nije što je bio - Linuxovci žive u prošlosti pa još pričaju o Windows 9x i sličnim stvarima, ali dobro, to im je i inače karakteristika: njima je konzola poslednja reč tehnike :)

Doterali su oni Windows: npr. čini mi se da IIS 5.0/5.1 odavno nije imao zakrpu (mislim da ima više od jedne godine), a IIS 6.0 mislim ni jednu od kako se pojavio sa Windows 2003 (isto više od godine). Veće probleme sa sigurnošću imaju desktop korisnici - ogroman broj onih koji pojma nemaju šta je to ILOVEYOU.EXE :)

Prvo, ne vidim da će neko zbog toga da preomeni OS. Drugo, virusi su problem samo ljudima koji ne znaju. Dobro, šta da se radi, nisu oni krivi. Ali i tu stvari idu na bolje (XP SP 2), a biće i još bolje - već se šuška o tome da će Longhorn da ima ugrađen antivirus/IDS (intrusion detection system). Doduše, do Longhorna ćemo se baš načekati (poslednji trač: nema šanse ni 2006/7. da se pojavi, već se opet vraća u priču mogući "XP Reloaded" :)

Dalje, MS Office je skup? Pa ko me sprečava da koristim OpenOffice? IE je loš? Koristim Firefox, znam neke koji koriste Operu. Ima i SFU pa možete lepo da terate i bash, korn, OpenSSH, gcc, wget i ostalo i na taj način ako hoćete..

Koliko vidim, kod nas je Linux desktop korisnicima primamljiv najviše zbog cene samog OS-a.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 15.08.2004. u 06:40 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor15.08.2004. u 10:40 - pre 239 meseci
Citat:
Da budem siguran da mogu da instaliram najnoviji windows na svim mahinama koje imam, a da to ne radi ocajno sporo


Koje mahine su u pitanju? I koji "najnoviji" Windows radi na njima očajno sporo?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor15.08.2004. u 10:54 - pre 239 meseci
Ja sam fan Linuxa ali koristim Windows jer mi je prakticniji i komforniji za ono cime se bavim. Kada Linux bude dostigao odgovarajuci komfor nece mi biti tesko da se presaltam. Dosta alata koje koristim su portovani za obe platforme, ali nazalost, ne svi.
 
Odgovor na temu

littleboy
/home/sasa

Član broj: 14387
Poruke: 514
*.teol.net

ICQ: 46124351
Sajt: littleboy.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor15.08.2004. u 13:13 - pre 239 meseci
GNU/Linux mi pruza sve sto mi je potrebno za posao i user friendly enviroment, tako da nema svrhe da 'mjenjam' tabore jer Windows jednostavno ne moze da mi pruzi sto GNU/Linux moze l;)

Edit Dinke: Izbačen offtopic deo.

\x47 \x6f \x64 \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x70 \x6f \x74 \x2e \x20 \x4d
\x61 \x6e \x20 \x6d \x61 \x64 \x65 \x20 \x62 \x65
\x65 \x72 \x2e \x20 \x57 \x68 \x6f \x20 \x64 \x6f \x20 \x79 \x6f \x75 \x20
\x74 \x72 \x75 \x73 \x74 \x20 \x3f
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor15.08.2004. u 22:25 - pre 239 meseci
1. da imam nersesiv problem sa OS-om... a do sada ga nikad nisam imao...
2. da moram debelo da ga platim...
3. da sam neki fenser koji mora po svaku cenu da strci iznad mase (hint: 'cu si kupim mekintosha, niki ga nema u gradu'!)... a nisam...
4. + jos neke od stavki koje je degojs naveo...
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor16.08.2004. u 18:16 - pre 239 meseci
I da dodam. Što se kućnih potreba tiče, trebalo bi:

1) Da postoji jedna dominantna distribucija iza koje stoji velika firma i da izdaje nove verzije na par godina a ne na par meseci (možda SuSe jednog dana)
2) Jedan WM, jedan DE
3) Unifikovan i dobar sistem za instaliranje/deinstaliranje programa. Kompajliranih, a ne iz izvornog koda.
4) Aplikacije, aplikacije, aplikacije. Ozbiljne aplikacije, a ne verzija 0.08
5) Market share bar 20%. Volim da sam sa većinom kad je tehnologija u pitanju.

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor16.08.2004. u 23:11 - pre 239 meseci
@Dinke

evo sta treba MS da uradi

Da na windowsu (ne datacenter server) obezbedi PAE (ne kroz 2 godine nego SADA)
Da office daje dzabe
Da Visual Studio daje dzabe
Da IIS daje dzabe
Da MS SQL daje dzabe

Moze i ovo da se obrise. Nemam nista protiv.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor16.08.2004. u 23:35 - pre 239 meseci
Dakle, priča se svela, kao što sam već primetio, na jednu stvar - cenu. Svi bi da kući teraju Windows Server, a ne znam samo šta bi to radili sa istim? Malo vam je XP za "po kući" i za programiranje?

Što se tiče Slobodanovih zamerki na Remote Desktop ne vidim kako je to problem: ako smo u lokalnoj mreži ili na brzoj konekciji radi OK, a možeš da koristiš i MMC za administraciju svega i svačeg. Ako ti je pristup putem Terminal Services spor, a ti uvek možeš da koristiš telnet.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor16.08.2004. u 23:52 - pre 239 meseci
Citat:
bojan_bozovic
Da na windowsu (ne datacenter server) obezbedi PAE (ne kroz 2 godine nego SADA)

Sta ce ti to? Kakvu masinu imas kod kuce? I kakvu vezu sa internetom imas?
Citat:
Da X daje dzabe

Znaci da su i jedan i drugi sitem besplatni onda mislis da je bolji windows i presao bi na njega? (Posto je to bilo pitanje pa pretpostavljam da si odgovarao na to pitanje)

[Ovu poruku je menjao srki dana 17.08.2004. u 13:53 GMT]
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor16.08.2004. u 23:53 - pre 239 meseci
@degojs

vecina korisnika kompjutera 90% vremena utrosi u vebbrovseru, , mejl klijentu, word programu
Ipak, ONIH 10% odlucuje sta koristimo!
Ako hocu da programiram malo, treba mi Visual Studio. Mozda iz hobija, ali iako je to samo hobi, to platforma mora da mi omoguci
Slicno sa IIS ili Apache + SQL, to treba za hostovanje veb sajtova, a to ce (nadam se!) biti i ovde moguce po razumnoj ceni
Ne kazem da Win nije laksi za koriscenje, jeste, ali meni to ne predstavlja bas nista. Znam da sam u manjini, ali zar je to vazno? :-)

@ srki

Ako mi upali bingo kupujem cetvoroprocesorski XEON sa 32Gb
I to je vazno kad je izbor sistema po sredi, nemojte tako :-)

Dinke obrisa moju malo duzu poruku kao OFF TOPIC ali Win ne bih koristio ni da je besplatan!
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor16.08.2004. u 23:57 - pre 239 meseci
E da, jos nesto:
Citat:
bojan_bozovic:Da office daje dzabe

Posto OpenOffice moze da se koristi na windowsu a ti i zahtevas da i MS Office bude besplatan a to znaci da smatras da je MS Office bolji?
Citat:
Da IIS daje dzabe
Znaci IIS ti je bolji od Apache? Posto Apache mozes da koristis na windowsu ali ti si stavio da bi presao na windows ako bi IIS bio besplatana (izmedju ostalog).
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor17.08.2004. u 00:06 - pre 239 meseci
KWord mi radi posao. Ni openoffice ne koristim. Nisam administrirao webserver, ali vecina webservera koristi upravo apache. Mogao bih i ja (da imam sta je potrebno - Fixna IP, ADSL). Da su IIS+Win PORPUNO besplatni, iskreno, uporedio bih Linux+Apache sa Win+IIS
Ne kazem da je MS softver los, ali je skup, i NE VIDIM nikakvu funkcionalnost koju pruza iznad onoga sto imam u Linuxu.
Razumem ja da sekretarica u firmi treba MS Word da odstampa nesto... Ali ja (na svu srecu - LOL:-) nisam sekretarica
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-chandran.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor17.08.2004. u 00:15 - pre 239 meseci
Citat:
bojan_bozovicNe kazem da je MS softver los, ali je skup, i NE VIDIM nikakvu funkcionalnost koju pruza iznad onoga sto imam u Linuxu.

Ali sto bi ti onda bilo bitno da IIS bude besplatan kada ne nudi nikakvu vecu funkcionalnost od Apache-a? Isto pitanje i za ostali softver za koji si naveo da bi trebalo da bude besplatan pre nego sto bi presao na windows.

Citat:
Razumem ja da sekretarica u firmi treba MS Word da odstampa nesto... Ali ja (na svu srecu - LOL:-) nisam sekretarica

Naravno, ovde bi i trebalo da pricamo o licnim potrebama a ne uopsteno. Pre smo bili smorili sa istom pricom gde smo milion puta ponavljali sta treba prosecnoj sekretarici iako niko od nas ne moze sa sigurnoscu da tvrdi..(i ja sam dao doprinos tom bespotrebnom ponavljanju)

E da, da i ja kazem sta je potrebno da promenim tabor. Treba da sacekam kraj radnog vremena pa da se vratim kuci. A posle da bih opet promenio tabor treba samo da se naspavam dobro i odem na posao. (Ne mogu linux da koristim a da se prethodno dobro ne na spavam jer je mnogo naporan :P)

Salim se. Da bih presao skroz na linux trebalo bi da linux ima unificiran i dovoljno funkcionalan desktop environment. Sitne stvari me nerviraju (kao npr. sklanjanje trenutno aktivnog prozora da bi kliknuo desnim dugmetom na ikonicu od CD-a i izabrao umount (ili isto to otkucao u konzoli) da bih izvadio CD iz drajva). Takodje i dalje nisu lepo sredili copy/paste pa ne radi svuda (priznajem ne radi ni u windowsu svuda ali u daleko manje slucajeva).
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor17.08.2004. u 00:29 - pre 239 meseci
Pa da, nije bitno,sto se mene tice mozw i bez IIS. Ali topic je takav, sta treba da uradi MS da bi postao XPovac :-) Treba ja da im napravim windows. Imam sve: sors, gcc, tar :-) LOL
Shvatite ljudi. SVE sto je bitno pri izboru sistema su licne preference (za desktop use, naravno)
Treba i MS i OSX i proprijetari UNIX sistemi, medjutim, da budu sto bolji, kako bi i Free UNIX sistemi bili bolji.... (i obratno :-) Jeste, da nije bilo linuxa, jos bi ste koristili Win98 :-) LOL
Nije da se zezam, tako je, velike su firme VRLO trome, i rade samo ono sto apsokutno moraju (IBM,MS,HP,Sun su primer) To su jake firme, ali Solaris ne bih ni mogao da pokrenem na mom kompjuteru... Nema drajvera! Za Sun je bitno da SPARC sistemi budu dobro podrzani....
Nazalost XP nije ono sto je NT trebao da bude. Suvise je glomazan, NT4 je daleko bolji sistem (koristio sam ga malo) uz service packove, naravno.

@srki
Imas shading, dupli klik na precku sa imenom programa... Jedna stvar (ali VRLO bitna za mene) zasto Windows ne mogu da smislim. Kopiranje teksta srednjim dugmetom misa mi takodje jako odgovara i UNIX autofokus, ne koristim, dakle KDE difolt postavke.
KDE je nesto fantasticno, paneli i kasbari (sam koristim jedan panel i kasbar) mogu svuda da budu. Visestruki desktop bas ne koristim mnogo (stvar navike) poceo sam u zadnje vreme.Virtualni desktop sa pan funkcijom mi vise pasuje, ali ne za KDE vec Enlightenment, a to ne koristim sada. Inace on je odlican windowmanager!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Sta bi bilo potrebno da promenite tabor

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 15196 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.