Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux - insecure by design?

[es] :: Advocacy :: Linux - insecure by design?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 17492 | Odgovora: 155 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mobtel.com

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Linux - insecure by design?23.08.2004. u 19:00 - pre 239 meseci
@VRider, nesto nisam video da Michoni stavlja prst, da bi usao u tu sobu, jes da ima kljuc, ali nista vise.

BTW. taj isti mi je reko kad sam nesto menjao neki sajt hostovan kod njih, da se plase da nam daju FTP pristup, da nebi navukli viruse na win2k server . I da, reko mi je, de ti ubaci te izmene, da ja nesto ne zaj**em.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.yubc.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Linux - insecure by design?23.08.2004. u 19:40 - pre 239 meseci
Citat:
Hvala axez, vec sam bio poceo da dobijam komplekse zbog nekih prica ovde .....
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.verat.net

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Linux - insecure by design?23.08.2004. u 23:48 - pre 239 meseci
Hehe, o tome smo već pričali ovde na es-u:

Microsoft Windows: Insecure by Design
http://www.elitesecurity.org/tema/28232

@degojs
Sledeći put budi malo originalniji prilikom izbora naslova teme. Na stranu što navodiš neupućene na pogrešne zaključke :)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux - insecure by design?24.08.2004. u 02:48 - pre 239 meseci
Pa nisam ja to predstavljao kao neku prednost već VRider :)

Kod nas se ipak niko ne hvali sa ovakvim stvarima. Nisam primetio da je neko u tom članku Windows predstavljao pozitivno zbog takvih stvari: ispade što je na Windowsu loše, kod vas je baš dobar feature i prednost :)

I drugo, šta vi sad prebacujete priču na servere koji su pod ključem i slično, kad je VRider to pomenuo u kontekstu radnih stanica.. hehe, skrećemo sa teme malo, a? :)

P.S.
Kakve veze ima naslov teme - pa baš i odgovara kao kontra :)

[Ovu poruku je menjao degojs dana 23.08.2004. u 23:04 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux - insecure by design?24.08.2004. u 03:02 - pre 239 meseci
Citat:
formeye:
Inace, probajte sledece u XP-u (testirano sa sp1)
Idite u Safe Mode, kliknite na administrator i radite sta god pozelite (bez potrebe za znanjem sifre)


Pored što je ovo netačno, nešto me interesuje - odakle vi izvlačite ovakve priče? Mislim, ajd baš ako kolegi formeye nije teško da se priseti - odakle to bre?

Ja sam čuo da sa Windows 2000 CD-om možeš da bez problema provališ u Windows XP (ali to je, valjda, podrazumevlo da možeš da pristupiš BIOS-u i promeniš da se sistem podiže sa CD-a, što i nije baš čest slučaj - BIOS se često zaključava da ne bi svako mogao po njemu da prčka).



Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Linux - insecure by design?24.08.2004. u 03:17 - pre 239 meseci
Citat:
Pa nisam ja to predstavljao kao neku prednost već VRider

Tako je. Kao odgovor na tvoju prednost da svako moze da uradi sa tek instalianim windowsom sta hoce. Iz jedne jako komplikovane diskusije si uzeo jednu recenicu i zapoceo novu. Umoris li se nekad, covece?
Citat:
I drugo, šta vi sad prebacujete priču na servere koji su pod ključem i slično, kad je VRider to pomenuo u kontekstu radnih stanica.. hehe, skrećemo sa teme malo, a?

Mozemo da se vratimo na radne stanice. Daj sto konkretniji opis situacije i problema, i recicu ti kako se to resava pod linuxom, a ti kazi kako bi to resio pod windowsom. Ok? Ali, da obecas da onda neces da davis i razvodnjavas pricu sa poduslovima, i ostalim tebi tako svojstvenim stvarima.
Cak jos bolje, neka ovo bude svojevrsno nadmetanje. Dogovoricemo se o zadatku, pa onda zdruzeni Windijanci protiv GNUrillle. "Gnome vs. Windows XP Part II". Ali, ovaj put da nadmasimo "ZK"-a.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux - insecure by design?24.08.2004. u 04:51 - pre 239 meseci
Može, Tata je već imao sličnu ideju. Dakle, da programiramo nešto - Win vs Lin ekipa?

Da vidimo samo ko je sve spreman da učestvuje?


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux - insecure by design?24.08.2004. u 04:53 - pre 239 meseci
Citat:
Kao odgovor na tvoju prednost da svako moze da uradi sa tek instalianim windowsom sta hoce.


I naravno, opet izmišljaš. U toj temi ja sam čak i dao link na skripte, a nisam nigde ni pomenuo "tek instalirani Windows". Jednostavno, ovo nije istina. Čak sam popaju i davao linkove na članke koje je potrebno pročitati za početak, da bi se krenulo sa programiranjem takvih stvari.

Svaka čast kad si ti našao u tome - "sa tek instaliranim Windowsom" :)))

[Ovu poruku je menjao degojs dana 24.08.2004. u 01:05 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux - insecure by design?24.08.2004. u 04:54 - pre 239 meseci
Evo ja bi mogao da predložim da se radi neka klijent aplikacija za baze podataka. Koja bi imala i lep GUI i lepe izveštaje. I podržavala bi sve važnije baze: MySQL, Access, Oracle, SQL Server, Firebird. Šta kažeš?

Nadam se da će i npr. Tata, Ivan i Relja da se možda, ako imaju vremena, uključe sa nekim svojim stvarima :) Ja nemam baš mnogo vremena, ali našao bih svaki dan toliko, pa dok nešto ne uradim :)

Pa da onda poredimo?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Linux - insecure by design?24.08.2004. u 04:59 - pre 239 meseci
hm.. a da se radi neka korisna aplikacija?!?

mislim, nije baš svima advocacy smisao života..


 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux - insecure by design?24.08.2004. u 05:06 - pre 239 meseci
Pa ne znam, i ovo je korisno ako linuxovci opet budu tropa :) Korisno kao vaspitna mera :)

Sigurno meni ne bi išlo u prilog da tražim vreme za ovo. Ali ako baš hoćemo, gledao bih da nekako i to uguram negde. Sve dok ne bi bilo nešto veće i ozbiljnije - OK, inače nema govora: ne pokušavajte da me uvučete u te vode programiranja za dž :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Linux - insecure by design?24.08.2004. u 06:42 - pre 239 meseci
oko ovoga još ni dogovor nije pao (a kamo li da je nešto započeto), a ti se već unapred izvlačiš, te nemaš vremena, te ne ide ti u prilog, te da ne bude nešto veliko, te da ne bude nešto ozbiljno, te da ne bude za dž..

(a da bude ehtra ironično, ovo si sam predložio..)

ajde, odluči se.. oće pikiš/neće pikiš?

 
Odgovor na temu

formeye
Ivan Čukić
KDE developer, Free Software Network
Serbia
BGD

Član broj: 5188
Poruke: 388
*.vdial.verat.net

Sajt: ivan.fomentgroup.org


Profil

icon Re: Linux - insecure by design?24.08.2004. u 07:31 - pre 239 meseci
Citat:
degojs: Pored što je ovo netačno, nešto me interesuje - odakle vi izvlačite ovakve priče? Mislim, ajd baš ako kolegi formeye nije teško da se priseti - odakle to bre?.


Časopis PCWorld - saveti šta da radite kad izgubite šifru. Ako nadjem koji mesec i broj, rećiću vam...
-------
Covece, staviti Access u vaznije baze podataka? A izostaviti jednog giganta kao sto je DB2 (neko ce reci da preterujem sa IBM-om, ali...)

Nego na koji nacin bi pravljenje programa (sa nase strane i vase strane) pokazalo da li je bolji win ili lin?
Tu bi se pokazala samo tvrdoglavost naseg naroda :)

-------
Windows vs. Linux is no WIN situation :)
While you were hanging yourself on someone else's words
Dying to believe in what you heard
I was staring straight into the shining sun
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux - insecure by design?24.08.2004. u 09:39 - pre 239 meseci
zombi, imaš ti stalni posao i koliko časova dnevno provodiš radeći taj posao od ponedeljka do petka? Da li ti ovaj mesec plaćaš sam svoju stanarinu, hranu i sve račune (auto, osiguranje, kredite i ostalo)? Kad budemo po tim pitanjima sa jednakim obavezama, onda držim da imamo i jednako slobodnog vremena za ovakve stvari.

Ne pada mi na pamet da --- šta radim? Možda dajem otkaz da bi mogao da se igram ovde i to još onako.. za dž. :) Dalje, nisam ja ovo ni inicirao nego mlađani kolega na raspustu (zašto vi stalno pričate stvari koje ne stoje? Otkud tebi sad da sam ja to pokrenuo?), ali kako rekoh dok je nešto manje i zezanje, može :)

Ja sam samo iskren i odmah kažem šta dolazi u obzir, a šta ne. Sam si rekao da advocacy nije smisao života, tako da ne znam čemu se sad buniš, a što se plaćanja tiče - ne znam šta ti nije jasno, zato sam i rekao da neka veća aplikacija ne dolazi u obzir i zbog vremena i zbog para. Ja nisam na raspustu bre.


formeye: ma može i IBM DB2. Ne preteruješ uopšte, dodaćemo i DB2 u spisak.

(a to što vi trešujete Access, samo još nešto govori: niste vi uopšte mnogo programirali. Znaš kako ispadate smešni sa tim, jer Access se baš dosta koristi.)

Vežba bi mogla da pokaže koji sistem pruža više za programera.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

formeye
Ivan Čukić
KDE developer, Free Software Network
Serbia
BGD

Član broj: 5188
Poruke: 388
*.vdial.verat.net

Sajt: ivan.fomentgroup.org


Profil

icon Re: Linux - insecure by design?24.08.2004. u 10:10 - pre 239 meseci
Citat:
(a to što vi trešujete Access, samo još nešto govori: niste vi uopšte mnogo programirali. Znaš kako ispadate smešni sa tim, jer Access se baš dosta koristi.)

Ovo govori vise o vama nego o nama. Uzmes DW da napravis PHP aplikaciju i sad si Web Developer?

Da citiram moju omiljenu recenicu Bore Djordjevica :
"Jedimo g*vna, nemoguce je da milijarde muva grese"

Sama cinjenica da se Access dosta koristi ne znaci nista dok ne pogledas gde se koristi. Nadji jednu jedinu (ozbiljnu) mission critical aplikaciju koja ne koristi neku pravu bazu podataka (ili cak M$ SQL Server :)

Mrzi me da naglabam o ovome, ali 'koristi se' nije argument. Ljudi, jednostavno, ne znaju (za) bolje, a i Access im prakticno dolazi "free" uz office, a nama cak i uz windowse :).

Vecina ljudi koristi IE koji je zastareo (ublazeno receno).

Vecina ljudi koristi windowse ... :)))

Vecina ljudi nije zavrsila ni srednju skolu.
While you were hanging yourself on someone else's words
Dying to believe in what you heard
I was staring straight into the shining sun
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux - insecure by design?24.08.2004. u 10:18 - pre 239 meseci
E stvarno kad čovek hoće svašta da čita, a onda treba doći na Advocacy.. :)

Pa jesi ti nekad čuo za ono - right tool for the right job? Šta ti sad pričaš o mission critical aplikacijama? Ko je o tome pričao? Ajd pa počni i o super kompjuterima, to inače volite da pominjete :)))

"'Koristi se' nije argument" :) hehehe, pa da :) Nije argument što se koristi :) Bolje bi bilo da se ne koristi.

Gde si ti inače sve to pročitao? Da nije u onom istom časopisu?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Linux - insecure by design?24.08.2004. u 10:27 - pre 239 meseci
@formeye:
To uopšte nije tačno, vidi se da nemaš blage veze o Windozi. I to ne samo ti, većina vas nema pojma o Windows-u, pa se posle pojavi neko kao što je VRider koji odvali da je srećan zbog toga. Prilikom instaliranja Windows-a, pojavi se prozorčić u kome upisuješ ima računara, a u donjem delu prozora imaš polje za upis Administratorske šifre, koju ti očigledno nisi uneo pa sad otkrivaš ovde toplu vodu. E sad, to što vi gurui, kad instalirate Windows na tu skrivenu particiju, samo lupate Enter ne čitajući šta piše, to je vaš problem. I da, ne moraš da ideš u Safe mod, dovoljno je da kad ti se pojavi Login screen pritisneš Ctrl+Alt+Del i pojaviće ti se prozor u kome upišeš Administrator i stisneš Enter, naravno, sve to pod uslovom da prilikom Setup-a nisi upisao administratorsku šifru. I posle ste mi vi neki gurui... malo sutra.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

formeye
Ivan Čukić
KDE developer, Free Software Network
Serbia
BGD

Član broj: 5188
Poruke: 388
*.vdial.verat.net

Sajt: ivan.fomentgroup.org


Profil

icon Re: Linux - insecure by design?24.08.2004. u 12:40 - pre 239 meseci
Citat:
Palma: @formeye:
To uopšte nije tačno, vidi se da nemaš blage veze o Windozi.

To je Tip iz PCWorlda, publikacije jedne od najvecih izdavackih kuca vezano za kompjutere - IDG

Citat:
Palma: Nego, aj' ti lepo pozovi Gradsku bolnicu u Požarevcu pa će lepo da ti kažu da koriste odlično napravljeno Access aplikaciju, koja radi kao sat.

Daj nekom cistacu ulice 386-icu sa windows 3.1 instaliranim i odusevice se...

Citat:
"'Koristi se' nije argument" :) hehehe, pa da :) Nije argument što se koristi :) Bolje bi bilo da se ne koristi.

Za aplikacije kao sto je neka leva bazica u, gde bese, Pozarevcu, jeste right tool for job, ali ... trotinet nije bas neko prevozno sredstvo ako zelis da ides vise od 1km...

Cak i da je Access dobra baza 'za nesto', ako pravis program koji bi trebao da bude klijent DB/2-u, Oracle-u ili nekoj drugoj pravoj bazi, ne vidim bilo kakvu svrhu praviti backend i za Access

------
Customer: "I've just installed Windows 98..."
Tech Support: "And?"
Customer: "The computer stopped working."
Tech Support: "You already said that..."

While you were hanging yourself on someone else's words
Dying to believe in what you heard
I was staring straight into the shining sun
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Linux - insecure by design?24.08.2004. u 13:19 - pre 239 meseci
Citat:
Cak i da je Access dobra baza 'za nesto', ako pravis program koji bi trebao da bude klijent DB/2-u, Oracle-u ili nekoj drugoj pravoj bazi, ne vidim bilo kakvu svrhu praviti backend i za Access


E, vidi se jasno da nemaš mnogo dodira sa programiranjem. Stvar je u tome što bi aplikacija bez problema podržavala sve te baze, a kod se piše tako da nema ništa specifično za neku od njih.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Linux - insecure by design?24.08.2004. u 13:19 - pre 239 meseci
@dinke: Gde nađe onaj diletantski članak, pa još u Washington Postu? Osim ako nije bio u humorističkoj sekciji.

Što se tiče Accessa, kao što reče degojs "right tool for the right job". Ne bi valjda koristio DB2 za vođenje malog video kluba? Ili Linuxovci rade isključivo mission critical aplikacije? Enterprise serveri na 386SX što bi rekao Leka?
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linux - insecure by design?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 17492 | Odgovora: 155 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.