Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 34375 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markoart
Marko Stojilkovic
Nis

Član broj: 19446
Poruke: 168



Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)26.11.2008. u 01:58 - pre 186 meseci
1. naj lakse ti je skinuti motor i sve sa motora, kada skines poklopac turbine hladnjak je odmah ispod, dovod ulja uzimas iz rupa koje ce se pojaviti kada budes skinuo hladnjak. tu je neophodno narezati lozu i usrafiti creva koja idu do isparivaca., hladnjak ti je neophodan jel u letnjim vremenima kada su visoke temperature isparivac ne moze da ohladi ulje kako bi trebalo. model audija se nesecam koji je, bio sam na nekom otpadu i pronasao uzani hladnjak koji se savrseno uklapa u prostor izmedju turbine i skoljke automobila., to sa auspuhom nisam probao i suvise je komplikovano, trebala bi ti i neka pumpa koja bi terala vodu da kruzi kroz sistem. najlaksa alternativa a da sve sacuvas u originalu je da ugradis elektricni grejac sa termostatom i sigurnosnim termostatom od pregrevanja u BRC isparivac, sada imas one konvertore 12 u 220v a treba ti neki grejac od par stotina vati, ja to nisam probao ali mislim da je to najbolje resenje, jer ovo sto sam ja uradio se pokazalo dobro samo leti i zimi kada su duze distance u pitanju, za zimsku gradsku vosnju je beskorisan. bubi treba mnogo vremena da postigne radnu temperaturu zimi, pa i ne stigne da ugreje isparivac cak i posle 15min voznje pa se desava da isparivac zaledi.
 
Odgovor na temu

bokigenije
Beograd

Član broj: 202831
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)26.11.2008. u 23:11 - pre 186 meseci
Predlog novih uslova za ugradnju plina, trebalo bi da stupi na snagu od nove godine (01.01.2009.)

www.amss-cmv.co.rs/pdf/uputstvogaspredlog.pdf

 
Odgovor na temu

bojsa1974

Član broj: 206647
Poruke: 1
93.86.120.*



Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)29.12.2008. u 21:38 - pre 185 meseci
Neznam koliko je tema aktuelna ali imam potrebu da napišem par redova. E, ovako...
Da li može da se ugradi plin u bubu? - može definitivno
Da li funkcioniše? - funkcioniše - provereno
Da li se isplati? - zavisi koliko je vozite
Da li je to "skrnavljenje"? - lično mišljenje, a na mišljenje ima pravo svako
Da li se može dobiti atest? - negde može, negde nemože kao i sve u Srbiji, i ako nigde u pravilniku ne piše da se u vazdušnjake ne sme ugradjivati plin
Da li je bezbedno? - e ovo bih voleo da mi pojasni gosp. vladd jer mi se čini da je on na ovu temu imao najviše da kaže.


[Ovu poruku je menjao bakara dana 29.12.2008. u 23:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vlaovicgoran
Subotica

Član broj: 177171
Poruke: 138
*.mbb.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)11.01.2010. u 19:43 - pre 173 meseci
A jel pokusao neko ugraditi plin u peglicu?
Da li je izvodljivo? Da li moze boca ispod haube?
yhythtj
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.148.*



+5251 Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)11.01.2010. u 21:28 - pre 173 meseci
Citat:
bojsa1974: Neznam koliko je tema aktuelna ali imam potrebu da napišem par redova. E, ovako...
Da li može da se ugradi plin u bubu? - može definitivno
Da li funkcioniše? - funkcioniše - provereno
Da li se isplati? - zavisi koliko je vozite
Da li je to "skrnavljenje"? - lično mišljenje, a na mišljenje ima pravo svako
Da li se može dobiti atest? - negde može, negde nemože kao i sve u Srbiji, i ako nigde u pravilniku ne piše da se u vazdušnjake ne sme ugradjivati plin
Da li je bezbedno? - e ovo bih voleo da mi pojasni gosp. vladd jer mi se čini da je on na ovu temu imao najviše da kaže.


[Ovu poruku je menjao bakara dana 29.12.2008. u 23:07 GMT+1]


Pa da ti odgovorim, mada si sam sebi odgovorio, sa delom posta koji sam izdvojio.

Generalno se NE moze dobiti atest, a po novom zakonu, neatestirani plin izaziva represiju policije. Pa kome se isplati, neka se igra.

Inace, moj stav je da je nebezbedno, iako su izvedeni neki tehnicki zahvati (izmenjivac toplote je izmenjivac, ma kakav izvor toplote bio), ipak je isparivac predvidjen za razmenu toplote izmedju vode i tecnog plina, a topla voda u vozilu sa vodenim hladjenjem poseduje neke regulacione sisteme, koji joj obezbedjuju nekakav garantovani opseg.

I to je jedan od razloga zasto se odbija atest, cak i kada se ubaci voda kao "medjumedijum" za prenos toplote sa izduvne grane.
Retko ko od inovatora bas toliko zalazi u problematiku, da se bavi regulisanjem protoka i odrzavanjem opsega temperature vode za izmenjivac zakacen za Bubu. Pa i da je to obezbedjeno, ne bi doslo do atesta, posto se "sukobljavaju" neke stvari, lokacija isparivaca, rezervoara, temperatura ambijenta u motorskom prostoru.

Naravno, "moguce" je i potkovati jaje, ali to ne znaci da se moze i upregnuti.

Najvazniji razlog nedobijanja atesta bice lokacija rezervoara za plin u Bubi...ali i to je verovatno resivo, ako se inovatori zamisle

Nadalje, moj stav o Bubi je solidno lican, emotivan, i jako odudara od odnosa zlokotlokrpa, koji u istu ugradjuju i dizele, i ostale "stedljive" dosetke.

Buba je oldtajmer, i po novom zakonu, dobice neke dodatne komplikacije oko eksploatacije, sa jedne strane.

Sa druge tacke gledista, to je sprava koja ima specificnu koncepciju (davno pre ekoloske i sedljive histerije), specifian motor, specificnu karoseriju, i specificnu, jednostavnu a ekstremno pouzdanu mehaniku..ukljucujuci i robustan nacin izrade, postovanje nekih (zastarelih) inzenjerskih pravila.

I svakako vise nije ni sprava za masovni prevoz, ni mazga, ni poligon za zabavu mehanicara amatera.
Buba je jedna specificna slika proslosti, jedan dragulj automobilske industrije, jedna koncepcija koja vise ne postoji...jeftino, dugotrajno, pouzdano...a to danas nije mala stavka, tako da 50-ak dinara vise na 100km i nije neki trosak, ako se uzme u obzir trajnost, jednostavno i ekstra jeftino odrzavanje...

Prestala Buba da bude VolksWagen... "narodno vozilo"...


Poz
 
Odgovor na temu

nimanja
slobodan popovic
vozac,meh.dom zdravlja.
odzaci,srbija

Član broj: 248496
Poruke: 1
89.216.57.*



Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)24.01.2010. u 22:24 - pre 172 meseci
Definitivno moze da se ugradi.Ja u fici imam atestiran plin legalno.Dal neko moze da mi objasni gde se u jugu i stojadinu nalazi boca.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)25.01.2010. u 14:35 - pre 172 meseci
Malo si promasio temu, i to je definitivnije, malo se razlikuju motori fice i bube.

Ako si mislio da je smestanje boce u kabinski prostor zabranjeno, to je definisano tehnickim propisima, u kojim slucajevima moze, i kakve su dodatne aktivnosti i konstrukcije, i na kraju zsto je to na neki nacin strozije..

To da li imas atest, il tehnicki pregled, ne mora nista da znaci, ako nije u saglasnosti sa novim propisima..

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Da li moze da se ugradi plin u bubu, gde i koliko repa? :)

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 34375 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.