Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora

elitemadzone.org :: MadZone :: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 122733 | Odgovora: 335 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

strba
Član broj: 3631
Poruke: 656
213.244.208.*

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Marko Tasic za sedam dana od brucosa do doktora18.11.2004. u 12:26 - pre 236 meseci
Suma svega ovde napisanog. Odlican tekst........... :))
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Marko Tasic za sedam dana od brucosa do doktora18.11.2004. u 12:34 - pre 236 meseci
http://web.archive.org/web/200...kotasic.port5.com/projects.htm

Citat:
Trenutna verzija je v2.0 i koristi UnderLine graficki engine v2.0 koji omogucava da na sporijim racunarima dobijate maximalne perormanse programa uz najminimalnije opterecenosti procesora i nepotrbnog zauzeca memorije. Cilj poboljsanja narednih verzija programa je sto manja hardwerska zahtevnost kao i brzina izvrsavanja samog software-a.

FVN je kompresija koja omogucava da na sporim internet vezama (kao sto su u S&CG oko 3.5kB/s) reprodukujemo video zapis. Koristi UnderSMI (SqrMatrixIllusion) engine koji koristi mane i iluzije.

Omoguci ce da se i na sporim racumarima izvrsavaju veoma komplexsne i zahtevne graficke applikacije, igrice i CAD-ovi. Najmanje 10 mana oka bice iskoriscene, kao i par funkcija za brzo i iscrtavanje.

FM tjuner za PC koji se "kaci" na USB i paralell port, u okviru svog diplomskog rada.

CMM kompresija ce promeniti i potucu sve standarde i rekorde. Realizovana od strane Marka Tasica::markotasic (18) i Milana Kocica::kocka (18).
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Marko Tasic za sedam dana od brucosa do doktora18.11.2004. u 12:35 - pre 236 meseci
Manifest Marka Tasica
http://web.archive.org/web/200...markotasic.port5.com/about.htm

Citat:

Moje ime je Marko Tasic (codename: markotasic). Pocetkom 3. mileniuma poceo sam se baviti razvijanjem algoritama za kompresiju podataka, opredeleio sam se za kompresiju sa gubicima, kao sto je kompresija grafike i zvuka. Celu jednu godinu sam razvijao algoritam na osnovu postojecih tvrdnji I predpostavki. Na taj nacin vrlo `je tesko stvoriti nesto novo. Pa sam se odlucio za novi pocetak. Pocetak je doneo u pocetku neke nove predpostavke I bio je kao I svaki drugi pocetak vrlo tezak. Danonocno sam razijao taj algoritam I nisam dobijao zadovoljavajuce rezultate. Medjutim, jednog prelepog I toplog jutra u maju 2003. probudio sam se na neoubicajen nacin, iako je sve oko mene izgledalo tako normalno, seo sam za svoj racunar I poceo da shvatam stvari na nacin, kojim do tada nisam shvatao, ceo dan mi je prolazio tako sporo a ja sam dobijao fantasticne rezultate. I tada se rodio FVN (skraceno od Fast Video Net). Kompresija slike je isla do neverovatnih 200 puta u odnosu na original. Iste nedelje rodio se I algoritam za brzo iscrtavanje grafike (3D) bez koriscenja DirecX-a I OpenGL-a. Kako bih dokazao njegove sposobnosti krenuo sam da projektujem program (samo GUI), koji je radio na bazi UnderLine engine-a. Ogromne mape koje su imale milione segmenata izvrsalale su se u delicu sekunde. Bez ikakvih poteskoca, posto sam objavio ovaj rad na svom sajtu nakon samo 7 dana doziveo je preko 1500 downlodovanja. Pozvan sam u naucnoj emsiji POLAROTOR na 3K RTS-a. Nakon tog datuma sve se kretalo strmoglvim koracima sa neverovatnim podacima na osnovu kojih sam napokon mogao dati statistiku buducih dogadjaja. Medjutim sva moja ocekivanja su se mnogo pre obistinila I donela mi zadovoljstvo I veru koju do tada nisam okusio, a koja je sve vreme bila ispred mene. Pa se tako sve do novembra 2003. islo po “propisu”, medjutim stvari su se sada opet preokrenule I pocele odvijati neverovatnom brzinom kojom je moj mozak jurio nova dostignuca. Rodio se potomak FVN-a, MKC. Bila je to kompresija koja je isla do neverovatnih 8000 puta, I bila je prvenstveno namenjena staticnom slikama I zvuku. Nakon nekoliko dana sam dobio I e-mail od od ESWC kojim sam bio pozvan u Kelnu od 5. do 12 decembra, a na konferenciji od 8. do 9. decembra, medju 150 najboljih programera sveta. Sada kada sam postigao ono sto je bio moj najveci cilj moram postaviti veci a to je da sluzim narodu sirom sveta, tako sto cu se truditi iz sve snage da postinem ne dohvatljivo da osvojim neosvojive vrhove u kompjuterskoj tehnici I na taj nacin olaksati ljudima sirom planete rad na racunarima.
 
Odgovor na temu

su27killer

Član broj: 37374
Poruke: 79
*.cis.cg.ac.yu.



Profil

icon Re: Marko Tasic za sedam dana od brucosa do doktora18.11.2004. u 12:45 - pre 236 meseci
Neko ovako nepismen da mi olaksa rad na racunaru?!?

Pa i jeste, nakon ovako dobrog smijeha dosta mi je lakse :))))
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Marko Tasic za sedam dana od brucosa do doktora18.11.2004. u 17:32 - pre 236 meseci
dobar text :) steta sto su novine malog tiraza tho :(
drago mi je da sam podstakao pisanje istog :)
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Marko Tasic za sedam dana od brucosa do doktora18.11.2004. u 18:02 - pre 236 meseci
Whoa, odličan tekst.... Jednom da i novine napišu nešto pametno :)

Marko Tasić postaje naš novi Žarko, i mislim da je tema zaslužila da bude HARDTOP!

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

ghost2k3
Lat45.2508; Lon19.3919

Član broj: 25133
Poruke: 691
217.24.27.*

Jabber: ghost2k3
Sajt: www.zombo.com


+8 Profil

icon Re: Marko Tasic za sedam dana od brucosa do doktora18.11.2004. u 19:13 - pre 236 meseci
Da ovde nema nekih agenata? Sta su (ste) iskopali i skupli o Zaretu i Marku, zavidili bi vam i privatni detektivi.
 
Odgovor na temu

fop

Član broj: 33857
Poruke: 21
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Marko Tasic za sedam dana od brucosa do doktora18.11.2004. u 19:39 - pre 236 meseci
konačno i mene neko da citira u novinama... :)

jedna ispravka: ono "...EXE fajl od JAVA klasa..." nije demo verzija programa za kompresiju. to je drugi markov "izum"...
 
Odgovor na temu

su27killer

Član broj: 37374
Poruke: 79
*.cis.cg.ac.yu.



Profil

icon Re: Marko Tasic za sedam dana od brucosa do doktora19.11.2004. u 16:38 - pre 236 meseci
Tuzi ih zbog povrede autorskih prava :)))
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Marko Tasic za sedam dana od brucosa do doktora19.11.2004. u 19:40 - pre 236 meseci
He he, elitesecurity me podseća na emisiju mythbusters na diskaveriju.
Još jedan mit je srušen.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.bitsyu.net.



+3 Profil

icon Re: Marko Tasic za sedam dana od brucosa do doktora25.11.2004. u 20:19 - pre 236 meseci
Znaci like je izradio sve.To nam je Srbima u krvi.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

m4rk0
Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.beotel.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Marko Tasic za sedam dana od brucosa do doktora01.12.2004. u 21:17 - pre 236 meseci
Sve sve, ali da nije skrio IP.... e stvarno. I on genije (ccc). Blamaza i prevara veka.
Strasno.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
213.244.197.*

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Marko Tasic za sedam dana od brucosa do doktora02.12.2004. u 14:18 - pre 236 meseci
Pa sad 'ebiga nije još došao do te lekcije.
Previše je zauzet 'programiranjem'.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Mister Big Time
Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Marko Tasic za sedam dana od brucosa do doktora04.12.2004. u 02:39 - pre 236 meseci
Neverovatno je bilo citati pocetak teme i sada kraj Od ushicenja do razocarenja je mala granica

Dakle ne mogu da verujem.....

 
Odgovor na temu

ssb
Igor Stevanovic
Leskovac

Član broj: 29279
Poruke: 31
*.ptt.yu.

ICQ: 69373232
Sajt: www.SouthSideBoyz.org


Profil

icon Re: Marko Tasic za sedam dana od brucosa do doktora09.12.2004. u 01:10 - pre 235 meseci
Ma kakav bre genije :)
znam ovog genija i kad je posao u srednju skolu skoro da nije znao da upali komp. :)
a sad odjednom genije
mozda zna matematiku nesto
a ostalo mogu da pisu (lazu) novine

Poz
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Marko Tasic za sedam dana od brucosa do doktora09.12.2004. u 19:14 - pre 235 meseci
Citat:
Ajd' neka mi neko posalje na e-mail sta je dosad u svom zivotu napravio i ja cu mu pomoci da zaradi pare.

Onaj ko je napravio nešto u životu, mislim da mu tvoja pomoć baš i nije potrebna.I zaista, koja je poenta tvog posta ? Hoćeš da kažeš da svako ko otkrije prevaru, mora da bude uspešan u životu, da bi to otkrivanje bilo validno.Znaš šta, prevara je prevara, ko god da je otkrije i stvarno ne vidim razlog da se neko tebi preko mejla pravda zbog toga.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

strba
Član broj: 3631
Poruke: 656
213.244.197.*

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Marko Tasic za sedam dana od brucosa do doktora09.12.2004. u 23:08 - pre 235 meseci
Svima koji brane Marka pitanje: Zasto se Marko nije suprotstavio, izneo svoje misljenje i odgovorio na neka pitanja na ovom forumu? Cini mi se da mu niko ovde nista nije lose rekao pre te strucne diskusije i njegovog loseg ponasanja.

POzdrav


p.s Dajte momci lakse malo. Nemojte da se ovako intresantna tema zakljucava. Samo argumentovano.

 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.vdial.verat.net.



+172 Profil

icon Re: Marko Tasic za sedam dana od brucosa do doktora14.12.2004. u 14:21 - pre 235 meseci
Pre mesec , mesec i po dana sam u jednom kaficu u Valjevu , slusao o ovom srpskom vunderkindu . Posto izuzetno retko citam novine , nisam znao o cemu se zapravo radi , slusao sam pazljivo . Lik je pricao o nadarenom klincu iz Leskovca koji je upisao postdipomske studije na prestiznom univrzitetu (mislim da je cak i pomenuo i na kom ali se ne secam) i sve je lepo zvucalo do momenta kad sam cuo kako . Od 20 pitanja , treba tacno odgovoriti na 3 da bi mogao da upises studije . Nas genije je odgovorio tacno na 19 pitanja , usavsi tako u anale , jer pre njega samo je jedan kandidat imao tako dobar rezultat (i taj je neko zvucno ime ali sad se vise ne secam ko) . Valjevci su skloni preterivanju , to znam , ali ovo je stvarno previse . Najstrasnije je to sto (kako sad vidim) lik koji je to pricao , ne samo da ni on ne cita novine , vec ih ne cita ni taj od koga je on tu vest cuo , kao ni petnaest prethodnih "glasnika" , a kad stignemo do prvog mozemo da pretpostavimo da je taj ipak proctiao nesto (naslov i onih nekoliko recenica u podnaslovu) . Svi znamo kako se usmena predanja prenose .........
Ovaj topic sam primetio odavno , ali sad ga prvi put gledam . Naslov je dosta podescao na Zareta , mozda ga zato nisam do sada pratio . Pogledao sam zatim i strucnu raspravu na temu Markovog izuma i vidim da je posle nekoliko konkretnih pitanja , koja ga mogu opovrgnuti , Markov odgovor izostao .... To valjda govori o kredibilitetu mladog pogramera . Voleo bih da smo svi mi koji smo sumnjicavi prema Marku u velikoj zabludi , zaista bih voleo da je Marko nobelovac u najavi , ali svi su izgledi da nije tako , i da je i on vidjen za gostovanje kod Vanje Bulica .

Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

shumar
Andrej Radović
Ljubljana

Član broj: 12624
Poruke: 114

Sajt: www.last.fm/user/shumar


+1 Profil

icon Re: Marko Tasic za sedam dana od brucosa do doktora14.12.2004. u 17:53 - pre 235 meseci
Covek je 100% lazov i lopov. Ripper je josh davne 2000. godine napravio taj algoritam za kompresiju! Josh ga imam na CDu, sve komplet sa sourceom i kompajliranim binary-ima (konzolna aplikacija)! Ripper je tad bio 2 razred srednje!
 
Odgovor na temu

su27killer

Član broj: 37374
Poruke: 79
195.66.174.*



Profil

icon Re: Marko Tasic za sedam dana od brucosa do doktora15.12.2004. u 11:29 - pre 235 meseci
Opa ima nas Zabjelcana svudje pa to je zvek :))
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Marko Tasić za sedam dana od brucoša do doktora

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 122733 | Odgovora: 335 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.