Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako u legiju stranaca tutorial?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako u legiju stranaca tutorial?

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 47953 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

johnnie
somewhere in Serbia

Član broj: 40975
Poruke: 299
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako u legiju stranaca tutorial?05.02.2005. u 01:15 - pre 233 meseci


Imas jedan lep post gore sa regimentama i radnim danom.Tacno.
Sto se tice para, dodaj da racun mozes daimas kad potpises ugovor na 5 godina.One cifre su start, imas jos nekih dodataka na terene i slicno.
Na netu ima tutorial na 120 strana, davno to bese, ne secam se adrese, ali ma i na engleskom je.
DAkle da te ne laze niko, ima info iz prve ruke (dovoljno receno).

Neko je gore rekao lepo o regrutaciji,kampovima i obuci.
Dakle prica je sledeca, ovo su postulati:
1.Legionar moze postati bilo ko sem francuza.
2.Legija stranaca je regularna jedinica francuske vojske.
3.Ista ta jedinica ima veoma dobro razvijen inteligence service; dakle, crime does not pay, krimosi, ubice, fugitives-veoma tesko ili nikako ulaze tamo.
4.Ono sto postanes tamo je druga prica; uglavnom, ne vole problematicne tipove; ne vole da im neko pravi probleme;odma dobijes nogu u dupe.
5.glavno je da sve do ulaska u regrutni kamp finansiras i odlazis sam!!! Dakle, viza, put i sve ostalo do Marseja je samo tvoja rezija
6. Kad tamo stignes, dobijas novi identitet koji oni odredjuju(dakle ne biras) i mozes da se pozdravis sa svim sto je bilo pre do prvog izlaska u grad. Tad vec mozes da telefoniras kom hoces, ne brani ti niko.
7. Ne trebaju im ramboidi i sl. To su mostly normal guys sa malo vise avanturistickih sklonosti i puno puno strpljenja da bi prosli drill, koji je otprilike gori nego u SAS-u.
8. Kad prodjes lekarski pregled, koji je temeljan, dobijas kepi blank (belo kapce-gustersko) i pocinjes inicijalnu obuku koja traje sest meseci (to ti je predugovor, i tad jos imas fore svakog casa da se predomislis)
9. Nakon inicajlne obuke, potpisujes ugovor na pet godina.
10. Legionari se tada rasporedjuju na dalju obuku po procenjenim afinitetima.
11. U toku celokupnog ugovora fakticki radis za 'znacke'; jedna vestina-jedna znacka,npr. alpinizam, skijanje, veranje, sniper, komunikacije, itd.Normalno je da nakon 6 meseci inicijalne obuke te rasporede u neku regimentu u skladu sa tvojim sposobnostima (pesadija, inzinjerija, padobranci itd).Naravno,najbolji imaju pravo da biraju!!! Najaci je 2.padobranski puk u Kalviju,Korzika i tamo odlaze stvarno najbolji.(Obicno sebi jebu kevu sto su otisli bas tamo kad su mogli lepo da sede u kancelariji i odrzavaju neke radio veze i sl, ali to je druga prica).
12. Imaju cesto iznenadne uzbune, servise (straza), nenadane marseve (do 150 km!!!). Napori su stvarno ogromni i trebaju velika muda za takav korak,zapamti.
Drugo , mogu uvek da te bace u neku zabit od svojih kolonija (Francuska Guajana, Dzibuti, Nova Gvineja itd, dakle Bogu iza ledja).
13. Bitno, kao legionar, zivis u kasarni, nemas pravo na odvojen zivot, privatan da ne pricam.Tek nakon 6 godina u Legiji mozes da pokrenes pitanje povratka identiteta (retkost je pre toga!), da ti vreate tvoje papire i da predas za francusko drzavljanstvo.
14. Plate su u ogromnim rasponima, zavisno odo jedinice, terenskih dodataka, nagrada, penala, itd. Uglavnom imas pravo svake godine na godisnji odmor gde hoces u Sengenu, pod uslovom da ti odobre odlazak bas tamo. Imaju svoje 'penzionerske domove' u kojima stari pezionisani legionari zive a mladi doalze da se odmore i to je naravno fraj.

Ima jos toga, ako ti treba , dodji na PP ili mail.


Btw. imaju ljude u Jugi (ali to je off the record), koji su uglavnom penzionisani legionari, koji mogu i hoce da zavrse odlazak tamo u smislu grancija, papira u mabasadi itd, samo ako procene da ti treba pomoci. Ito imas u jednom postu gore.
Moraces da shvati jednu recenicu i da zivis s njom : Legio patria nostra!
Da, Legija postaje tvoja drzava, otadzbina, porodica, prijatelj- jednom recju, sve sto imas dok si tamo. Sve je bazirano na individualnim kvalitetima ali samo u okviru timskog rada, postovanja svog kolege iznad svega itd. I da, tamo ti je, nesto kao vodnik kod nas, i mama i tata i Bog i batina i zena i porodica i sve, bukvalkno sve zavisi od njega, mora sve dazna i mora BEZPOGOVORNO DA SE SLUSA!.
Btw2. Onaj moma, mislim da je srdjan, koji je bio kod vanj epre par meseci, kazu u legiji da mnog prica i pitaju se sta mu je trebalo da s*** takve gluposti. DAlje zakljuci sam.

-still going strong, Johnnie Walker-
Still going strong...
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Kako u legiju stranaca tutorial?03.05.2005. u 12:33 - pre 230 meseci
dobro ja se nesto amlo vise zanimam za legiju u poslednje vreme svi ovde komentarisete da se u legiji trci 8km radi 100 sklekova

ali mene zanima kada dodjes da se prijavis koji su testovi da te prime?
 
Odgovor na temu

johnnie
somewhere in Serbia

Član broj: 40975
Poruke: 299
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako u legiju stranaca tutorial?03.05.2005. u 12:38 - pre 230 meseci
Kao sto rekoh, prvo procitaj tutorial...
Still going strong...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Valerij Zajcev

Član broj: 40886
Poruke: 1374
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Kako u legiju stranaca tutorial?03.05.2005. u 21:16 - pre 230 meseci
procitao tamo pise da je ulaz u legiju jednostavan nema nista sta se radi na fizickim testovima mislim da nije logicno da tamo moze da ode neko ko nema kondicije ni malo;)
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.ptt.yu.



+7 Profil

icon Re: Kako u legiju stranaca tutorial?03.05.2005. u 23:25 - pre 230 meseci
Valerij
U legiju se uglavnom ide kada ili puknes ili STVARNO volis takve stvari, a ono tipa sada je to u modi (kod nas) itd... ne verujem da bi ti se svidelo tamo.

Mnogi ali bas mnogi odu (napaljeni na to itd...) i posle dezertiraju, a neki se i koknu. Tako da to nije ono "e idem u legiju stranaca i ja sam sada faca ja sam rambo i kada se budem vratio ja cu biti glavna faca u gradu" i ostala s*anja.

Tako da dobro razmisli o svemu.

p.s. [email protected] evo ti mail od tipa sa prve strane mislim da je on i sluzio tamo. Kontaktiraj ga.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

johnnie
somewhere in Serbia

Član broj: 40975
Poruke: 299
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako u legiju stranaca tutorial?04.05.2005. u 22:34 - pre 230 meseci
Pise i da mozes da odustanes, zar ne?
Troskove snosis sam, sve us vemu stvar tvoje cvrste volje?
Zasto bi neko ko nema kondicije i kretao tamo: da je mozda stekne? Bolje da kupi psa i ide na trcanje...
Znaci kondicija kao i za svaku drugu vojsku; ostalo dodje samo, vremenom. Bitno im je da si zdrav, dace ti oni kondiciju, narocito kroz marseve i drill...
Still going strong...
 
Odgovor na temu

jan zivalic
jan zivalic
hrvatska

Član broj: 40024
Poruke: 2
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Kako u legiju stranaca tutorial?05.05.2005. u 22:34 - pre 230 meseci
joni
Neko je gore rekao lepo o regrutaciji,kampovima i obuci.
Dakle prica je sledeca, ovo su postulati:
1.Legionar moze postati bilo ko sem francuza

odmah taj prvi nije tocan ;) ostali mi se niti ne citaju

abishai
nisam skuzia za mejl

od kad sam ostavia mejl javilo mi se dosta momaka. mozda se natjeram pa sastavim neki tekst da ne razbijate previse glavu.

uglavnom prima se svakog, dezertira se uzasno puno. legija je s*****, ali ti da mogucnost da se upoznas sam sa sobom.
 
Odgovor na temu

johnnie
somewhere in Serbia

Član broj: 40975
Poruke: 299
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako u legiju stranaca tutorial?05.05.2005. u 23:13 - pre 230 meseci
Citat:
jan zivalic: joni
Neko je gore rekao lepo o regrutaciji,kampovima i obuci.
Dakle prica je sledeca, ovo su postulati:
1.Legionar moze postati bilo ko sem francuza

odmah taj prvi nije tocan ;) ostali mi se niti ne citaju

abishai
nisam skuzia za mejl

od kad sam ostavia mejl javilo mi se dosta momaka. mozda se natjeram pa sastavim neki tekst da ne razbijate previse glavu.

uglavnom prima se svakog, dezertira se uzasno puno. legija je s*****, ali ti da mogucnost da se upoznas sam sa sobom.

To sam rekao ja i odmah se izvinjavam svima na forumu, to nije tacno, rec je samo o tradiciji i nastanku legije;inace ima i francuza; uglavnom, ko moze da ospori procenat francuza u legiji, koji je mali, zar ne?
Za ostalo si u pravu, ali pre nego sto tako ad hoc presudis necijem postu (kao necu dalje ni da citam), razmisli zasto mi svi ovde to pisemo, valjda sto smo dokoni?
To je bilo malo off topic od mene, ali ...
Ako neces da citas postove, procitaj tutorial i reci nam svoje komentare...
Still going strong...
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.ptt.yu.



+7 Profil

icon Re: Kako u legiju stranaca tutorial?06.05.2005. u 10:06 - pre 230 meseci
Citat:
nisam skuzia za mejl


Po onome sto si napisao pretpostavio sam da si bio tamo, a i video sam da nije video tvoju poruku pa sam mu samo ovde prepisao tvoj mail ;).
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Kako u legiju stranaca tutorial?10.05.2016. u 15:49 - pre 96 meseci
Auuu stara tema jako. Jel ima nekog da se uključi u diskusiju?
Koliko sam se informisao u regrutni centar možeš da odeš u bilo koje vreme (bolje u neko normalno, radno vreme) tamo podnosiš zahtev ili šta već i onda kreću ta testiranja i ostalo gore navedeno.

Jel ima nekog da mi malo pojasni kako šta ide?

Kad nas sad ima i onaj zakon o ratovanju za strane vojske. Šta sa tim?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kako u legiju stranaca tutorial?10.05.2016. u 17:26 - pre 96 meseci
Ne primaju programere, jbg.
Moraš da se odlučiš, hoćeš li da zarađuješ kao programer ili kao legionar. Ne može i jare i pare.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Kako u legiju stranaca tutorial?10.05.2016. u 19:14 - pre 96 meseci
https://sh.wikipedia.org/wiki/Legija_stranaca
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kako u legiju stranaca tutorial?10.05.2016. u 22:23 - pre 96 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Ne primaju programere, jbg.
Moraš da se odlučiš, hoćeš li da zarađuješ kao programer ili kao legionar. Ne može i jare i pare.

Ma dodje mu slicno.Kao programer ima da ga mlate,a u legiji cee..ga skrate za programersku glavu.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Kako u legiju stranaca tutorial?10.05.2016. u 23:23 - pre 96 meseci
U svakom slučaju naebo sam . Sve je bolje nego da čitam kometare nekih likova sa ovog foruma. I kako ste se vas dva starih legionara odmah javila ? Vi ste strčnjaci za svaku moguću i nemogući oblast.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kako u legiju stranaca tutorial?11.05.2016. u 06:18 - pre 96 meseci
Citat:
Vi ste strčnjaci za svaku moguću i nemogući oblast.

Posebno u oblasti trolova.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Kako u legiju stranaca tutorial?11.05.2016. u 09:38 - pre 96 meseci
Citat:
SlobaBgd: Ne primaju programere, jbg.

I da primaju, isto mu dodje.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3934



+9457 Profil

icon Re: Kako u legiju stranaca tutorial?11.05.2016. u 11:22 - pre 96 meseci
Citat:
dusanboss:
Koliko sam se informisao u regrutni centar možeš da odeš u bilo koje vreme (bolje u neko normalno, radno vreme) tamo podnosiš zahtev ili šta već i onda kreću ta testiranja i ostalo gore navedeno.
Kad nas sad ima i onaj zakon o ratovanju za strane vojske. Šta sa tim?


Imam ja konekšn za legiju, bivšeg oficira legije. Za aps nema šta da brineš, jer se dobija
francusko državljanstvo ako pretekneš. Jedino što mi se čini da tebe jehbu malo godine,
si prestareo malko, kolko mogu da zaklučim. A šteta, što gluplji to ga lakše primaju.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Kako u legiju stranaca tutorial?11.05.2016. u 11:32 - pre 96 meseci
Jer, što gluplji - to lakše gura glavu u torbu. Pametan prvo razmisli.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 731
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Kako u legiju stranaca tutorial?11.05.2016. u 22:16 - pre 96 meseci
Nisam prestar. Primaju do 39,5 g ja imam 32. Sad zao ovo "što gluplji to bolje" ne mislima da je baš tako. Naravno da im trebaju ljudi koji su spremni da odu negde i ubiju ili poginu bez mnogo razmišljanja. Nekada se takav stav izjednačava sa glupošću, ali ne mora uvek biti slučaj. Neki ljudi jednostavno ne mogu da vode normalan život.

A za aps ne brinem, ne juri me niko.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Kako u legiju stranaca tutorial?12.05.2016. u 05:45 - pre 96 meseci
.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako u legiju stranaca tutorial?

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 47953 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.