Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekomov: GUP, SUP, PUP pristup

[es] :: ISP :: Telekomov: GUP, SUP, PUP pristup

[ Pregleda: 2538 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

simor
Simo Radjenovic
Wirecard AG
München

Član broj: 19175
Poruke: 366
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Telekomov: GUP, SUP, PUP pristup14.11.2004. u 22:49 - pre 236 meseci
Niko nije odgovorio u cemu je razlika izmedju ovih nacina pristupa koje telekom pruza.

Zna li neko?
Ima li neko iskustva u vezi toga?
 
Odgovor na temu

komad
Nikola Komadinic
Boegrad

Član broj: 3887
Poruke: 53
195.252.126.*



+1 Profil

icon Re: Telekomov: GUP, SUP, PUP pristup15.11.2004. u 15:11 - pre 236 meseci
Razlika je u nacinu obracuna protoka. Postoji vise teorijskih mogucnosti za pracenje protoka na linku. Te koje telekom nudi su GUP, sto je u stvari kupovina na crevo - kupis 256 K i to je maksimum. Naravno, moze nekad i da ne bude 256K ali vise od toga sigurno nece.

GUP - korisnički saobraćaj se usmerava na međunarodne linkove na bazi odabrane rute koju određuje mreža Telekom-a (SMIN).


SUP - korisnički saobraćaj se usmerava automatski na međunarodni link koji izabere sam korisnik.


PUP - korisnički saobraćaj se usmerava automatski ka jednoj ili više susednih zemalja, po izboru samog korisnika, sa kojima Telekom ima ostvarenu razmenu saobraćaja (non-transit peering).

U sustini, samo GUP vredi u njihovoj ponudi, ostalo je tu da bi ispali face, jer nude sto konkurencija nema u cenovicima, jer je cena skoro ista za sve usluge. najbolje bi bilo pitati coveka koji je to smislio, ali tesko da ce se neko setiti imena ;)

Pozdrav, Nikola.
 
Odgovor na temu

simor
Simo Radjenovic
Wirecard AG
München

Član broj: 19175
Poruke: 366
*.panline.net.



Profil

icon Re: Telekomov: GUP, SUP, PUP pristup15.11.2004. u 21:46 - pre 236 meseci
Citat:
komad
GUP - korisnički saobraćaj se usmerava na međunarodne linkove na bazi odabrane rute koju određuje mreža Telekom-a (SMIN).


SUP - korisnički saobraćaj se usmerava automatski na međunarodni link koji izabere sam korisnik.


PUP - korisnički saobraćaj se usmerava automatski ka jednoj ili više susednih zemalja, po izboru samog korisnika, sa kojima Telekom ima ostvarenu razmenu saobraćaja (non-transit peering).


Ovo sam vec procitao, ali me zanima kako se izbor odredjenog nacina pristupa pokazao u praksi, tako da bi bilo lepo da mi odgovori neko ko ima iznajmljenu liniju od telekoma.

Npr. GUP od 64k je 7258 din, a PUP je 4355. Isto tako PUP od 128k je 8225 din. Zasto bi placao GUP od 64k kad za hiljadu dinara vise imam PUP od 128k.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Telekomov: GUP, SUP, PUP pristup

[ Pregleda: 2538 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.