Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows will take over as the dominant server operating system by the year 2008

[es] :: Advocacy :: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 2008
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 19402 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.yubc.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 13:08 - pre 236 meseci
Ako platis 200k$, imas koga da psujes (kad nesto ne radi).
Ako platis 0$, ti uzmes 100k$ bonusa zbog toga, psovace tebe.
Meni zvuci kao fer ponuda.
JaFreelancer.com
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 13:58 - pre 236 meseci
Prvo, ne staje se kod psovanja, sistem treba da proradi.

Drugo, da li ćeš ti da dobiješ bonus od $100K tek tako, o tom - kad ga dobiješ. A kad ga dobiješ, to znači da ćeš ti tada dobro znati šta može a šta ne, jer već imaš iskustva sa takvim problemima i predložićeš rešenje koje radi.

Ako ti misliš da će neko Žiki, open source zaljubljeniku, da da tako vredan posao i još pride $100K bonusa samo zato što je ponudio rešenje "Može Google, znači možemo i mi" bez ikakve istorije takvih poslova na rezimeu, nisi baš realan.

Ispade ništa lakše nego dobiti bonus od $100,000. Heh.. Welcome to the real world, Neo.
Commercial-Free !!!
 
0

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 14:09 - pre 236 meseci
Bonus? Da, čuo sam za tu reč. Rezervisana je za direktore, a inženjeri su srećni ako dobiju ručak o trošku kompanije posle uspešnog projekta.
 
0

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.yubc.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 14:14 - pre 236 meseci
Citat:
A kad ga dobiješ, to znači da ćeš ti tada dobro znati šta može a šta ne, jer već imaš iskustva sa takvim problemima i predložićeš rešenje koje radi.

Nije lako dobiti 100k$, ali ako poznajes sistem dovoljno, imas iskustva, onda ti mozes da se pojavis kao pojedinac, firma, koja ce pruzati ljudima podrsku i to naplacivati 100k$. Kod komercijalnih programa to radi firma koja pravi program, dok ovde to moze da radi svako ko poznaje program kao da ga je napravio.
JaFreelancer.com
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 14:31 - pre 236 meseci
Citat:
VRider: Nije lako dobiti 100k$, ali ako poznajes sistem dovoljno, imas iskustva, onda ti mozes da se pojavis kao pojedinac, firma, koja ce pruzati ljudima podrsku i to naplacivati 100k$. Kod komercijalnih programa to radi firma koja pravi program, dok ovde to moze da radi svako ko poznaje program kao da ga je napravio.


Znaci ti kazes da mozes da pregledas necij kod (tj. desetine hiljada linija koda), i da na osnovu gledanja tog koda ti zakljucis da u aplikaciji nema bugova, i da das garanciju na nju?

A reci mi kako zamisljas da das garanciju?

Evo recimo, ti si dao Astra Sport Bets-u garanciju da ce PostgreSQL raditi kao zmaj i on stane nakon nekog vremena, i ti ne znas i ne mozes da odklonis problem.. Sta ces onda?
 
0

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 14:36 - pre 236 meseci
Citat:
VRider: Nije lako dobiti 100k$, ali ako poznajes sistem dovoljno, imas iskustva, onda ti mozes da se pojavis kao pojedinac ... ovde to moze da radi svako ko poznaje program kao da ga je napravio.


Koja sam ja budala! A celo vreme radim sa nekim smrdljivim closed-sourceom. Pa samo treba da ja i ekipa koju poznajem se skupimo, proucimo linux kernel, radimo par godina na tome (iako nismo placeni za to nema veze, prezivecemo). Zatim treba to sto smo saznali i unapredili da zipujemo i stavimo na net, da svako moze besplatno da skida. I pocece da kapaju milioni u nase dzepove. Smesta dajem otkaz!
Ili jos bolje, da samo hodamo po firmama za koje znamo da imaju 100k viska, pa da ih ubedjujemo da smo mi zakon i da nama trebaju dati taj novac umesto microsoftu. Nema veze sto nemamo referenci u industriji, ko jos gleda na to

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
0

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.yubc.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 14:52 - pre 236 meseci
@ventura: Izvrces moje reci.
@sasas: Masis poentu.

Pojavljujes se na nakim malim poslovima nudeci Postgres (npr) i sebe kao podrsku. Nemas troskove, jer je baza besplatna, a cena je dodatno niska jer nemas reference.
Stices iskustvo u radu sa Postgresom i referencu.
Nakon par godina ces poznavati Postgres jer ces za tih par godina videti kako se Postgres ponasa u kojim uslovima. Znaces sta moze a sta ne moze.
Imaces vise referenci.
Onda mozes da se pojavis i u firmi koja je spremna na potrosi 100k$ i njoj da ponudis usluge, ali ne zato sto ti se svidja 100k$ (a svidja se svakome), nego zato sto znas da to mozes da izvedes i da ne prokockas neko ime koje si do tada stekao.
Rizik postoji da ces nekad doci do problema koji ne mozes da resis i onda si gotov, ali to moze biti posledica ili tvog nepoznavanja ili nedostatka kvaliteta baze. Ova baza se vec pokazala kao kvalitetna, a ti u tih hipotetickih par godina si valjda skupio dovoljno znanja da odradis posao.
Uostalom, cak i ako nekad prsnes, vise ces zaraditi za tih par godina dok si bio svoj sef nego sto ces da zaradis radeci za nekog.
JaFreelancer.com
 
0

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 15:16 - pre 236 meseci
@Vrider. Ja sam odavno primetio (jednom sam se čak i iznervirao zbog toga, ali neću više :) ) da imaš "malko" nerealnu sliku funkcionisanja IT tržišta. Znaš li ti nekoga ko je posle par godina rada sa Postgresom (ili ma čim drugim, kad smo već kod toga) uzeo 100K? Možda ako mu je tast potpredsednik vlade, ali na osnovu struke nikad - čak ni u ludim 90-im, a kamoli danas.
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 15:19 - pre 236 meseci
@VRider:

Ta famozna podrska o kojoj pricamo nije isto sto i podrska za windows, office i slicno... Znaci to nije podrska u instalaciji i sl., vec ta podrska podrazumeva odklanjanje problema nastalih u radu makar to ukljucivalo i hitne izmene i prepravke u samom kodu.

 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 15:26 - pre 236 meseci
Po toj logici, MySQL bi trebalo da je do sada jedna od najbogatijih firmi, a oni što rade tamo davno su trebali da odu i mlate milione radeći samostalno.
Commercial-Free !!!
 
0

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 15:32 - pre 236 meseci
Tamo neke 2000-te ako se ne varam, proizvod godine u PC World-u za najbolji Image Editing (ili kako se to već zove) bio je "Paint Shop Pro". Za to vreme za njega ovde niko nije ni čuo, ovde su svi koristili "besplatni" Adobe Photoshop.

Zašto je Paint Shop Pro bio ubedljivo najbolji ? Zato što je imao najbolji odnos cena / perfomanse. Iako je program bio daleko ispod kvaliteta Photoshopa, bio je dosta jeftiniji, a opet završavao je potrebe većine korisnika.

Mislim da sam sve rekao.


 
0

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.yubc.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 15:46 - pre 236 meseci
http://www.ibphoenix.com/
Ovi ljudi zaradjuju pruzajuci podrsku za besplatni Firebird.
Oni su firma. A firme su tu da bi zaradjivale. Da ne zaradjuju ne bi postojale (barem je tako kod vas na Zapadu).
Squid cache server. Poznato? Kad vec to gledas, skokni i do ove stranice. http://www.squid-cache.org/Support/services.html Ups... Vidi koliko firmi. Vidi koliko ljudi zaradjuje i zivi od toga sto poznaju besplatan program.
Ko ovde prica bajke, ja ili ti, ćale?

[dopuna]
Da je bilo ko od tih, i mnogih drugih ljudi, mogao da zaradjuje vise radeci negde drugo, radio bi, ne bi gubio vreme. Dakle, isplati se...

[Ovu poruku je menjao VRider dana 23.11.2004. u 16:54 GMT+1]
JaFreelancer.com
 
0

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 15:52 - pre 236 meseci
@Vrider: Opet ću da se iznerviram, pa zato bolje da batalim diskusiju. Želim ti da zaradiš milion dolara održavajući OSS i to posle prve godine studija.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200823.11.2004. u 16:14 - pre 236 meseci
Citat:
degojs
Citat:
@Nedeljko:
Čik da današnje softverske kompanije ponude tako nešto.



Izvini, hoćeš da kažeš da bi autori open source aplikacija mogli da ponude takvo nešto?

Ma daj.. pa svake nedelje izbacujete nove verzije svega, po čemu ste to bolji od komercijalnih proizvoda? Da l' je ono Apache 2 od izlaska već stigao do 50 i neke verzije? Kernel 2.4, koja je ono verzija poslednja? 2.6, nova verzija svake nedelje.. Pričaj mi o bagovima.

Inače, malo je smešno porediti te stvari, kad recimo sam Windows 2000 ima, čini mi se, oko 30 miliona linija koda. Nije ni bitno da li je Windows ili Linux, stvar je da su to sistemi (i aplikacije na njima) zaista kompleksne i da bi i jedan D.K. verovatno imao problema sa istim. To ionako nisu stvari koje radi jedan čovek.


Opet sam izazvao pogrešna tumačenja onoga što sam napisao. Ja nisam napisao da OSS nema bagova niti da ih ima manje. No, u pomenutom slučaju novčana nagrada za otkriveni bag raste geometrijskom brzinom. Pošto je jedan Knut svet o isplatio (i pored toga što je otvaranjem koda olakšao nalaženje bagova), to samo znači da je njegov program imao jako malo bagova. Uporedio sam ga sa softverskim kompanijama, ne zato što OSS nema bagova ili ih ima manje, već zato što imaju veliki kapital, tako da bi bile u stanju da "izdrže" dužu geometrijsku progresiju (veći broj bagova) nego jedan skromni Donald Knut.

Takođe, od softvera koji se plaća očekivalo bi se da ga rade profesionalci, da je dobro testiran itd., što takođe ne osporavam. Što se tiče softvera koji se ne plaća, ako i ne radi, što je džabe i Bogu je drago. Da, softver koji si pomenuo je daleko složeniji, ali i TeX sistem je softver koji je jako teško napisati sa tako malim brojem grešaka. Dakle, sve pohvale za Donalda Knuta.

Mislio sam da je iz mojih dosadašnjih postova (pod raznim temama) jasno da NE ZASTUPAM niti jedno od stanovišta:

1. OSS je bolji.
2. Slobodan model razvoja je superioran nad vlasničkim.
3. OSS nema bagova.
4. OSS ima manje bagova od komercijalnog softvera.
5. OSS će "oduvati" komercijalan softver i softverske kompanije (posebno Majkrosoft).

kao ni bilo koje slično stanovište. Ali takođe ne zastupam ni stanovišta kao što su:

1. OSS je s*****.
2. OSS vredi onoliko koliko i košta i nije vredan spomena.
3. OSS nije upotrebljiv za ozbiljne stvari. To je igračka, a za ozbiljne stvari se koriste ozbiljna rešenja (softver velikih kompanija).
4. OSS nema nikakvu pozitivnu ulogu na tržištu.
5. OSS je stvar zanesenjaka i ozbiljni ljudi nemaju ništa s tim.

Ja smatram da je komercijalni softver tipično (ne baš uvek, ali najčešće) značajno kvalitetniji od OSS i da zbog toga opstaje na tržištu. Sa druge strane, OSS je sve bolji i može uspešno da obavlja sve veći broj poslova. Na taj način, kao besplatna alternativa, konkuriše komercijalnom softveru i "pritiska" softverske kompanije da ponude još bolje proizvode i usluge pod povoljnijim uslovima. Na taj način, od OSS koristi imaju i korisnici komercijalnog softvera. Formiranjem zdrave konkurencije se podiže nivo kvaliteta proizvoda i usluga na tržištu. A u uslovima zdrave konkurencije je korisnik taj koji najbolje može da proceni šta mu najviše odgovara. Uopšte nemam nameru da bilo koga ubeđujem šta mu je bolje, jer smatram da je on najkompetentniji za tu procenu. Ja eventualno mogu da mu kažem (ako znam, jer nisam IT stručnjak,) koje mogućnosti stoje na raspolaganju.

Što se tiče modela razvoja, smatram da oba imaju prednosti i mane u odnosu na onaj drugi, i zbog toga i dalje oba opstaju. Takođe, ne osećam se članom OSS-a. Imao sam postova u kojima sam branio komercijalni softver od vatrenih linuksaša. Međutim, snažno podržavam razvoj OSS-a zbog pojačavanja konkurencije na tržištu.

Citat:
degojs: I opet, u vezi D.K., ne vidim kakvu su tu ulogu odigrali open source programeri širom sveta?


Naveo sam TeX sistem kao jedan izvanredan OSS projekat. No, kada smo već kod toga, ako je open source programer osoba koja je dala (značajan) doprinos razvoju OSS-a, po čemu se Donald Knut tu ne ubraja?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200824.11.2004. u 03:00 - pre 236 meseci
Nedeljko, ja u našim raspravama na Advocacy kad pomenem open source model i zajednicu ne mislim na takve stvari. Uglavnom mi je to neki model gde aplikaciju razvija više od jednog čoveka i slično tome, a često to nisu poznate ličnosti kao naučnik-programer D.K. Nekako mi Knut ne ide pod ruku sa GPL, Linux-om, FreeBSD-om i sličnim. Da li su slučajno ovi sistemi i doživeli "procvat" upravo sa Internetom?

Na kraju, ako ćemo da rastegnemo, bilo koji naučnik koji publikuje nešto, može da se označi kao neko ko je doprineo OSS. Ne znam što si se onda zaustavio kod Knuta, možeš da ideš daleko pre.
Commercial-Free !!!
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200824.11.2004. u 11:44 - pre 236 meseci
Prvo, TeX sistem je značajan Open Source projekat. Drugo, zašto je uslov da bi neko bio OSS programer da radi na OSS projektu sa još nekim, a ne samostalno ili da nije poznat na još neki način? Takvi uslovi mi uopšte ne deluju prirodno. Međutim, jasno je da se pod OSS podrazumeva isključivo softver. Recimo Albert Ajnštajn nije nikada napisao niti jedan program i pustio ga u javnost, pa samim tim nije ni OSS programer. Da, Knutov OSS projekat nije bio uobličen u onoj formi u kojoj je pojam Open Source-a uobličila Open Source zajednica. Zvaničnu definiciju Open Source-a možeš pronaći na adresi

http://www.opensource.org/docs/definition.php

No, nije nii za očekivanje da TeX sistem to bude, budući da je taj projekat stariji od Open Source zajednice. Ipak, nema svrhe odbacivati jedan tako sjajan Open Source projekat iz tog sveta. Možda su ljudi koji su započeli rad na GNU projektu1984. bili inspirisani baš njime.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dial.InfoSky.Net.



+2790 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200824.11.2004. u 11:49 - pre 236 meseci
Ovo pitanje odudara od teme, ali bih voleo da mi neko kaže za šta se koriste baze podataka koje rastu brzinom od 40 Gb mesečno. Ne sumnjam da takvih ima dosta.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200824.11.2004. u 14:59 - pre 236 meseci
Pa vrlo lako...
Astra Sport Bets recimo ima oko 4000 zaposlenih... Pri tom svako ima svoj nalog kojim se loguje na sistem i svaki korak im se prati... Nekim kriticnim nalozima, tipa bookmakeri, ili finansije se prati svaki maltene svaki klik i svaki unos i promena koju su napravili...

Drugo, imas gomilu tiketa stim sto je velicina prosecnog tiketa oko 5-10 kb zivog teksta...

Pa onda uzmes u obzir pounde, izmene, rezultate, blagajne, money flow, kontrole raznorazne interne, podaci koji nisu toliko kolicinski koliko ostatak, ali opet prave fin deo....

i eto ti baza od 40gb mesecno kao od sale...

 
0

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.yubc.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200824.11.2004. u 17:09 - pre 236 meseci
Citat:
velicina prosecnog tiketa oko 5-10 kb zivog teksta...

?!
JaFreelancer.com
 
0

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.eunet.yu.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 200825.11.2004. u 08:43 - pre 236 meseci
Imam jedno pitanje oko koga lomim glavu vec dva dana a niko ne zna odgovor. :) Jeste malo offtopic ali se ipak tice windows servera. Sta radi chmod na windows ftp serveru? Tj. ako kazes chmod 755 neki_fajl sta on tacno odradi? Pretpostavljam da prebaci u neki svoj format ali sta tacno? Priznacete da je prava glavolomka. :)
 
0

[es] :: Advocacy :: Windows will take over as the dominant server operating system by the year 2008
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 19402 | Odgovora: 114 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.