Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prikaz tabele u VB .NET

[es] :: .NET :: prikaz tabele u VB .NET

[ Pregleda: 1978 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darkosos
Darko Šoš
Beograd

Član broj: 5053
Poruke: 1131
*.ptt.yu.



+64 Profil

icon prikaz tabele u VB .NET07.12.2004. u 17:42 - pre 236 meseci
Prikačio sam se na bazu. Odlučio sam da jednu od tabela odmah dovedem da bude statička u VB, koristeći DataTable. Da bih je učinio dostupnom svim formama, napravio sam modul i tamo je smestio (kao i ostalo bitno za konekciju).

Želim da prikažem sadržaj tabele na nekoj formi. Postavim sve odgovarajuće text box-ove. Nisam otkrio drugi način da uradim data binding, nego kroz kod, pri inicijalizaciji, jer se odgovarajuća tabela ne nalazi na toj formi. I naravno, kada se to pokrene, box-ovi su popunjeni sa prvom stavkom u tabeli.

Pitanje: kako sada da napravim navigaciju kroz redove tabele? DataTable nema navigaciju (bar ja nisam otkrio). Za sada sam to rešio sa DataView-om. Naravno, uvek mi ostaje da unutra pratim u kom sam redu i kroz kod popunjavam box-ove, ali da li postoji neki standardni, automatizovani način da se to uradi?

Da ne bude zabune, ne treba mi DataGrid, već da se na formi u jednom trenutku nalaze samo podaci o jednom redu iz tabele, razmešteni u box-ove.
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.3dnet.co.yu.



+311 Profil

icon Re: prikaz tabele u VB .NET07.12.2004. u 20:05 - pre 236 meseci
Pogledaj klasu System.Windows.Forms.CurrencyManager, posebno propertije Current i Position.
 
Odgovor na temu

darkosos
Darko Šoš
Beograd

Član broj: 5053
Poruke: 1131
*.ptt.yu.



+64 Profil

icon Re: prikaz tabele u VB .NET08.12.2004. u 09:14 - pre 235 meseci
Hvala bate, ovo je bilo k'o ********!, da izvineš na izrazu

mmix: alo bre prijatelje, moze zahvalnost i na lepsi nacin da se iskaze
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: prikaz tabele u VB .NET

[ Pregleda: 1978 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.