Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta su to pecurke? I jos krs ASCII koda (15 chars)

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta su to pecurke? I jos krs ASCII koda (15 chars)

[ Pregleda: 5351 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.verat.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Sta su to pecurke? I jos krs ASCII koda (15 chars)11.12.2004. u 12:42 - pre 235 meseci
Da li neko moze da mi pojasni sta su pecurke (nemojte mi reci gljive)? Negde sam nacuo da nisu biljke, pa sam se zainteresovao....
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Atos
Beograd

Član broj: 16580
Poruke: 170
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.



+83 Profil

icon Re: Sta su to pecurke? I jos krs ASCII koda (15 chars)11.12.2004. u 22:27 - pre 235 meseci
Sve o pecurkama

pozdrav
Svako na svom kompu ima digitalnu spravu...
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Milos Stojanovic
Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Sta su to pecurke? I jos krs ASCII koda (15 chars)11.12.2004. u 22:40 - pre 235 meseci
Ma valjda jesu biljke, samo nemaju neke karakteristike većine biljaka - odsustvo hloroplasta, razlažu organske materije i njima se hrane, i još par stvari, ne mogu da se setim, davno beše ta biologija :), ali kolko se ja sećam mi smo ih svrstavali u biljke, al stvarno se ne sećam tačno zbog čega. (IMHO, tema za forum Nauka?)
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

Atos
Beograd

Član broj: 16580
Poruke: 170
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.



+83 Profil

icon Re: Sta su to pecurke? I jos krs ASCII koda (15 chars)12.12.2004. u 21:00 - pre 235 meseci
Dugo vremena su pečurke smatrane biljkama. Ali one to nisu. Osnovne karakteristika biljaka je da fotosintetišu. Odnosno da uz pomoć sunčeve energije i neorganskih materija proizvode organsku materiju. Gljive nemaju hlorofil i ne mogu da fotostintetišu a koriste organske materije u svojoj ishrani (imaju spoljno varenje) po tome su bliže životinjama nego biljkama.

Kao sto lepo rekoh ima sve u gornjem linku.
Pozdrav
Svako na svom kompu ima digitalnu spravu...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta su to pecurke? I jos krs ASCII koda (15 chars)

[ Pregleda: 5351 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.