Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Matricni stampac kao masina za crtanje na mermeru ?!?

elitemadzone.org :: TechZone :: Matricni stampac kao masina za crtanje na mermeru ?!?

[ Pregleda: 6220 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

manijac
Bor

Član broj: 6227
Poruke: 762
*.dialup.neobee.net.

Jabber: manijac
Sajt: www.instagram.com/3dn4u


+1 Profil

icon Matricni stampac kao masina za crtanje na mermeru ?!?17.12.2004. u 20:25 - pre 234 meseci
Cuo sam da je neki lik u Srbiji prepravio A3 matricni stampac za potrebe ispisivanja tj. crtanja na mermeru. Znam da je iglice stampaca nadogradio dijamantskim krunama a za dalje bi me zanimala vasa misljenja.
Pokretanje tj. pomeranje samog uredjaja pri ispisivanju ?
Kako je ovo izvodljivo ?
Koliko bi kostalo ?

..::3DN4U::..
 
Odgovor na temu

cyberm

Član broj: 37993
Poruke: 146
*.uis.kg.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: Matricni stampac kao masina za crtanje na mermeru ?!?17.12.2004. u 20:58 - pre 234 meseci
Ne znam bas za prepravljanje celog matricnog stampaca, ali moguce je sa motorima iz matricnih stampaca i rucnom graverkom (Proxxon, Dremel...) napraviti masinu za graviranje.
Ja sam napravio nesto slicno, ali za mekse materijale (Drvo, pleksiglas, plastiku i sl) i cela masina me je kostala oko 800 eura.
Koristio sam koracne motore iz matricnih stampaca, Proxxon graverku, bronzane prstenove i hromirane celicne sipke za vodjice i aluminijumsku konstrukciju.
Radni prostor je oko A4 povrsine i 15-ak santimetara visine.
Ako te interesuje jos nesto, slobodno pitaj!

BTW, Video sam kod jednog prijatelja masinu bas za graviranje mermera i konstrukcija je jos jednostavnija, tacnije nema Z-osu, vec se spustanje i podizanje alata vrsi magnetom (jedan motor manje).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Matricni stampac kao masina za crtanje na mermeru ?!?

[ Pregleda: 6220 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.