Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hitno potreban IT-limar :)

[es] :: Ostali hardver :: Hitno potreban IT-limar :)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7731 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejancho
Manevski Dejan

Član broj: 26535
Poruke: 47



Profil

icon Hitno potreban IT-limar :)27.12.2004. u 22:38 - pre 235 meseci
Hajde, strasni hardverasi, usrecite mog drugara Saleta. Dobilo dete plocu na poklon ali ne zna kako da nabavi limeni dodatak za zadnji deo kucista, jer standardni ne odgovara. Ploca je ASUS A7V8X...KT400. Ako neko ima savet ili to limeno sranjce viska nek se javi, a ako je od pomoci - evo saljem i link na slicicu na kojoj se lepo vidi raspored portova...
http://www.freewebs.com/korlat/ports-large.jpg

[Ovu poruku je menjao dejancho dana 11.01.2005. u 22:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)27.12.2004. u 23:01 - pre 235 meseci
Ma moze to i bez lima....
Ali sigurno ga neko ima pa ce valjda da se javi....

PS.Cudi me samo sta se sve krade iz kutija po servisima....
Drugar dobio ASUS plocu bez USB+game port panela i ATA kabla.
 
Odgovor na temu

FREELOADER

Član broj: 15326
Poruke: 343
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)29.12.2004. u 00:52 - pre 235 meseci
Pa da, svašta se događa. Taj lim je najvjerovatnije bio u kutiji ali netko ga je prisvojio. Ma samo ti to ubaci bez limića.
 
Odgovor na temu

dejancho
Manevski Dejan

Član broj: 26535
Poruke: 47



Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)29.12.2004. u 19:22 - pre 235 meseci
Ma, znam, bre, da ce raditi... Stvar je u tome da puno bruji, skuplja se prasincina i lako moze da upadne kakva glupost. A, o tome sta sve prodaju u ovoj ludnici od zemlje, bolje i da ne pocinjemo. Nikad neku od tih stvari ne bi ukrao neko od onih momaka iz "Halo Oglasa" i sl., koji zaradjuju servisirajuci na terenu za p..ljivih 10 €. To mozes da dobijes samo u "ekskluzivnim" firmama koje haraju po ovoj bednoj zemlji i placaju 24-rocasovne reklame na lokalnim TV-stanicama. Samo sto se na tim reklamama ne vidi copavi Kinez kako u dzaku donosi maticne ploce poslednje generacije direktno iz bloka 70 :)
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)02.01.2005. u 13:45 - pre 235 meseci
Ja samo da se nadovežem za krađu po servisima:

Sve je tu od neupotrebljenih žica i slično, ali kada sam otvorio kućište NEMA 50% šrafova, smejao sam se, ali eto.

Ovi drajvovi, (3kom) su pričvršćeni samo sa jedne strane i to sa po dva šrafa. A prednja maska... da ne pričam, ona se pričvršćava sa 6 šrafova, a oni udarili 2, po dijagonali i ajd zdravo...

Al dobro od kompjutera je sve tu, ali šrafovi... opet se smejem, ali to im i treba uvek.
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)02.01.2005. u 16:30 - pre 235 meseci
Citat:
Ovi drajvovi, (3kom) su pričvršćeni samo sa jedne strane i to sa po dva šrafa. A prednja maska...

Drajvovi se srafe sa jedne strane i to je sasvim normalno. Nekada se verovalo da je potrebno pricvrstiti drajvove i hard-diskove sa obe strane i jako pritegnuti primenom najjacis gedora, ali su kasnija istrazivanja potvrdila da uredjaji imaju veci radni vek ako su ovlas zasrafljeni sa samo 2-3 srafa tako da im normalne radne vibracije nastale radom motora nisu na silu prigusene. Kod mene je strogo zabranjeno srafljenje sa obe strane, a 90% novijih kucista nemaju mogucnost srafljenja sa obe strane vec samo sa jedne. E, sad, to sa limom je vec nesto drugo...

Bakiman, dodji da ti poklonim kutiju srafova da ne kukas, kad ih vec toliko volis.

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)02.01.2005. u 17:30 - pre 235 meseci
E onda povlačim reči za drajvove, to nisam znao...

Ali po kućištu (dakle samo kutija) maltene pola šrafova nema, a ja se čudim što mi kućište škripi/krcka kad ga prenosim...

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

FREELOADER

Član broj: 15326
Poruke: 343
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)02.01.2005. u 17:46 - pre 235 meseci
Iz iskustva znam da u servisima bar šarafa ima na pretek, pa ne znam zašto bi netko štedio na njima. Ja uvjek stavljam sve šarafe. Eventualni razlog da ne bi stavio sve je ako bi mi bilo lijeno skidati onaj drugi lim na kućištu.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)02.01.2005. u 18:13 - pre 235 meseci
Citat:
pctel: Drajvovi se srafe sa jedne strane i to je sasvim normalno.

Sad si me totalno zbunio. Na sajtu Western Digital: http://wdc.custhelp.com/cgi-bi...F9jYXRfbHZsMT0xMjMmcF9wYWdlPTE*&p_li=

izricito pise:

# Secure the hard drive:

1. If securing the hard drive in a 3.5-inch drive bay, Secure the Western Digital hard drive in an available drive bay (typically adjacent to the floppy disk drive) using the four mounting screws provided. Mounting brackets are not required.

NOTE: For proper grounding, be sure to use all four screws.

Sta ja siroma sad da radim?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)02.01.2005. u 20:07 - pre 235 meseci
Citat:
Eventualni razlog da ne bi stavio sve je ako bi mi bilo lijeno skidati onaj drugi lim na kućištu.
Ne znam da li si naisao na kucista kojima i ne moze da se skine drugi lim, kod mene preovladjuju takva.

Citat:
be sure to use all four screws

Pa, moram da priznam da se oko toga jos uvek lome koplja, znaci ima izvestan ljudi koji tvrde da HDD treba pricvrstiti sa 4 dobro pritegnuta srafa. Sto se mene tice, ne slazem se sa tim i u inat WD-u ne koristim NI JEDAN sraf za pricvrscivanje HDD-a, znaci hard potpuno slobodno stoji u lezistu vec par godina i nikada nije dobio neke bad sector-e ili slicne znake neispravnosti. Ipak, moj racunar stoji na istom mestu sve to vreme dok ljudi obicno cesto transportuju racunar i po vise kilometara po truckavim putevima, sto znaci da je HDD potrebno fiksirati jednim srafom. Drugi sraf je pomocni, ako se onaj prvi polomi ili tako nesto , ali stavljati vise od dva je vec paranoja

Citat:
For proper grounding, be sure to use all four screws.

Poznavaocima elektronike je sigurno jasno da se ovo nikako ne moze shvatiti ozbiljno. Srafovi ne moraju da sluze za uzemljenje kad je sa vise kablova on vec uzemljen (2 samo na napajanju + ko zna koliko u 80-pinskom kablu). Osim toga, skuplji modeli Chieftec kucista nemaju srafove koji bi sluzili za taj grounding, vec plasticne drzace koji nikako ne provode struju. Ne mislite valjda da bi projektanti ovih veoma kvalitetnih kucista ostavili tako opasan propust!?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)02.01.2005. u 20:31 - pre 235 meseci
Pozdrav,
da se nesto razumemo: sa koliko srafova pricvrstis rezac za limove kucista, na toliko mesta odvodis visak toplote sa samog uredjaja dok radi i time mu zasigurno produzavas vek. Mislim da treba naglasiti da su ovakva produzenja ili skracenja u uslovima kvalitetnog uredjaja ipak minimalna te se mogu svrstati u red teoretskih napomena. Ipak sam dopisao i ovaj detalj da se ne bi pogresno shvatilo da se ne trebaju srafiti svi drajvovi u racunaru.
 
Odgovor na temu

dejancho
Manevski Dejan

Član broj: 26535
Poruke: 47



Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)03.01.2005. u 19:13 - pre 235 meseci
Ode prica na drugu stranu...
Cuj, pctel: u duhu nisam namcor, ali kad nastupas sa visine - argumentuj. Svi lepo kazu odakle im informacija...
Citat:
pctel:ali su kasnija istrazivanja potvrdila da uredjaji imaju veci radni vek ako su ovlas zasrafljeni sa samo 2-3 srafa tako da im normalne radne vibracije nastale radom motora nisu na silu prigusene

Mozda kod avionskih motora?
Zar nisi nikad cuo za savremeniji nacin amortizovanja vibracija,
Sto se tice:
Citat:
pctel:90% novijih kucista nemaju mogucnost srafljenja sa obe strane vec samo sa jedne

Kad vec kazes
Citat:
pctel:nemam atx vec jnc

A na tvom www.pcteldoo.co.yu nadjem opsirnu ponudu kucista:
Citat:

ATX Midi Tower 300W
ATX Midi Tower 300W crno
ATX Midi Tower 350W silver

onda sasvim sigurno mogu da posumnjam da znas sta tvrdis.
Citat:
pctel:Sto se mene tice, ne slazem se sa tim i u inat WD-u ne koristim NI JEDAN sraf za pricvrscivanje HDD-a, znaci hard potpuno slobodno stoji u lezistu vec par godina i nikada nije dobio neke bad sector-e ili slicne znake neispravnosti

Sto sa mene tice, mozes i eksere da zakucavas svojim HDD-om, nadam se da to ne praktikujes kad nekom drugom sklapas racunar.
Pitam se zasto mene nisi posavetovao da objasnim Saletu kako mu ustvari taj lim nije potreban. Dobri cika-serviser ga je skinuo da bi se racunar bolje hladio...
Citat:
pctel:Bakiman, dodji da ti poklonim kutiju srafova da ne kukas, kad ih vec toliko volis.

Bakiman, pitaj ga molim te CIJIH srafova!
Ovde cu da povucem rucnu, da covek ne pomisli da je ovo licne prirode...
Uzgred,
Citat:
pctel:Srafovi ne moraju da sluze za uzemljenje kad je sa vise kablova on vec uzemljen (2 samo na napajanju + ko zna koliko u 80-pinskom kablu).

Evo ti mala pomoc:
40-pinski kabl, kao sto znamo, imase 8 "grounding wires"
Citat:
pcguide.com:...The obvious question, of course, is this: what's the point of adding 40 extra wires to a cable if they aren't connected to anything? :^) Well for starters, the 40 wires are connected to something, just not their own pins on the interface connectors. The extra 40 wires don't carry new information, they are just used to separate the "real" 40 signal wires, to reduce interference and other signaling problems associated with higher-speed transfers. So the 40 extra conductors are connected to ground, interspersed between the original 40 conductors of the old cable. Any stray signals that would "cross-talk" between adjacent wires on the 40-conductor cable are "absorbed" by these extra ground wires, improving signal integrity. The extra ground wires can be either all of the even-numbered wires, or all of the odd-numbered wires in the cable...

Stvarno, ko bi koristio jos i kuciste da se uzemlji :)

btw, ovaj je text preuzet sa:
http://www.pcguide.com/ref/hdd/if/ide/confCable80-c.html
(a volim da posetim i: http://tomshardware.com)

Hoce li neko da mi pokloni limcic koji sam trazio :(
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)03.01.2005. u 20:07 - pre 235 meseci
Nema ljutnje, odgovoricu na sva pitanja, koja su jasna i nedvosmislena.
Citat:
Svi lepo kazu odakle im informacija...

To je toliko stara tema da se o tome raspravljalo daleko pre nego sto je Gojko dosao na ideju da napravi ES. Do tada su svi zatezali sve srafove kao nezdravi, a onda je Voja Antonic (poznata licnost sa domace kompjuterske scene, ko ne zna neka konsultuje google) izneo citav niz argumenata iz kojih se jasno vidi da HDD ne treba da bude cvrsto zasrafljen sa 4 srafa, vec sa 3 lagano zasrafljena sa 2 prsta, bez upotrebe sile. Znaci, izvor mi je secanje, a ne bih sada trazio tu diskusiju po internetu ni po cenu da budem optuzen da sam sve to sanjao.

Sto se prethodnog tice, imam jedan opipljiviji dokaz... Do pre par godina sam imao Simens Scenic C5 PI200MMX racunar, i dobro se secam kako je stajao HDD na njemu. Tu su bile 4 rupe za srafove, sve 4 sa iste strane, i osim njih HDD se nije oslanjao ni na sta drugo. E, sad, u prilog mojoj tvrdnji ide cinjenica da su samo 3 predvidjene za srafove, a pored cetvrtog je nacrtan sraf u krugu precrtan kosom crtom (bas kao znak za zabranjeno pusenje, samo sraf umesto cigarete). Inace, srafovi su sa nekim plitkim prorezom, na prvi pogled se vidi da je zelja konstruktora bila da onog ko bi to stegnuo kao zivotinja spreci u toj nameri. Taj racunar se dosta uvozio kao polovan, sigurno se neko od 40.000 clanova ES-a seca kako izgleda, pa ako lazem neka kaze...

Uzimajuci u obzir da Siemens-ovi strucnjaci znaju sta rade, nisam imao potrebe da izmisljam toplu vodu... E, sad, ono sto mozda nije jasno je zasto 2 a ne 3 u novo kuciste... Savremena kucista imaju sa druge strane lim koji drzi HDD, koji u Siemens-u nije postojao, i koji po mom slobodnom tumacenju moze da zameni 1 sraf. Mozes da napadas moje misljenje koliko hoces, ali bi onda dosao do dileme 2 ili 3, sto je kakav-takav pomak ako trenutno verujes da je najbolje 4...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)04.01.2005. u 04:36 - pre 235 meseci
HE HE... Kako je nekada lepo imati kuciste bez srafova.... Sve na kopce...

A drugi neka se svadjaju da li treba 2 ili 3 srafa....
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: cuvanje setingsa kod knoppixa04.01.2005. u 15:58 - pre 235 meseci
Citat:
sasa022: HE HE... Kako je nekada lepo imati kuciste bez srafova.... Sve na kopce...

A drugi neka se svadjaju da li treba 2 ili 3 srafa....


Molim te za konkretnu informaciju - pregledao sam prilicno sajtova i osvezio svoje znanje o nacinima ugradnje, vidim da ima i plasticnih klizaca i svasta, pa tebe molim samo da mi / nam kazes kako se ucvrscuje HDD kod tebe? Unapred da kazem - cilj mi je da povecam znanje, nikako da nesto flejmujem, boze sacuvaj. Recimo, neke plasticne letvice se srafe na cdrom, a kod nekih pise da se letvice (shine) koriste bez alata, mozda imaju neke zubice koji udju u one rupice namenjene srafovima?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

dejancho
Manevski Dejan

Član broj: 26535
Poruke: 47



Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)04.01.2005. u 20:38 - pre 235 meseci
Za pctel-a: Priznajem ti da i ja koristim 2 zavrtnja, ovlas zavrnuta... Nije mi cilj da se svadjam. Onog srpskog Van Helsinga Voju Antonica cu zadugo zaobilaziti, ne doima se bas kao neko od koga treba slusati savete. Sto se onog sa Siemensom tice, valjda je bitnije sta savetuje proizvodjac HDD-a od proizvodjaca kucista?! A, taj znak valjda znaci da ta rupa nije za zavrtanj :) Svejedno, slazem se da samo majmun moze te zavrtnje da priteze k`o bez duse. Ja sam masinac po struci pa to ne radim :) Eh, da... ko je Gojko?
Citat:
sasa022: HE HE... Kako je nekada lepo imati kuciste bez srafova.... Sve na kopce...

A drugi neka se svadjaju da li treba 2 ili 3 srafa....

Kako je lepo usreciti nekoga kao sto si ti...

Citat:
tdjokic: Molim te za konkretnu informaciju - pregledao sam prilicno sajtova i osvezio svoje znanje o nacinima ugradnje, vidim da ima i plasticnih klizaca i svasta, pa tebe molim samo da mi / nam kazes kako se ucvrscuje HDD kod tebe? Unapred da kazem - cilj mi je da povecam znanje, nikako da nesto flejmujem, boze sacuvaj.


Pa, rekao ti je - na kopce :).
Nego, da ja osvezim zargon, reci mi sta znaci flejmovati?

Izmena: Hej, pa nisam video da je pctel promenio potpis, inace bih i to prokomentarisao...

[Ovu poruku je menjao dejancho dana 04.01.2005. u 22:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)04.01.2005. u 21:01 - pre 235 meseci
Citat:
sta znaci flejmovati?
Valjda "dolivati ulje na vatru" ili nesto slicno, podsticati svadju namerno.

Sto se kopci tice, to je sirok pojam. Ne bi bilo lose da dobijemo oznaku kucista ili sajt sa tehnickim detaljima, zaista me zanima. I ja sam bio masinac po struci, ali, razboleh se i sada nisam nista.

Sto se tice 1 srafa - istina je. Lepo pise kod jednog kucista, ali je trik u tome da hdd lepo lezi na limenim nosacima, bocno je takodje osiguran vertikalnim limom sa obe strane i u sustini ga ovaj jedan sraf samo osigurava da ostane na tom mestu. Ne nosi on celu njegovu tezinu ili slicno. Na jednom mestu u kucistu su lepo naredjani srafovi i onda uzimas po jedan i osiguravas drajvove i to bez alata, imaju glavu prilagodjenu srafljenju rukom.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

dejancho
Manevski Dejan

Član broj: 26535
Poruke: 47



Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)04.01.2005. u 21:13 - pre 235 meseci
Hvala, Tomislave!
Ono:
Citat:
Pa, rekao ti je - na kopce :).
je bilo sarkasticno ali ne nadjoh odgovarajuci emotikon da to izrazim.
Jesi li zaista rodjen 13.07 ?
Ima li neko taj j**eni lim?
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)04.01.2005. u 21:42 - pre 235 meseci
Pozdrav,
samo da Ti odgovorim ko je Gojko, to je vlasnik ovog sajta (ES) a potpis je PCTel uzeo iz jednog, cini mi se jucerasnjeg, bisera o narodnjacima u Madzoni.

PS. Ih, sto Ti je potpis PCtel...
 
Odgovor na temu

dejancho
Manevski Dejan

Član broj: 26535
Poruke: 47



Profil

icon Re: Hitno potreban IT-limar :)04.01.2005. u 21:49 - pre 235 meseci
Hvala, eto sad i to znam.
A, jesi li zaista rodjen 16.07?
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Hitno potreban IT-limar :)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7731 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.