Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem s modemom

[es] :: Windows drajveri :: Problem s modemom

[ Pregleda: 2354 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sasa Stevic
Sasa Stevic
Banja Luka

Član broj: 40319
Poruke: 56
*.teol.net.



Profil

icon Problem s modemom09.01.2005. u 20:42 - pre 234 meseci
Problem je sledeci. Instaliram danas covjeku XP sa sp1, prodje sve kako treba i kada se konektujem na net, on izdrzi nekih 3 min. max i diskonektuje se. Sve sam pokusao, skinuo najnoviji drajver, podesio, ali opet nista! Kada sam izgubio 2 debela sata vise, covjek mi rece da mu je to i do sad bilo, kao od kada je kupio racunar. (Instalirana mu je bila 98-ica). Nije mu kaze trebao internet tako da ga nije ni probao, a samim tim ni reklamirao racunar. Proslo vrijeme garancije, njemu internet zatrebao i problemi pocese, navedene prirode. Sta bih tu mogao uraditi, mislim da li se ima jos sta provjeriti? Da li je moguce da su ugradili neispravan modem i da je to tako od samog pocetka? Molim vas da mi sto prije odgovorite kako bih mu to zavrsio ili bar rekao da treba promijeniti modem, ako je do njega, naravno! Hvala unaprijed!
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Problem s modemom09.01.2005. u 21:11 - pre 234 meseci
Probaj u drugom PCI slotu. Probaj sa drugim provajderom, možda je problem u nekompatibilnosti njegove centrale sa centralom njegovog ISP-a.
I potraži na forumu temu AT komande (mislim da se tako zove), ima tamo par caka za takve stvari.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Sasa Stevic
Sasa Stevic
Banja Luka

Član broj: 40319
Poruke: 56
*.teol.net.



Profil

icon Re: Problem s modemom09.01.2005. u 21:48 - pre 234 meseci
Sve sam pokusao, ali dzaba. Od provajdera zavisi samo kolika mi je konekcija. Pokusacu sa AT komandama, mada ne znam sta je to bas. Ako naletis na neki post dok ja tragam, molim te da mi postavis link. Hvala ti cicika
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Problem s modemom09.01.2005. u 21:56 - pre 234 meseci
Fora je da probaš da ograničiš brzinu konekcije a 33.6kbps, možda bi uspelo. Koji je modem u pitanju?

[Ovu poruku je menjao cicika dana 09.01.2005. u 23:21 GMT+1]
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Sasa Stevic
Sasa Stevic
Banja Luka

Član broj: 40319
Poruke: 56
*.teol.net.



Profil

icon Re: Problem s modemom09.01.2005. u 22:08 - pre 234 meseci
Lucent. Ako mozes da mi napises tacno sta bi ti uradila, da se iskljucim ja, pa da vidim?
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Problem s modemom09.01.2005. u 22:23 - pre 234 meseci
OK. To je verovatno V.92 modem. Odeš na Modem properties (iz Device manager-a) pa na karticu Diagnostics. Klikni na Query modem pa postuj ovde šta je ispisao.
Malo sam dokona večeras.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Sasa Stevic
Sasa Stevic
Banja Luka

Član broj: 40319
Poruke: 56
*.teol.net.



Profil

icon Re: Problem s modemom09.01.2005. u 22:28 - pre 234 meseci
Nadam se da ces i sutra biti tu, jer moram otici kod covjeka, nije racunar kod mene, donijecu ga, j... ga trebao sam odmah! Hvala ti puno sto si bila strpljiva!
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Problem s modemom09.01.2005. u 22:52 - pre 234 meseci
Ja sam ovde stalno!

Pre nego što postuješ to ovde, probaj na nevidjeno da u Modem Properties>>Advanced>>Extra initialization commands ukucaš
Code:
AT+DS44=3,0; AT-V92=0

Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
195.252.85.*



+7 Profil

icon Re: Problem s modemom09.01.2005. u 23:24 - pre 234 meseci
Pazi i ja sam imao taj problem. Prvi put mi se to desilo pre par meseci i tada sam zamenio modem. Drugi put mi se desilo pre par dana. Sve zivo sam probao i nista nije htelo da upali, znaci i opcije sam drndao i menjao iz slota u slot itd... i na kraju (juce cini mi se) sam "ponovo" preinstalirao sistem i odjednom je proradilo ???? (inace sam i to radio kod proslog modema i nije hteo i dalje da radi, pa sam ga promenio)

Tako da nemam pojma sta je bilo u pitanju, kazem vec sam bio preinstalisao sistem i nije htelo i onda odjenom..... ??

... al sam ti sada pomogao
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

Milos Dedijer
SQA Engineer
Čačak/Beograd

Član broj: 25147
Poruke: 1159
*.dial.InfoSky.Net.



+10 Profil

icon Re: Problem s modemom16.01.2005. u 21:41 - pre 234 meseci
Sredio sam nekom liku problem tek posle 3 repaira...
Odjednom - ko je sad lud?
Make me a sandwich!
What? Make it yourself.
sudo Make me a sandwich!
Okay!




[url=http://blog.b92.net/user_stuff/uplo
ad/600/luter.1600.jpg] Martin Luter?
[/url]
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows drajveri :: Problem s modemom

[ Pregleda: 2354 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.