Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako skinuti kreč sa drvenarije?

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako skinuti kreč sa drvenarije?

[ Pregleda: 9440 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.adsl.versatel.nl.

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Kako skinuti kreč sa drvenarije?04.01.2005. u 00:17 - pre 234 meseci
Pre nekog vremena sam dobio (sumnjivo) zadovoljstvo da prisredim novi stan. Na žalost prethodni fenom...pardon stanar našao je za shodno da cela jedna vrata prekreči (odn. ofarba lateksom za zidove!) što mi je, kada sam primetio, izuzetno krenulo na nerve.

Da li neko zna kako da na što efikasniji način skinem kreč sa vrata i futera? Manje krečom prekrivene površine sam sređivao pomoću sunđera natopljenim toplom vodom sa rastvorenim amonijakom za čišćenje. Međutim ovolika površina (i to temeljno okrečena) se ne da srediti tako lako.

f
 
Odgovor na temu

filmil
Filip Miletić
Oce Technologies B.V., inženjer
hardvera
Arcen, NL

Član broj: 243
Poruke: 2114
*.et.tudelft.nl.

Jabber: filmil@jabber.org
ICQ: 36601391


+3 Profil

icon Re: Kako skinuti kreč sa drvenarije?14.01.2005. u 11:57 - pre 233 meseci
Hm opet nije u redu sat?

f
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.dialup.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako skinuti kreč sa drvenarije?14.01.2005. u 20:32 - pre 233 meseci
Možda kalijumov sapun pomogne mada se on više koristi samo za pranje zidova i plafona pre nego što se prekreči svežim slojem tj. kada ne želiš/nema potrebe guliti sve. E sad, u malo jačem rastvoru on solidno skida kreč. Napravi se velika pena i sve se sa tim premaže, ostavi da odstoji, posle toga predje još jednom (jer se u medjuvremenu osuši) i guli... Posle šmirgla, gituje...

Dodatni problem je što je drvo verovatno lepo upilo taj kreč, što sa jedne strane može da ometa upijanje farbe koja će na njega doći a sa druge da olakša farbanje jer će biti potrebo manje slojeva i ako je bilo nekakvih fleka one neće izbijati na površinu.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Kako skinuti kreč sa drvenarije?

[ Pregleda: 9440 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.