Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?

elitemadzone.org :: MadZone :: Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18711 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?18.01.2005. u 22:22 - pre 234 meseci
Za ozbiljnu raspravu: http://www.elitesecurity.org/tema/85388

Za flame> MADZONE

 
Odgovor na temu

Grozzzni
Oziris Systems
FON, Beograd
Vrsac

Grozzzni
Član broj: 29997
Poruke: 258
212.200.116.*



Profil

icon Re: Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?18.01.2005. u 22:27 - pre 234 meseci
Od Deda_Mraz-e kao strucnjak u ovoj oblasti ubedio si me da Ameri (kao ni jedna ljudska sila) nije imala veze sa cunamijem. Ok. Ali sada te kao strucnjaka pitam kada se to sve zna, sve te seizmoloske i topografske karte, strucnjaci, kada znate da se desava jaki udar, pa posle slabiji i sve to... Cuo sam da su predvideli cunami, (mislim da su indijski seizmolozi predvideli cunami) ali niko im nije verovao. Kao strucnjaka pitam te ZASTO?. U redu, rascistili smo da nije umesan ljudski faktor, ali zasto im nisu verovali? Kada su to strucnjaci toliko toga se zna itd... Zar oni nisu primetili da nijedna zivotinja nije poginula (Zar nisu primetili to povlacenje zivotinja?). Ne znam sta da mislim o tome. Tolike ljude je to zateklo nespremno. Kazes da je Dijego Garsija jako blizu i na 1 m nadmorske visine. Kako to sateliti nisu snimili i to se sve odjednom desilo. Znam da je talas jako brz (od 800-900 km/h) ali opet mi nije jasno
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.vdial.verat.net.



+16 Profil

icon Re: Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?18.01.2005. u 22:40 - pre 234 meseci
Pa pazi tačno je da je to ostrvo garant nastradalo, ali niko od medija ne sme da izveštava o tome, tako su ameri utuvili sebi u vuglu i to tako stoji. Naravno sateliti imaju tačni pregled tog dela zemlje gde se nalazi i dijego garsija, ali to ne prikazuju, iz tog razloga jer amerika ne da i to je tako!

To je tačno da su predvideli ali nisu mogli da predvide brzinu kojem bi se kretao taj Cunami, jer cunami može da bude oko 2 metra i kreće se 6 km/h a može da dostigne oko 400 m (teoretski) i brzinu od 1100 km/h Tako da je jako teško da se predvidi cunami a pogotovu imajuci u vidu da se on formira u preoseku 1200 km od epicentra zemljotresa, i tada se u blizini obala voda povuče za samo ejdan minut oko 500 metara, i to je jako zanimljivo za gledanje da se voda povlači tom brzinom, ali posle toga nastaju katastrofalne posledice. Vecina ljudi ni ne zna za tu "foru" sa povlačenjem vode, i onda svi krenu prema vodi da gledaju dokle ce to da ide, i samo kada se ispred njih stvori cudoviste od 250 mestera koje juri 800 na sat, retko ko ce da se spasi, a verujem da je tako dosta ljudi poginulo!

To sto im niko nije verovao, nije bas tako, seizmolozi veruju naravno, i da neko kaze da se krece komete veca 6 puta od zemlje (lupam sada) oni bi im verovali! nego nije postojao sistem upozorenja za cunami, a i ti seizmolozi koji su ga predvideli nisu bas toliko ranije tio predvideli da bi mogli na vreme da upozore ljude u tom područiju!


Cunami tj zemljotres koji prouzrokuje cunami može se otkriti na jedan veoma interesantan metod a to je metod FOR SHOK'S Naime to su jako mali zemljotresi koji su možda 0.1-2 stepena rihterove skale, koji se ne osecaju fizicki ali ih Seizmo9loški zavod lako registruje, oni se dešavaju od prilike dve ipo nedleje pred veliki i glavni potres katastrofalnih razmera, ti for shoks se pojavljuju dve ipo nedelje na svkih 20-ak sekundi i pomoći njih može da se proračuna otprilike koje ce jacine biti udar, ali nazalost ne moze da se tacno proracuna gde ce biti epi centar i kada ce se desiti taj potres!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?18.01.2005. u 22:48 - pre 234 meseci
Citat:
Deda_Mraz: Nije podignut nego je nivo zemlje opao za čak 22.3 metra e sada vidi ti koliko je to kao 3 zgrade....


Po propisima, jedan sprat ne bi trebao da bude nizi od 3 m pa kad se sve to izdeli ne moze nikako da ipsadni tri zgrade, mozda tri kuce.

Inace, ne treba zanemarivati moc rezonance. Vrlo male vibracije mogu da naprave dosta nereda i to cak prilicno daleko od mesta gde su vibracije izazvane. Tesko da je iko namerno izazvao ovu katastrofu ali je sasvim moguce da si Ameri i ostali raznoraznim probama sto nuklearki sto kojecega drugog uticali da se sve to malo preslozi.
 
Odgovor na temu

Grozzzni
Oziris Systems
FON, Beograd
Vrsac

Grozzzni
Član broj: 29997
Poruke: 258
212.200.116.*



Profil

icon Re: Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?18.01.2005. u 22:51 - pre 234 meseci
Da sve to teorijski lepo zvuci. Ali kazes da je FOR SHOK'S metoda uspesna, i da se sa njom lako odredjuje da ce sigurno biti cunami, iako se ne moze tacno odrediti epicentar i brzina kretanja talasa, kao i tacno vreme. Ali zar 2 nedelje nije dovoljno za evakuaciju priobalskih mesta???. Zar oni nisu znali da je cunami opasan, da su oni na maloj nadmorskoj visini i sve to. Ko zna mozda su se oni nadali najboljem (onom od 6 km/h), mada ih u tom trenutku ne razumem. Uvek treba biti spreman. A gledaj ti tu katastrofu preko 160 000 zrtava. Sto je mnogo mnogo je. Stvarno je to katastrofa!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net.



+7177 Profil

icon Re: Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?18.01.2005. u 22:55 - pre 234 meseci
Grozzini,

Na osnovu cega materijalnog, osim nekog tvog uverenja, ti zakljucujes da ovo ima veze sa USA?

Da te podsetim, ovakvih zemljotresa (uporedive snage) je bilo 5-6 za poslednjih 100 godina, i bezbroj u proslosti... dakle, i bez Amera se zemljotresi desavaju i to bas u tom regionu.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Grozzzni
Oziris Systems
FON, Beograd
Vrsac

Grozzzni
Član broj: 29997
Poruke: 258
212.200.116.*



Profil

icon Re: Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?18.01.2005. u 22:58 - pre 234 meseci
Dobro sad za spratove i zgrade manje vise. Cinjenica je da je nivo zemlje opao za 22.3 metra. Ja sam mislio da je ovo ipak izazvano ljudskom aktivnoscu, ali me je deda_mraz ubedio da nije. Onda je broker rekao da je rezonanca mocna stvar, i da ako pogodis frekvencu sve mozes da srusis. Pitanje za deda_mraza: Da li je moguce da se rezonancom koja se stvara nuklearnim probama, prouzrokuje pokretanje tektonskih ploca koje bi dovele do zemljotresa. Ovim bih smatrao da je to ipak ucinio ljudski faktor, ali posto se ne razumem u to, najbolje je da pitam strucnjaka u toj oblasti Dr. Deda_Mraza
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?18.01.2005. u 22:58 - pre 234 meseci
nit-picking:
U pitanju su "foreshocks", a ne "FOR SHOK'S" :)


[Ovu poruku je menjao BytEfLUSh dana 18.01.2005. u 23:59 GMT+1]
Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.vdial.verat.net.



+16 Profil

icon Re: Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?18.01.2005. u 22:59 - pre 234 meseci
Ma mislio sam na velicinu kuće, ali eto kada su mi prsti na tastaturi brzi od misli u glavi

Pa teško da se to u ovom slučaju može primeniti. Znam za tu metodu kada se na jednom mestu izazove potres a on se pomoću stručnih proračuna prenese putem seizmičkih talasa na neko udaljeno mesto. Slobodno možeš i tu metodu da odbaciš, jer kao prvo ti proračuni koji deluju na kretanje seizmičkih talasa velikih razmera pod neverovatnim pritiskom od 1500 MPG (mega paskal), je gotovo ne moguće da se prenose sa jednog mesta na drugo, tj da se izazovu (lupam) u srbiji a da se potres desi u crnoj gori. A i jedini faktor kretanja seizmološkog talasa je taj da nemože da raste nego da opada, kao kada baciš kamen u vodu, ona prva dva talasa su najveći (iako se tebi to ne čini ali tako je) dok je onaj zadnji gotovo i neprimetan, tako je i u seizmičkim talasima, jer ti da bi npr namesti potres iz beograda u jagodini, on ipak mora da dodje do te jagodine ne može da se odjednom tamo stvori i napravi štetu, nego mora neki sezmički talasa da ide tim celim putem i da se stvara sve jači i jači, ali opet ti kažem da je to teoretski i parktično gotovo nemoguće!
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.vdial.verat.net.



+16 Profil

icon Re: Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?18.01.2005. u 23:04 - pre 234 meseci
Citat:
BytEfLUSh: nit-picking:
U pitanju su "foreshocks", a ne "FOR SHOK'S"


Znam da se tako piše ali ovako su nas učili na predavanjima pa mi ostalo u glavi, svejedno hvala za ispravku
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.vdial.verat.net.



+16 Profil

icon Re: Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?18.01.2005. u 23:06 - pre 234 meseci
Citat:
Grozzzni: Da sve to teorijski lepo zvuci. Ali kazes da je FOR SHOK'S metoda uspesna, i da se sa njom lako odredjuje da ce sigurno biti cunami, iako se ne moze tacno odrediti epicentar i brzina kretanja talasa, kao i tacno vreme. Ali zar 2 nedelje nije dovoljno za evakuaciju priobalskih mesta???. Zar oni nisu znali da je cunami opasan, da su oni na maloj nadmorskoj visini i sve to. Ko zna mozda su se oni nadali najboljem (onom od 6 km/h)


Pazi ne možeš ti da znaš da će se baš stvoriti Cunami ti samo možeš da predvidiš da će udar biti jak, ali ponavljam da jako teško može da se predvidi dal će biti na kopnu ili na moru....
 
Odgovor na temu

Grozzzni
Oziris Systems
FON, Beograd
Vrsac

Grozzzni
Član broj: 29997
Poruke: 258
212.200.116.*



Profil

icon Re: Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?18.01.2005. u 23:09 - pre 234 meseci
Da, cuo sam da ako bi bio na kopnu da bi mesto bilo mnogo manje, nego kao sada u vodi. Jer bi bio razorniji ako bi bio na zemlji?
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.vdial.verat.net.



+16 Profil

icon Re: Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?18.01.2005. u 23:16 - pre 234 meseci
Ne... tu se mnogi ljudi varaju.

Ne daj bože da je zemljotres 9.5 rihtera bio na kopnu, jer u tom slučaju taj deo kod indonezije gde je bio epicentar nebi sada više postojao utonuo bi u vodu!

Mnogi greše jer misle da je veća razorna moć u vodi, donekle i jeste ali samo u koliko je u blizini neka obala pa postoji mogućnost (kao sada) da se formira cunami i napravi vecu stetu nego sam zemljotres (sto je u sustitni i bilo tako), ali sigurno znaš da je masa vode veće od zapremine vazduha (kiseonika, azota bla bla bla), tako da bi veća šteta bila da je bio na kopnu zemljotres.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?18.01.2005. u 23:38 - pre 234 meseci
Citat:
Deda_Mraz: se odjednom tamo stvori i napravi štetu, nego mora neki sezmički talasa da ide tim celim putem i da se stvara sve jači i jači, ali opet ti kažem da je to teoretski i parktično gotovo nemoguće!


Japanci su zakljucli da se jedan broj cunamija svara seizmickim poremecajima sa epicentrom izmejdu ostrva kada nastaju prilicno visoki talasi. Zabelezen je i jedan slucaj kada se obrusila visoka obala jednog ostvra i napravila talase izmedju tog i jos jednog ostrva koji su upali u rezonancu i stvorili talas visine preko 200 metara koji je presao preko celog ostrva.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?18.01.2005. u 23:49 - pre 234 meseci
Sto se tice Amera, ne bi me cudilo da istrazivaju na tom polju (vestacko izazivanje zemljotresa) jer, jelte, toliko im je dosadno da izmisljaju i gay eliksire...i svakakve gluposti.. *ebote ne mogu da shvatim kako to da neko moze da prica kako je vestacko izazivanje zemljotresa nemoguce tj. da to niko ne radi a da se u isto vreme objavljuje projekat ''Gay bomba'' ...
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.vdial.verat.net.



+16 Profil

icon Re: Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?18.01.2005. u 23:52 - pre 234 meseci
Citat:
broker: Japanci su zakljucli da se jedan broj cunamija svara seizmickim poremecajima sa epicentrom izmejdu ostrva kada nastaju prilicno visoki talasi. Zabelezen je i jedan slucaj kada se obrusila visoka obala jednog ostvra i napravila talase izmedju tog i jos jednog ostrva koji su upali u rezonancu i stvorili talas visine preko 200 metara koji je presao preko celog ostrva.


Da tako je moguće i to je prirodno, ali ovde nismo imali tu mogućnost da putem dva ostrva i obrušavanjem se stvori rezonanca i putem seizmičkih talasa stvori cunami. Ali opet u neku ruku to nije "zemljotres na daljinu" nego usled velikog obrušenja se izdigne veliki nivo vode sa jedne strane i sa durge strane i onda povuku veliki deo vode sa tog kopna u sebe i stvori se džinovski talas.

Ali ja sam imao utisak da si ti mene pitao da je moguće da je čovek napravio tu rezonancu i stvorio talas na drugom kraju, ali to je isto ne moguće!
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.vdial.verat.net.



+16 Profil

icon Re: Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?18.01.2005. u 23:58 - pre 234 meseci
Citat:
STELLANOVA: Sto se tice Amera, ne bi me cudilo da istrazivaju na tom polju (vestacko izazivanje zemljotresa) jer, jelte, toliko im je dosadno da izmisljaju i gay eliksire...i svakakve gluposti.. *ebote ne mogu da shvatim kako to da neko moze da prica kako je vestacko izazivanje zemljotresa nemoguce tj. da to niko ne radi a da se u isto vreme objavljuje projekat ''Gay bomba'' ...


hehehe mislim da malos krećeš sa teme o tim gay bombama ma šta god ti to značilo

Niko nije rekao da zemljotres ne može da se veštački izazove!?

Pre par godina nacionalni zavod za tektonske pokrete u americi pronašlo je 100.000 dobrovoljaca i poredjala ih u jednu ogromnu kolonu, oni su svi stajali na stolicama na sred ulice, u trenutku kada je sat u ponoć otkucao 00:00 svi u isto vreme su skočili sa stolice na beton, i izazvali zemljotres od 1.8 stepena rihterove skale. Tako da je vrlo moguće da se veštački izazove zemljotres!

A svi se sećamo vrlo dobro jednog dela Nikole tesle i kada je u centru New York-a izazvao zemljotres pomoću jedne male sprave, koju je kasnije posle tog zemljotres uništio i splaio sva dokumenta, a to je živa istina da je to bilo!

Tako da zemljotresi se mogu izazvati i veštački!
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?19.01.2005. u 00:08 - pre 234 meseci
Citat:
Gay Bomba


http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/americas/4174519.stm
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net.



+7177 Profil

icon Re: Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?19.01.2005. u 00:09 - pre 234 meseci
Citat:

da se u isto vreme objavljuje projekat ''Gay bomba'' ...


Citaj pazljivije - taj projekat nikad nije uspeo niti je bilo izgleda da uspe... a to sam postovao iz zezancije ciste :-)

A propo vestackog izazivanja zemljotresa - svi znamo onu poznatu, zamislite da se Kinezi dogovore da svi u jednom momentu skoce i poremete zemljinu osu... 1.6 milijardi ljudi... nije to za zezanje ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?19.01.2005. u 00:13 - pre 234 meseci
Ma znam da je propo :) nego, fazon je sto je on postojao, znaci da su racunali na njega ...

E a sto se tice Kineza, ja sam negde procitao da kada bi svi Kinezi usli u okean toliko bi podigli nivo vode da bi cela zapadna obala USA bila potopljena ...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Cunami-Prirodna katastrofa ili su Ameri umesali prste?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 18711 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.