Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

RTFM: kako postovati zakon, zapadna verzija feb 2005

elitemadzone.org :: MadZone :: RTFM: kako postovati zakon, zapadna verzija feb 2005

[ Pregleda: 3643 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon RTFM: kako postovati zakon, zapadna verzija feb 200504.02.2005. u 21:08 - pre 233 meseci
Naidjoh malopre na krajnje zanimljiv podatak...

Naime, danas, negde u Nemackoj 2 pandura stala kolima na putu da postave radarsku kontrolu... I tako oni parkirase auto, izadjose i dok su namestali opremu, naidje kolega njihov u drugom vozilu. Primeti kolega *nepropisno* parkiran policijski auto, prisao i napisao kaznu! I momci (koji su ga tako nepropisno parkirali) lepo i *platise* kaznu!

Nesto sto se kod nas verujem, ni na televiziji nece prikazivati...

Poz,
Sale

PS. imam i link na ka toj vesti, medjutim samo na holandskom :(
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: RTFM: kako postovati zakon, zapadna verzija feb 200504.02.2005. u 21:16 - pre 233 meseci
Citat:
SmilieBG: PS. imam i link na ka toj vesti, medjutim samo na holandskom
postuj, provuci cemo ga kroz bablefish ili nesto

So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: RTFM: kako postovati zakon, zapadna verzija feb 200504.02.2005. u 21:49 - pre 233 meseci
http://frontpage.fok.nl/nieuws/50950

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.208.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: RTFM: kako postovati zakon, zapadna verzija feb 200504.02.2005. u 23:22 - pre 233 meseci
Zaista neverovatno. E to se zove drzava! Respect.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.blueisp.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: RTFM: kako postovati zakon, zapadna verzija feb 200504.02.2005. u 23:53 - pre 233 meseci
i kod nas moze ako vidi kolegu isto to cak mozes i ti ako vidis pandura da vozi auto bez pojasa na primer da ga prijavis nacelniku slika poseljna i odbija mu se od plate 10 % veruj te mi ima to i kod nas i u pocetku se radilo ! samo ipak je ovo Srbija
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: RTFM: kako postovati zakon, zapadna verzija feb 200505.02.2005. u 00:11 - pre 233 meseci
Jednom prilikom sam se vozio sa ortakom u kolima i prosli smo na crveno, a za nama je krenuo pandur u pauku koji je cekao na semaforu.
Ortak je prosao tek sto se crveno upalilo tj nije se ni upalilo jos mislim.

Pandur stao odmah do nas na sledecem semaforu(nedaleko od onog sto je bilo crveno) i uzeo ortaku podatke, sve kroz prozor. I rekao da kad se otvori zeleno da parkira malo dalje od semafora.
kad smo to i uradili, izasli smo i pandur je bio u fazonu dobro jel ja vas treba da jurim itd itd prosli ste na crveno...
Ortak je ladno rekao" ok, mozda i da jesam, ali si i ti prosao na crveno da bi mene stigao, a nisi imao upaljenu rotaciju" itd... pandur uzeo podatke ortaku meni i jos jednom liku iz kola i kao napisao prijavu bla bla ali ortaku nikad nije stigao poziv za sud a vec je poprilicno odavno to bilo.
Skapirao pandur da bi mogli da mu pravimo probleme kasnije zbog toga sto mi tvrdimo da je i on prosao kroz crveno, sto ne sme da radi (sem ako ima rotaciju) (a onaj toyotin pauk je definitivno nema ni ugradjenu koliko se ja secam...)


sve u svemu, i za njih postoji zakon ali licno ne verujem da ga se preterano pridrzavaju, sem kad bas osete da moze da im bude frka, a cak i da im se frka desi, tu verovatno rade vezice/kombinacije itd ko zna necu da lupetam ali ipak je ovo SRBIJA ljudi...


poz


n
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.blueisp.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: RTFM: kako postovati zakon, zapadna verzija feb 200505.02.2005. u 00:20 - pre 233 meseci
i oni moraju da se pridrzavaju zakona naravno ! samo polako tek ce se oni tresti od nas polako , veruj mi proslo je njihovo izivljavanje i budzenje polako ja sam strpljiv. Sve su im manja ovlascenja sve u cilju postovanja ljudskih sloboda i prava
p.s. al se ubaci ja jeb.. uci se sad ja ih licno jedva cekam da me nagaze opet za remecenje javnog reda i mira #@!%@#$^
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.ptt.yu.



+39 Profil

icon Re: RTFM: kako postovati zakon, zapadna verzija feb 200506.02.2005. u 11:13 - pre 232 meseci
Koliko se ja secam PSP-a....

Crveno svetlo je obavezujuce za SVAKOG ucesnika u saobracaju! I za policiju, i za vatrogasce, cak i za hitnu pomoc! Naprave li neko s***** prolaskom kroz crveno svetlo oni su krivi, dzaba im i rotacija i sve!
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dialup.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: RTFM: kako postovati zakon, zapadna verzija feb 200506.02.2005. u 13:10 - pre 232 meseci
Nemanja je u pravu.

Citat:
ZAKON O OSNOVAMA BEZBEDNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA

...

25. Vozila sa pravom prvenstva prolaza

Član 125

Na vozila službe hitne pomoći, vatrogasne službe, organa unutrašnjih poslova i oružanih snaga Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije, kad posebnim uređajima daju svetlosne i zvučne znake ne primenjuju se odredbe ovog zakona o ograničenju brzine (čl. 46 i 48), o zabrani preticanja i obilaženja kolone vozila (član 62 stav 1 tačka 1) i o zabrani presecanja kolone pešaka (član 78). Ta vozila imaju pravo prvenstva prolaza u odnosu na sva druga vozila (član 50), osim u odnosu na vozila pod pratnjom (član 124) i vozila koja se kreću raskrsnicom na kojoj je saobraćaj regulisan svetlosnim saobraćajnim znakovima ili znacima ovlašćenog lica, pod uslovom da ne ugrožavaju bezbednost drugih učesnika u saobraćaju.

Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Nikola_BGD
Beograd

Član broj: 25863
Poruke: 340
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: RTFM: kako postovati zakon, zapadna verzija feb 200507.02.2005. u 20:42 - pre 232 meseci
Hehe ja nemam pojma sa zakonom toliko u detalje, dal sam zaboravio il mi niko nikad nije rekao nije ni bitno. Lepo je nauciti nesto novo ;)

Mada kapiram da je taj zakon pisan za SFRJ tako da moguce da su nesto u medjuvremenu izmenili ?

A kad smo vec kod bahatih pandura evo jednog licnog iskustva:

Pre jedno mesec dana prelazim ja ulicu 29. novembra, na raskrsnici sa cvijicevom ulicom, naravno na zeleno svetlo za pesake. Prelazim na onu stranu ulice gde je MUP (mad ato nije toliko bitno za celu pricu).
I na pola mog prelaska me umalo ne udari crveni golf III sa civilnom registracijom, koji skrece levo u cvijicevu ulicu (bas kuda skrece inace i bus 23 kad izlazi iz 29. novembra). I ja toliko popizdim, da sam se jedva uzdrzao da ga ne sutnem iz sve snage po zadnjem krilu ili nesto slicno, jer je isao nekom normalnom brzinom pa takva akcija nije bila nemoguca.
Ipak ja iskuliram i nastavim da prelazim ulicu kad tek posle vidim golf na sred raskrsnice ipak stao i sa suvozackog mesta kroz prozor mashe pandur sa "lizalicom" da ga propuste.
A ja samo nastavio dalje i zahvaljujem sebi sto sam se iskontrolisao ipak ;)
I sve razmisljam bem ti sunce, sta bi bilo da su me udarili kolima a ne promasili s obzirom da bi me lepo sj***bali zdravsteno...

Daj boze da se u ovoj zemlji uvede reda...


poz

n
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: RTFM: kako postovati zakon, zapadna verzija feb 2005

[ Pregleda: 3643 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.