Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)

[es] :: Advocacy :: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 15190 | Odgovora: 123 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.208.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 00:21 - pre 234 meseci
@degojs
Pa super optimizovan sajt. Nema sta.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 00:21 - pre 234 meseci
Citat:
Dalje, kao sto je Byte vec rekao FF najpravilnije prikazuje strane


Koje to stranice? Dinke kaže da ih je oko 5%. A još bih samo pitao o kojim se sajtovima radi, koliko su bitni? :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 00:22 - pre 234 meseci
Citat:
@degojs
Pa super optimizovan sajt. Nema sta.


Šta to mene briga? Mislim, kako to meni rešava problem ako koristim FF? Nikako.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 00:24 - pre 234 meseci
Zanimljivo - ne prikazuje tu grešku kad promenim User Agent u Firefox-u. To mnogo toga negoveštava...
Evo sad ću da podignem VM da probam u IE.

@Nabukodonosor:
Loš HTML je HTML u kojem se koriste nepostojeći tagovi ili se postojeći koriste na neispravan način.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.208.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 00:27 - pre 234 meseci
Pa nije to los HTML, vec lose pisan pisana HTML strana. HTML je standard, ne moze da bude dobar ili los.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.nat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 00:33 - pre 234 meseci
OK, tako je još bolje... :)

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.208.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 00:35 - pre 234 meseci
Evo, na es-u ne radi u Maxtonu kada kliknem na Citiraj ovu poruku. I sta sada?! A bas sam hteo tebe da citiram degojs:

Citat:
Šta to mene briga? Mislim, kako to meni rešava problem ako koristim FF? Nikako.

Pa sta da radimo mi, da predjemo na IE zbog Majkrosoftovog sajta?!? Ma dal je moguce?! Ne resava tebi to problem ako koristis FF, ali to samo govori o politici kuce Microsoft. Pa nije kriv FF sto je kod za sajt napisan lose! Zasto onda krivis FF!? Sto ne kazes:"Strana MSDN se ne prikazuje lepo u FF-u zato sto je Microsoft lose optimizovao kod"! Ali neeeee, lakse je siriti propagandu: FF je taj koji je los. yeah, right!
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 00:37 - pre 234 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Evo, na es-u ne radi u Maxtonu kada kliknem na Citiraj ovu poruku. I sta sada?! A bas sam hteo tebe da citiram degojs:


Pa sta da radimo mi, da predjemo na IE zbog Majkrosoftovog sajta?!? Ma dal je moguce?! Ne resava tebi to problem ako koristis FF, ali to samo govori o politici kuce Microsoft. Pa nije kriv FF sto je kod za sajt napisan lose! Zasto onda krivis FF!? Sto ne kazes:"Strana MSDN se ne prikazuje lepo u FF-u zato sto je Microsoft lose optimizovao kod"! Ali neeeee, lakse je siriti propagandu: FF je taj koji je los. yeah, right!


Sta to pricas komsija?
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.208.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 00:41 - pre 234 meseci
Evo sta sam jos primetio na ovom forumu. Kada izaberem neku sobu iz onog padajuceg menija sa spiskom svih soba, jel znate sta se desava?! Nista! Apsolutno nista! Objasnite mi to.

[Ovu poruku je menjao Nabukodonosor dana 10.02.2005. u 01:41 GMT+1]
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 00:41 - pre 234 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Kakav je to losSta li ce biti za mesec dana kada se napuni kes Maxtona, kada mu instaliram 20 pluginova i 15 tema. Pitam se pitam.


Teme se loadaju on-demand, pluginovi kako ih aktiviraš. Maxthon se brže diže od FF, što je notorna činjenica, jer su neki dijelovi IE-a preloadani u windozima.

Citat:
Dalje, kao sto je Byte vec rekao FF najpravilnije prikazuje strane i to je cinjenica i ta malu razliku sam osetio kod Maxtona i to mi se ne svidja.


Ma nemoj. Opet netko širi FUD do yaya. Ajd daj mi jedan sajt koji ima više od 10k hitova dnevno i koji ne radi u Maxthon.

Citat:
Takodje ne svidja mi se "osecaj" u radu koji imam kada radim sa Maxtonom. Razmazio me FF da kada kliknem na nesto, da se nesto i desi. Kod Maxtona imam osecaj da se nista nece desiti.


Ma šta se to ne desi?

Citat:
Testirao sam oba kod otvaranje jedne strane koju do sada nisam otvarao (nfl.com) i otvorili su u sekundu za isto vreme. Znaci sto se brzine tice, isti su.


Možda na Celeron 700Mhz nisu isti, na današnjim prosječnim makinama to je sve u desetak ms. Zanemarivo.

Citat:
S tim sto Maxton nije prikazivao bannere, tako da mu je trebalo manje vremena da renderuje stranu. Ali ajde da to previdimo.


E baš nećemo. Ja stalno naglašavam kako je to OGROMNA PREDNOST, jer ubrzava surfanje i blokira tonu potencijalno malicioznih bannera. U kompbinaciji sa IE-SPYAD i Enough is enough, postaje killer-program.

Citat:
Ovo je moje objektivno vidjenje, nista vise. Probacu ga jos par dana, a onda ga brisem. :-)


Drago nam je što si zaključio kako je Maxthon bolji browser :>

Citat:
Zanimljivo - ne prikazuje tu grešku kad promenim User Agent u Firefox-u. To mnogo toga negoveštava...


A je li radi ona tree-view dobro onda?

 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 00:41 - pre 234 meseci
@NABUKODONOSOR
Citirao sam te iz maxtona. Probaj jos neki dan, veruj mi da ce ti se dopasti.
Ni meni se nije svideo kada sam ga prvi put probao.
Drugi put, vec lici na nesto.


Zassto da predjes na ie? U maxtonu se sve lepo prikazuje. Mislis na ie engine?
Ima i gecko engine. Ja sam cekirao opciju 'use gecko engine'
Mozda ce ti se tako vise svideti? Probaj.


@cicika, kako god, mozemo pricati o tome, a ne moramo.
Neko ko kuca 40 otkucaja u minuti nece da primeti razliku ni na kakvom racunaru, ni na kakvom browseru.
Neko ko kuca 210 otkucaja u minuti ce vrlo lako da primeti razliku.


[Ovu poruku je menjao Marenović Slaviša dana 10.02.2005. u 01:46 GMT+1]
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 00:44 - pre 234 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Evo sta sam jos primetio na ovom forumu. Kada izaberem neku sobu iz onog padajuceg menija sa spiskom svih soba, jel znate sta se desava?! Nista! Apsolutno nista! Objasnite mi to.


??????

Probaj kliknuti na ime foruma.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 00:46 - pre 234 meseci
Citat:
Zanimljivo - ne prikazuje tu grešku kad promenim User Agent u Firefox-u.


Da, sad nema greške.. ne prikaže ništa :)

'oćelto komšo?

[Ovu poruku je menjao degojs dana 10.02.2005. u 01:47 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 00:47 - pre 234 meseci
Taj deo meni radi kul. I izbor foruma i izbor teme u njemu.
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 00:51 - pre 234 meseci
Citat:
Znaš kako.... Ovo oko malware-a me ne zanima, nikad nisam tako nešto pokupio, pa ni kad sam imao 14 godina i koristio IE....


Daj bf ne kenjaj :) Još ćeš reći da nikad nisi koristio niti koristiš AV, FW, anti-spyware, nijednu realtime zaštitu...

Citat:
Možda sam ja paranoičan, ali video sam kako izgledaju neke mašine na kojima se učestalo koristi IE


Vidio sam i ja svoju. Nice & Clean. A viđao sam neke koje su koristili FF zealoti, a bili su puni virusa. Kako to? Jedan genijalac ga je pokupio, dijelio na lokalnoj mreži instalaciju jednog programa (TeamSpeak) i hrpa genijalaca ga skinula i pokrenula.

Protiv ljudske gluposti nema obrane. FF može biti preventiva, ali tvrditi da je on konačno rješenje u borbi protiv malware-a je smiješno.

Citat:
A što se standarda tiče... Očekivao sam takav odgovor... Vidi, FF najpravilnije prikazuje web stranice od svih browser-a. To što je neko koristio loš HTML da bi "optimizovao" sajt za IE mi ništa ne znači. Sajt se i dalje prikazuje kako treba u FF-u, dok IE nepravilno vrši interpretaciju tog koda, bez obzira na to da li "webmaster" to i želi ili ne.


Ma koji standardi, o čemu ti pričaš? Ja kliknem na link i ima da mi nacrta sličice i tekst. HTML kodom nek se bave programeri, šta to briga malog Pericu iz 3.a

Citat:
Zapravo, do sada nisam naišao ni na jedan sajt koji ne radi iz FF-a, a radi iz IE-a.


Svi koji koriste ActiveX, VBS, XAML, Windows Update, neke custom extenzije...
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.208.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 00:52 - pre 234 meseci
Kod mene nece. Evo sada sam probao.

Citat:
Ma nemoj. Opet netko širi FUD do yaya. Ajd daj mi jedan sajt koji ima više od 10k hitova dnevno i koji ne radi u Maxthon.

Nisam rekao da ne rade. Ne znam gde si to procitao.

Citat:
Ma šta se to ne desi?

Rekao sam da je to osecaj. Kliknem i KAO da se nista nece desiti, pa dodjem ponekad (cesto) u iskusenje da kliknem ponovo na link. I cesto i kliknem. To mi se ne svidja.

Citat:
Možda na Celeron 700Mhz nisu isti, na današnjim prosječnim makinama to je sve u desetak ms. Zanemarivo.

Jednostavno nisi u pravu. Ima razlike u brzini browsera, itekako.

Citat:
E baš nećemo. Ja stalno naglašavam kako je to OGROMNA PREDNOST, jer ubrzava surfanje i blokira tonu potencijalno malicioznih bannera. U kompbinaciji sa IE-SPYAD i Enough is enough, postaje killer-program.

A sta se desava kada ti ocekujes da nesto nadjes, a sto se nalazi na tim banerima?! Npr sajt neke firme ili nesto slicno, kada killer program ne prikazuje nista?!? FF ima odlicnu kontrolu prikazivanja bannera za sajtove koji se svakodnevno posecuju (kao es, npr) i nikada vise necete videti bannere koje ste stavili u listu. A ja kada idem na neki sajt jednom u zivotu, e tada i neka mi prikaze neki banner, necu da umrem od cekanja jedne sekunde duze. Ali ce biti problem ako ja na nekom sajtu ocekujem da vidim neku informaciju koja je na banneru. Ko zna sta sve propustam, jer Maxton SVE skriva. Mozda cu potrositi 10X vise vremena trezeci nesto bas zbog ove cinjenice.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
213.244.208.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 00:54 - pre 234 meseci
Citat:
??????

Probaj kliknuti na ime foruma.

Sta bi ovo trebalo da znaci?!?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 00:56 - pre 234 meseci
Citat:
Ko zna sta sve propustam, jer Maxton SVE skriva.


I tako ubrzava surfovanje onima koji su na modemu, zar ne?

Pored toga, može da se podesi šta će da blokira, a šta ne.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 01:00 - pre 234 meseci
Citat:
Sta bi ovo trebalo da znaci?!?


A šta bi trebalo da znači ono tvoje da neće?

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)10.02.2005. u 01:00 - pre 234 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Sta bi ovo trebalo da znaci?!?


Pa izaberi forum iz padajuceg menija

A ako zelis da vidis neki baner, a ti privremeno ukljuci opciju da ti ucitava i banere
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: A evo kako izgleda kad je malo ozbiljnije - FF rupčage na sve strane :o)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 15190 | Odgovora: 123 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.