Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi

[es] :: Multimedijalni uređaji :: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 88505 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vindi

Član broj: 59638
Poruke: 5
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi29.05.2005. u 13:54 - pre 230 meseci
Jel to samo ja vidim hrpu slova i brojaka od Leo Polovog odgovora ili već čega?
Koliko vidim treba biti neka slika.
 
Odgovor na temu

HST
xy

Član broj: 55984
Poruke: 90
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi04.06.2005. u 09:00 - pre 230 meseci
Evo izašal je nova verzija firmwarea V06
http://board.softpedia.com/index.php?showtopic=869&st=40
 
Odgovor na temu

stetocina

Član broj: 60441
Poruke: 2
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi05.06.2005. u 16:04 - pre 230 meseci
Prije par dana kupio sam ovaj player (verz. 31.01) i naravno pokušao ga nadograditi novim firmware-om. No nakon 10-ak sekundi player je izbacio CD i potpuno blokirao. Čekao sam pola sata no ništa se nije događalo, te sam ga iskopčao iz struje. Sada kada ga ponovno uključim samo se upali narančasto svjetlo,a player uopće ne reagira.
Što trebam učiniti da ga vratim barem na tvorničku verziju?
Zahvaljujem na odgovorima!
 
Odgovor na temu

Leo Pol
ZG

Član broj: 49869
Poruke: 20
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi05.06.2005. u 16:28 - pre 230 meseci
Nisam baš siguran jesi li se dobro informirao ranije i kako ti se to dogodilo, ali dobra vijest je svakako da je moguće popraviti kvar ukoliko je samo firmware u pitanju.

Potrebno je flashati dvd player pomoću serijskog kabela.

Najdnostavnije je pomoću kabela od mobitela, koji se spaja direktno na glavnu ploču, gdje postoje i označeni su slobodna mjesta za serijski kabel.

Tada nije bitno koju verziju možeš flashati, čak ide i 31.01 na 31.53 samo u tom slučaju će biti zaključano daljnje upgradanje sa CD-a.

[Ovu poruku je menjao Leo Pol dana 06.06.2005. u 08:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

stetocina

Član broj: 60441
Poruke: 2
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi05.06.2005. u 16:46 - pre 230 meseci
Možeš li mi ukratko objasniti postupak ako nije problem? Imam kabel RS-232, može li on poslužiti svrsi i di ga trebam uključiti?
 
Odgovor na temu

Leo Pol
ZG

Član broj: 49869
Poruke: 20
*.hr
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi06.06.2005. u 06:51 - pre 230 meseci
Evo ovako, RS232 kabel, nije dobar opis, obzirom da je RS232 serijski
komunikacijski protokol, dakle bilo koji serijski kabel s tri žice može
prenositi RS232 protokol. No neću te zamarati, već samo reći da
pretpostavljam da imaš serijski kabel od modem ili nečega sličnog.

Na tvoju žalost to ti neće biti dovoljno, naime na PCu su standardni naponi
5V, a na mobitelima i DVD 3,3V, te ne bih eksperimentirao s tim, jer su
velike šanse da će od DVD-a ostati samo neupotrebljiva kanta.

Dakle potreban ti je serijski kabel koji ćeš s jedne strane uštekati u PC
(npr. 9 pinskim strandardnim D-konektorom) a s druge strane na pinove na
"matičnoj ploči" DVD-a na kojoj su drugačiji naponski nivoi. Dakle mora
postojati neka elektronika koja će prilagoditi naponske nivoe. To se može
napraviti na razne načine. Postoje npr. čipovi sa schmitovim okidnim
sklopovima koji bi i poboljšali signal, odnosno filtrirali ga, ili postoje
opto prenosnici signala ......


Možeš to sve zaboraviti, jer će te izrada takvog sklopa koštati više novaca
i živaca, nego da neki stari kabel od mobitela rastaviš sa strane na kojoj
se spaja na mobitel. U trgovinama se nađe na rasprodajama po 20-30 kuna
kompletan kabel za neke modele koji više nisu u prodaji. Te bi ti svakako
savjetovao da to nabaviš.

Kad to nabaviš bit će ti potreban i program za flashanje to možeš naći na
http://personal.inet.fi/koti/m...r/mabreaker/mediatek/programs/

a popis kablova s njihovim rasporedom nožica nalazi se na ovoj slici :
http://personal.inet.fi/koti/m...ams/images/phone_connector.gif

 
Odgovor na temu

HST
xy

Član broj: 55984
Poruke: 90
213.202.119.*



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi06.06.2005. u 09:58 - pre 230 meseci
Ovako,firmware v06 kad se raspakira ima neki dummy file koji ne znam čemu služi,ja sam ga maknuo i spržio bez njega.
Jer sam jedan player pokušao upgrejdat sa ti dummy fileom i dogodilo se da se player smrznuo,ali srećom vratio sam ga u dućan i dobio drugog jer se sve odigralo u cca. dva sata,kupovina,flashanje i reklamacija playera.
Player krene upgrejdati i izbaci ladicu nakon desetak sekundi.
PUSTIT PLAYER I NIŠTA NE DIRATI,NAKON MINUTU-DVIJE UPGRADE PROĐE.
Firmware je super titlovi veličine prijevoda na HRT,zoom oznaka nestaje nakon nekoliko sekundi,pokazuje punu dužinu naziva direktorija i fajlova zajedno sa ekstenzijama.
 
Odgovor na temu

Leo Pol
ZG

Član broj: 49869
Poruke: 20
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi06.06.2005. u 12:41 - pre 230 meseci
Evo iako ste sugerirali da stavim na stranicu novi firmware V6, ipak nakon testiranja sam odlučio da to ne napravim.

Naime, ovaj firmware nije prilagođen playeru iako player radi ako se ubaci.

Naime, iako će zoom nestati nakon par sekundi, mislim da je previše žrvovano.

Uopće nema podešavanja zvuka, testa izlaza za analogne zvučnike, kašnjenja pojedinih zvučnika (udaljenost od ekrana), komprimiranja dinamike zvuka.....

Uglavnom to ne bih nazvao verzija 6 i ne preporučujem "nadgradnju" jer će biti izgubljeno previše toga radi blesavog zoom-a, za koji osobno mislim da ne smeta.

To što se s firmwareom inicijalno podešava region code na 0 nije problem jer se može pomoću daljinskog to napraviti.

Otvorite ladicu:

open

uđi u menu

setup

strelicama uđi u preferances

>>>

ukucaj na slijepo 1379

1379

strelicam gore dolje promjeni region code na 0

detalje i verziji 5 koja radi možete naći na http://evoleo.no-ip.com

 
Odgovor na temu

HST
xy

Član broj: 55984
Poruke: 90
213.202.119.*



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi06.06.2005. u 13:47 - pre 230 meseci
Može biti nisam ga pretjerano testirao,ove finese što si ti naveo.
Meni to toliko nije bitno,ionako gledam filmova na tv-u samo u stereo tehnici.
Ovo drugo sve radi OK.
Samo još jedno pitanje da li ti znaš čemu je onaj dummy file unutat firmwarea jer skunuo sam sve verzije koje su dostupne na ovoj,tvojoj i na softpediji i ni jedan nema taj dummy file.
 
Odgovor na temu

Leo Pol
ZG

Član broj: 49869
Poruke: 20
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi06.06.2005. u 14:04 - pre 230 meseci
Dummy je zapravo prazan file koji najčešće služi za popunjavanje mjesta na CD, a služio je ili još uvijek služi za zadržavanje kompatibilnosti sa starijim uređajima. Pa postoji na DVD gdje je minimum 1 GB podataka za kompatibilnost, odnosno kao u ovom primjeru dummy od 24 MB + 1 MB firmwarea što čini ukupno minimalnih 25 MB za zadržavanje kompatibilnosti.

Moram priznati da nisam još imao prilike vidjeti uređaje koji ne rade ako je CD manji od 25 MB, možda neka stara 486 sa CD ROMom 1x ili 2x stvarno ne radi, iako većina softwarea za snimanje ima mogućnost umetanja Dummy-a u konačni image.

 
Odgovor na temu

internet

Član broj: 58858
Poruke: 10
*.ht.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi07.06.2005. u 12:14 - pre 230 meseci
Da li mogu vratiti na verziju v.05 nakon v.06 i kako to napraviti?
 
Odgovor na temu

HST
xy

Član broj: 55984
Poruke: 90
213.202.119.*



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi07.06.2005. u 14:14 - pre 230 meseci
Mislim da možeš na isti način kako si nadogradio na verziju 05,ali ako te ne smetaju sitnice poput led diode slobodno pusti veziju 06.
 
Odgovor na temu

Leo Pol
ZG

Član broj: 49869
Poruke: 20
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi08.06.2005. u 09:39 - pre 230 meseci
Može se bez problema vratiti na bilo koju verziju softwarea, bez obzira koja je trenutno ugrađena.

Ne preporučujem verziju 6, jer nije napisana uopće za taj uređaj, iako ima osnovnu funkcionalnost.

Verzija 5 je stabilna i dobra, dok kod verzije 6 ima nekih problema, kao npr. povremeno titranje slike i "zalaufanja" medija, dok na istim medijima v5 radi stabilnije, a da ne govorim o setup meniju kojega pola fali.

Izgleda da je jedino HST sretan, možda zato jer uopće radi ili je sa tvorničkog firmwarea stavio 6 pa je i to bolje. Inače fontovi u verziji 5 su isti kao i u verziji 6.
 
Odgovor na temu

HST
xy

Član broj: 55984
Poruke: 90
213.202.119.*



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi08.06.2005. u 12:39 - pre 230 meseci
Ja sam ga stavio prvenstveno zbog nestajanja zoom oznake.Ovo što si ti naveo oko zalufanja cd-a ili dvd-a moram priznati nisam primjetio takvo nešto.
Pustit ću ovaj firmware dok se MTZ ne vrati sa godišenjg u devetom mjesecu,pa kad ispravi ove pogreške u ovom firmware onda ću ga nadograditi.
 
Odgovor na temu

Lady Jana
Andrijana Bitanga
Xy

Član broj: 60912
Poruke: 3
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi09.06.2005. u 13:03 - pre 230 meseci
Molim vas recite mi zasto nakon stavljanja novog firmwearea (v.6) nemam vise opciju za podesavanje zvuka 5.1?
Sa originalnim firmweareom sam mogla imati zvuk 5.1 no sada ne samo da nemam opciju za podesavanje toga nego mi se zvuk cuje samo na prednjem lijevom i prednjem desnom zvucniku.
Molim vas odgovorite sto prije.
Hitno mi je.
Hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

HST
xy

Član broj: 55984
Poruke: 90
213.202.119.*



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi09.06.2005. u 14:03 - pre 230 meseci
To je valjda jedan od bugova u verziji 06,pročitaj par postova gore što piše i jednostavno nadogradi player sa firmweareom verija 05 i dobit ćeš sve te mogućnosti.
Ja ću pogledati kod mene kakva je situacija sa menijima kad uhvatim malo vremena.
 
Odgovor na temu

Lady Jana
Andrijana Bitanga
Xy

Član broj: 60912
Poruke: 3
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi10.06.2005. u 01:05 - pre 230 meseci
Pokusala sam vratiti firmweare na v5 istim postupkom kako sam i nadogradila na v6 i nakon sto izbaci cd (nakon nekih 10 sekundi) player se zablokira.
Ostavila sam ga da stoji tako s otvorenom ladicom nekih pola sata no nije bilo promjene.
Nakon toga vec sam po.... i iskljucila sam ga iz struje. On je jednostavno nakon toga uvukao ladicu i kada sam ga ponovno ukljucila ostao je onaj stari firmweare v6.
Kako mogu da se vratim na verziju5?
Molim vas hitno mi je jer player nije moj vec bratov a ja ga kao fol htjela iznenaditi boljim firmweareom.
 
Odgovor na temu

morskipas
Rijeka

Član broj: 25369
Poruke: 73
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi12.06.2005. u 16:45 - pre 230 meseci
Morate biti pazljivi kod nadogradnje vasih playera najme postoje dvije verzije firmwera sa razlicitim servom ako ste kojim slucajem nadogradili vas player sa starom verzijom serva 31.53.00.00 player ce raditi ali vise se nece moci ponovo nadograditi sa bilo kojom drugom verzijom ,jedina mogucnost je preko rs232 kabla.
stoga dobro provjerite sto radite prije nego nesto krene krivim putem.
lady Jana provjeri koji ti je servo trenutno u playeru gore u postovima imas postupak opisan, ako je stari onda ga nemožes zbog toga nadograditi.
pozdrav
 
Odgovor na temu

morskipas
Rijeka

Član broj: 25369
Poruke: 73
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi12.06.2005. u 16:57 - pre 230 meseci
evo jos malo objasnjenja za sve koji su kupili smartvision u zadnjih dva mjeseca imaju 16 bitnu verziju firmwera koja se moze nadograditi preko CD-a

bin file izgleda ovako:
Only with player with SERVO: 31.01.00.00
SmartVision820_1250_v06_Mtz_Servo31.01.zip za verziju 06
ili

SmartVision820_1250_v05_Mtz_Servo31.01.zip za verziju 05
pozdrav
 
Odgovor na temu

Lady Jana
Andrijana Bitanga
Xy

Član broj: 60912
Poruke: 3
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi12.06.2005. u 23:24 - pre 230 meseci
Pa naravno da sam gledala da bude odgovarajuci server.
No eto otisla sam nazad u trgovinu i glumila da nemam pojma zasto to nesljaka a oni to nisu imali gdje isprobati pa su mi dali novi. Nadam se da sada necu imati zbog toga problema jer sam im ostavila moje podatke.
Na ovaj nema sanse da nista mjenjam.
Znate ono: Tko se jednom opece i na hladno puse...
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: dvd-divix player smartvision ds-n820 titlovi

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 88505 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.