Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PVC ili Alu stolarija

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC ili Alu stolarija

Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 568662 | Odgovora: 848 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija07.02.2012. u 21:25 - pre 148 meseci
I ako nije niskoemisiono staklo u ponudi, obavezno ga trazite... razlika je par eura po kvadratu, a znaci mnogo!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija08.02.2012. u 15:06 - pre 148 meseci
@Pisac

necu vise da opominjem!


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Vlad1

Član broj: 298697
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija09.02.2012. u 12:40 - pre 148 meseci
Za Veljka ili frenkicjevca:)
Ocigledno je da sam promasio temu:) Ja sam zatrazio pomoc vezano za izbor PVC stolarije na temu najkvalitetnije marke, ali niko ne odgovara.
Moje pitanje je sledece:
Imam ponudu od 3 Nemcka proizvodjaca, isti su okovi staklo je niskoemisiono.
Posto sam ponudu 2 izbacio iz nekih mojih razloga, interesuje me razlika izmedju ponude 1 i ponude 3.Cena mi nije toliko bitna, tako da stvarno zelim kvalitet i stvarno zelim da znam razlike izmedju ova dva profila.
Petokomorni su prozori u sve 3 varijante.

1 ponuda je od VEKA profila i iznosi 1700 eura
2 ponuda je od REHAU profila i iznosi 1670 eura
3 ponuda je od SCHUCO profila i ona je 1950 eura
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija09.02.2012. u 13:52 - pre 148 meseci
eh, nisam radio ni schuco ni veka

ako je ponuda od iste firme, onda pogledaj uzorak i odluci koji profil ti se vise svidja
kolega koji je radio sa schuco se "kune" da je to najbolji profil, sa odlicnim resenjima za svakojake pozicije (radio je u sloveniji)
na kakve razlike konkretno mislis? hemijski sastav, ponasanje pri promeni temperature...

najobicniji konfekcijski prozor se ponasa sasvim solidno u svim vremenskim uslovima, tako da je suvislo pricati o ponasanju ovih prozora, moze se reci - najboljih na nasim prostorima
da li ce trajati 10-20-30 godina je vec druga stvar, posto oni sa prve ugradnje tek sad pune 10-ak godina...

mozda je bolje razmislis i o roletnama...


koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija09.02.2012. u 17:00 - pre 148 meseci
Eto, covek ti sve lepo napisao.
Uporedi, pa izaberi sta ti se najvise svidi.
 
Odgovor na temu

mupe

Član broj: 92933
92.244.140.*



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija14.02.2012. u 15:56 - pre 148 meseci
Ima li neko iskustva sa motorizovanim roletnama? Kakve mogućnosti imaju? Da li se podrazumeva tajmer i senzor svetla? Posebno me zanima kakva su iskustva s kvalitetom, pošto cena i nije baš mala.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija14.02.2012. u 18:46 - pre 148 meseci
ja to jos nisam radio
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija14.02.2012. u 19:00 - pre 148 meseci
Citat:
mupe: Ima li neko iskustva sa motorizovanim roletnama?


Cena nije mala? Pa sve je relativno. Motor možeš da nađeš u "maloprodaji" na crno za 60-80€, ali običan motor na prekidač/taster koji ide gore-dole i zaustavlja se u krajnojoj poziciji . Ove sa daljinskim upravljačem valjda možeš da nađeš za 150€, a verovatno ima i za manje.

Kvalitet ko kvalitet, u pitanju je samo motor koji se može montirati na postojeću roletnu. Ako crkne, crkao je motor, nije roletna. Motor je spor, i ako nisi baš lenj mnogo je bolje da koristiš kaiševe i časkom spustiš/podigneš roletnu. Ja bih tu dodao da je stari sistem kaiševa sa žabicom u kutiji roletne (na nekim starim drvenim prozorima) mnogo bolji (brži) nego novi sa namotavanjem na kotur koji štrči na prozoru. Ako već ugrađuješ motor, obavezno ugradi prekidače (a ne tastere) za roletne iz nekog modularnog programa prekidača, da ne bi morao da čekaš večnost pored tastera dok motor poooolaaaakooooo spušta roletnu.

Reći će ti da je motor tih, ali to je samo zato što ne znaju pravo značenje te reči. Ukoliko imaš kutiju za roletnu u okviru prozora (ugrađenu sa prozorom), ne možeš da uključuješ roletnu dok neko spava u sobi jer će se verovatno probuditi.

 
Odgovor na temu

mupe

Član broj: 92933
92.244.140.*



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija15.02.2012. u 09:12 - pre 148 meseci
U bre, ti si baš retro. :)

Prvo, mene upravo nervira taj kotur koji štrči na prozoru i to mi je jedan od većih motiva da odaberem motor.

Ovo sa prekidačima mi zvuči bemisleno, jer pretpostavljam da sistem sa daljinskim ima "pametne" tastere, kao u automobilima. Tj. da pritisneš "gore", a roletna se podigne do graničnika i stane. Ako bih koristio prekidač, pre ili kasnije bi sam sebi uništio motor jer bih ga ostavio da radi i kada roletna dođe do graničnika.

O buci iskreno nisam razmišljao, i to me definitivno zanima. Džaba mi motor koji će spustiti roletne kad izađe sunce, ako će me istovremeno njegova buka probuditi.

I dalje se nadam da je neko koristio/ugrađivao ovakav sistem, pa da može da mi prenese iskustvo iz prve ruke.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+267 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija15.02.2012. u 11:25 - pre 148 meseci
Mnogo siroka tema, pa da nagrabuljamo malo sa vrha...

Postoje sistemi koji se dodaju na bilo kakve roletne tako sto se vezuju sa strane na gurtnu -> to izbegavati. Pravi aksijalni motor za roletnu se smesta u onu metalnu 'oklagiju' u sredini od 40 tj 60 mm. Treba da je kutija roletne namenjena za udarno opterecenja koje pravi motor i da ima originalne metalne adaptere. Kod nas je sistem - sve moze... Motor sem precnika odredjuje velicina platna(snaga motora u Nm) , logika na koju se vezuje (prekidaci, daljinac sa radio senderom, kucna centrala) , tip uredjaja (roletna, balnonska/garazna vrata, zasenjivaci, venecijaneri ...).

Vec kod daljinca postoji inicijalna logika i ne treba drzati prekidac pritisnut. Motor ima pametan drajver koji upravlja brzinom, oseti preopterecenje. Svaki, i najgluplji motor ima podesene krajnje polozaje i ne ide preko toga. Kucne centrale ce prepoznati da su roletne zaledile, da kola nisu do kraja uparkirana u garazu ili je dete gurnulo ruku kroz prozor. Mozes postaviti program da dize - spusta roletne dok si na moru. Moze i na internet, ali to sad moze svako ....

Ako trazis neku normalnu marku proguglaj na - SOMFY. Turci i arapi imaju dosta verne kopije za 60% cene. Ima i dosta skupljih i kvalitetnijih.

Buka je malo izmisljen problem. Motor nema sanse da cujes iz kutije roletne iza podebelog stiropora. Cujes klepetanje lamela i to sve vise sto brze dizes roletnu. Postoje plasticni lageri za roletnu ali stvarno vise kao izuzetak za vrlo jeftine roletne; generlno se koriste metalni kuglicni legajevi.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija15.02.2012. u 18:56 - pre 148 meseci
Podebeli stiropor? Stiropor nije (dobar) zvučni izolator, a sem toga stiropor u kutiji ne prelazi 2-3cm.

Nego, nikakvo klepetanje lamelica uopšte ne čujem od buke motora, i pored 3cm stiropora u kutiji. Čak štaviše, ogroman motor za rolo rešetke je tiši nego ova motorna oklagija za roletne. Tako da, ako već znaš šta valja i gde ima da se nabavi u Beogradu ili okolini, pošalji mi neku privatnu poruku gde da iskopam te kvalitetne motore koje neću čuti i čiju brzinu ću moći da regulišem. Odmah menjam ova moja 3 motora, i kupujem još par komada da stavim i na roletne na kojima sada koristim kaiševe.

Pozdrav.

 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-3.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija15.02.2012. u 23:31 - pre 148 meseci
NICE motori i automatika.
Ja sam ugradjivao NICE motor koji dolazi sa vec ugradjenom kontrolnom jedinicom i prijemnikom, elektronskim graničnicima i enkoderom za kontrolu pokreta.
Plug and play. Nema potrebe za prekidacima i ostalim.
Takodje na cetiri motora sam montirao bezicni senzor kisa/vetar/sunce, koji ide napolje i jedan bezicni progamator.
Cene su oko 120e motori, oko 130e je spoljni senzor kisa/vetar/sunce i oko 70 je unutrasnji progamator. Bez ugradnje.
Uz to jos sestokanalni daljinski od oko 35e. a ima ih vise vrsta, mozes da biras...

Ako recimo uzmes obican motor bez ugradjenog senzora za daljinsku komadnu, uz taj obicna moras da uzmes dodatnu kutijcu sa razvodom i zastitom i elektronikicom kojekakvom na koju se povezuje obican taster.. i to te na kraju izadje skoro isto..


E sad..
Motorizovani rolo sistemi imaju smisla samo ako se koriste sa programatorom i spoljnim senzorima...
Motorizovani sistem nema nikakvog smisla ako se koristi samo za manualno spustanje/podizanje roletne.. (u smislu motor,a ne gurtna)
Jer je program podizanja i spustanja u odnosu na vremenske prilike, taj koji nam pravi ustedu energije, zbog cega bi ovo sve i trebali da postavljamo.

Znaci ako je leti na jednoj strani sunce, a mi necemo da trosimo energiju paleci klimu, senzor sam spusti te roletne, a otvori npr. one koje su u senci na drugoj strani kuce..
Ako je zima, ili duva vetar, senzor sam zatvara da cuvamo unutrasnju toplotu zimi..
Ako napolju padne temperatura ispod odredjene, roletne se spustaju...
I sl. postoji senzor koji se zalepi na staklo i roletna se pri odredjenim uslovima dan/noc spusti do mesta gde je zalepljen...

Ovo sve kroz sistem pametne kuce moze da se poveze i sa svetlima, pa npr. kad se roletne spuste - svetla se upale.. i jos milion kombinacija..
SOMFY sistemi su dosta dobri u ovoj prici.. Takodje i ovaj NICE, a na trzistu ih ima jos dosta..

To sto kazes da neces da te bude roletne, mozda to nije tako ni lose.. namestis da se dizu u vreme kad treba da ustanes i sluze ti umesto alarma :)
Kvalitetniji motori za kucnu upotrebu (ne industrijski za rolo vrata na lokalima) imaju dosta mali nivo buke, u sustini se cuje samo zujanje.
Ako ti je to previse bucno, mozes da izvadis izolaciju od stiropora, koja bi trebalo da se stavlja u svaku kutiju i da kupis azmafon plocu, pa da je iseckas i upakujes na mesto storopora, ona je jako dobar zvucni izolator, a ima termoprovodljive odlike mineralne vune... a i nije skupa.

Ovo sto je napisao whitie2004 sve stoji.

I da... za kvalitet nemam sta da kazem, ovo je ugradjeno pre oko 2 godine i jos nije nista crklo, pricao sam skoro sa covekom kom sam ugradjivao i kaze da sve radi.. on je sam programirao sve..
Nije bilo pola toga na lageru, pa se cekalo da sve sakupe i da sve stigne iz italije, kad sam narucivao..
Eto toliko.

Ja imam u planu da sebi narucim isti ovaj sistem, ali kad budem imao viska 1000 evrica.
Do tada ce da stoje prozori bez roletni :)
A vi se strpite, pa da mogu sve da vam opisem iz licnog iskustva.

 
Odgovor na temu

mupe

Član broj: 92933
92.244.140.*



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija16.02.2012. u 10:54 - pre 148 meseci
Hvala svima na odgovorima, dosta će mi pomoći u izboru i odluci!
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+267 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija16.02.2012. u 11:20 - pre 148 meseci
Stiropor jeste zvucni izolator i standardno se stavlja u podove i medjuspratnu konstrukciju da amortizuje buku od hoda i decje igre. Svi bitniji proizvodjaci roletni, WAREMA, Roto , Hella ... sada prave kutije roletne iskljucivo od stiropora i sa tih par centimetara materijala postizu zvucnu izolaciju reda 45-50 decibela

http://www.warema.de/de/Produk...llladen/Typ_NARO_Revaussen.htm

Nebitno. Veci je problem sto se nemozemo sloziti oko nekih faktickih pojmova, kako cemo o stogo individulnom pojmu tipa: nivo buke budjenja. U stanu imam vise racunara i potrebu da istovremeno rade Zend server na jednom i programiranje na drugom, sve to u neprijatno doba dana. Postoji pravilo - ne ukljucuj racunar u prostoriji gde neko spava. I podpravilo: posao je posao, ukljuci komp. Mozda ce se neko probudi, opsovati i produziti dalje. Sada ja treba da sam maliciozan i da kazem da se ljudi bude od motora ventilatora velicine oveceg klikera a nece ih probuditi zvuk podizanja 5 kvadrata aluminijumskog platna roletne ....

Sasvim je verovatno da zapravo pricamo o istom nivou zvuka, samo sto je za moje usi to OK, a za tebe je znatna buka. Zato je bitno da ti licno cujes kako radi neki motor i tek ga tada kupis. Zato je bolje da predstavnika somfyja zoves za tehnicke detalje, a motore pogledas i eventualno kupis kod naprimer Helle ( SKS stakusit ). Telefone i adrese imas na netu, sve na srpskom. Ako bude problema cimni me na private. Kontakti su mi u firmi - ponedeljak!

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija16.02.2012. u 13:38 - pre 148 meseci
Stiropor nije zvučni izolator. Može on da se koristi kao zvučna izolacija u određenim uslovima, ali mu to nije namena. Isto kao što i beton može da bude dobar zvučni izolator vazdušne buke (zbog svoje masivnosti).

Za prigušenje udarne buke među spratovima, koristi se poseban elastičniji stiropor koji je naravno dosta skuplji. Efekti koji bi se dobili stavljanjem običnog tvrdog stiropora ili stirodura bi naravno bili bolji nego da njega nema, ali daleko od toga da bi bili kakvi treba da budu i kakve je moguće dobiti korišćenjem pravog materijala.

E, kad bih znao nemački, onda bih i mogao više da komentarišem one cifre koje su date u tvom linku. Verovatno su to cifre za izolaciju od spoljne buke, što znači dva reda plastike, dva reda stiropora, i vazdušni prostor u unutrašnjosti. To i jeste princip dobre zvučne izolacije: različite gustine materijala u više slojeva. Ali to ne znači da je stiropor sam po sebi dobar zvučni izolator, već samo da je u ovom slučaju iskorišćen na pogodan način.

Svejedno, moj motori za roletne se čuju i u dvorištu na 4m daljine, a to naravno ne može da se svrsta ni u kakvu tišinu.
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-3.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija16.02.2012. u 15:21 - pre 148 meseci
Lepo sam vam napisao sta da uradite, ako zelite bolju zvucnu izolaciju od stiropora.

http://www.azma.rs/azmafon.php

Meni smeta buka ventilatora od kompjutera uvece kad legnem..
Ali mi ne smeta buka motora od roletne, ma kolika ona bila, kada je podizem, ili spustam, 2-3 minuta dnevno.

 
Odgovor na temu

Petardj
Petar Djuric

Član broj: 300115
Poruke: 1
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija29.02.2012. u 19:22 - pre 147 meseci
Moji drveni prozori su odsluzili svoje pa prelazimo na pvc...Posto vidim da ima dosta ljudi koji se bave ovim poslom, jedan besplatan savet bi mi dobro dosao.Ponuda glasi:Inoutic arcada, 6 prozora 120*120 -1007, 00 eura.
1.Stok arkada la 710
2.Krilo arkada za 710/d
3.Termo staklo 4*16*4
3.Okov roto nt


Za 25% bi mi bila veca cena za Veka swingline.Sta uzeti?Hvala
 
Odgovor na temu

sava84

Član broj: 43115
Poruke: 520
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija16.03.2012. u 11:13 - pre 147 meseci
Pozdrav, uzeo sam aluplast pvc profil i prozori su odlicni, medjutim primjetio sam da jedan prozor ima dosta losu zvucnu izolaciju, naime soba se nije koristila do skora pa sam to tek sad primjetio i najmanji govor napolju se cuje kao da je prozor otvoren. Ostali prozori su odlicni, nikakvi zvukovi iz vana se uopste ne cuju. Sta bi mogao biti problem?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija16.03.2012. u 13:39 - pre 147 meseci
Verovatno nije dobro nastelovan:
http://www.elitemadzone.org/t327602-PVC-stolarija-popravka
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Virked
Pancevo

Član broj: 51361
Poruke: 207
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+61 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija16.03.2012. u 23:52 - pre 147 meseci
Citat:
bsladjana
Danas sam razgovarala sa nekim iz Veka pradstavnistva u Bgd, pa sam saznala zanimljiv nacin da se utvrdi da li su stakla na prozorima sa filmom, pa bih to da podelim. Naime, kod stakla koje ima film ako prislonimo upaljac uz staklo i upalimo, treba da vidimo 4 plamena u prozoru, od kojih je jedan druge boje.

Veoma zanimljiva teorija. 7 godina sam radio sa staklom i do sada ovo nisam cuo :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC ili Alu stolarija

Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 568662 | Odgovora: 848 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.