Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PVC ili Alu stolarija

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC ili Alu stolarija

Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 566182 | Odgovora: 847 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16346



+2921 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija05.08.2013. u 22:44 - pre 129 meseci
Citat:
whitie2004:
A teorijski ... svi veliki nemacki proizvodjaci profila ce ti reci da ram do nekih 1 - 1.3 m ne treba armirati, a za krilo je mera obicno 0.6 - 0.8m. Kada bi ih poslusao na nasem trzistu bi izvrsio samoubistvo! A opet svi kvalitetni profili potrebni za pasiv haus sertifikat nemaju celika u sebi - sve vece komore su zauzete stiroporom.

Sad si kontradiktoran prvo tvrdis da treba metalni profil a sad da nemacki proizvodjaci izbegavaju metalne profile.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bockoboda
GSP

Član broj: 212867
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija05.08.2013. u 23:23 - pre 129 meseci
Hm...pa sad gledam, E45 je potpuno isti po karakteristikama kao M11000, ili sam negde pogresio,dok E40 ispada kao M9650
Pa to sam cuo za ger, da mora biti dobar, a taj drugar sto ga znam sto bi mi to radio, ima te turske masine, pa mi to sumnjivo malo, ne znam, da li one mogu dobro iseci alu, jer nekako, ne bih da imam kasnijih problema, kao sto kazes u vidu oksidacije spojeva, ili sta vec.
Gledam, ima zaobljenih i Etem potpuno isti kao Alumil, dakle, mogu slobodno ici sa tim profilom, ali gledati E45, ipak mi deluje mnogo bolje. Hvala na informacijama.
A PVC, pa nemam iskustvo sa njim,ali imam sa dosta ljudi koji imaju sa njim iskustva, nisam sreo mnogo zadovoljnih, oni koji su zadovoljni, otvaraju prozor 1-2 puta godisnje, ovi ostali, imaju svi zamerke uglavnom na PVC, dok za ALU nisam jos sreo, sem znojenja da neko ima probleme. PVC ako budem stavljao, to ce biti iskljucivo na pomocne objekte, koje ne koristim za zivot, a treba im zamena stolarije.
Dakle, eto i mog glasa - ALU, ( P-WC nikada :)
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija06.08.2013. u 00:23 - pre 129 meseci
Pa traži pred tobom da iseče jedan komad profila i pažljivo pogledaj, tako sam ja bio znatiželjan kod drugara i gnjavio ga dok nije isekao. Najbolje su nemačke mašine i one remontovane.

Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+266 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija06.08.2013. u 09:19 - pre 129 meseci
Citat:
Sad si kontradiktoran ....

Pricamo o konkretnim dvokrilnim vratima ozbiljnih dimenzija koja zahtevaju isto tako ozbiljan celik. Nemci ne traze celicno ojacanje za krila do 60 cm ... Nema veze jadno sa drugim! Izmedju ovih krajnosti moj dobavljac profila je smestio cak 4 razlicita celika - zavisno vec od dimenzija.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

frenkijevac1
Novi Sad

Član broj: 169054
Poruke: 353
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija07.08.2013. u 11:19 - pre 129 meseci
Ja stavljam ojacanje i u prozor 40x40, ako otvor ima bilo koje otvaranje, tj. krilo (nije fiksni ram), ojacanje se mora staviti, ako ni zbog cega drugog, onda zbog srafljenja sarki na stoku, a ako u krilo ne stavite ojacanje po propisu, njega nosi samo staklo, tako da ili ce staklo ubrzo puci, ili ce prozor "pasti".
Sto se tice vrata, nista ti ne znaci ako ti neko isece ispred tebe profil i pokaze ojacanje, ako prilikom pravljenja vrata ne stavi ugaona ojacanja unutra, koja ce tesko da ti pokaze na licu mesta, jedino da gledas kako ih stavlja u tvoja vrata u radionici, sto ce tesko ko da ti dozvoli...
tako da... aluminijumska vrata. dodas 100-200 e i ne razmisljas puno.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija07.08.2013. u 12:37 - pre 129 meseci
Može i magnetom da se proverava pvc stolarija pre ugradnje kao što je neko savetovo ranije, to samo pomeneš tokom dogovaranja i stavice sigurno :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija07.08.2013. u 19:36 - pre 129 meseci
Dobio sam ponudu za PVC stolariju pa bi moliko da mi kazete ako je ok cifra

Prozorki profil EURO-86 firme REHAU, spoljni front profila ANTRACIT siva 7016 RAL unutra je beo

Vodjice za roletne, aluminijumske lamele isto antracit siva 7016 Ral, kutija za roletne bele boje pvc 195 mm termoizolacione sa integrisanim komarnicima prema semama

staklo je CLIMA GARD SOLAR (4 godisnja doba) debljine 4-16-4-16-4 ukupna debljina 44mm

Elektro motori rucna i daljinska kontrola , ukupno 13 EM , jedan daljinski i jedan za zid daljinski po jednom elektro motoru renomiranbe firme SOMFY

Komarnici integrisani prema semi

Pozicije sa profilima BRILIANT DESING spoljni front profila ANTRACIT SIVA 70160Ral unutra je beo, petokomorni sa dvoslojnim staklom 4-16-4 CLIMA GARD SOLAR (4 GODISNA DOBA)

- Klizna vrata sa roletnom automatski nagibno klizni okov EURO-86 - 1 kom - 3000*1800 + roletna

- Skriveni okov sa roletnom na jedno krilo ide komarnik EURO-86 - 2 kom - 2400*600 + roletna

- automatski nagibno klizni okov sa roletnom EURO-86 - 3 kom - 2400*2200 + roletna

- Fiksni prozor petokomorni Brilijant - 1 kom - 2400*2550

- Dvokrilna ulazna vrata sa svetlarnikom petokomorni Brilijant - 1 kom - 1450*2250

- Prozor sa fiksom, komarnikom i roletnom EURO 86 - 4 kom - 600*2200 + roletna

-Balkonska vrata sa roletnom EURO 86 - 2 kom - 850*2200 + roletna

- Dvokrilna balkonska vrata bez roletne EURO 86 - 1 kom - 1400*2200

- Jednokrilni prozor bez roletne EURO 86 - 3 kom - 600*900

- Jednokrilna balkonska vrata sa roletnom EURO 86 - 2 kom - 1000*2200 + roletna


Izrada i ugradnja elemenata stolarije iznosi 14 300e

Skriveni okov ( opciono) 550e

Elektro motori sa testiranjem i ugradnjom 13 komada 2652e

kontroleri daljinski na zid 13 komada , rucni daljinski 13 komada 227e



P.S. Ovo su cene sa PDV-om da li ga mogu zibeci nekako :)
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija07.08.2013. u 20:05 - pre 129 meseci
Preporučio bih eksterni komarnik jer je kasnije bukvalno nemoguće ih servisirati. Mora cela roletna da se vadi koliko sam razumeo jednog servisera. A ljudi znaju vrlo lako da "prođu" kroz komarnik, naročitno na balkonskim vratima :P
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija07.08.2013. u 20:26 - pre 129 meseci
zamolio bi ucesnike teme da na iznose ponude zarad ocene "isplativosti", jer nema smisla, niko to nece racunati :D

oko metala u pvc profilima... svaka firma zna da mora ubacivati metal, tako da u svim prozorima ima ubacen metal i oko toga se ne morate sekirati, ali postoji jedno pravilo, koliko para toliko i muzike, lako cete dobiti metal debljine 0.8mm umesto 1.5mm i sl...
pokusajte sa predogom da vam naprave ponudu materijal +ruke u procentima. tad cete sigurno dobiti ono sto platite. sigurno ce izaci skuplje, al eto...

u svakom slucaju, zivimo u Srbiji, da je bolje mi bismo bili u jevropi :)
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija07.08.2013. u 23:50 - pre 129 meseci
Ne mora racunati ali moze odokativnom metodom da oceni. A sa druge strane ako moze neko da da bolju ponudu sto da ne dobro i za njega dobro i za mene.
 
Odgovor na temu

zuja1

Član broj: 168388
Poruke: 24
*.110.158.218.nsradiolan.net.



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija15.08.2013. u 05:44 - pre 129 meseci
Evo da Vas informišem.
Majstori bili, sa sve libelama i postavili vrata i prozor.
gornja ringlica na vratima je odmah pukla, pa je majstor otišao kući po novu, postavili,podkajlovali,utiplovali.
Majstor kaže radniku, buši ukoso.
posle sve purpenom popunili, kod prozora postavili spolja pvc dasku.
sutradan ja primetim da vrata ne zatvaraju dobro, pogledam, kad ono gore ringlica kad je max. izgurana jedva 1 mm uđe u rezu, zovem majstora.
on došao, nije to ništa, kaže spalo je krilo, ja pitam već? on kaže sad ćemo to namestiti. sad drži, ali žive vrata.
Jedino kad dignem ručkuonda zaista stoje čvrsto. Probao sam da iznutra zatvorim krilo,lepo, samo škljocne, ali sam zagledavši se primetio da je možda 3 mm hvatanje jezika, kao da je krilo vrata više udaljeno od drugog krila, imam utisak da bi jačim pritiskom na kvaku proterao vrata?
Magnet nigde osim na ključu ne reaguje, kažem majstoru da je profil puknut iznad šolta od kvake,kad on lizne prst, ja kažem, to sam i ja probao, on kaže doneće specijalnu gumicu i obrisati.
Molim komentar na sve ovo.
kako se završno obrade šupljine popunjene purpenom, skalpelom se odseče višak, kako se i čime pređe purpen da se poravna i da se vremenom ne mrvi? majstor kaže to će zidari malterom, meni to nije logično, bolje moleri nekim gitom ili gletom ? povade se drvene kajle?
Joj, nije mi ovaj jed trebao.
 
Odgovor na temu

Malcolm
CEO
Lyctum
Zemun

Malcolm
Član broj: 516
Poruke: 503
*.static.sbb.rs.

Sajt: www.lyctum.com/pvc-prozor..


+1 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija15.08.2013. u 08:31 - pre 129 meseci
Citat:
zuja1:
Magnet nigde osim na ključu ne reaguje, kažem majstoru da je profil puknut iznad šolta od kvake,kad on lizne prst, ja kažem, to sam i ja probao, on kaže doneće specijalnu gumicu i obrisati.


Nažalost jedno u nizu loših iskustava. Kod odabira stolarije i bravarije treba tražiti firmu sa referencom. Jednostavno to je najzbezbolnije rešenje. Bolje sačekati i pronaći pravo rešenje nego srljati.

Inače sve zavisi od toga koju si cenu dobio za proizvod koji si kupio. Sve to ima svoje. Postoje dobre firme koje mogu posao da odrade kvalitetno ali svoju uslugu naplaćuju malo skuplje. Bolje je i tako nego da glava boli.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija02.10.2013. u 21:30 - pre 127 meseci
Kupiš dobar detektor metala (instalacija u zidu) i problem rešen!

http://www.youtube.com/watch?v=HCzTz9yx_mg
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija03.10.2013. u 18:41 - pre 127 meseci
Vecina ne stavlja podprozorske daske. Majstori koji su meni radili stolariju su stavili spolja i iznutra.

Purpena se posece i posle se popuni, sad kako, zavisi od rupe. Spaletna moze da se obradi malterom, stiroporom/stirodurom, iznutra rigipsom. Drvene kajle se vade, pa se ta mesta popune pur penom. Kada se posece pur pena, ja pazljivo pregledam, jer obicno nadjem neko mesto koje nije dobro popunjeno. Kada sam menjao prozore potrosio sam jos 2 pur pene :)
 
Odgovor na temu

paki

Član broj: 4316
Poruke: 6
195.178.37.*



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija17.10.2013. u 10:41 - pre 127 meseci
Treba da menjam stare prozore koji nemaju roletne. Novi će biti od aluminijuma, sa roletnama i komarnikom. Kutija roletne može biti iznad prozora (termo izolovana) i u tom slučaju bi prozor bio niži za njenu visinu (krilo kraće za 20cm). Postoji mogućnost da prozor bude iste visine kao i stari, ali da se kutija sa roletnom postavi ispred prozora (spolja). U tom slučaju bi kutija roletne prekrivala gornji deo krila. Koje je bolje rešenje gledajući na termoizolovanost celog otvora, kao i na održavanje.
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija17.10.2013. u 10:55 - pre 127 meseci
U svakom slučaju je bolje da roletna bude spoljašnja jer je ta kutija manja i imaćeš mnogo veći prozor tj više svetla. Ne znam dal si me razumeo a i lakše je za održavanje.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

paki

Član broj: 4316
Poruke: 6
195.178.37.*



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija17.10.2013. u 15:05 - pre 127 meseci
Da, biće više svetla (kutija će zaklanjati samo mali deo stakla) kod spoljašnje kutije, za razliku od ugradne - gde se krilo smanjuje. Ali bitno je da je kod spoljašnje lakše održavanje roletne i komarnika, kako kažeš. Hvala za savet.
 
Odgovor na temu

ogisha008
Novi Sad

Član broj: 308461
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija27.10.2013. u 15:35 - pre 126 meseci
Kakva su ulazna vrata od aluminijumskih profila (E-45, M11000 itd) što se tiče protivprovalne zaštite (u odnosu na npr. standardna sigurnosna vrata od 300-500e)?

U principu bi bila potpuno ostakljena, naravno, išlo bi pampleks staklo, verovatno spoljne roletne, čelične rešetke/kapije/grilje bih izbegavao, ako nije preko potrebno.

 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6770
*.dynamic.sbb.rs.



+1450 Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija27.10.2013. u 16:26 - pre 126 meseci
Sigurnosna protivprovalna ili blindirana vrata? Vrlo je velika razlika između a za 300-500e pretpostavljam ovo drugo?
Što se tiče sigurnosti alu profila, oni su u standardu klasičnih vrata mada može da se pojača panelom sa protivprovalnim sigurnosnim slojem i na sve to se doda rolo rešetka ili roletna na daljinski.
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

ogisha008
Novi Sad

Član broj: 308461
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: PVC ili Alu stolarija27.10.2013. u 18:00 - pre 126 meseci
Iskreno, nisam upućen u razliku, čuo sam da valjana vrata kreću od ~600 pa naviše, a ovi kinezi od 200 eura mi ne ulivaju poverenje.

Fora je što mi to treba za jednu prilično usku i dugačku "garsonjeru", tj kućicu naslonjenu na veću kuću, i samo sa jedne (uže) strane mogu da imam priliv svetlosti, pa da iskoristim maksimum ako je ikako moguće.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: PVC ili Alu stolarija

Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 566182 | Odgovora: 847 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.