Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SMS - slucajnost ili nesto drugo?!

[es] :: Nauka :: SMS - slucajnost ili nesto drugo?!

[ Pregleda: 2755 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon SMS - slucajnost ili nesto drugo?!02.03.2005. u 14:02 - pre 233 meseci
Bas me interesuje!
Milion puta mi se desilo da po citav dan ne dotaknem telefon i onda posle par sati (5-10) pomislim da napisem nekome poruku, uzmem mob i u tom trenutku primim poruku od te osobe (znaci u periodu od 10-15h ja uzmem samo jednom mob da posaljem i tad dobijem poruku). Desavalo mi se i da u pola kucanja poruke nekoj osobi, od te osobe dobijem poruku (sto je po meni manje zanimljivo). Malo glupavo ali desava mi se cesto. Ili posaljem poruku i ostavim tel na sto, oduzi mi se malo pa pogledam da nije poruka stigla i u tom trenutku ona stigne.
Moja teorija :o) tj. pitanje!
Moze li to da ima neke veze sa tim sto recimo inace kad poruka ili poziv treba da stigne na zvucnicima se cuje ono pucketanje. E sad, moze li da u mozgu postoji nesto slicno sto ce na takav neki signal da nas refleksno tjera ka telefonu?

* Nisam od onih koji dnevno posalju/prime 1000 poruka pa se potrefi nego mozda 1-2 obicno, i mob mi je ispravan tj. ne radi na potres :o)
 
Odgovor na temu

kv66

Član broj: 38196
Poruke: 589
*.smin.sezampro.yu.

Sajt: www.popdepression.com


+2 Profil

icon Re: SMS - slucajnost ili nesto drugo?!02.03.2005. u 15:54 - pre 233 meseci
Koju mrezu koristis? :))
Calexico
 
Odgovor na temu

Dark Icarus
Goran Lalić
Beograd

Član broj: 19775
Poruke: 428
*.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: SMS - slucajnost ili nesto drugo?!03.03.2005. u 17:16 - pre 233 meseci
Vrlo zanimljivo pitanje... na osnovu ovoga što si rekao moguće su samo 3 stvari:

a) niz vrlo neverovatnih slučajnosti
b) stvarno možeš da osetiš te talase, ali ne na svesnom nivou; ipak, tvoj mozak je uspeo da napravi neku podsvesnu vezu koja se ispoljava kao neodređeno predosećanje
c) imaš telepatsko/proročke moći.

Što se tiče b), nisam svestan ni jedne studije koja tvrdi da ljudski mozak može da "primi" elektromagnetne talase velike talasne dužine (na žalost, ne znam na kojoj frekvenciji radi signal mobilnih telefona ali pretpostavljam da su negde između mikrometarskih, milimetarskih, ili metarskih talasa, čim se interferiraju sa radijima i TV prijemnicima). Ali teoretski ljudsko telo ipak predstavlja antenu, i moguće je da to EM polje pri prolasku kroz telo uspe da blago uskomeša poziciju elektrolita. Ne mogu da tvrdim koliko je jak ovaj efekat.

Na kraju, ne zaboravimo da je jedini način da tvoj mozak oseti ove talase jeste da oni negde u telu uspeju da generišu akcioni potencijal u nekom od senzitivnih neurona, ili možda čak u samom mozgu. Činjenica da neuroni rade po principu praga nadražaja (iliti "sve ili ništa" principu) ide protiv ove teorije, zato što ne verujem da slabo EM polje talasa mob. telefona može da nadraži bilo koji neuron u tolikoj meri da on okine potencijal, što je neophodno da tvoj mozak registruje talas.

Mada, mislim da tu još može da bude nečega - imaj na umu da ne baratam konkretnim brojkama. Neki fizičar bi možda mogao više da pomogne.
In a game of chess you must never let your opponent see your pieces - Zap
Brannigan
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: SMS - slucajnost ili nesto drugo?!03.03.2005. u 17:24 - pre 233 meseci
U pitanju je 2.4GHz.
Cak i ako prihvatimo hipoteticki varijantu 2), ostaje problem sa:
Citat:
MileG: Desavalo mi se i da u pola kucanja poruke nekoj osobi, od te osobe dobijem poruku (sto je po meni manje zanimljivo).

Mogucnost desifrovanja signala i implementacije GSM protokola mi izgleda nedovoljno verovatna :).
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
212.200.52.*

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: SMS - slucajnost ili nesto drugo?!03.03.2005. u 17:32 - pre 233 meseci
A koliko miliona puta ti se desilo da pošalješ SMS, a da ga ne dobijes u isto vreme?

Ovo mi zvuči na nešto kao: tramvaji uvek kasne. Zašto? Zato što se sigurno ne sećate svih tih normalnih slučajeva kada tramvaj dođe na vreme, a bogami se sećate slučajeva kada ste se smrzavali više od sat vremena jer je bio neki zastoj.

Mislim da jednostavno pamtiš interesantne slučajeve ... Probaj da vodiš statistiku, pa će ti se reći samo.
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: SMS - slucajnost ili nesto drugo?!03.03.2005. u 17:47 - pre 233 meseci
@zi::
Citat:
Nisam od onih koji dnevno posalju/prime 1000 poruka pa se potrefi nego mozda 1-2 obicno
Mislim da je bolje da si precutao...
Ono kad kucam poruku pa u toku kucanja primim mi se daleeeko redje desi (par puta do sad) nego ovo prvo.
 
Odgovor na temu

BettyBoop
Beograd

Član broj: 46079
Poruke: 23
213.244.208.*



Profil

icon Re: SMS - slucajnost ili nesto drugo?!05.03.2005. u 21:06 - pre 233 meseci
Meni se to slicno desava..samo sa telefonom.
Kada pomislim na nekog i hocu da ga/je pozoven cesto se desi da taj neko pozove mene, i nekeko imam utisak da sam ga/je "prizvala" mislima..pogotovu kad neko duze vreme mislim na nekog:)))
Ali ne verujem da bilo sta stoji iza toga..jednostavno slucajnost, podudarimo se u mislima...pogotovu za ljude s kojima se neko vreme nisam cula, logicno je da mislimo jedni na druge;)
 
Odgovor na temu

Forgemaster
Nikola Ilic
Niksic - Montenegro

Član broj: 43935
Poruke: 1
*.crnagora.net.

Sajt: www.cafemontenegro.com


Profil

icon Re: SMS - slucajnost ili nesto drugo?!05.03.2005. u 21:27 - pre 233 meseci
eh kako ja nemam takve moci :P
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: SMS - slucajnost ili nesto drugo?!05.03.2005. u 21:42 - pre 233 meseci
Šta će ovo u forumu ''Nauka''?
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: SMS - slucajnost ili nesto drugo?!

[ Pregleda: 2755 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.