Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pretučen pas da li će se primeniti zakon?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pretučen pas da li će se primeniti zakon?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4639 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

smiki
Milan Stojanovic
Beograd

Član broj: 16948
Poruke: 15
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Pretučen pas da li će se primeniti zakon?20.07.2010. u 14:24 - pre 167 meseci
Događaj sa vračara koji je dugo bio zataškavan. http://jtinska.wordpress.com/2...ana-cerovic28-je-pretukla-psa/
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Pretučen pas da li će se primeniti zakon?20.07.2010. u 14:40 - pre 167 meseci
Vidim na tom sajtu su objavleni njeni (osobe za koju se tvrdi da je napala psa) lični podaci i podaci njene firme - agencije za čuvanje dece. Na tom sajtu u komentarima takodje pozivaju na linč. Ako se dokaže da je kriva za napad na psa onda zna se - za to postoji odgovarajuća zakonska sankcija. A ovakvo otvoreno huškanje ljudi, pozivanje na linč i otvoreno pozivanje na ometanje rada njene agencije za čuvanje dece je neprimereno i primitivno.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

smiki
Milan Stojanovic
Beograd

Član broj: 16948
Poruke: 15
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Pretučen pas da li će se primeniti zakon?20.07.2010. u 14:52 - pre 167 meseci
Niko tu ne poziva na linč. Prosto su ljudi revoltirani inertnošću državnih organa koji bi morali da primenjuju zakon. Bez dosledne primene zakona postoji opasnost od skretanja u anarhiju. Zato je društvena odgovornost u ovom slučaju na ispitu.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Pretučen pas da li će se primeniti zakon?20.07.2010. u 15:07 - pre 167 meseci
Citat:
smiki: Niko tu ne poziva na linč. Prosto su ljudi revoltirani inertnošću državnih organa koji bi morali da primenjuju zakon. Bez dosledne primene zakona postoji opasnost od skretanja u anarhiju. Zato je društvena odgovornost u ovom slučaju na ispitu.


Jesi li siguran da niko ne poziva na linč? A ovo?

Citat:
#
jAVNI LINC NA DOTICNU OSOBU, AKO NECE MEDIJI HOCEMO MI, ISPRED AGENCIJE TREBA DA SE SKUPIMO I DELIMO FLAJERE SA SVIM DETALJIMA, OVAKO CEMO JOJ UNISTITI POSAO I JAVNO JE PONIZITI, TO JE ONO STO MI MOZEMO AKO VLASTI NECE, A LICNO MISLIM DA TREBA DA SEDI U ZATVORU NA VODI I HLEBU SAMO MONSTUM BOLESNI. Javni linc i nista drugo sirite dalje!!!!!

Marijana je rekao ovo jul 11, 2010 u 7:32 pm | Odgovor


Izmedju ostalog i zbog ovakvih ljudi (kao što je dotična Marijana koja je napisala ovako nešto) svet je još uvek na znatno manjem stupnju razvoja nego što bi trebalo da bude.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.210.*



+471 Profil

icon Re: Pretučen pas da li će se primeniti zakon?20.07.2010. u 16:43 - pre 167 meseci
Baš ga je pretukla. Psić ima šljivku na oku.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Pretučen pas da li će se primeniti zakon?20.07.2010. u 16:45 - pre 167 meseci
Iza ovakvog uzasnog cina mora da stoje neki jaci igraci. Ja tipujem na Sarica i Jocu Amsterdama. Marijana mora da radi za njih. Veci su tu interesi u pitanju, zna li se malo vise o tom psu, cim se bavio, ko su mu roditelji? Treba sagledati sve cinjenice.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pretučen pas da li će se primeniti zakon?20.07.2010. u 16:57 - pre 167 meseci
Nego...

Hoce li i ovog psa poslati na rehabilitaciju na Maldive i eventualno mu ugraditi iPhone 4 kao bionicke oci o nekom drzavnom trosku?

IMHO, cela stvar je za privatnu tuzbu... osoba A tuzi osobu B za napad na njenu imovinu: kucnog ljubimca. Ne vidim zasto treba da samaraju celu javnost sa tim.

Pa ako sud utvrdi da je zaista doslo do toga sto se prica po novinama, a onda nek odvale doticnu od kazne i posalju je na neku evaluaciju, zbog posla kojim se bavi.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.207.*



+471 Profil

icon Re: Pretučen pas da li će se primeniti zakon?20.07.2010. u 17:26 - pre 167 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:  osoba A tuzi osobu B za napad na njenu imovinu: kucnog ljubimca.


Dakle pas je imovina. Šta ti je kapitalizam.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pretučen pas da li će se primeniti zakon?20.07.2010. u 17:39 - pre 167 meseci
Ne radi se o tome sta je taj pas, vec o tome da je to privatna stvar izmedju te dve strane.

Ali neeeeeeeeeeeee.... zasto bi neko pokretao privatnu tuzbu kada moze da se obrati medijima u letnje vreme kad nema puno vesti, i da vrsi pritisak da se THE DRZAVA bavi time.

To... ono, u drzavi gde coveka u sred bela dana premate od batina na smrt, ili gde se dvojica baja sudare i krenu da se bukvalno resetaju kao u kaubojskom filmu policija i drzavno tuzilastvo treba da se bave ovakvim stvarima... Ono, kao da je Srbija Svedska, pa nemaju pametnija posla i sve ostalo je reseno pa vatrogasci mogu da dolaze da spustaju macku sa drveta, i SWAT tim da dolazi na lice mesta ako je neko udario psa autom....

Ono... da nije malo... preterano ako se uzme obzir MESTO i VREME? Mislim... sudstvo i tuzilastvo su na takvom nivou ekspeditivnosti i efikasnosit da se daleko prece stvari vucaraju mesecima i godinama ... hajde da ih sada zaspu i "animal welfare" slucajevima, ima da rade sve u 16...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.207.*



+471 Profil

icon Re: Pretučen pas da li će se primeniti zakon?20.07.2010. u 17:48 - pre 167 meseci
Dobro, to je već mnogo bolje od ovoga napred izrečenog. A Tinska ti je u tom fazonu. Štiti platane u Bulevaru, mace, kuce, itd. Zbog toga je vest u medijima. ;)
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Pretučen pas da li će se primeniti zakon?20.07.2010. u 18:18 - pre 167 meseci
Pretučen pas da li će se primeniti zakon?
- Koji zakon, kad sudovi ne rade? Uspela im ona reforma za "mesec dana" ce sve da proradi... nije nego.

Vishe ne mozes ni da tuzis nekog, na stranu sto su sudije 3-4x pretrpanije sada sa predmetima, posle "reforme", nego sto je to bilo ranije. Kaze mi advokat da se rocista zakazuju na po 6 meseci, ako imas srece, jer se tek svaki 10 slucaj uopste zakazuje, ranije je bilo na 2-3 meseca...

Ima pas da umre prirodnom smrcu :)
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

noreniou
Član broj: 6411
Poruke: 392
95.180.73.*



+120 Profil

icon Re: Pretučen pas da li će se primeniti zakon?20.07.2010. u 18:49 - pre 167 meseci
Ovo sto je osoba A uradila je za osudu zbog huskanja preko medija.
Treba da se primeni zakon i da se zesce kazni osoba A koja je pustila psa da se seta bez korpe na ustima i povodca/kanapa oko vrata.
Gazda je odgovoran za sve postupke koji nastaju sa ne pridrzavanjem pravila, nije na osobi B, C, D... da procenjuje da je zivotinja agresivna, da li ce da naskoci ili cak da ujede.
Osoba B na sudu moze biti samo terecena za prekomernu silu, mada ako ima dobrog advokata moze bez problema da ide na poviseno emotivno stanje koje je nastalo kao posledica napada.
A najveci gubitnik u vezi ove stvari je zalosni pas koji em nije imao pametnog gazdu, em je naleteo na osobu koja je reagovala kako je reagovala.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Pretučen pas da li će se primeniti zakon?20.07.2010. u 18:56 - pre 167 meseci
Evo ja se prijavljujem kao zlocinac... lupio sam svog psa po glavi papucom koju mi je preko noci izgrizao.
Doduse to je stene koje je samo doslo kod nas, deca ga zavolela, hoce i u kucu da udje, mi ga isteramo..
teska nepravda :)...

Odsad ga vezujemo preko noci da ne bi odlutao... strasan zlocin...
Ujutro u 5 me budi cviljenjem (cujem ga kroz otvoren prozor), pa moram ustati da ga pustim,
sto u neku ruku sluzi mi kao budilnik :)

Posto sam zlocinac a i moja zena sto mu svaki dan ocisti 10 krpelja, smatram da sam za kaznu - streljanje!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+536 Profil

icon Re: Pretučen pas da li će se primeniti zakon?20.07.2010. u 18:58 - pre 167 meseci
Zemljak, o tom genocidu nad krpeljima, bolje ćuti u javnosti.

(stavi mu ogrlicu protiv buva i krpelja i miran si)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pretučen pas da li će se primeniti zakon?20.07.2010. u 19:03 - pre 167 meseci
Meni je ovde jedna druga stvar jos vise zastrasujuca od same radnje koja se tvrdi...

Nigde se ovde nije cula "druga strana" - SVI, ukljucujuci i medije poput B92 su se olako prihvatili prenosenja ove price sa punim imenima i prezimenima navodnih ucesnika, gde je jedini dokaz prica jedne od strana....

Na sta se nastavio "narod" sa pozivima za linc...

Pitanje za milion dolara... STA AKO OVA PRICA NIJE TACNA? A moze biti - moze biti "frizirana", a moze biti i potpuna laz...

Ono... pre nego sto ljudi ospu drvlje i kamenje po nekom i pozovu na linc, psihijatrijsko lecenje i sta ti ja znam treba ipak razmisliti o tim stvarima. Da li je moguce da je samo potrebno da se ubaci neka jadna zivotinjica u pricu i "zla zena sa laptopom" - i da odmah krene drvlje i kamenje?

Uopste ne kazem da se ovo nije desilo - mozda jeste, a mozda nije. Medjutim sve sto se moglo procitati je izjava JEDNE strane, i armija pljuceva i poziva na linc...

Izgleda da u Srbiji sudovi nisu ni potrebni uopste...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Pretučen pas da li će se primeniti zakon?20.07.2010. u 19:09 - pre 167 meseci
Skoro je bila vest kako roditelji neke klinke iz osnovne skole tuze sve redom jer je prenesena vest kako je njihova cerka pretukla/zlostavljala drugo dete, pa drz ne daj - analize, osude, kritike.
Na kraju je ispalo da se nista nije desilo.

Kakav sud - cim je neko uhapsen, odmah je kriv, pa ni naslov nije "taj i taj osumnjicen za to i to" nego "taj i taj radio to i to".
Naopako sve.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Pretučen pas da li će se primeniti zakon?20.07.2010. u 19:47 - pre 167 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
Pitanje za milion dolara... STA AKO OVA PRICA NIJE TACNA? A moze biti - moze biti "frizirana", a moze biti i potpuna laz...


Upravo tako. Ali izgleda da je jednostavno postalo moderno da se tek tako poziva na linč! Razumem ja da su ljudi isfrustrirani, male plate, teško vreme, ljuti su... Ali neka nadju neki drugi, normalniji i civilizovaniji, način za kanalisanje frustracija jer pozivanje na linč u ime neke "pravde" je čist idiotizam.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Pretučen pas da li će se primeniti zakon?20.07.2010. u 19:48 - pre 167 meseci
prosto je nevorovatno koliko se ovakve stvari medijski eksploatisu, a da jos ni jednom nisam video da se digla medijska hajka protiv ljudi koji krse zakon neodgovorno cuvajuci kucnog ljubimca... NAJMANJE 50% gradjana koji imaju pse i macke krse zakon, ali NAJMANJE toliko! najmanje 50% tih gradjana ne vakcinise redovno pse (ajoj da ne pominjem tek macke) protiv besnila, sto je zakonska obaveza... a da ne pominjem tek druge stvari poput pustanja ljubimaca da se malo prosetaju po ulici...

u Paracinu je pred neke izbore napravljena sprdacina od hvatanja pasa lutalica i tada je napisano nekoliko kazni od strane komunalne inspekcije i to je to... niko ziv to ne kontrolise...

problem je u tome sto, kako sam jednom rekao, nasi cinovnici gaze jedni preko drugih u trci za uskladjivanjem zakona sa EU... svako odradjuje propise u svojoj oblasti ne obracajuci paznju kako se to uklapa sa ostalim... ne mozete vi traziti i sankcionisati tako strasno ljude koji se lose ponasaju prema lutalicama u zemlji u kojoj se lutalice mogu videti na svakom koraku, koje nanose stetu gradjanima u raznom obliku i u situaciji kada drzava ne sprovodi efikasne kaznene (a i ostale) mere da se populacija lutalica svede na normalnu meru... onoga dana kada svi psi budu obelezeni, i kada psi na ulici budu retkost, tada ce svest i savest gradjana sama evoluirati, a kaznjavanje ljudi zbog maltretiranja pasa lutalica ce se svesti na pojedine ektreme, koje po meni, treba sankcionisati jos i teze...

ove hajke koje se sad sprovode ne pokazuju civilizacijski i moralni napredak podstrekaca, vec naprotiv, nedostatak zdravog razuma...
 
Odgovor na temu

smiki
Milan Stojanovic
Beograd

Član broj: 16948
Poruke: 15
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Pretučen pas da li će se primeniti zakon?21.07.2010. u 08:05 - pre 167 meseci
Majstori ste da da razvodnjite svaku temu. Nagradno pitanje glasi: "Da li će biti primenjen zakon?" Koji zakon? Da podsetim, u Republici Srbiji zakoni koji regulišu ove oblasti su: Krivični zakonik Republike Srbije, Zakon o veterini i Zakon o dobrobiti životinja, koji propisuje i kaznene odredbe a nadzor nad sprovođenjem ovog zakona vrši veterinarska inspekcija. Građani koji plaćaju poreze imaju puno pravo da zahtevaju sprovođenje zakona i funkcionisanje države. Prosta primena zakona. Što se tiče medijskog eksponiranja samog događaja ne bi bilo zgoreg podsetiti se ko je sve iskoristio slučaj keruše Mile za vlastitu promociju. Medijska reakcija u ovom slučaju nastala je pošto je izostala neophodna reakcija državnih organa, zato i ne čujemo priču druge strane.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Pretučen pas da li će se primeniti zakon?21.07.2010. u 15:11 - pre 167 meseci
Bice primenjen zakon i na tu zenu sto bije kucice i na Jelenu Tinsku i vesele drugare sto bi da uzmu zakon u svoje ruke.
A, da... Mi smo u Srbiji, ipak nista od svega.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Pretučen pas da li će se primeniti zakon?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4639 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.