Elem, u toku mi je veliko spremanje i naiđoh na gomilu kovanica iz Engleske, Bugarske i Mađarske. Ove engleske i bugarske su stare 10 do 15 godina a mađarske nešto manje, sad nemam pojma šta da radim s njima. Mislim da i ako važe nije u pitanju neka velika suma ali opet nije baš ni da ih bacim. Zna li neko gde da ih nosim, ko bi to primio i pogledao da li još važe i ono najbitnije, mogu li nekako da ih zamenim za dinare?
Nadjes na oglasima nekog filatelistu pa odneses kod njega i on ce ti prebirati one koje su i dalje u opticaju ( koje mozes da zamenis za novac ) i one koje su za kolekciju ili mu uvalis djuture sve za neku kintu i to je to.
Daj oglas, engleske i madjarske stare se cene dodatno ako nisu vise u opticaju. Papirna funta (1 funta), odavno nije u opticaju, i jos 80ih se prodavala kao zlato. Zlato u to doba, ne danasnje doba kakva je cena ;)
One vazece mozes i u nekim menjacnicama da zamenis, otpriliek racunaj da ces dobiti 40-60% vrednosti.