Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Korona pa rat u Ukrajini i rasplet

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Korona pa rat u Ukrajini i rasplet

[ Pregleda: 4478 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.181.*



+1450 Profil

icon Korona pa rat u Ukrajini i rasplet07.03.2022. u 02:22 - pre 25 meseci
Dal je korona bila priprema čovečanstva za ovo što se danas događa? Da zlo postaje dobro i bezpogovorno se prihvata kao ograničenja u vezi korone?

Kako gledate na medijsku hajku protiv rusije? I potpunu medijsku blokadu prvog dana?!??


Glup narod bira glupu vlast!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
*.static.avana.rs.



+10242 Profil

icon Re: Korona pa rat u Ukrajini i rasplet07.03.2022. u 07:36 - pre 25 meseci
Ima već jedna tema. Piši tamo

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.165.*



+1450 Profil

icon Re: Korona pa rat u Ukrajini i rasplet07.03.2022. u 11:06 - pre 25 meseci
Daj link ništa mi nije izašlo u pretrazi
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Turmen
Software Quality Assurance Engineer
Wireless Media
Beograd

Član broj: 317274
Poruke: 337
95.180.116.*



+165 Profil

icon Re: Korona pa rat u Ukrajini i rasplet07.03.2022. u 11:45 - pre 25 meseci
Bordzija bojkotuje MZ :)
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
87.116.177.*



+141 Profil

icon Re: Korona pa rat u Ukrajini i rasplet07.03.2022. u 21:11 - pre 25 meseci
Nemoj da mu je neko dao link... :)
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

bordzija

Član broj: 137771
Poruke: 6768
87.116.165.*



+1450 Profil

icon Re: Korona pa rat u Ukrajini i rasplet07.03.2022. u 21:15 - pre 25 meseci
Eeeee kakvi ste cc :)
Glup narod bira glupu vlast!
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Korona pa rat u Ukrajini i rasplet08.03.2022. u 03:59 - pre 25 meseci
Citat:
Turmen: Bordzija bojkotuje MZ :)

Sve, sve ali to od Bordzije nisam ocekivao :)

Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

TheSpiridon

Član broj: 340665
Poruke: 436
*.dynamic.a1.rs.



+74 Profil

icon Re: Korona pa rat u Ukrajini i rasplet08.03.2022. u 20:44 - pre 25 meseci
A ofi fashisti jel su naši ili njihovi?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Korona pa rat u Ukrajini i rasplet10.03.2022. u 18:53 - pre 24 meseci
Citat:
bordzija:
Dal je korona bila priprema čovečanstva za ovo što se danas događa? Da zlo postaje dobro i bezpogovorno se prihvata kao ograničenja u vezi korone?

Po udzbeniku je obrnuto. Tj. Rusija je priprema covecanstva za novu pandemiju. Nauka je pokazala da se najbolji rezultati u zastrasivanju i uspostavljanju totalitarizma postizu tako sto povremeno narod odmoris od tog ludila nekim drugim ludilom.

Pogledaj ovaj video i imaj na umu da je objavljen u trenutku kad niti je najavljen kraj pandemije, niti rusko-ukrajinski sukob, dakle taj ko nas hebe u zdrav mozak radi to tacno po knjizi i zato je predvidiv - kad se malo odmorimo sledi nam nova pandemija:
Masovna psihoza

Ako jos neko prepozna da imamo posla sa masovnom psihozom, moze mi prokomentarisati ove metode borbe. Humor razumem i to nastojim da radim od pocetka pandemije, ali ovo drugo, stvaranje paralelnog drustva, nisam bas skontao sta se pod tim podrazumeva, koliko je realno moguce i kako bi funkcionisalo.
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: Korona pa rat u Ukrajini i rasplet11.03.2022. u 15:24 - pre 24 meseci
Ceo taj kanal je neverovatan!
Gomila proizvoljnih tvrdnji i teorija... sreca pa naivnih ima dosta.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.pop-sufi.net.ktk.de.



+2282 Profil

icon Re: Korona pa rat u Ukrajini i rasplet11.03.2022. u 19:52 - pre 24 meseci
Vidim da tekst koji citaju uopste nije njihov, pa cu probati da prenesem ovde, uz navodjenje izvora:
https://www.logicno.com/hrana-...idemiju-mentalnih-bolesti.html

Masovna psihoza definirana je kao epidemija ludila koja se javlja kada veliki dio društva izgubi dodir sa stvarnošću i padne u zablude.
Podnaslovi sakrij
1. Čovjekov najgori neprijatelj
2. Što uzrokuje masovnu psihozu?
3. Totalitarizam je društvo izgrađeno na zabludama
4. Ubijanje uma
5. Rast tehnokracije
6. Izolacija: alat koji uzrokuje masovnu psihozu
7. Kako se može poništiti masovna psihoza?

Lov na vještice koji se dogodio u Americi i Europi tijekom 16. i 17. stoljeća, kada je na lomači spaljeno desetke tisuća ljudi, uglavnom žena, klasičan je primjer masovne psihoze. Uspon totalitarizma u 20. stoljeću je još jedan.

Kad društvo zapadne u ludilo, rezultati su uvijek poražavajući. Pojedinci koji čine pogođeno društvo postaju moralno i duhovno inferiorni, nerazumni, neodgovorni, emocionalni, nestabilni i nepouzdani. Što je najgore, psihotična rulja bavit će se zlodjelima koja svaki usamljeni pojedinac unutar grupe obično nikada ne bi uzeo u obzir.

Psihogeni koraci koji vode do ludila uključuju fazu panike, gdje je pojedinac uplašen i zbunjen događajima koje ne može objasniti, te fazu psihotičnog uvida, gdje pojedinac objašnjava svoj abnormalni doživljaj svijeta izmišljajući nelogičan, ali čaroban način viđenje stvarnosti, koji ublažava paniku i daje smisao iskustvu.

Menticid je izraz koji znači “ubijanje uma”. To je način kontrole masa sustavno ubijajući ljudski duh i slobodnu misao. To je sustav kroz koji vladajuća elita utiskuje u društvo vlastiti, zabludni svjetonazor. Društvo je pripremljeno za ubojstvo namjernim sijanjem straha i društvenom izolacijom.



Video zapis u trajanju od 20 minuta, “Masovna psihoza; kako cijelo stanovništvo postaje mentalno bolesno”, koji su stvorili After Skool i Akademija ideja 1, fascinantna je ilustracija kako se može izazvati masovna psihoza.

Masovna psihoza definirana je kao “epidemija ludila” koja se javlja kada “veliki dio društva izgubi dodir sa stvarnošću i padne u zablude”.

Jedan klasičan povijesni primjer masovne psihoze je lov na vještice koji se dogodio u Americi i Europi tijekom 16. i 17. stoljeća, kada je desetke tisuća ljudi, uglavnom žena, mučeno, utopljeno i živo spaljeno na lomači. Uspon totalitarizma u 20. stoljeću noviji je primjer masovne psihoze.
Čovjekov najgori neprijatelj

Kao što je navedeno u videu:

“Mase nikada nisu žudjele za istinom. Odbacuju se od dokaza koji im nisu po ukusu, radije obožavaju pogrešku, ako ih greška zavede. Tko god ih može opskrbiti iluzijama, lako im je gospodar; tko god pokuša uništiti njihove iluzije, uvijek je njihova žrtva.”

To je citat koji se pripisuje Gustavu Le Bonu, francuskom socijalnom psihologu poznatom po svom proučavanju gomile. Njegova knjiga, “Gužva: Studija o popularnom umu”, duboko zalazi u karakteristike ljudske gomile i kako se ljudi, okupljeni u grupe, odriču svjesnog promišljanja u korist nesvjesnog djelovanja gomile. Slično, psiholog Carl Jung jednom je izjavio da:

“Nije glad, ni potresi, ni mikrobi, ni rak, već sam čovjek najveća čovjekova opasnost po čovjeka, iz jednostavnog razloga što ne postoji odgovarajuća zaštita od psihičkih epidemija, koje su beskrajno razornije od najgore prirodne katastrofe.“

Kad društvo zapadne u ludilo, rezultati su uvijek poražavajući. Jung, koji je proučavao masovne psihoze, napisao je da pojedinci koji čine pogođeno društvo “postaju moralno i duhovno inferiorni”. Postaju “nerazumni, neodgovorni, emocionalni, nestabilni i nepouzdani”.

Što je najgore, psihotična rulja bavit će se zlodjelima koja svaki usamljeni pojedinac unutar grupe obično nikada ne bi uzeo u obzir. Ipak, kroz sve to, pogođeni ostaju nesvjesni svog stanja i ne mogu prepoznati grešku na svojim načinima.
Što uzrokuje masovnu psihozu?

Kako biste razumjeli kako cijelo društvo može biti dovedeno do ludila, najprije morate shvatiti što svakog pojedinca dovodi do ludila. Osim zlouporabe droga ili alkohola, ili ozljede mozga, psihozu obično izazivaju psihogeni čimbenici, tj. utjecaji koji potječu iz uma.

Jedan od najčešćih psihogenih čimbenika koji može potaknuti psihozu je poplava negativnih emocija poput straha ili tjeskobe, koja dovodi osobu u stanje panike. Kad ste u panici, prirodna je sklonost tražiti olakšanje. Psihološki otporna osoba može se prilagoditi suočavajući se sa svojim strahom i na kraju ga pobijediti.

Drugi mehanizam suočavanja je psihotični slom. Kao što je objašnjeno u videu, psihotični slom nije spuštanje u kaos, već preuređivanje vlastitog iskustvenog svijeta na način koji spaja činjenice i fikciju, stvarnost i iluzije, na takav način da se vraća osjećaj kontrole i panike. Psihogeni koraci koji vode do ludila mogu se sažeti na sljedeći način:

Faza panike. Ovdje pojedinac počinje percipirati svijet oko sebe na drugačiji način i zbog toga se boji. Postoji uočena prijetnja, bila ona stvarna, izmišljena ili zamišljena. Zbunjenost raste jer ne mogu pronaći način da racionalno objasne čudne pojave koje se događaju oko njih.
Faza psihotičkog uvida. Ovdje pojedinac uspijeva objasniti svoj abnormalni doživljaj svijeta izmišljajući nelogičan, ali čaroban način viđenja stvarnosti. Koristi se izraz “uvid”, jer čarobno razmišljanje omogućuje pojedincu da pobjegne od panike i ponovno pronađe smisao. Međutim, uvid je psihotičan jer se temelji na zabludama.

Kao što se psihološki slab i ranjiv pojedinac može dovesti do ludila, tako se i velike skupine slabih i ranjivih ljudi mogu spustiti u ludilo i čarobno razmišljanje.
Totalitarizam je društvo izgrađeno na zabludama

U 20. stoljeću vidjeli smo porast totalitarizma, koji je profesor i vjeroučitelj Arthur Versluis definirao kao:

“Suvremeni fenomeni totalne centralizirane državne moći, s poništavanjem pojedinačnih ljudskih prava: u totalitarnoj državi postoje oni na vlasti, a postoje i objektivizirane mase, žrtve.”

U totalitarnom društvu postoje dvije klase: vladari i oni nad kojima se vlada, a obje skupine prolaze kroz patološku transformaciju. Vladari su uzdignuti u božanski status u kojem ne mogu učiniti ništa loše; gledište koje lako dovodi do korupcije i neetičkog ponašanja, dok se oni nad kojima se vlada pretvaraju u ovisne subjekte, što dovodi do psihološke regresije.

Joost Meerloo, autor knjige “Silovanje uma”, uspoređuje reakcije građana koji žive u totalitarnim državama s reakcijama shizofrenika. I vladari i podređeni su bolesni. Oboje žive u zabludnoj magli, jer je cijelo društvo i njegova pravila podržano zavaravajućim razmišljanjem.

Kao što je navedeno u videu, samo zavedeni ljudi nazaduju u stanje potpune podređenosti nalik djetetu, a samo će zavarana, vladajuća klasa vjerovati da posjeduju znanje i mudrost za upravljanje društvom odozgo prema dolje. I samo će zabludjela osoba vjerovati da će elita gladna moći koja vlada mentalno nazadnim društvom rezultirati bilo čime osim masovne patnje i financijske propasti.

Masovna psihoza, koja je totalitarizam, počinje unutar vladajuće klase, budući da se pojedinci unutar te klase lako zanose zabludama koje povećavaju njihovu moć. I nijedna zabluda nije veća od zablude da oni mogu, i trebali bi – doista im je predodređeno – kontrolirati i dominirati nad svima drugima.

Bez obzira na to uzima li totalitarni način razmišljanja oblik komunizma, fašizma ili tehnokracije, vladajuća elita koja je podlegla vlastitim zabludama o veličini tada se usredotočuje na indoktrinaciju masa u vlastiti uvrnuti svjetonazor. Sve što je potrebno za ostvarenje te reorganizacije društva je manipulacija kolektivnim osjećajima.
Ubijanje uma

Menticid je izraz koji znači “ubijanje uma”, i to je drevni način kontrole masa sustavno ubijajući ljudski duh i slobodnu misao. To je sustav kroz koji vladajuća elita utiskuje u društvo vlastiti zabludni svjetonazor.

Društvo je pripremljeno za ubojstvo namjernim sijanjem straha. Posebno učinkovit način izazivanja straha i panike koji rezultira psihozom je oslobađanje valova terora i nije važno je li dotični “teror” stvaran ili izmišljen. Tehnika valova terora može se iscrtati kao rastući valni obrazac gdje svaki krug straha slijedi runda smirenosti.

Proturječna izvješća, besmislene preporuke i otvorene laži namjerno su raspoređene jer pojačavaju zabunu. Što je stanovništvo zbunjenije, to je stanje anksioznosti veće, što smanjuje sposobnost društva da se nosi s krizom. Kako sposobnost suočavanja uvećava, veće su šanse za razvoj masovne psihoze.

Nakon kratkog perioda smirivanja, razina prijetnje ponovno je povišena, pri čemu je svaki krug širenja straha intenzivniji od onog prije. Propaganda, lažne i zavaravajuće vijesti, koristi se za razbijanje umova masa, a s vremenom postaje sve lakše kontrolirati sve, jer zabuna i tjeskoba ustupaju mjesto čarobnom razmišljanju i psihotičnom uvidu predstavljenom kao rješenja putem medija.

Proturječna izvješća, besmislene preporuke i otvorene laži namjerno su raspoređene jer pojačavaju osjećaj zbunjenosti. Što je stanovništvo zbunjenije, to je stanje anksioznosti veće, što smanjuje sposobnost društva da se nosi s krizom. Kako sposobnost suočavanja uvećava, veće su šanse za razvoj masovne psihoze.

Kao što je navedeno u videu: “Zbunjenost povećava osjetljivost silaska u zablude totalitarizma.” Ili, kako je Meerloo zabilježio u svojoj knjizi:

„Logika se može zadovoljiti logikom, dok se nelogičnost ne može. Zbunjuje one koji misle ispravno. Velika laž i monotono ponavljane gluposti više imaju emocionalnu privlačnost nego logiku i razum. Dok ljudi još uvijek traže razuman protuargument prvoj laži, totalitaristi ih mogu napasti drugom.”
Rast tehnokracije

Ono što današnji totalitarizam izdvaja od prethodnih totalitarnih država je tehnologija. Sredstva za izazivanje straha i manipulaciju razmišljanjem ljudi nikada nisu bila učinkovitija ili djelotvornija. TV, internet, pametni telefoni i društveni mediji danas su izvori informacija, a protok tih informacija lakše je nego ikada kontrolirati.

Algoritmi automatski filtriraju glasove razuma i racionalnog razmišljanja, zamjenjujući ih pričama o strahu. Suvremene tehnologije također imaju ovisničke kvalitete pa se mnogi dobrovoljno izlažu ispiranju mozga. Komentirajući čovjekovo oslanjanje na tehnologiju, Meerloo primjećuje:

“Bez odmora, bez meditacije, bez razmišljanja, bez razgovora. Osjetila su neprestano preopterećena podražajima. Čovjek više ne uči propitivati svoj svijet. Zaslon mu nudi gotove odgovore.”
Izolacija: alat koji uzrokuje masovnu psihozu

Osim navale širenja straha i lažne propagande, krajnje oruđe za izazivanje psihoze je izolacija. Kada ste lišeni redovitih društvenih interakcija i rasprava, postajete podložniji zabludama iz više razloga:

Gubite kontakt s korektivnim snagama pozitivnih primjera, uzorima racionalnog mišljenja i ponašanja. Nisu svi prevareni pokušajima ispiranja mozga vladajuće elite, a ti ljudi mogu pomoći drugima da se oslobode zabluda. Kad ste u izolaciji, moć ovih pojedinaca uvelike se smanjuje.
Poput životinja, ljudskim je ponašanjem znatno lakše manipulirati kada se pojedinac drži u izolaciji. Kao što su otkrila istraživanja na životinjama, uvjetovani se refleksi najlakše razvijaju u tihom, osamljenom laboratoriju s minimalnim podražajima koji oduzimaju indoktrinaciju.

Kad želite ukrotiti divlju životinju, morate je izolirati i strpljivo ponavljati određeni podražaj, dok se ne postigne željeni odgovor. Ljudi se mogu uvjetovati na isti način. Samo, zbunjeno i izudarano valovima terora, društvo izolirano jedno od drugoga pada u ludilo, jer se racionalno mišljenje briše i zamjenjuje čarobnim.

Kad se društvo čvrsto uhvati u koštac s masovnom psihozom, totalitaristi su slobodni poduzeti posljednji, odlučujući korak: mogu ponuditi izlaz; povratak na narudžbu. Cijena je vaša sloboda. Morate prepustiti kontrolu nad svim aspektima svog života vladarima, jer ako im se ne da potpuna kontrola, neće moći stvoriti red za kojim svi žude.

Ovaj je poredak, međutim, patološki, lišen bilo kakve čovječnosti. Eliminira spontanost koja donosi radost i kreativnost u život, zahtijevajući strogu usklađenost i slijepu poslušnost.

Unatoč obećanju sigurnosti, totalitarno društvo inherentno je strašno. Sagrađeno je na strahu i iz straha preživljava. Dakle, odustajanje od slobode radi sigurnosti i osjećaja za red samo će dovesti do još više istog straha i tjeskobe koji su omogućili totalitaristima da uopće steknu kontrolu.
Kako se može poništiti masovna psihoza?

Može li se totalitarizam spriječiti? I mogu li se učinci masovne psihoze preokrenuti? Da, ali kao što je pristup ubijanju višestruk, tako mora biti i rješenje. Da biste vratili razum u ludi svijet, najprije se morate usredotočiti i živjeti na takav način da drugima pružite nadahnuće kojeg će slijediti. Kako je primijetio Jung:

“Nije uzalud naše doba vapilo za otkupiteljskom osobnošću, za onim koji se može emancipirati iz stiska kolektivne psihoze i spasiti barem vlastitu dušu, koji svijetli svjetlo nade za druge, proglašavajući to ovdje je barem jedan čovjek koji se uspio istrgnuti iz kobnog identiteta s grupnom psihom.”

Zatim morate podijeliti i širiti istinu, suprotno od propagande, što je moguće šire. Budući da je istina uvijek moćnija od laži, uspjeh propagande oslanja se na cenzuriranje istine. Druga taktika je korištenje humora i ismijavanja za delegitimizaciju vladajuće elite.

Strategija koju je predložio Vaclav Havel, politički disident koji je postao predsjednik Čehoslovačke, naziva se “usporedne strukture”. Usporedna struktura je svaka vrsta poslovanja, organizacije, tehnologije, kretanja ili stvaralačke potrage koja se uklapa u totalitarno društvo, a moralno izvan njega.

Kad se stvori dovoljno usporednih struktura, rađa se usporedna kultura koja funkcionira kao utočište zdravog razuma u totalitarnom svijetu. Havel tu strategiju objašnjava u svojoj knjizi “Moć nemoćnih”.

Na kraju, ali ne i najmanje važno, kako bi se spriječilo silazak u totalitarno ludilo, razumno i racionalno djelovanje mora poduzeti što je moguće više ljudi. Totalitarna elita ne sjedi vrteći palčevima, nadajući se i želeći povećati svoju moć i kontrolu. Ne. Oni aktivno poduzimaju korake kako bi povećali svoj položaj. Da bi se obranili od njih, potencijalno vladajuće mora biti jednako aktivno i odlučno u njihovim protumjerama, koje vode prema slobodi.

Sve to može biti iznimno izazovno jer ljudi oko vas podliježu kolektivnoj psihozi. Ali kao što je Thomas Paine jednom rekao:

“Tiraniju, poput pakla, nije lako pobijediti, ali mi imamo ovu utjehu sa sobom, što je borba snažnija, to je pobjeda slađa.”
Autor: Dr. Joseph Mercola




[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 11.03.2022. u 21:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Korona pa rat u Ukrajini i rasplet

[ Pregleda: 4478 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.