Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slanje nekoliko slika i teksta na email putem PHP-a

[es] :: PHP :: Slanje nekoliko slika i teksta na email putem PHP-a

[ Pregleda: 2767 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladimirn
Vladimir Nikolic
Novi Sad

Član broj: 38585
Poruke: 81
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Slanje nekoliko slika i teksta na email putem PHP-a03.03.2005. u 20:18 - pre 233 meseci
Dobar dan,
Potrebna mi je pomoc oko slanja fajlova na email.
Elem,
Imam obrazac u kojem se popune zahtevani check boxovi, tekst boxovi i sl..
Na kraju tu je i nekoliko slika koje treba poslati.
Znaci, ne radi se o JEDNOJ slici, to sam resio i to mi radi.
Medjutim, kada pokusavam da nadjem tutorial na webu, ne polazi mi za rukom. Dosta linkova, medjutim nijedno resenje nije pravo. Ili ne radi, ili jednostavno nije za vise fajlova. Da pojasnim, zelim da napravim slanje attachmenta poput onog na googlu, ili yahoo...
Kao rezultat dobijem obicno prvi attachment koji sam zakacio, ostale slike se pojave prilikom primanja poste samo kao naslov, i nemaju pored sebe onu malu ikonicu koja govori da je u pitanju attachment.
Svejedno, to sto sam pokusavao ne radi, i evo danas je sedmi dan kako to pokusavam.
Ocajan, vapim za pomoc :)
Zamolio bih da ako neko zna da mi napise kod koji bi poslao vise attachmenta odjednom na email primaoca, ili ima gotovo resenje da ga postavi ovde. Da budem jasan pregledao sam sve diskusije na temu slanja attachmenta i na ovom forumu, skidao class-e, pokusavao, ali jok. Nisam uspeo.
Unapred zahvaljujem na pomoci!
 
Odgovor na temu

_owl_

Član broj: 318
Poruke: 1043
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Slanje nekoliko slika i teksta na email putem PHP-a03.03.2005. u 23:17 - pre 233 meseci
A koja je sustinska razlika izmedju slanja jednog fajla ili vise fajlova??
Ako sama mail klasa podrzava slanje vise attachmenta onda se sve svodi na visestruko pozivanje odgovarajucih metoda. Za bilo kakvu dalju pomocu treba da kases koju mail klasu koristis.
Owl
 
Odgovor na temu

vladimirn
Vladimir Nikolic
Novi Sad

Član broj: 38585
Poruke: 81
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Slanje nekoliko slika i teksta na email putem PHP-a04.03.2005. u 09:06 - pre 233 meseci
Dragi Owl,
ne koristim nijednu klasu. Kucao sam u google klasu koja se pominje negde na forumu, pokusao da je 'koristim', ali bez uspeha. Naime, u readme fajlu je pisalo da treba da odesim neke vrednosti u php.ini cini mi se, ne secam se tacno, ali sajt za koji mi to treba je hostovan na serveru u nemackoj i ja nemam pristup tom fajlu u koji je trebalo uneti izmene.
Odgovor na tvoje pitanje koja je sustinska razlika izmedju jednog ili vise attachmenta ne znam.
Ja bih bio do neba zahvalan ako bi mi neko napisao, poslao, svejedno, kod ili deo koda za slanje maila sa vise attachmenta.
Znaci deo tog meila bi bili chck boxovi, tekst boxovi(ovo sve ide bez problema) i na kraju, konkretno, korisnik koji salje mail treba da ima mogucnost da posalje do 6 slika.
Eto.
Jos jednom se unapred zahvaljujem za pomoc.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

_owl_

Član broj: 318
Poruke: 1043
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: Slanje nekoliko slika i teksta na email putem PHP-a04.03.2005. u 20:43 - pre 233 meseci
Poenta celog mog posta je da nema sustinske razlike u slanju mail sa jednim ili vise attachment-a. Posto si sam pisao kod za slanje moze biti da ti je nesto promaklo, pa da je tu greska. Gotov kod za ovo sto ti treba nemam, tako da se za to moras sam snaci. Pogledaj PEAR Mail klasu koja moze da salje attachment-e. Sto se tice testiranja ja bih prvo probao da posaljem mail u kome bi u vise attachmenta poslao fajlove za koje sigurno znam da se nalaze na serveru (cisto da problem ne bude u tome da saljes nepostojeci fajl). Cela problematika oko slanja mailova je prilicno ozbiljna i cini mi se da je sem u najjednostavnijim slucajevima bolje izabrati neku vec postojecu klasu (ako je moguce iz proverenih webmail aplikacija) umesto razvijanja sopstvene.
Owl
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Slanje nekoliko slika i teksta na email putem PHP-a04.03.2005. u 22:59 - pre 233 meseci
Samo mala ispravka - Radi se o PEAR Mail_Mime klasi koja koristi PEAR Mail klasu. Sam objekat je izuzetno lako koristiti, u kombinaciji sa Mail klasom podrzava slanje preko SMTP-a, slanje mail() funkcijom, direktno slanje preko sendmail inject komande i sl.

Naravno da bi je koristio moras instalirati PEAR na sistemu sto je verovatno vec uradjeno, a ako nije mozes ubaciti PEAR u svoj Project Tree.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Slanje nekoliko slika i teksta na email putem PHP-a

[ Pregleda: 2767 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.