Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pusenje na javnim mestima?

elitemadzone.org :: MadZone :: Pusenje na javnim mestima?
(Zaključana tema (lock), by BytEfLUSh)
Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21

[ Pregleda: 57611 | Odgovora: 412 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 21:24 - pre 232 meseci
Na sarkazam - sarkazmom. I to je ok. Ali zar ti nisi shvatio sta sam zeleo reci kada sam kazao da za sve treba da postoji zakon pa i za hipoteticki primer?

To znaci da treba regulisati zakonom ako to vec nije regulisano, odnose na javnim mestima. Kazem, ako vec nije, jer po nekoj logici stvari bi trebalo da jeste.
A po faktima, nije....

P.S. Je li to bio sarkazam ili nisi shvatio?
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 21:37 - pre 232 meseci
Samo ponovo da se ubacim. Necu da diskutujem, samo nesto da kazem i opet sam out: cekam MarijanKo-a da se javi i da nesto objavi i time zapusi usta Marenovicu vise. Zna on sta, i ako je fer reci ce to ovde.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 22:18 - pre 232 meseci
Što se tiče puš pauze.... ja bih najviše voleo da pušenje na radnom mestu bude potpuno zabranjeno.

Evo predlažem amandman na sopstveni predlog:
Svim zaposlenima sat vremena pauze, mogu da rade šta hoće i ne moraju da budu u prostorijama firme za to vreme. Ukoliko ostaju u prostorijama, firma im može obezbediti posebnu prostoriju za drogiranje duvanom što bi bila odluka vlasnika. Pre i posle propisanog sata pauze nema kafe i cigareta. Van tog "pušačkog" prostora nema paljenja cigareta. Kraj priče, nema rupa u zakonu i slobodnog tumačenja.

Alkohol nije problem utoliko što niko neće dugo zadržati radnika koji pije na poslu. Za cigarete se ipak još uvek gleda kroz prste. Kao nepušač, nisam oduševljen zbog toga, ali će tako biti sigurno još par godina, dok se cigarete i duvan u očima poslodavca ne izjednače.

Ali problem treba seći u korenu.... cigarete su lako dostupne deci. Punoletstvo bi se i dalje sticalo sa 18 godina, ali bih za cigarete i alkohol uveo posebne provere. Cigarete i alkohol se ne bi smele prodavati licima koja nisu navršila 21. godinu života, u ugostiteljskim objektima ostavio bih granicu na 18 (možda, još bih razmislio o tome).

Prodavnice/kiosci koji ne poštuju ovu odredbu za prvi prekršaj dobijaju opomenu u vidu 30 dana zabrane rada uz veliku novčanu kaznu, ponovni prekršaj povlači oduzimanje dozvole za rad. Kazna uvek ide na teret vlasnika prodajnog objekta, s tim što se radnicima mora predočiti da obavezno legitimišu kupce duvanskih/alkoholnih proizvoda osim onih lica za koje se jasno i nedvosmisleno može uočiti da su punoletna. Ovde je jedino problem kako proveriti da li se cigarete zaista prodaju maloletnicima, i za to stvarno nemam rešenje.

Jasno je da je udaranje po džepu jedini način da se neki ljudi opamete, i da se mentalitet naroda polako menja. Edukacija i reklamne kampanje nikako ne smeju da budu glavno i jedino sredstvo u borbi protiv duvanskog dima.
 
0

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 22:26 - pre 232 meseci
Zanimljivo, vec smo imali jednu temu...

http://www.elitesecurity.org/tema/44171


Citat:
Citat:

superbaka:
osim u Japanu nigde nije zabranjeno pusenje na ulici vec je zabranjeno u javnim



U Singapuru moze da se pusi samo u specijalnim parkovima koji su predvidjeni za to. Kazne su drakonske za ne pridrzavanje zakona o pusenju

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
0

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

MarijanKo
Član broj: 41490
Poruke: 165
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 23:29 - pre 232 meseci
Citat:
Nabukodonosor: Samo ponovo da se ubacim. Necu da diskutujem, samo nesto da kazem i opet sam out: cekam MarijanKo-a da se javi i da nesto objavi i time zapusi usta Marenovicu vise. Zna on sta, i ako je fer reci ce to ovde. ;)


:)) Ilustriracu ti jasno

Fudbalska utakmica..
Gosti vode 5:0 i domaci postizu 1 gol.. Tom golu se raduju kao da je taj gol presudan da su pobedili u utakmici. E pa nisu
Ipak su izgubili 5:1 :)..
tako da nema sta da dodam javno :) sta sam imao da kazem rekao sam ti na privateu :) Zicer koji sam ti dao je zato samo da ti dokazem da sam fer u komunikaciji ma koliko to tebi nenorlano zvucalo i da se ne drzim ko pijam plota nekih izjava i da tvrdoglavo isteram svoje ...
Upravo zbog nekih koji komenatrisu ovde ne iznosim nista od detalja jer oni ce da zloupotrebe tako nesto na stetu i pusaca i nepusaca. I ponekad je neke informacije bolje izbeci reci jer ne doprinose nicemu samo pogresnom tumacenju i jos vecoj raspravi.

Eto :) I dalje Gosti vode 5:1 protiv domacih samo sto domaci to nikako da shvate.. :)
 
0

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.83.beocity.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 23:45 - pre 232 meseci
hehe, ipak nista nisi rekao, a ja mislim da je veoooma bitno za diskusiju....Ovako se nista nije promenilo...

A i 5:1 je malo preterano....

[Ovu poruku je menjao Nabukodonosor dana 17.03.2005. u 00:49 GMT+1]
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
0

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

MarijanKo
Član broj: 41490
Poruke: 165
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?16.03.2005. u 23:49 - pre 232 meseci
naravno da je bitno ako se zeli prepucavati dalje :) A ja bas ne zelim da dajem materijala koji ce samo da raspiruje vatru :) a i bolje ovako :) znas ono
Curiosity killed the cat :).......

Na kraju krajeva mozda to sto sam ti rekao nije istina nego si samo zrtva moje manipulacije :)
Salim se malo.. :)

mozda 5:1 jeste preterano ali domaci i dalje gube :))))))
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?17.03.2005. u 01:18 - pre 232 meseci
@ Marenovic
Sad vec moram priznati Marenovicu da me odvlacis potpuno off topic.
Umesto da se bavim pitanjem pusenja na javnim mestima,ja samo pokusavam da provalim da li si ti bas potpuno lud.
Citat:
Marenović Slaviša: Na sarkazam - sarkazmom. I to je ok. Ali zar ti nisi shvatio sta sam zeleo reci kada sam kazao da za sve treba da postoji zakon pa i za hipoteticki primer?


Pa tebe uglavnom ovde nije niko shvatio. Osim mozda MarijanKo-a. Pa da mozda ti....i MarijanKo...osnujete lepo komunu. Pa opusteno brate. Sunce,provod,ribe. A ne na forum sa svojim frustracijama. Ne mucis se vise. Uzivas. Nema vise copy-paste-a linkova iz googla koje ne razumes. Nema geografije. Nema pokusaja razumevanja. Nego lagano....
anti-heroin spree
 
0

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?17.03.2005. u 01:20 - pre 232 meseci
Zanimljivo kako postovi pregaze ono sto je bitno.
Gebels.
Jos uvek je ziv u pusacima koji ovde sto vecim brojem postova pokrivaju ono sto sam vec postovao i salju u zaborav.
Dakle, iskustvo mog prijatelja u Norveskoj je da se ne sme pusiti na ulicama.
Kao u Japanu ili Singapuru.

Ostalo sto bi vas interesovalo, evo ponovicu.

Citat:
Cigarete:
Krdza kosta od 30 do 150 kruna.

Ako hoces da pusis neke malo bolje cigare spremi se da izdvojis i 250 do 300 kruna ako neces nesto dibidus lose.

Kazne, ako bas hoces da pusis na ulici:

Visina kazni se razlikuje od komune do komune (pandan nasim opstinama ili cemu vec, kako je to kod njih ustrojeno) ali su u visini od 50 000 do 150 000 kruna.

A vi sami nadjite kursnu listu i vidite koliko je to evra.


Izracunajte kolike su kazne, cak i da nije za ulicu, vidite malo koliko su visoke....
Pogledajte kakav zakon treba da bude....
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?17.03.2005. u 01:23 - pre 232 meseci
Gebels ti mantra?
anti-heroin spree
 
0

MarijanKo
Marijan Kovacevic
USSteel Serbia
Beograd

MarijanKo
Član broj: 41490
Poruke: 165
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?17.03.2005. u 01:50 - pre 232 meseci
Fuzz ajde majke ti ako ne umes nesto konstruktivno da napises nemoj da trujes over prostore. dovoljno je sto si pusac. Ovako si dvostruki trovac.. i smrdljiv na kvadrat..
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?17.03.2005. u 01:59 - pre 232 meseci
Uuuu...oces me i ushtinuti?
anti-heroin spree
 
0

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Pusenje na javnim mestima?17.03.2005. u 02:37 - pre 232 meseci
Da vidimo šta je dovelo do zaključavanja...

- Međusobno vređanje između dva "tabora" koje se nastavilo čak i posle nekoliko opomena
- Uvrede i prozivke su prešle i na lični nivo
- Stalno ponavljanje istih argumenata koje je dovelo do toga da se diskusija vrti ukrug
- Iskazivanje homofobije iako je to u potpunosti off-topic

Ako je neko voljan da otključa temu i pročisti je, that's fine with me. Mada, biće tu potrebno mnogo strpljenja...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Pusenje na javnim mestima?
(Zaključana tema (lock), by BytEfLUSh)
Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21

[ Pregleda: 57611 | Odgovora: 412 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.