Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kradja automobila,lavlja kandza...

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kradja automobila,lavlja kandza...

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 58135 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

iehome

Član broj: 79961
Poruke: 8
*.donet.co.yu.



Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...27.01.2006. u 21:27 - pre 221 meseci
ljudi moji apsolutno ste u pravu prave zastite nema, uvek mogu uzeti pauka i dici ga.A alarm je cista glupst, sta i ako ti zovni a ti to necujes.Pra vstvar je dojava na mobilni telefon sto sam ja uradio pre nikh 3 godine.E da znate za caku sa uredjaem koji uzima frekfrenciju vaseg daljinskog i otkljucava auto bez frke, bilo da je obican ili tzv.plivajuci alarm.Pozdrav

P.S. otisak prsta za novu mecku odseku ti prst
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357
Via: [es] mailing liste



+2922 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...28.01.2006. u 15:20 - pre 221 meseci
To je OK, ali obavezno uz alarm...



--
Using Opera's revolutionary e-mail client: http://www.opera.com/mail/
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

despotbg

Član broj: 63968
Poruke: 431
*.vdial.verat.net.



+15 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...29.01.2006. u 00:59 - pre 221 meseci
Da a sta je sa tim pejdžerom. Mislim mogu kola da stave u AL kavez koji će da blokira sve signale.
 
Odgovor na temu

iehome

Član broj: 79961
Poruke: 8
*.donet.co.yu.



Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...29.01.2006. u 11:28 - pre 221 meseci
tacno.Tu ni svemoguci GPS ne pomaze
 
Odgovor na temu

riblizon
milan tatalovic
beograd

Član broj: 102629
Poruke: 1
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...25.07.2006. u 14:14 - pre 215 meseci
A sta mislite o DEFEND LOCK-u.Blokada menjaca samo pomocu kljuca.Bez sipki ,potkovica ili slicno
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...26.07.2006. u 13:11 - pre 215 meseci
Po mom iskustvu, alarm i Zeder su dobra kombinacija. Bez obzira na price o "provaljenosti". to ce "odvratiti" 99,9% veseljaka, koji bi mozda iz dosade, ili lako i opusteno, da maznu auto.
Od "ozbiljnih" kriminalaca, nema zastite, ali to je vise stvar javnih sluzbi. Nisu oni "neprimetno" postali "ozbiljni". Pri tome, njihovo "angazovanje" je "okrenuto" na ekstremno skupe automobile, tako da...sto se vecine tice, nema brige.

Poz.
 
Odgovor na temu

putniknamernik
Beograd

Član broj: 53279
Poruke: 84
*.adsl-1.sezampro.yu.



+26 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...02.08.2007. u 16:31 - pre 203 meseci
Blokada menjaca se iskljuci pritiskom na kvacilo i vozilo se odgura ili odvuce na sajlu, kao da je pokvareno,
najbolje je blokirati upravljac.
putniknamernik
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dial.b92.net.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...02.08.2007. u 17:10 - pre 203 meseci
Citat:
despotbg: Da a sta je sa tim pejdžerom. Mislim mogu kola da stave u AL kavez koji će da blokira sve signale.

da ne idemo u off, to nije AL lavez vec "Faradejev kavez" i uglavnom nije kavez vec kutija, i naravno mora biti uzemljen, i bitno je samo da je napravljen od provodnog materijala.
ali sve u svemu svodi se na isto, blokiranje ili ometanje bilo koje vrste. ali mislim da se koristi mnogo suptilnije resenje, lopovi znaju na kojim f rade svi ti uredjaji, za male pare napravis signal generator, sredis mali odasiljac, pustis i ometas signal automobila, pa neka onda on javlja mami svojoj...
Najbolja metoda je sledeca, staviti x sistema na svoj automobil i kada lopina vidi digne ruke u startu od takvog zahvata, odnosno odustane. I naravno da li mu se isplati da se muci za tu vrednost autmobila, sigurno nece ni pogledati yuga sa zd i alarmom, ali onog bez zastite ce smotati kao cigance napolitanke...
Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

Dejan Todosijevic
Cuvarvatrogasac
Cacak

Član broj: 145976
Poruke: 137
*.140.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...02.04.2009. u 19:40 - pre 183 meseci
Porucio sam LK i idem ovom logikom. Bolje ikakva zastita nego nikakva. Ne postoji sistem koji 100% stiti auto. I na sajtu proizvodjaca LK tako pise, sto mislim da je korektno.
Ako nema nikakve zastite najskuplji automobil sa dvojicom obucenih lopova se krade za 20 sekundi. Sa LK je potrebno oko 5 minuta, sto mislim da je sasvim dovoljno da lopov bude primecen. Bar postoji nekakva sansa. Sansa ne postoji nikakva ako je vozilo tipovano od organizovane grupe koja se bavi tim poslom. A tu je stari dobri kasko.
Naravno automobil ne ostavljati u perionicama, servisima, gasiti motor i vaditi kljuc pri kupovini novina ispred kioska i sl.
2 šnaucerke & dodge
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...02.04.2009. u 20:00 - pre 183 meseci
Slazem se, i ja tako razmisljam iako su me ubedili da za moj novi Hyundai i30 pored kaska, fabrickom alarma, kod kljuca, nista vise nije potrebno.
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...04.06.2009. u 00:42 - pre 181 meseci
Sto se tice guljenja volana kod stavljanja LK, moj otac istu ima 5 godina i ni ogrebotine. Znaci ili LK nije za taj tip automobila ili je vozacima smor da je namestaju, pa hoce da to urade brze i zgule volan. Dakle da ponovim, volan kao nov, a LK stavljana i skidana 365 dana u godini - vikendi, uzmimo da je to 300 X 5 = 1500 X jos 5 ( stavljanje, skidanje ) = 3000 X.
Jeste teska i neprakticna, ali stavi se za minut, a toliko treba i da se skine. Sto se tice letenja po gepeku, ako vozis normalno, nisam primetila, uostalom, na vecini kola postoji neka kukica u gepeku, komad "planinarskog" konopca koji se rasteze, napravi se omcica zakaci i stvar je resena, mada mislim da ne treba.
Planiram da stavim iglu ili klin ( dva imena za isti proizvod u volan) + alarm + LK nocu, kada dobijem (uskoro) kola od caleta, pa da vidimo, hoce li lopov poci na njih ili slicna, odn. bolja, jer iaoko je rec o WV mislim da je sa ovom zastitom auto star 5 godina relativno bezbedan.
 
Odgovor na temu

dekism84
dejan stankovic

Član broj: 35910
Poruke: 125
93.86.127.*



+1 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...04.06.2009. u 01:51 - pre 181 meseci
lavlja kandza se skida za nekoliko desetina sekundi, jednostavno se veze sajlom koju lopovi zakace na drugi auto i iscupaju je zajedno sa volanom, a onda se posebnim kljucem stegne letva volana i odveze auto. Po mom misljenju najbolje je imati neki alarm + zeder koji je daleko jednostavnije koristiti i mnogo teze se demontira. Uvek postoji mogucnost da vas sacekaju kod auta sa utokom i vi im lepo date kljuceve i tu vam ne pomaze nikakav alarm....
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...04.06.2009. u 09:01 - pre 181 meseci
Hajde da se složim sa tobom, postoje priče da se na LK sipa "nešto" što od čega se raspadne za nekoliko sekundi. Pri tome sam videla forumulu te supstance i nije mi poznato da je sintetisana, niti da postoji u prirodi, a hemiju dobro poznajem .
Jedan lik je napisao da mu se LK smučila, pa je odneo u garažu i isekao nečim, pa kad je već to uradio, zašto nije snimio klip i okačio ga na You Tube, pa da svi vidimo ?
Što se LK tiče na netu postoje samo filmići koji pokazuju test LK u tečnom azotu, ako se ne varam, te neuspele pokušaje krađe.
Da li si razmišljao o konkurenciji, okače nešto takvo i astala vista LK. Zašto nisu ?
Sa utokom čekaju na svakoj raskrsnici, te urbane legende možeš da pročitaš na svakom forumu. Ako tip ima utoku, može i tetku i čarapu na glavi, onda ti ne pomože ni LK, ni bilo šta drugo.
Vraćam se na LK, ono što mogu da garantujem je da ne ostećuje volan, naprotiv, sa same LK spadnu delovi oplate, ali Bože moj.
Sledeće, ipak je ta operacija čupanja vidljiva , a nisam sigurna da lopovi umiru od želje da budu viđeni .
Ne znam da li si čitao moj post, ali rekla sam da ću staviti (iglu, klin), ekvivalent zedera, ali po nekima bolje, kad se šetaš pogledaj nalepnice na boljim VW vozilima, audijima, mercedesima, BMW, džipovima i sl. i videćeš psa sa naćuljenim ušima, e to je to i alaram.
Znači mi se u suštini slažemo, poznato je da lopovi ocene koliko im vremena treba da obiju i demotiraju zaštitu, pa vide da li im se isplati ili ne i po 100. put, zaštita se ne stavlja da bi sačuvao kola ( nažalost ) nego da bi lopov prešao na manje obezbeđena.
Ja ću LK stavljati noću, možda baš tih 30 sekundi bude ključno da lopov odustane, a i ko će da se cima sa tim čupanjem, kad pored mojih ima druga kola, sa manje zaštite.
Da ponovim (igla,klin) ili zeder + alarm + LK, zato što je već imam, mogu da je prodam za 30 EUR, bolje neka stoji na volanu, 'leba ne traži, ni 'leba ni s 'leba. Moj ćale je imao garažu, a to je velika razlika, ja ću kola držati pred zgradom, a ima još nešto što ide u prilog meni - ista je preko puta ambasade.
Drugarski pozdrav
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...04.06.2009. u 09:40 - pre 181 meseci
Citat:
dekism84: lavlja kandza se skida za nekoliko desetina sekundi, jednostavno se veze sajlom koju lopovi zakace na drugi auto i iscupaju je zajedno sa volanom, a onda se posebnim kljucem stegne letva volana i odveze auto. Po mom misljenju najbolje je imati neki alarm + zeder koji je daleko jednostavnije koristiti i mnogo teze se demontira. Uvek postoji mogucnost da vas sacekaju kod auta sa utokom i vi im lepo date kljuceve i tu vam ne pomaze nikakav alarm....


Tako majmuni rade.

Kulturni lopovi to rade sa tremnicom na bateriju. Fino bez ostecenja.

Sto se sacekuse tice i tu ima leka: Na visuljku za kljuceve zakacite neki bezvezni daljinac, a onaj pravi uvek nosite u dzepu. Sve mu to lepo predate, a kad krene jednostavno pritisnete dugme na svom daljincu koji ce vozilo zaustaviti za 1 ili 2 minuta. Dovoljno je odmakao i ne moze trcati nazad kad primeti da je nasamaren (ovo je isprobano ).


@Tamara_K

Na tvom vozilu je jedino preostala UNESCO zastita.

 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...04.06.2009. u 11:12 - pre 181 meseci
Citat:

@Tamara_K
Na tvom vozilu je jedino preostala UNESCO zastita.

Ma, znala sam ja da nešto fali, ali nikako da se setim tog UNESCO-a.
Majstore, dolazim da ugradim kod tebe, ne pitam šta košta .
 
Odgovor na temu

dekism84
dejan stankovic

Član broj: 35910
Poruke: 125
93.86.127.*



+1 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...04.06.2009. u 13:11 - pre 181 meseci
Tamara to sto ti nazivas iglom to se zove imobilajzer i nije losa stvar, samo nema veze sa zederom, to je elektronska zastita. LK je glomazna i tesko se namesta, jedino ce sprectiti lopove da auto ne odvezu u sred dana. Zamislite da preko dana morate cesto da izlazite iz auta na kratko i da svaki put stavljate i skidate LK, pa proce pola dana u stavljnju LK. Vidjao sam automobile kojima je iscupana LK na nacin sto sam opisao i nezavaravate da ce se uplasiti lopovi da ce biti primecetni i da ce ih to odvratiti, mozda neke amatere. Ako vozite ono sto lopovima treba oni nece ni razmisljati o LK. Mozda vas cudi ali ne kradu se bas svaka vrednija vozila, npr mercedes se skoro i ne krade jer ima jako dobre fabricke zastite, govorim o novijim modelima...

 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...04.06.2009. u 23:50 - pre 181 meseci
Klin umesto zedera
u poslednjih mesec i vise dana bavim se problematkom teme klin-igla ili zeder.Sa dosta ljudi sam razgovarao.sa momcima koji rade u servisima sa ljudima iz motorne 29.Kazu zeder je provaljen samo je pitnje ko je bolji igrac,naime vreme za koji ga skidaju, a skidaju ga odnosno razvaljuju ga busilicom sa akomulatorskom baterijom koja ima u sebi ogromnu snagu da je u stanju da razbije zeder na delove.Kako oni to odvezu posle ne znam, samo znaju da su postali brzi i da je postalo ucestalo,Od igle uglavnom beze,treba im dosta vremena da ga skinu ne kazem da ga ne skidaju ali ga izbegavaju lopovi.Zato u XXXXXXXXXX ide elektronska zastita uz mehanicku. Prema podacima ukupne zastite 70 % je mehanicka klin, 25% elektronska zastita.Dakle 95%.Nista nije sigurno, uvek ostane 5% jer su oni uvek ispred .Preneo sam vam neke zanmljivosti iz razgovora sa ljudima.E da poslednjih meseci francuzi su poceli masovno da budu skidani sa ulica posebno megan veruju zbog delova.Ja bih se odlucio za klin,dokle ga jos ne provale potpuno i porade na brzini.Pozdrav
________________________________________________
Dejane, ti ocito ne citas moje postove ozbiljno il si naso da me zezas ? Na 2 mesta kazem da IGLA + ALARM, a LK neka ostane.
Ne bih se slozila da se namesta tesko, naprotiv, kad uvezbas ne traba ti vise od 60 sek, mozda i manje. Da je teska i glomazna jeste, slazem se.
Samo mi odgovori hoces li ti da stavljas i skidas moju LK, neces, pa onda o cemu razgovaramo ? Ako neko odabere svojevoljno da svaki dan sa jednog na drugo mesto (volan - gepek) prebaci nekoliko kg metala, to je njegov izbor.
Vec sam rekla da cu je stavljati nocu, a ne danju kada budem izlazila iz kola, a svakako je ja necu stavljati nego moj muz, jer nisam vozac.
Nadam se da smo se razumeli.
Mehanicka zastita (igla ) + elektronska ( alarm ) + LK ( zato sto je vec imam )
Ovo pisem po 3. i sigurno poslednji put, evo ti gore pa procitaj, sa jednog drugog foruma, tamo pise da je igla mehanicka zastita, a u istom servisu mogu da ti stave i elektronsku.
Ti stalno insistiras da cu da stavljam LK i da ce da mi zbog toga maznu kola, a ja kazem da ce to biti tek jos jedna zastita. Da je nemam ne bih je uzimala, kad je vec imama neka stoji - 60 sekundi ujutro, 60 sekundi uvece, nece propasti svet. Evo ovaj sugavi post sastavljam pola sata, trazim, kopiram, znaci to ti je kao pola meseca da stavljas i skidas LK

pozz
 
Odgovor na temu

toxicMaster
Novi Sad

Član broj: 171880
Poruke: 90
212.200.139.*



+3 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...10.06.2009. u 10:42 - pre 180 meseci
A sta je taj klin-igla, kako funkcionise, gde se moze ugraditi i koliko kosta? Koliko kosta zeder i neki alarm? Cisto orijentaciono da znam koliko kesha treba da ustekam
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-3.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...15.06.2009. u 01:53 - pre 180 meseci
Ne znam da li je OK da se ovde stavlju linkovi do drugih foruma, pa cu ti poslati na PP, izvini sto si cekao ne dolazim na forum svaki dan.
Tamo imas diskusije o svemu sto te zanima, a naravno mozes i sam da se ukljucis u iste.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...15.06.2009. u 14:00 - pre 180 meseci
Pa najbolje da odemo i diskutujemo tamo, sta cemo na ES, samo damo link i nema price.

Ovde se neguje malo drugaciji odnos, razlicitost medju forumima, i to van interesne sfere. Zbog koje je i reklamiranje u postovima nedozvoljeno.

Ukljucujuci i rekla-kazala argumente ZA ili Protiv nekog proizvoda.

Ako nesto moze da "razbije" zeder, zdrava logika mo govori da ni klin nije bezbedan. Ni osovina volana.

Niko jos nije video "tecnost", a dugotrajno lomljenje zdera obecava da ce i klin lomiti dovoljno dugo, dok ga ne polome.

Sakrivanje saucesnistva, polivanjem zastite nekom tecnoscu, ja lako provaljen metod.

Najcesce su kradena "galantno" oprana ili servisirana kola. Kada je neko imao dostupnost do kljuca zedera, na jedno xxx nacina.

Nakon toga, kada se kljucem(za sekundu) deblokira, moze se polivati i WC-NET-om, da bi se sakrio deo price nabavke kljuca. Ili ga sefte recnuti brusilicom na "tajno mesto".
Cisto da se ocuvao lanac kriminala..zatrebace posle kazne

Poenta je u kolicini novca i metode kojom se zeli obezbediti auto. Za odredjeno vreme, vreme ostavljanja vozila bez nadzora. To vreme jako zavisi od okoline, i nije fiksno. Na usamljenom parkingu, u zapecku nekog naselja, svakako nije duze od jednog sata. Pored ambasade, sa cuvarem, mislim da moze da bude i sama sa fabrickim alarmom.

Ako se ostavi usamljeno vozilo nekoliko dana, ne postoji sistem za odbranu. U stvari postoji, ali je nezakonit..

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kradja automobila,lavlja kandza...

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 58135 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.