Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kradja automobila,lavlja kandza...

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kradja automobila,lavlja kandza...

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 58212 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...16.06.2009. u 10:56 - pre 180 meseci
Citat:
vladd: Ovde se neguje malo drugaciji odnos, razlicitost medju forumima, i to van interesne sfere. Zbog koje je i reklamiranje u postovima nedozvoljeno.

Ukljucujuci i rekla-kazala argumente ZA ili Protiv nekog proizvoda.



Ima toga svuda pa i ovde na ESu. Na primer: Svedoci smo ubedjivanja od strane "strucnog" clanstva i na ovom forumu kako je Dacija iznad Fiata.

Nikad bila i nikad nece biti.
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...16.06.2009. u 18:12 - pre 180 meseci
Citat:
vladd: Pa najbolje da odemo i diskutujemo tamo, sta cemo na ES, samo damo link i nema price.
Ovde se neguje malo drugaciji odnos, razlicitost medju forumima, i to van interesne sfere. Zbog koje je i reklamiranje u postovima nedozvoljeno.
Ukljucujuci i rekla-kazala argumente ZA ili Protiv nekog proizvoda.
Poz


Ne mogu u potpunosti da se složim s tobom. Ja sam htela da o igli i zederu diskutujemo ovde i postavila temu.
http://www.elitemadzone.org/t361976-0-Igla-klin-vs-zeder
Samo jedan odgovor bio je u duhu teme i to tvoj u kome obe vrste zaštite pominješ u 2 rečenice :
__________________________________________
vladd :
"Klin u letvi volana je bio praistorijska zastita vozila. Imaju ga sva vozila stara i preko 30 godina. Ima ga i moja bivsa Lambreta iz '52 godine.
Mislim da je zeder, uz fabricku blokadu 90% siguran, a skociti sa procentom na 97%, nema puno smisla(retki su automobili 100% bezbedni)."
_________________________________________
Onda se sve razvodnilo, a ja sam očekivala ozbiljniju diskusiju, iskustva ljudi koji imaju ovu ili onu zaštitu. Znači ne rekla - kazala, nego iskustvo iz prve ruke. Međutim nije ih bilo. Ti jesi moderator, što može da znači da znaš nešto više o klinu i zederu, ali 2 rečenice zaista nisu dovoljne, pri čemu uopšte ne znam da li je klin na koji ja mislim isti kao onaj iz tvoje ex Lambrete. Ustvari sigurna sam da nije, jar se ovde radi o relativno novoj stvari. Dalje, ja sam hendikepirana kada se radi o ovim temama, niti poznajem mehaniku, niti znam da vozim kola, znači treba neko detaljno da mi objsasni ili neko u koga imam poverena da mi kaže : Ugradi to i to. Ono što me dodatno zbunilo je tvoje nipodaštavanje klina, koje se kosi sa činjenicom da ga kao zaštitu imaja dosta džipova, kao i automobila koji su skuplji od 20.000 EUR, jednostvano šetaš gradom i vidiš nalepnicu. Logično je da ti ljudi nisu blesavi da u tako skupa kola stave baš klin.
Nije tajna da je forum koga ne pominjemo forum o automobilizmu i verujem da proizvođači pojedinih zaštita imaju svoje ljude koji hvale svoju zaštitu, a kude onu drugu, da ima duplih naloga i sl.
Zato sam i pisala ovde, pretpostavljajući da takvi interesi na ovom forumu ne postoje, ili postoje u manjoj meri.
Kada nisam dobila odgovore koje sam tražila vratila sam se na inkriminisani forum i tamo uputila toxicMastera.
Šta sam drugo mogla da uradim ?
Nažalost, tema ovde nije zaživela, odn. otišla je u totalni off.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.90.*



+5251 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...17.06.2009. u 01:30 - pre 180 meseci
Naravno da nije isti klin. Na Lambreti i starijim vozilima je integralni deo brave, a ovaj moderni klin je nadogradnja.

Nije Zeder vise skup, pogotovo sto su se igle i klinovi priblizili cenom, cak mnogi koji ugradjuju doticne, uslovljavaju i dodatni alarm, i to za 4-5 stotina evra.

Ocigledno su par stvari unele pometnju.

Ako se trazi vise od par recenica.

Prva stvar je da jos neki zele zaradu u auto biznisu. I sve je dozvoljeno, i bajke o provaljenom SVEMU, samo je novo sigurno.

Druga stvar, popularnost "igle" u bratskoj nam Rusiji. A ostri momci se kopiraju, i ostali imaju slican mentalitet..eto podloge za biznis.
Jednostavnost ugradnje, a solidno pravi problem lopovcicima amaterima...milina

Licno imam Zeder, i smatram da je dovoljno nezgodna sprava za lako otvaranje, ali nije nepremostiva, bar ne ako ima dovoljno vremena i gluvog komsiluka.

I fabricki alarm ptide, sasvim dovoljna zastita od dokone klincadije. Jos ispred zgrade.
Ozbiljna mafija moze da me isprepada na semaforu...i odveze auto.

Sta ce ko da ugradi, stvar je licnih afiniteta, poznavanja ambijenta, i namere oko vozila. I tu nema prostog odgovora.

Tehnicki, mislim da je Zeder "najozbiljniji", ali to nista vise od toga ne znaci.

Poz
 
Odgovor na temu

Dejan Todosijevic
Cuvarvatrogasac
Cacak

Član broj: 145976
Poruke: 137
77.46.232.*



+1 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...17.06.2009. u 19:54 - pre 180 meseci
Jos ranije sam naveo da bilo koja zastita u kombinaciji sa kasko osiguranjem je najbolja zastita. LK stavljam za manje od 30 sekundi, stoji mi ispred prednjeg sedista, i suvozacu ne smeta. Takodje ne pravi nikakva ostecenja na volanu. Ako putujem dalje stavljam je u gepek i vezujem na nacin kako je Tamara navela. Jos sam rekao, auto koji je tipovan skoro da ne postoji nacin da se zastiti, zato dokumenta kod sebe i obavezno kasko osiguranje. A to mi se dopada sa psima. Samo za psa koji ne naseda na fore treba da se izdvoji od 1000 do 5000 eura. Imam i ja dva velika psa, samo ovi moji misle da su oni glavni, a da sam ja tu samo usput da ih nerviram i naravno hranim. Jos jedan savet. Ne lepiti nikakve nalepnice na stakla. Lopov ne mora da zna sa kakvom je zastitom automobil osiguran. To je vec psihologija. Dalje LK je dobra kao vizuelni odbijac 95% lopova.
2 šnaucerke & dodge
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...19.06.2009. u 16:07 - pre 180 meseci
Hvala na odgovorima i objasnjenju koje je dao moderator. Ja sam do kombinacije dosla empirijski, buduci da sa svojim slabim poznavanjem problematike drugacije i ne mogu. Prosetas se gradom i vidis kola i nalepnice po njima, saberes 1 i 1 i to je to (bar se nadam).
LK ostaje kao treca zastita, marku alarma necu da reklamiram, mislim da mogu da kazem da sam se odlucila za iglu...
Citat:
vladd:
A ostri momci se kopiraju

...kao i svaka "ostra devojka"
@Dejan Todosijevic
O lepljenju nalepnica misljenja su bas podeljna, verovatno mislim da mnogo zavisi i od vrednosi i starosti automobila.
Mozes staviti nalepnicu servisa koji je ugradio npr. alarm, a on ugradjuje 4 - 5 vrsta, pa neka lopov razmislja i tako ti blinka lampica, pa se zna da imas alarm.
O nalepnici koja ukazuje da imas klin ili zeder , nisam sigurna ?
Mozda je psihologija obrnuta od te tvoje, kad lopovi vide 2 nalepnice i LK na volanu, preci ce na drugi automobil ?
Ako, po tvom, LK odbija 95 % lopova, zasto ih ne bi odbila i nalepnica klina, zedera ?
Jos nesto, bas pre neki dan sam bila u Cacku i setala jedno 2 sata centrom, pred Tehnickim fakultetom, ladno je stajo otkljucan auto, lepo se videlo. Mnogo manje nalepnica je na automobilima, ne znam da li zato sto ljudi u Cacku imaju istu teoriju ili zato sto je manji grad, nekako mi deluje opustenije.





[Ovu poruku je menjao Tamara_K dana 19.06.2009. u 17:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.dialup.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...19.06.2009. u 18:17 - pre 180 meseci
Citat:
Tamara_K
Jos nesto, bas pre neki dan sam bila u Cacku i setala jedno 2 sata centrom, pred Tehnickim fakultetom, ladno je stajo otkljucan auto, lepo se videlo. Mnogo manje nalepnica je na automobilima, ne znam da li zato sto ljudi u Cacku imaju istu teoriju ;) ili zato sto je manji grad, nekako mi deluje opustenije.


To je zbog Velje i njegovih 25 po turu.
 
Odgovor na temu

Dejan Todosijevic
Cuvarvatrogasac
Cacak

Član broj: 145976
Poruke: 137
79.101.191.*



+1 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...23.06.2009. u 16:44 - pre 180 meseci
Tamara drago mi je da si bila u Vrljavom, ne Veljovom Cacku. Nista nije opusteno i svi su zategnuti ko puske. Ja imam noviji i stariji auto. U starijem ( kombi u pitanju) je potpuno opusterna atmosfera zbog toga sto niko ne bi mogao da ga ukrade i ako hoce, cak i da ga samo obije nebi imao sta da uzme. Posto mi taj auto ide samo na plin ne postoji mogucnost da ga upali iz samih kola, jer postoji caka, koju sam ja izmislio. Cak i kad je vruc nece ni da cuje a kamo li da upali.A tu caku cuvam za sebe samo znam da se svi cude tome. A drugi je skoro nov i naravno da mi nije sve jedno. Ali opet mislim da ne vredi se tolko truditi i cuvati nesto pogotovo ako je tipovano. Zato sam uzeo kasko i LK.
Sto se psihologije tice, i dalje tvrdim da nova vozila ne treba to da imaju. Treba da ostane tajna cime je zasticen. Ako stoji nalepnica neke vrste zastite, lopov ce poceti da razmislja kako da je zaobidje. Mozda ima prijatelja u radionici gde je taj alarm uradjen cak i savet od radnika neke druge radionice bi mu mozda pomogao. U pitanju su trenuci i momenat. Cak i ako je limuzina tipovana samo ce vise razmisljati na koji nacin da mu pridju. To moze i da ih odbije. Sto se starijih kola tice. Nije lose staviti nalepnicu kao da ima nekakvu zastitu, a da je u stvarnosti uopste nema. Moj kombi ima nalepnicu, ali na ovom drugom stvarno je nikad, ali nikad ne bih stavio. Opet dobro razmisli zbog cega!?
2 šnaucerke & dodge
 
Odgovor na temu

putniknamernik
Beograd

Član broj: 53279
Poruke: 84
*.adsl-1.sezampro.yu.



+26 Profil

icon Re: Kradja automobila,lavlja kandza...30.06.2009. u 10:04 - pre 180 meseci
bila je pre par meseci emisija na B92 o krađi, ova plavušica, ma njoj sve verujem da bih joj svaki greh oprostio hehehe
ako se javi ovde na forumu, saljem joj jedan cmok

http://www.youtube.com/watch?v...nksGI&feature=channel_page
putniknamernik
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kradja automobila,lavlja kandza...

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 58212 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.